Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

Quak

Když jsem po tomhle filmu vyšla z kina, měla jsem takovou euforii, že jsem si musela strhnout plakát a vylepit si ho doma. Originálně natočené, ve zběsilém tempu, skvělá hudba a love story, která mě prostě dostala. Nic víc, nic míň. ()

cocaine

Mě to přišlo divný...myšlenku bych tomu vnuknul trošičku jinou...hlavně mě zaskočil překvapivě až moc šťastnej konec...ale naštěstí to trvalo jen něco málo přes hodinu, tak dávám pouze 3*...čekal jsem víc. ()

Lukkyn

Skvělý nápad podpořený dobrými herci a výborným režiserským řemeslem. Je zde skvěle zachyceno, že i maličkost může ovlivnit osud několika lidí!!Opravdu svižné a povedené!!! ()

Ajka13

Páni, na to, že jde o německý film, to docela ujde! Víc než to, je to vážně dobrý:) Škoda jen, že podobný motiv jsem už viděla jak v The Butterfly Effect, tak v Mr. Nobody, což není chyba tohoto filmu, vzhledem k tomu, jak je starý, ale už mě to moc nepřekvapilo. ()

mentos.

Film o tom, že když něco uděláme jinak, může to náš život úplně změnit. Tohle dílko patří asi mezi nejlepší německé filmy, které jsem kdy viděl. Rozhodně to má dobrý nápad a fajn herečku v hlavní roli, u které mi ty červené vlasy nevadí, ba naopak. 80% [viděno 13.12.2012] ()

Reddman

Z toho co jsem měl možnost vidět z německé tvorby je tohle po Klepání na nebeskou bránu asi to nejlepší. Díky krátké stopáži film jenom tak prolítne bez jediného výrazně slabšího momentu. Herci jsou tu docela sympatičtí a námět je zajímavý a dobře zpracovaný. Byl jsem docela napnutý celou dobu, ale úplně na pět hvězd to ode mě není. Přece jenom to není úplně top zážitek. Každopádně tu ale musím pochválit skvěle se hodící hudbu, která mi zněla v uších pokaždé když jsem pak na ulici přidal do kroku. ()

2sistem

Tom Tykwer je opravdu jeden z nejlepších německých režisérů a snímek Lola rennt je fakt strhující podívaná. Závod s časem doslova o život v podání krásky Franky Potente je pastva pro oči a hned jsem se do ní a její zářivě červené hřívy zamiloval. Jednoduchá zápletka a tři různé závěry kdy je důležitá každá vteřina. ()

tulakfelix

Lola mohla běžet jednou a pořádně, byl bych se víc bavil. Takhle se jen koukám, jak někdo hraje počítačovou hru. Má víc životů a znovu prochází toutéž cestou. ()

lajkus

Lola sice běží o život, ale to je jediné co dělá. I Usejn Bolt občas v gestu roztáhne ruce, bohužel Lola nic neroztáhne.... Tento film potvrzuje i vyvrací mou životní teorii.... A občas nuda.... ()

Jardatekk

Už je to hodně let co jsem viděl film poprvé a musím říct, že se mi tenkrát moc líbil. Druhé shlédnutí už nebylo ono,ale tak už mám taky méňe pubertálních hormonů. Každopádně soundrack rozhodně nejlepší! 5* :) ()

Gyllllis

Velmi originální, v podstatě umělecký počin. Skvěle se ve filmu zobrazuje, jak i díky maličkostem se může změnit průběh podstatné části příběhu. Skvěle proložené i animacemi, fotkami aj. K filmu se také neuvěřitelně hodí výstřední zjev hlavní postavy - Loly. Jednoduše výborný nápad na film, ještě jsem podobný neviděla. ()

kodwin

Lola běží a to hned třikrát. Trochu divné je, že se u toho nezapotí ani nezadýchá, i když sprintuje. No nic, to je jen detail. Výjimečně si myslím, že tohle by Američani natočili líp. Film působí trochu levně a ačkoliv děj má spád, tak Lola mě nestrhla. Německé filmy mě většinou příjemně překvapí, tady jsem čekal malinko víc. I přesto doporučuji a za originalitu přece jen dávám čtyři, i když tohle je přesně film na pomezí trojky a čtyřky. ()

Chlo0opek

Tento film jsem viděl 2x a když jsem jej viděl poprvé, byl jsem z něj nadšený asi víc. Ale je to už nějaký ten pátek zpět, co to bylo. Na základě tohoto nadšení jsem se na něj teď díval znovu a tentokrát mi to už nepřipadalo tak dechberoucí jako poprvé. Ale i tak musím říct, že je to vydařený snímek, který má jak dobrý a netradiční příběh, tak hlavně skvělé zpracování. A to i na dnešní dobu. Rozmaité grafické vychytávky, netradiční titulky ze začátku i na konci, různé pohledy kamer, střihy (které tedy mohly být občas o něco pomalejší), zkrátka je zde hodně věcí, nad kterými si autoři dali dost práce, což je ve výsledku i vidět. Dlouho jsem přemýšlel nad hodnocením, ale nakonec dávám "jen" lepší 4*, za ty až moc rychlé střihy a za představitelku Loly, která po ženské stránce nevypadala moc hezky a třeba zrovna i ty její pohyby při běhu vypadaly docela podivně. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku