Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

Z0oMb3E

Čože to už je po? Tak rýchlo? Filmy v ktoré stoja na na relativite a pohrávaní sa s časom mám veľmi rád. Veľmi ma potešilo, že podobný snímok vyšiel z nemeckej produkcie. Film je od začiatku do konca našlapaný akciou, ktorá nenechá diváka vydýchnuť a nepoľaví počas celého trvania. Toto všetko sa deje za podpory až psychedelickej techno hudby, ktorá a to musím uznať sa tu výborne hodí. Za veľkým nadšení nad snímkom taktiež stojí moja slabosť na červenovlásky. Franku Potente som si teda užíval a má obrovskú zásluhu na tom, že film si v budúcnosti ešte veľmi rád pustím. Čo sa však nedá napísať o Moritzovi Bleibtreu, ktorý je pre mňa stelesnením nemeckej nesympatickosti. Ako som napísal film si veľmi rád pustím opäť, a nevylučujem, že s hodnotením pôjdem ešte vyššie. ()

Wysch

Nápad, inovace, tempo, nápad, režie, scénář, tempo, Franka Potente, nápad, drtivé tempo, inovace, nápad, režie, scénář, zběsilé tempo, hudba, zvuk, Franka Potente, tempo, zběsile drtivé tempo, nápad... ()

Asgy

Zvláštní a originální počin, proto ta pátá hvězda. Výborná Franka Potente, stejně jako parádní hudba. Soundtrack dělá spolu s efektní režií a střihem hrozně moc a tenhle film asi každému nesedne, ale já jsem si tuhle našlápnutou podívanou užil. ()

Praxis

Lola vážně běžela jako o život. Tak úchvatný, hyperrychlý a přitom neuvěřitelně zábavný motiv ve stylu "co by, kdyby". Nacpat tři příběhy do jednoho, které se liší jen o maličkou drobnost, která ale ve výsledku způsobí zcela jiný řetězec událostí, to se zrodí jen ve skutečně nápadité a originální hlavě, kterou Tom Tykwer fakt má K tomu úderná techno hudba a jedna červená hlava, která běží, až se jí za nohama práší. 81 minut nikdy nebylo tak krátkých a rychlých... 90% ()

Džejkop

Lola běží o život mě připravila velmi zajímavý a hlavně neočekáváný zážitek. K filmu jsem se navíc dostal úplnou náhodou a viděl ho vlastně jen díky tomu, že jsem se ten den neskutečně nudil. Jestli bych měl říct ve kterém filmu vynikne našlapaný soudtrack a práce s kamerou, tak právě tenhle je toho příkladem. ()

GodComplex

Tom Tykwer me zacina hodne zajimat, protoze cokoliv jsem od nej zatim videl bylo skvele. Lola ma neskutecne naslapnuto. Je to jeden z tech filmu u kterych je hudba primarni hnaci motor. Kvalitni elektronika (prekvapive tvorena primo Tykwerem) vam to pumpuje non-stop do zil a je uplne jedno, ze se divate 3x za sebou na to same v blede modrem, naopak bych lehce alternativni story lines videl jako plus. Jenom skoda tech nudnych postelovych sekvenci a te odporne nemciny. 8/10 ()

Pierre

Taky často nestíhám, a pak se pokouším o běh (právě jste si přečetli největší nadnesenost všech dob), než spadnu. To už by byl sice jiný film, protože mi to běhání určitě nejde tolik dobře jako Lole. Ale jako někdo, kdo se taky občas pokouší zvedat rychleji nohy než obvykle, pokud mu čas už nehraje do karet, jsem dokázal tomuto filmu velmi dobře porozumět. Ale Lola  (ty vlasy!) strčí do kapsy Forresta i mojí maličkost dohromady. Také si občas rád zaskáčů do hudby, takže tohle spojení stresového adrenalinu, běhu, skvěle využité dynamické hudby a rychlého střihu dělalo dohromady fakt divy. Ale nejenom, že jsem  u toho skvělé pohupoval (kdybych sledoval doma, rozflakam si křeslo), já jsem byl hned filmem pohlcen!!! Tohle prostě začne a jede, vy jedete s Lolou a já jsem se přistihl,. jak mi začínají některé momentíky drásat nervy když v první verzi kluk na Lolu nepočkal) a začínám to dost prožívat, přičemž jsem ale často dostával na oplátku i výtlemy z hodně svérázného černého humoru, který ale vždycky přišel vtom nejméně očekávaném a nejvíce dokonalém momentě. V tomhle ohledu určitě nejvíc excelovala postava jakéhosi  svérázného hlídače,který mě zaujal už v úvodu hláškou o fotbale (všechno ostatní je jinak podle něj teorie)  a velmi zajímavě to rozjel. Jinak Lola je vážně zajímavým způsobem sexy a běhat fakt umí skvěle (to jsem možná už zmínil). Taky nedokážu úplně posoudit, do jaké míry je film velké umění, nějaká výpověď o mladé generaci (i když té přede mnou.:D) nebo spíše jen takový zajímavý neotřele poskládaný film, který si pěkně hraje s divákem a dovede si ho kam chce. Možná všechno dohromady a možná to není třeba řešit.  Hlavní je, že  se  musím přidat ke skupině nadšených,  protože tohleto bylo velké překvapení na filmové hodině němčiny (ale byl jsem vzhledem ke kráse německého jazyka i celkem rád za ten český dabing.:D), ...A někdy to prožívání filmu  šlo až na dřen a nakonec přišlo i pár originálních myšlenek třeba o lásce ve flashbackových scénách, kde je Lola s milencem v posteli (že by tedy šlo hlavně ve výsledku o film o lásce.) . Navíc pro mě má film další přesah jakožto fanouška Simpsonových. Legendární epizodu Trilogii omylů jsem samozřejmě velmi dobře poznal.:D Má to strhující tempo a skvělou práci s hudbou! Hned bych si někam vyběhl nebo alespoň žil rychlejší život. Ale nechce se mi ani nepřekypuju drogy....Ale třeba zase v pondělí nebudu stíhat autobus. ()

numi

Lola běží o život je geniálním počinen hlavně po režijní stránce. Tom Tykwer totiž do filmu dostal tolik zajímavých nápadů a schémat vytažených do absurdních výšin, že strčí do kapsy celou filmařskou postmodernu. I s botama. Námět to není zase až tak originální, jak všichni pokřikují, protože obdobné postupy (a na mnohem zajímavějším příběhu) se daly shlédnout v různých epizodách různých kultovních seriálů (např. Akta X, Krajní meze, apodob.), ale na velkém plátně přinejmenším potěší. Nemohl jsem se ubránit úsměvu, když jsem si vzpomněl, že Láska nebeská měla přes čtyři hodiny a byla sestříhána na hodiny dvě. Lola měla tak 45 minut a byla nastříhána na hodinu dvacet... ;) Suma sumárum - nezajímavý herci, podprůměrný příběh, zajímavý nápad, geniální režie a spád. Za tři. [srpen 2006] ()

Vojcl

Zajímavý filmeček, který bych určitě zařadil k tomu nejlepšímu co naši západní sousedé kdy natočili :-) nutno uznat, že režisér z velmi prostinké a tuctové zápletky vyždímal maximum. Doporučuji zejména fanouškům tarantinovek a podobně laděných filmů. Jsem v pokušení dát pátou hvězdičku a Franku Potente zařadit do seznamu svých nejoblíbenějších hereček :-) ()

pevico

Vynikající Franka Potente ve filmu, který vás nenechá vydechnout..Tom Tykwer vždycky nachází způsob, jak diváka zaujmout. Jeden příběh, třikrát různě se rozvíjející...i malý detail může ovlivnit náš osud, a vlastně nejen náš. ()

blackrain

Čas je neúprosný bič. Stačí se jen o chlup opozdit a je všechno jinak. Pak si začnete říkat,co by, kdyby, ale na to už je pozdě. Musím vyzdvihnout nápad se třemi různými alternativními možnostmi příběhu. Lola se nám pěkně naběhala. Docela neuvěřitelný závod s časem. Pochybuji, že by ji takhle oblečenou pustili do kasína. Film patří k to mu lepšímu. Troufnu si říct, že k tomu nejlepšímu, co nám naši sousedé mohou nabídnout. ()

ABLABLABLA

Zajímavý film v každém ohledu, ale popravdě mě to místy nebavilo. Ale musím pochválit tu barevnost, která vyjadřovala určité situace. ()

kaylin

Parádní jízda, které jsem se prostě nemohl vyhýbat a musel jsem na ni jednou narazit. Franka Potente je naprosto skvělá, i když vlastně jenom běhá. Ale co je ještě lepší, to je celkový styl filmu, respektive střídání různých stylů. Tykwer dokáže skvěle sladit tempo dění s tempem vyprávění a hudby a krásně to ladí a dere se kupředu. ()

jajinka

Moc milé překvapení, naprosto skvělá kamera, jak je to propojováno s kreslenými částmi, přemýšlení nahlas.. Trochu na způsob Butterfly effect (nebo spíše Butterfly effect si vzal myšlenku odsud). Hudba jen dokresluje napětí celého příběhu.. nemůžu jinak než 5*. ()

gojackill

Někdy píšu komentáře zpětně. Pro tento velmi originální, až jedinečný film z Německa je signifikantní dynamičnost celku, od běžící Loly (po téměř celý film utíká), skvělé elektro hudby, až k nájezdům kamery, která dokonale vystihuje skutečnost, že vše je v pohybu. Stejně jako futurismus se snažil zachytit pohyb, podařilo se to režisérovi Loly, který se k tomuto záměru přiznává, na výbornou. Druhým významným námětem je téma lásky, trochu naivní, křehké a tak romantické, jako je scéna rozhovoru Loly a přítele Manniho v posteli - ta něha a bláhovost!!! je tam přímo zachycená, SPOILER melodramatická scéna úmrtí mě emocionálně dostala KONEC SPOILERU Scénář se podařil, je bez jediného hluchého místa a film je to v podstatě velmi akční. Lola běží o život zaujme od prvního okamžiku, to vám mohu garantovat. Film, který jsem měl chuť dát do topky. ()

Damiel

Tohle je nadupané filmovým adrenalinem od prvního do posledního záběru!!! Tykwer odvedl špičkovou práci, do 77 minut vtěsnal vlastně tři příběhy (pro ty, kdo neviděli, nebudu uvádět další podrobnosti), které vás vtáhnou a nepustí. Až když se objeví závěrečné titulky, vám tep opadne. Lola běží o život je ukázkou nejen výborného příběhu a skvělých hereckých výkonů, ale i perfektního střihu, kamery a zvolené hudby. Tahle adrenalinová injekce se doporučuje každému, kdo chce zažít něco výjimečného. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku