Blbec k večeři

Jeden blbec na večeru

The Dinner Game

Komedie / Drama

Francie, 1998, 80 min

Milujem francúzske komédie,zvlášť tie od Francisa Vebera,a táto je spolu s Veľkým Flámom, Žandárom v New Yorku a filmom Bažanti Idú Do Boja moja naj francúzska komédia. Veber proste umí. Je tu dialógov na 5 filmov (však je to aj poctivá konverzačná komédia) a hrajú tu výborní herci na čele s brilantnými Thierrym Lhermittom a Jacquesom Villeretom. Navyše,film niekedy nepotrebuje extra výpravu - na skvelú komédiu stačí aj jedna miestnosť. VIVE FRANCIS VEBER!(9.8.2012)

asi nejlepší komedie,co jsem viděl!!!(24.8.2012)

Komorní divadelní komedie, která staví především na hereckých výkonech a vtipu scénáře, který je prakticky dokonalý. Jedna z top nejen francouzských komedií. 100%.(31.8.2012)

Včera som si túto komédiu pozrel asi po 10 rokoch a bavil som sa takmer rovnako ako vtedy. Na dobrý film netreba drahú výpravu, ani špeciálne efekty, stačí v podstate jedna miestnosť a dobré dialógy.(23.2.2013)

Výborná francouzská komedie, ale pokud někoho takového znáte i v reálném životě, zas až taková sranda to není.(4.3.2013)

Válel jsem se smíchy. Právem slavnej Film!!!!!(3.4.2013)

Nějaké poselství typu "kdo z nich je větší blbec" bych v tom křečovitě nehledala. Jednoduše brilantně sestavený a vygradovaný konverzační humor, asi to nejlepší, co jsem kdy viděla.(22.5.2013)

Blbec "Francoa Piňon" je opravdu ukázkovým troubou, který dokáže svými dobrými úmysly zlikvidovat jednoho arogantního nakladatele.(21.3.2014)

Dle mého nejlepší komedie všech dob vůbec. V poslední době poznávám, jak skvělá je francouzská filmová škola co se komedií týče. Jednoduchý koncept, na němž je vystavěna důmyslná konstrukce plná překvapivých zvratů a koncert pana Pignona. Když už vypadá, že nebude kam pokračovat, vstoupí na scénu pan Cheval, který Pignonovi zdatně konkuruje. Královsky jsem se bavil od začátku do konce. Doporučuji všem, kteří ještě neviděli.(15.4.2014)

tak strasne jednoduche a tak genialni..(27.5.2014)

Veberova super komedia, ktora vychadza z tych najlepsich tradicii francuzskeho humoru. Villeret v ulohe ministerskeho uradnika, zasluzene dostal Cezara za najlepsieho herca...(17.6.2014)

Opravdu skvělá komedie, ale stejně tak i skvělá tragédie. Cokoliv chcete. Pokud budete chtít.(9.9.2014)

Perfektní konverzačka :))) A dá se koukat i v českém znění.(15.1.2015)

Bože, proč jsi dovolil natočit něco takového? Břicho mne bude dva dny od smíchu bolet. Vlastně divadelní hra převedená do filmu, ale prostě božská záležitost. Jo, Pignon mi silně připomíná sebe samotnýho. Chcete mě?(12.3.2015)

Dávám přednost spíš tomu suchému anglickému humoru, tohle mně místy přišlo příliš strojené a násilné, nicméně stále se jedná o zábavu, i když smíchy jsem se rozhodně nepotrhal (na rozdíl od mnohých zdejších uživatelů)(11.4.2015)

Nebyť prijebaného pochechtávania francisa hustera...(25.4.2015)

Jedna z nejlepších komedií, které jsem kdy viděl a rád znovu uvidím !!(19.11.2015)

Ten herec v hlavnej postave, je vskutku trieda. Jeho výzor umocňuje každú vetu v tom filme. Dialógy sú vtipné, námet skvelý a režisér dostatočne skúsený, čo aj vidieť. A to že sa to odohrva hlavne v jednom byte ukazuje, že dobrému scenáru stačí aj to. .(11.1.2016)

• Embolo45

Když se řekne ,,francouzská komedie,, nenapadne mě jako první nic jiného než právě Blbec k večeři a nezapomenutelný Jacques Villeret.(13.4.2016)

• Conriocht

Zvláštne. Keď som to videl prvý krát, tak som bol vcelku nadšený. Keď som to videl po druhý krát s odstupom mnohých rokov tak som to v polke vypol, keďže to bola nesmierna nuda a trapas. Ono každému odporúčam predtým než začne nejaký film hodnotiť, aby si ho pozrel vždy aspoň trikrát. Tzn. po prvom pozretí si ho pozrieť znovu v horizonte cca 3 mesiacov od prvého pozretia a potom znovu cca v horizonte jedného a viac rokov od druhého. Tento film je podľa mňa absolútna nuda, plná trápneho a akože inteligentného, nasilu vynúteného humoru. A nič viac. Tretí krát to už pozerať nemá význam.(23.5.2016)

1 8 15 22 25 26 27 28 29