Metallica: Through the Never

• USA Metallica: Through the Never (více)

Legendární americká kapela Metallica přináší na plátna kin zcela nový filmový zážitek. Film s názvem, odkazujícím na stejnojmennou píseň z Black Album, sleduje mladíka Tripa (Dane DeHaan), který na živém koncertě skupiny musí splnit nebezpečnou tajnou misi. Kulisami jeho příběhu je jeden z nejlepších koncertů Metallicy ve vyprodané aréně. Tento jedinečný projekt v sobě spojuje filmový příběh a velkolepé živé záběry z koncertu jedné z nejpopulárnějších a nejvlivnějších rockových kapel v historii. Filmovému divákovi přináší neopakovatelný  a vzrušující 3D zážitek, který díky oslňující pyrotechnice, propracovaným jevištním scénám a obrazem snímaným najednou 24 kamerami, nemá na plátně obdoby. (oficiální text distributora)

Luk Skywalker

Kdyby to Metallica vydala celé jako koncert a jako 20-30 minutový bonus by byl film, tak by to bylo lepší, ale ledacos by se muselo příběhově dovysvětlit, bo mám jen vlastní interpretaci toho příběhu, spíš jeho závěru. Ale koncert je efektní a skvělý hit střídá hit, je to převážná stopáž "filmu", tak 4 hvězdy dám. Je zde mimo jiné taky vidět jaký je Metallica "monstr podnik" a opravdu bude pravda to co se říká: "Když všichni členové budou chtít skončit jako kapela, tak to prostě nejde, bo tolik lidí je na nich finančně závislých." Hodně věcí je zde na efekt, tak jsem zvědav, co přivezou v červenci do Prahy a pokud vypuknou občanské nepokoje, tak já budu na koncertě:-D. ()

strikeman

Natočení koncertu ve 3D je jen logickým vyústěním cesty, kterou se Metallica v posledních x letech ubírá - její "plastická" show umístěná doprostřed mezi diváky si o to přímo říkala a výsledek je vizuálně parádní. Samozřejmě, že od dnes již "téměřdědečků" nemůžeme čekat "takovej nářez a vodvaz" jako v 80. letech, resp. na počátku let devadesátých, ale hudebně je to pořád poctivě odvedená práce, výběr skladeb pak vzhledem ke kratší stopáži veskrze sympatický. Tady ale vidím nedostatek - půl hodiny navíc by neškodilo. Tolik propíraná implantace jakéhosi snového akčního příběhu mě nijak neuchvátila, ale ani mi nevadila ... 80% ()

Evander

Naprosto fantastická audiovizuální show a několik parádních hitů. To je sice fajn, ale na plné hodnocení proklatě málo. Nemohu si pomoci, ale něco tomu prostě chybí. 68% ()

Kremik

Tak tohle tedy ano! Perfektní performance nejlepších skladeb legendární skupiny. Nelíbí se vám? Nechoďte na to. Ale pro fanoušky klasiky je to rajská hudba. Metallica dokázala roztrhat filmové plátno, tenhle sound je nezapomenutelný! ()

FanKalEl

Tak tento film bol môj najväčší zážitok v kine pretože po celý čas hrala metallica a k tomu ešte v 3D :) Dejová vsuvka bola fajn ale film som vnímal ako koncert s videoklipom i keď tie bitky boli fajn, hlavne pri songu Cyanyde. Celkovo musím dať 5* lebo ten koncert a zvuk bol úžasný. Film je skôr len pre fanúšikov Metallicy !! (90%) ()

darkreider

Záznam koncertu posunutý inam s "dejom" bokom. Z tej obrazovej koláže anarchie sa dalo vytrieskať podstatne viac, ale to mi nebránilo si to patrične užiť a spomenúť na pubertálne mánie pri Master of puppets. Absolútny must see pre fanúšikov a právoplatný kúsok do zbierky. Metallica, či už má svoje chyby, je legenda a ja idem oprášiť kombo. ()

Kissak

Metallicu jsem po albu St. Anger skoro odepsal, ale dokázali se vrátit ke kořenům. Death Magnetic plně splnilo mé očekávání a výborné koncerty, plné energie a dobrého starého thrash metalu je dostali zpět na vrchol kam patří. Film nezklamal, příběh je plný akce a skvěle doplňuje koncert. ()

Razzor_82

"Komu zvoní hrana." Zajímavý koncert v aréně s polomrtvým publikem. Hororový filmový doplněk mi tam moc nesedí. Mám rád staré songy této legendy. Tady se to mísí a chvílemi Hetfield teatrálně natahuje slova. Viděl jsem od nich už lepší a energičtější show. 6/10 ()

RajAthen

Ač původně nikoli zapřísáhlý fanda či milovník 3D, musím uznale říci, že tahle show má grády. Považovat ji za plnohodnotný film by ji bylo velice naivní, "dějovou linku" proto beru spíše jako videoklip, kterému se úspěšně daří udržet Vaši pozornost během rozumně dlouhé stopáže. Jen mi někdo řekněte, co SAKRA bylo v té tašce..:) ()

Inozuka

Řeknu to asi takhle... ani ta nejdražší plastická operace z holky zajímavou ženskou neudělá. Nejde jenom o formální krásu, ale hlavně o osobitost a přirozenost. Přesně tohle se mi honilo hlavou, když jsem šel z kina. A také mě napadlo srovnání s dalšími thrashovými titány Slayer a jejich ReReigning Blood. Což je sice "jen" záznam z koncertu, ale z fandovského hlediska mnohem upřímější, než pokus Metallicy o "velké umění". Takové ty špatně hrané záběry, kdy Hetfieldovi nefunguje mikrofon, technici nemohou rozchodit jednu rampu se světly jsou těžko uvěřitelné a dělají z diváků blbce. O závěrečném rozpadu celého pódia ani nemluvě - to je vysloveně trapné. Příběh je blbost, ale to se dalo čekat. Vizuálně jsou vsuvky občas docela zajímavé a beru-li je jen čistě klipově, zas tak špatné nejsou. Co musím pochválit, je výběr skladeb, který jde napříč celou kariérou. Občas mi neseděly nové aranže a někdy se mi to zdálo malinko rozhozené, ale budiž. Hudebně je koncert super. Nejlepší je Master of Puppets, Battery a Hit the Lights. Paradoxně mi při koncertních záběrech krapet vadilo 3D, v některých místech to bylo až rušivé. No a co bylo v té tašce? No přece ručníky!!! ()

Taffey

Metallicu mám rád, ale jen do černého alba. Tam nastal přechod k jakémusi metalovému mainstreemu, chlapcům došel evidentně dech a nyní už jedou, je to neuvěřitelné, ale nějakých 23 let, vyloženě na výpary. Jedna horší deska následuje druhou a úplným kolapsem bylo album Lulu s Lou Reedem, to byl vrchol nevkusu, obzvlášť tedy od Reeda. Film jsem neviděl, proto ho nebudu hodnotit, ale pokud budu mít příležitost, tak se na něj kouknu. Ovšem konstatuji, že James Hetfield frázuje čím dál jinak a i díky tomu nemám koncerty Metallicy rád, protože trvá drahně času, než si uvědomím, kterou píseň vlastně hrají. Byl jsem na dvou a kroutilo mi rukama, když jsem si uvědomil, kolik jsem za ně vysolil. No, co závěrem? Určitě to bude zážitek, obzvlášť pro člověka, který nemá plechové uši z rachoty u bucharu. A to je, právě kámen úrazu. Mě zatím žádný zvuk jejich koncertu nezaujal a je smutné, že bude muset zaujmout až ve filmu. ()

newstedson

Dejovo nedotiahnuté, no audiovizuálne brilantné. To čo predvádza Metallica na koncerte v kombináciíí s druhou dejovou línou záhadného mládika, tvorí veľmi zaujímavú snímku, ktorá sa stala jedinou svojho druhu. Film som videl v kine a kvalitné audio vybavenie + 3D formát docielili excelentné vtiahnutie diváka na samotné pódium koncertu. Legenda ostala legendou a mne neostáva nič iné len dať 100%. ()

topi80

Pěknej nářez. Koncert nadmíru skvělý, jen ty bedny toho plzeňského multikina mohly být o trochu výkonnější. Příběhové výjevy byly taky působivé, ta bouračka se povedla, stejně jako procházka kolem oběšenců. Dal bych čtyři hvězdy, ale to ode mě nemůžete chtít. Vždyť je to rokenrol!!! ()

giaruj

Prísť do kina s filmovým koncertom v súčasnosti nie je nič nezvyčajné. Túto skúsenosť má za sebou už aj Metallica filmom Through the Never. Na koncertný setlist pretavený do filmu sa dá pozerať a počúvať rôznymi spôsobmi. Prvý je soundrackový. Šestnásť skladieb, dramaturgicky mierne chaoticky usporiadaných, postupne vyskladáva mozaiku celej kariéry metalovej legendy. Z rozsiahlej diskografie nemá v setliste zastúpenie nedocenený Load, žiadna pieseň z dvojalbumu garážoviek a nezazneje ani jedna skladba zo Saint Anger. Napriek tomu sa takmer dvojhodinový koncert počúva dobre. Hetfield komunikuje pomedzi piesne s publikom. Hammett, okrem povinných sólových jázd v piesniach, si odohrá jedno mile akustické sóličko. Kapela nechá vyznieť aj drsné hlboké zvuky Trujillovej basy za skandovania davu. Ulrich pomedzi tradičné školácke bubnovanie zatlačí na dvojkopák. Koncertu chýba akási šťava a charizma, najmä v osvedčených vypaľovačkách. Na druhej strane oveľa viac vyniknú albumovky ako ...And Justice for All alebo Ride the Lightning. Zaradenie inštrumentálky Orion na záver a ani jej interpretácii nie je vôbec čo vytknúť. Ak mate napočúvaný soundrack, filmový koncert môže byť miernym sklamaním. Zaujímavé Hammettovo sólo pred Nothing else matters sa nekoná. Nie veľmi vydareným ťahom je zlepenie skladieb Wherever I May Roam s Cyanide. Najprv odznie predohra Wherever…, obraz aj hudba dostávajú na obrátkach a zrazu Hetfield a spol. sú v strede skladby Cyanide. Okrem toho na soundracku sú obe skladby na inom nosiči!!! Taktiež ruší i akustický strih v polovici Batery na Nothing Else Matters. . Ak ste zvyknutí na koncertnú verziu komunikácie Hetfielda s publkom pomedzi piesne, vo filme sa toto oživenie absolútne eliminuje. Dosť závažné dôvody na zníženie hodnotenia filmového koncertu. Dúfajme, že direct´s cut na DVD tieto nezorvnalosti so soundrackom napraví. Tretí rozmer filmu a technicky veľmi dobrej šou nič z kúzla neubral, no ani nepridal. Objavilo sa pár scén, kde sa 3D pohľad dal naozaj vychutnať a oceniť, no bolo to len pár scén. K dejovej línii majú fanúšikovia ale i diváci viac otázok ako výhrad. Meno hlavného hrdinu, Trip, nie je, okrem titulkov vo filme, nikde výrazne spomenuté. Podľa mena treba chápať aj samotný dej. Ako metaforický trip o osudoch kapely. Nehoda v dodávke je odkazom na smrť basáka Cliffa Burtona, Tripova “samovražda” na ťažké obdobie kapely začiatkom millennia, boj kladivom s prízrakom na koni spája obdobie Kill 'Em Al (obal albumu) s albumom Death Magnetic. Okrem déja, ktorý je rovnako dejový ako v aktuálne sa premiatajúcej Gravitácii, je na diváka a poslucháča pripravených ďalších sviežich a vtipných prekvapení. V pokoji vlastnej obývačky, s kompletným znením setlistu to bude rovnako dobrý zážitok ako v kine. ()

hero_bk

Jedno jméno: Nimrod Antal! Ten chlap je blázen a myslím si, že výborné zpracování tohoto koncertu je zejména jeho práce! Příběh je prostě divný, ale působivý, koncert je nejlepší v druhé polovině, ale naživo mohl super úplně celý :) ()