Nejvyšší nabídka

• Itálie La migliore offerta (více)
Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi
Itálie, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiální text distributora)

suomifilm

Z počiatku zaujímavé, no od polky filmu predvídatelné a potom aj tá hromada krásnych umeleckých predmetov prestala byť zaujímavá. Herecké výkony povedal by som priemerné (na tri hviezdičky), za predvídateľnosť jedna hviezdička dolu. Na mňa to proste nezafungovalo. ()

Buzzo

Film je ako magnet, bol som dejom doslova priťahovaný! Skvelé herecké výkony skvelý hudobný doprovod. Záver ma dostal aj keď niečo podobného som očakával od chvíle ako dostal Geoffrey na búdu. Čo už pekelný výmrd! ()

BStone

Vynikající a taky dost krutý film.Povedený příběh o lidských charakterech...Rush je naprosto famozní.Hudba magická....80% ()

RebeccaLynn

Film má kouzelnou atmosféru gotického románu, které nejde odolat, a zároveň ke konci jakýmsi nenápadný spodním proudem naznačuje, že tak to přece nemůže být. Smutné, ale nezapomenutelné. ()

slonslon

Skvostný inteligentný film! Pomaly sa odvíjajúci dej smerujúci k prekvapivému vyvrcholeniu. Podivná lovestory na pozadí umenia a Morriconeho hudby. Pre mňa najlepší film, čo som za posledné mesiace videl! ()

BioRaj

Teď jsem se dodíval a pořád se mi svírá u srdce a v hlavě to zůstane asi tak dlouho, jako hlavní postava v hospůdce U Milosrdných . Tomu se asi nedá říct jinak než ,, smíšený pocit ,, aneb nechtěl bych zažít na stará kolena to co Virgil ,,, ach ta ješitnost ……. ()

hujerita

fakt som si tento film zžil. Atmosféra úplne super kamera parádna a Goffrey Rush tiež super. Lenže jediná chyba bola že za prvé som si prečítal recenzie a druhá to že od polovičky filmu tušíte že tu niečo nehrá. A pred koncom je vám jasné kto čo ako kedy a prečo. Inak fakt že super film. ()

weelska

Neuvěřitelné, strhující, neotřepané a dále bych ve výčtu přídavných jmen mohla pokračovat, naprosto perfektní herecké obsazení, byla jsem vážně nadšená. Jen bych možná po té strhující dvouhodinové podívané lehce zkritizovala ten samotný závěr, který byl pro diváka, který prahne po vysvětlení, lehce nedotažený. ()

JimmyMcNulty

První dvě třetiny filmu jasných 5 hvězdiček, bohužel filmu v poslední třetině dochází dech. Zvrat filmu je slušně udělaný, ale bohužel trochu natahovaný a předvidatelný. Rush skvělý, ostatně jako vždy. Stejně tak hudba v podání Morriconeho. Jak již jsem napsal, škoda závěru filmu, takhle je to "pouze" za 4 hvězdičky, ale i přesto se jedná o jeden z top filmů roku. ()

ProchySBK

Všechno začíná suprově, ale jakmile hlavní hrdina už po pátý kecá přes zeď s neznámou uječenou kravkou, šel jsem od toho. To že se jim povedlo zaskočit diváka, že borec dělá aukce, vypadá solidně a přitom ty nejlepší kousky umění skupuje pro sebe je super. To že se mu podaří postupně po kouskách poskládat robota z 18. století je ještě víc vzrušující a popravdě mi po půli filmu už o nic jiného nešlo. Pokud to ale má bejt suprovej film pro všechny tak nechápu, že na sebe v tomhle filmu všichni jen štěkaji a řvou. V zápětí ale opravdový kamarádi nechtěji za práci tu 20 tisíc euro, tu dalších x tisíc a všichni se objímaji a jde jim jen o to neztratit přátelství... Já se těšil, ale na mě to nezafungovalo. ()

tomkat

Takže - za co? Předně za vyrovnaný, vycizelovaný umělecký dojem (zde velmi důležité!). Pak taky za civilnost a přesvědčivost; no a kromě sympatických herců i za drobnou poctu Praze, po dlouhé době vkusnou a uměřenou. Takovému filmu pár logických lapsů a jednu až moc natahovanou scénu s obrazy na stěně rádi odpustíte. P.S.: Žánr ženského portrétu už pro vás nebude znamenat to samé, co dřív. ()

Karel321

Tento film se tváří jako chytře vymyšlená zápletka s překvapivým koncem, ale ve skutečnosti se jedná o pravý opak. Jasně předvídatelný sračkopříběh, bez kouska logiky a propracovanosti. Dobrá kamera, dobrá režie, výborný výkon hlavní postavy, ale to je v tomto případě úplně jedno. Začnete se dívat, za chvilku je vám naprosto jasné kdo je kdo, jak to dopadne atd. jen si říkáte, třeba přijde ještě nějaký chytrý zvrat, překvapivé rozuzlení.. Ale ono přijde hovno. Přesně to co čekáte se stane a je vymalováno. A že by se toto vše dalo omluvit romantickou linkou příběhu? Ne romantika zde hraje zcela podružnou roli. Takže nekoukat na to, je to ztráta času. ()

Evziiik

Neočekávané! Tak bych zhruba shrnula tenhle výjimečný snímek, na který jsem se vydala do kina (přiznávám) především kvůli mému oblíbenci Jimu Sturgessovi, který rozhodně nezklamal a po celou dobu příběhu byl nejen okouzlující, ale především úžasně nečitelný. Stejně jako Virgil, i já bych mu zbaštila jeho promyšlenou hru na "nejlepšího" přítele. Takže se ani trochu nedivím, že se mu Virgil svěřoval se všemi útrapami s Claire, protože takový starý samotář má pouze dvě možnosti - buď se svěří svému dlouholetému "obchodnímu partnerovi" a příteli Billymu, což částečně dělal, a nebo se svěří svému nepříliš blízkému příteli, nicméně skvělému odborníkovi (s nímž měl společnou životní lásku k umění a historii), který je ochoten naslouchat, Robertovi, k čemuž vlastně také došlo. Z toho vyplývá, že Virgil si za svůj osud v podstatě nemůže, protože nemohl ani omylem tušit, že narazí na tolik vypočítavých hajzlíků, kteří ho tak dokonale oblbnou a okradou o celý jeho život. Přiznám se, že jsem od poloviny filmu trošku očekávala (aniž bych předem věděla!), kde se vynoří nějaký error nebo levárna celé té komedie, protože to bylo hned jasné, že záhadné "uzdravení" Claire nebude jen tak! Všechno mi ale došlo teprve ve chvíli, kdy Billy řekl Virgilovi, že mu nechal poslat svůj vlastní obraz. To už mi blikal červenej maják! Musím však dodat, že to bylo v samém závěru filmu, tudíž jsem se nechala tahat za nos dostatečně dlouho na to, abych z vyústění zápletky byla dostatečně překvapená, mírně řečeno. Prostě jsem zůstala čumět s otevřenou pusou, protože být ve Virgilově kůži bych opravdu nechtěla. Právě proto, že si nejsem vědoma jeho jediné chyby, skočila bych jim na špek úplně stejně! Závěrem bych měla ale jednu takovou výtku, kterou bych asi i potřebovala dovysvětlit. Moc jsem nepochopila konec, kdy se střídaly záběry na Virgila v Praze a Virgila v jakési nemocnici, ošetřovně, důchoďáku, či co to bylo? Pochopila jsem, že tu ztrátu (nejen) obrazů a Claire psychicky a nervově neunesl. Ale kdy se tedy dostal do Prahy? To si jen představoval? Jediná mezera, kterou si v tomto skvělém příběhu musím ještě doplnit. ()

Stuarrt

Stejně jako u filmu I love you Phillipe Morrise nevím přesně o čem ten film vlastně je. U I love mi to nakonec docvaklo. Tady pořád nevím. O vztahu dvou lidí s hodně zvláštním pohledem na svět? Co pak ten konec! O pomstě? Pak ten romantický příběh byl na mě moc silný. Nevím...a snad mi to napadne při repríze. Teď prostě nevím a tápu. Což vůbec nijak nesnižuje sílu, jakou mě film přitáhl a držel celou dobu. Vystavěnou skladbu příběhu. Vývoj onoho vztahu starého muže s mladou dívkou. Až skoro magickou atmosféru. Film si shlédnout rozhodně zaslouží. Třeba mi pak poradíte o čem to je........EDIT o hodinu později: tak už nemusíte, už mi to došlo ;). ()

pohodlyn

čtyři jsou moc ale tři zase málo. Nemůžu říci že bych se nudil ale film zbytečně kazila druhá polovina - uvítal bych spíše kdyby se celý film vezl na vlně první půle. ()

janisricos

Byl by to krásný film, kdyby byl o něčem jiném. První část o slizkém úchylákovi a narušené dívce, kdyby vyzněl jako romance, tak bych to bral. Ale nešlo jim to věřit. A druhá část byl uplně jiný film, i když člověk si přál změnu žánru, aby z tak oceňovaného filmu nevyšla jen blbá romantika. Dva náměty ani jeden nezpracovaný do konce. Hvězda za Rushe, hvězda za krásnou kameru a hvězda za scénu s pořezaným palcem:) čekal jsem víc, dostal jsem méně a je to zklamání. Jistě ale stojí za vidění. ()

PF 2014

PF 2014