Frances Ha

(festivalový název)
  • USA Frances Ha (více)

Frances je sedmadvacet a obývá s přítelkyní Sophií byt v Brooklynu. Zabývá se tancem, její ambice i sny jsou však nejasné nejen pro její okolí, ale i pro ni samotnou. Neznamená to však, že je nešťastná a že ztratila naději... V prostoru mezi díly Erica Rohmera a Woodyho Allena rýsuje newyorský nezávislý režisér Noah Baumbach křehký černobílý příběh neukotvené hrdinky, které nechybí chuť do života ani strhující spontaneita. (MFF Karlovy Vary)

Cannonball

Čierno-bielosť pridá konečnému pocitu viac než sa to nazačiatku zdalo. Tvorcovia ako aj herci to zvládli dobre, zlé to určite nie je lenže ani výnimočné. Som predsvečený, že Frances Ha si bez problémov nájde svoje publikum a okruh divákov do ktorého ja úplne nezapadám. ()

Leeslie

Hipsterská woodyallenovka o obyčejných lidech s prostým příběhem. Celý film je tak normální a ze života, že se v něm člověk vidí, proto i toto málo potěší a nadchne. Vlastně celý film občas působí jako takový dokument, který nemá scénář, ale natáčí lidi ve svých každodenních situacích a to vše je okořeněné příjemnou nepřehrávající Gretou Gerwig, na kterou se hezky kouká. Ono ani není moc co napsat, příjemně strávený čas v prima společnosti, ale pravděpodobně se nejedná o film, který si člověk pustí 2x. 75% ()

vito_s

Ta Polívková je fakt mimoň (rozuměj undateable). Bavil sem se dost a místama trpěl, tak to ale asi mělo bejt, zaručenej tip pro fans woodyallenovek. ()

Allein4

Možná by to mohlo mít i čtyři hvězdy, ale dávám tři za dvě věci - 1) proč to sakra bylo černobílé??? 2) lidi, co berou života takhle povrchně, jen málokdy dopadnou takto v pohodě...a takovéto filmy jen dávají naději těm, kdož neumí se svým životem dobře zacházet. Pryč ale od filozofování a zpět k filmu - občas sranda, občas kravina, ale to se asi od takových snímků dá čekat. Že bych z toho byl nadšený? Vůbec ne. Že bych litoval času, že jsem na to koukal? Také ne. Takže průměr. ()

90125

"Zobudte ma ked sa pribeh zacne" by mohol byt podtitul tohoto filmu. 85 minut pridlhy, nudny film o mladych njujorkskych intosoch, ktori nevedia co zo sebou a zo zivotom okolo seba, a tak iba vedu vychytralé, detinské konverzacie o nicom. Takito nezodpovední, narcistickí a bezcielne po svete chodiaci ludia su mi z duse nesympatickí a to bude asi aj dôvod preco nemam rad tento Woody Allenovsko-hipstersky film. 39 % ()

peproch

Když si beru ponožky do postele před spaním a vlastně nevím, co bych ráda dělala podstatněji než jako zábavku, tak si vzpomenu na Frances Ha. ()

Nejlepší filmy roku podle Tarantina

Nejlepší filmy roku podle Tarantina

09.10.2013

Ještě ani naplno nevypukla „oscarová sezóna", ale bývalý šílenec z videopůjčovny už se vytasil s prozatímní TOP 10 nejlepších filmů, které letos viděl. Proč by to mělo svět zajímat? Protože Tarantino… (více)