Batman

• USA The Batman (více)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

WheX

The Batman je skvělým komiksovým filmem, který by ale člověk skoro i komiksovým filmem nenazýval, pokud by v něm neběhal borec v kápi. DC ukázalo, že by se měli raději držet experimentálních filmů se srdcem, které dokážou člověku nabídnout něco ojedinělého než se snažit vytvořit komiksový svět jako jejich konkurenti od Marvelu, což velice cením, protože je fajn vidět po dlouhé film s komiksovými postavami, který není plný vtípků, přehnaných soubojů a velkolepých akčních scén. Realističnost je za mě také velkým plusem a bylo vidět, že se opravdu snažili aby si člověk mohl říct, že něco podobného se klidně může teď dít v normálním světě. (Např. Bat-gliding suit namísto "křídel") Batman je zde konečně také detektivem, což v předchozích iteracích bylo dost opomíjeno. Catwoman, Gordon i Penguin hráli výborně a jako vedlejší postavy byli velice zajímavé. Riddler jako samotný záporák mě bavil a klidně bych ho viděl více, hlavně vzhledem k faktu, že se celou dobu držel o krok před Batmanem, jeho plán v podstatě vyšel a říkám, zda-li by ho Batman reálně dokázal chytit pokud by se sám nevzdal. Nejsem si však úplně jistý novým "Jokerem", nechme se překvapit. Co musím ale vypíchnout je za mě očividná inspirace filmy jako The Watchmen či právě The Dark Knightem, hlavně v úvodní scéně, kdy jsme si naprosto připadal jako kdybych koukal na začátek Watchmenů a poslouchal Rorschacha jak čte ze svého deníku a mluví o tom jak město uvadá a žere se za živa a poté asi nejvíce technickou stránku filmu, která je naprosto perfektní hlavně co se týče kamery a hudby. Bohužel, ale i zde mi přišlo několik věcí, které mi na filmu tolik nesedli, jedním z nejmenších je stopáž, která je sice dlouhá, ale dokáže člověka zabavit, avšak několik scén určitě šlo oželit nebo alespoň zkrátit. (Za ně třeba honička, či scéna v nemocnici) Poté samotný Pattinson, který jako Batman je možná nejlepším zpracováním, ale jako Bruce Wayne jsem ho tam prostě úplně neviděl, tam mám raději Balea. Hlavně ale mi tento film přišel jako opravdu výborný kousek, kterému nemám co se týče zpracování co vytknout, ale zároveň, i přes slohovku nahoře, co extra vypíchnout jako něco opravdu nezapomenutelného, že bych si třeba řekl, tuhle scénu si rád pustím znovu a co by mě donutilo si tento snímek s radostí pustit zas. Za mě tedy silné 4*, ale 5* s čistým srdcem dát nemůžu. ()

Dandy95

Tak premyslim co k tomu napsat, ale moc nevim. Je to originalni pojeti Batmana, dobre zrezirovane a zahrane, Michael Giacchino slozil uzasnou hudbu a Matt Reeves urcite uspokoji americky trh. I kdyz jsou tri hodiny hrozne moc, tak to utikalo fajn. Ale ten scenar me nejak trapi. Zda se mi ze to cele moc nedava smysl, ale mozna jsem prehlidl nejake linky. Vztahy mezi postavama se mi zdaly byt nedotazene a nejak jsem to neveril. Rikam si, ze podle toho jak jsou lidi nadseni tak se na to asi divam nejak spatne nebo mi neco unika. Potrebuju druhe shlednuti. Sedm se mi zda byt nejvetsi "inspirace" pro hlavni pribehovou linku, ale ackoliv Sedm je naprosto navrcholu co se tyce budovani pribehu, tady to proste prestane davat smysl v posledni tretine. Libi se mi ze Reeves voli minimalistickou kameru, sedi to hezky k tomu tonu. Obcas strih se mi zdal hodne neprehledny, hlavne pri te automobilove honicce, ktera je fajn (batmobil je super!) ale porad jsem vzpominal na druheho Johna Wicka, ktery ma hned tu uvodni scenu o nekolik trid vys. Vcera jsem si pustil The Dark Knight a ten scenar je uplne na jinem levelu nez u noveho Batmana. Srovnavat ty dva filmy neni uplne fer, protoze oba dva se vydavaji jinou cestou, ale co se tyce ciste budovani pribehu a eskalace hlavniho konfliktu, tak jsou bratri Nolani nekde jinde. Celkove novy Batman se mi zda byt bez jakehokoliv climaktickyho vyusteni, kde se vsechno krasne uzavre. V zaveru jsem mel pocit ze jsem videl prvni serii k Batmanovskymu serialu. Doufam, ze Reevesuv film plne docenim po druhem shlednuti. *Koment uzivatele Tom Hardy naprosto vetsinove vystihuje moje prvni dojmy. ()

fruity

Jsem Batmanův fanda již 30 let a konečně se to povedlo! Gotham vypadá tak jak jsem si ho vždycky představoval. Tj. nikoli obyčejné Chicago (Pittsburgh) jak u Nolana, nebo "postapokalyptická" bizarnost jak u Burtona. Batman super. Robert Patizón mě velmi překvapil a dávám ho na druhé místo hned za Afflecka. Co mě však nepřekvapilo vůbec, a tj. největší slabina filmu, tak Bruce Wayne. Dopadlo to přesně jak jsem čekal a Robert byl v té roli jako pěst na oko. Vysloužilý upír v depresích bez špetky charismatu... Jinak jsem však velmi příjemné překvapen a filmu nemám moc co vytknout. Hudba mě sice moc neuchvátila a nelogičnost v podobě úkrytu v "Garden" se dala také vyřešit lépe, ale jinak za mě mnohem lepší, než přeceňovaná Nolanova trilogie. ()

Comida

Na nový film o strážci Gothamu jsem se nesmírně těšil. Tak jak to tedy dopadlo? Musím říct, že jsem jednoznačně nadšen. Tvůrci vsadili na temnou atmosféru, která dominuje po celou dobu filmu. Co se týče akce, tak se snímek drží celkem u země. Ne že by tu nebyla, to ne. Když na ni dojde, tak jednotlivé scény překypují napětím a musím říct, že jsou perfektně natočené. Nový Batman více sází na skvělou detektivní dějovou linku a již zmíněnou atmosféru. Ta dokonale podtrhuje celkový dojem z Gothamu, což si myslím že to tak, v případě filmů s Batmanem, má být (špinavé noční ulice plné kriminálníků atd.). Rád bych také vypíchl herecké výkony - v případě Colina Farrella s tím souvisí i masky, jelikož kdybych nevěděl že v tomto snímku hraje, tak bych si to vůbec neuvědomil. Jediný menší problém je možná u Pattinsona. Ne že by se role zhostil špatně a nehodil se na ni. Naopak mi vůbec pod maskou nevadil. Jde spíše o jeho vyjádření samotného Bruce Wayna. Jelikož v převleku nemá herec tolik prostoru k tomu aby předvedl dechberoucí výkon, čekal jsem, že tento prostor dostane v podání známého filantropa. Nicméně většinu času, až na pár výjimek, se Pattinson tváří jako emo šestnácka z roku 2008, která se snaží působit že je naprosto bez emocí. Na jednu stranu, nejspíše to byl záměr, aby tvůrci takovýmto charakterem hlavní postavy přispěli k té temné atmosféře. Vyzdvihnout bych také chtěl práci s kamerou. Musím uznat, že každá scéna byla dopodrobna naplánovaná. Dále musím pochválit skvělou hudbu a to nejen z důvodu, že tu přibližně dvakrát zahraje originální verze Something in the Way od Nirvany. Celkem to slušně šlape a ty tři hodiny uběhnou rychle, aniž by se člověk chvilku nudil. 9/10. ()

Bounded

Nový Batman není tak úplně Batman. Matt Reeves si zaslouží poklonu za práci s atmosférou, vizuální stránkou (světlo stín, rámování, rozostřená kamera) a konečně i za práci se scénářem, která konečně po dlouhé době upřednostňuje detektivní děj a thriller před klasickou pif pafkou. Je dokonce tak zdařilý a soudržný, že mu odpustím i charakterové misscasty (mám Andyho Serkise rád, není to Alfréd). Film má spoustu ikonických scén (start auta nahání Penguinovi hrůzu podobně jako McCallistrovic sklepní kamna Kevinovi v Sám Doma), krásnou, i když lehce vychrtlou Catwoman, ještě více okének, které by stálo za to zarámovat (Batman se světlicí), ale pro fanoušky žánru a superhrdiny si troufám tvrdit, že toto nebude ten ultimátní Batman. Na Reevsovi se totiž pozná, že je také velký filmový fanda a tak nějak zčásti úmyslně, zčásti možná i mimoděk vzal do toho Batmana taky notný kus Finchrových Sedm, Burtonova a Nolanova odkazu, a Proyasovy Vrány. Je to skvělý mix a působivá podívaná, které by vůbec neškodilo ještě menší zkrácení ve střižně, ale v poslední třetině jí trochu místo gradace dochází dech a děj přestává tak úplně dávat smysl. I tak jsem strašně rád, že film vzniknul, protože je to zase jiná fazeta postavy a obsáhnout Batmana v celé jeho šířce je vzhledem k věku postavy pro jedinný film příliš ambiciózní. Jedním z největších kladů filmu je, podle mě, i skutečnost, že funguje jako samostatný celek. Pro jeho zařazení do "roku dva" by totiž vůbec nevadilo, kdyby nevzniklo další pokračování. Vzhledem k dosavadním výsledkům ale očekávám, že WB neodolá. ()

oldy

Moc dlouhý a temný Batman. Spíš krimi batman než komiks. Hlavním zaporakem je Hádankář(Riddler) a tučnák vedlejší. Akce v pohodě,hudba a atmosféra fajn. Jen některé scény jsou docela natahované. ()

Marty7CZ

Dobrá atmoska, ale strašně dlouhý a utahany, v kině docela utrpení, takže za mě průměr 60%🤔. P. S. Pište ty vaše moudra ve zkracenejsich verzích, myslím, že ty mega dlouhý vypravěčský nesmysly nikdo nečte!! ()

BFG2000

Ok... začnu pozitivy, protože těch je minimum a bude to jednodušší. 1) Vizuální stránka a hrátky s kamerou. Klobouk dolů. Takhle má Gotham opravdu vypadat. Užíval jsem si i ty na první pohled prázdné záběry, např. záběr na zpětné zrcátko. Nebo záběr na Batmana z převráceného auta a za ním plameny, či na záda Batmana na střeše mrakodrapu za úsvitu. To je opravdu pastva pro oči. 2) Konečně příjemná Catwoman! Tak. A to bychom asi měli. Teď k tomu, proč je nový The Batman nudný film, který libovolnému Batmanovi od Chrise Nolana, nesahá ani po kotníky. 1) Celkový dojem. Nuda. 176 min nudy, kdy se většinou vůbec nic neděje, kromě toho, že Pattinson pomalu jde místností či prostorem nebo někdo pomalu otáčí hlavou či pomalu mrká. Možná, kdyby ten film jako celek zrychlili tak 1,5x, bylo by to lepší. Nevím. Tohle byl ale vážně úlet a věřím, že i Denis Villeneuve u filmu musel usínat! Nehledě na to, že se nesčetněkrát opakují téměř stejné záběry, zejména ty na Batmana, zejména pak na jeho nohy. 2) Příběh. Nuda. O ničem. Nic moc se neděje. Divák, který universum nezná, musí být úplně ztracen. Postavy absolutně nedostávají prostor. Nejobávanější mafián Gothamu se absolutně neprojeví. Tučňák? Kdo to je? A finální, trapná, leč rádoby epická šaráda? To byl jako pokus o vtip? Dost nezdařený a zejména, absolutně k neuvěření a ten kontrast vůči předchozímu dění ve filmu byl až nesnesitelný. 3) Pattinson je mnohými chválen do nebes. Za co? Kdyby hrál Batmana kdokoliv jiný, tak to dopadne úplně stejně a nikdo nepozná rozdíl. S maskou nic nepředvádí, bez masky prakticky není a když náhodou je, také nic nepředvádí. Bradu má hezkou, ale to nestačí. 4) Ostatní herci. Podobný problém jako u Pattinsona. Oni vlastně nemají co hrát. Kromě dlouhých záběrů, kdy jen pomalu otáčí hlavou nebo prostě stojí a prakticky nemluví. Ale to je asi spíše chyba režie. Jedinná fajn mně přišla Zoë Kravitz, ale to bude spíše tím kontrastem, protože dostala o trochu více prostoru, než ostatní. 5) Hudba. Hudba je opravdu skvělá, místy geniální. Ale... jelikož jí chybí opravdu epická gradující strhující pasáž, tak jde o absolutně promarněný potenciál. Jsou tam náznaky při automobilové honičce, ale hudebního finále se zkrátka nedočkáme. 6) Nerealističnost. Ano. Je to film o Batmanovi. Komiks. Nikdo nemůže čekat, že bude realistický. Ale... on se ten film tváří, že je zasazen do reálného světa, kde platí reálné zákonitosti. A pak tu máme neprůstřelného Batmana a Batmana, který přežije pád z mrakodrapu. Opět ten kontrast je takový, že kazí dojem. 7) A konečně bod sedm. Záporák! Batman potřebuje pořádného záporáka. Ale... nedočkal se ho. Tvůrci zvolili hádankáře. Ale absolutně nevyužili jeho genialitu. Jeho hry jsou laciné, často až hloupé. Přitom se tady mohlo brutálně tlačit na emoce a v kontextu toho, že film se snaží tvářit celou dobu značně depresivně (ale vůbec mu to nejde), opravdu mohl hádankář Batmana brutálně drtit a dostat až na úplné dno. To je jedná stránka věci. Ta druhá je, že záporák prakticky nejde vidět. Nedojde k žádné konfrontaci s Batmanem. Vlastně se jen mihne na několika záběrech. Jeho vizuál je minimálně divný a dost nepochopitelný. Jeho celkové podání, jak vizuální, tak i herecké, je jako zmutovaný Nolanův Joker a Bane dohromady. Totální přešlap vedle. 8) Závěr? Pokud opravdu toužíte film vidět, tak vážně běžte do kina. Kino totiž dává velkou naději na to, že u filmu neusnete. Doma u TV je spánek zaručený!!! A kromě toho si vychutnáte ten vizuál. Než vás asi po hodině přestane bavit, protože se budete dívat na prakticky totožné záběry stále dokola a dokola... Snaha tu byla, ale nepovedlo se to. Nenechte se strhnout klasickou hype vlnou. Tohle opravdu není povedený film. A kterákoliv jedna scéna ze kteréhokoliv Nolanova Batmana je násobně lepší, než celý tenhle film! A závěrem... nebyla to tak trochu vykrádačka Se7en? () (méně) (více)

papadoce

Batman inak. Nie lepšie, nie horšie, proste inak. Noirovské poňatie v kombinácii práve s “týmto” protagonistom v hlavnej úlohe a za doprovodu “tejto” hudby a hlavne po tóóóľkých Batmanoch, ktorí viac či menej prepisovali históriu filmového komiksu, bolo absolútne skvelým nápadom a je treba dodať, že aj parádne prevedeným. Vzhľadom na Patizóna v roli Brucea Waynea som bol pred filmom riadne skeptický, ale ten hnusák tu sadol úplne parádnicky. Filmu vládne predovšetkým ponurá až temná atmosféra, Batov príbeh je skôr o kriminálnom vyšetrovaní než o akcii (ak ale akcia príde tak je ľúbivá) a vôbec celé sa to vymyká bežným komiksovým prevedeniam či už od DC alebo Marvelu, a to je len dobre. Silnou stránkou sú tu zlodusi, ktorí nemajú prakticky žiadne výnimočné schopnosti, ale sú stvárnení tak excelentne, že ich nemôžete nežrať. John Turturro je výnimočný ak ho počujete v originály. Jeho akcent milujem ešte od Lebowského. Paul Dano si zaslúži 10 hviezd a rozhodne dúfam, že to ešte Batovi v budúcnosti osladí novými hádankami a Colin bol taký excelentný tučniak, že som vlastne ani nevedel, že to je Colin Tučniak. Proste galgani boli trefa do čierneho. No a aby sa vôbec na nikoho nezabudlo, aj Alfréd a Selina boli zapamätateľní, v prípade Catice aj chutne sexi. Teraz keď píšem túto skromnú výlevu mojich pocitov z bijáku, mám chuť napáliť päťku. Pravdou ale je, že z kina som vychádzal (dvakrát) ako štvorkový. Ostanem teda pri prvom dojme, ale nevylučujem zmenu po druhom zhliadnutí. The Batman je celkom určite veľmi dôstojným nástupcom na jaskynný trón. Patizón s Reevesom s prehľadom prekonali Afleckových, Kilmerového a Clooneyho Batmana a ja sa nebojím ani povedať, ale zároveň to potrebujem dvojkou potvrdiť, že prekonali aj Keatona s Burtonom. Kráľ nateraz určite ostáva veľký Chris s Kikom, ktorých trilógia bola proste neuveriteľná. The Batman má ale nespochybniteľné kvality a budem len v očakávaní čo prinesie v budúcnosti a ako sa prípadne prepojí s inými filmami, ak vôbec. Netrvám na tom. 85%. ()

LdaVinci

Nemá smysl to srovnávat s Nolanovou trilogií, protože tohle je úplně něco jiného, úplně jiné pojetí, jiný žánr a jiný nádech. A musím říct, že naprosto špičkové řemeslo ve všech směrech. Kamera, hudba, herci, scénář... snad vše pro mě bylo správně. Děkuju, perfektní. :) ()

Kraty

Od doby co se říkalo že Robert Pattinson bude nový Batman jsem tomu nechtěl absolutně věřit. Ale ejhle! Nádherná postava na kterou musel docela dost dlouho makat. Ale k samotnému filmu bych řekl, že je to fakt náramná podívaná. Film si nádherně vyhrává z hudbou až do posledního detailu, v jednotlivých snímcích hudba graduje až máte husinu až na zadku! Nádherné nasvícení a záběrovaní jednotlivých lokalit. Nový Batman je i pojatý dost detektivně a taková svěží změna mi nijak absolutně nevadí! Jediná věc, která mi trochu nesedla tak je vztah mezi Alfredem a Brucem, jinak film hodně překvapil. Takže mu dávám 5 hvězdiček :) ()

skejpa

Tragedie. Promarneny potencial. Nechapu jak to muze mit nad 80%. Nejslabsi Batman vsech dob. Po shlednuti v kine za nama zaznelo: "tak to byla sr*cka" a s tim se naprosto ztotoznuji... ()

speedy7929

Batman a Catwoman- dobre, Pinguin a Riddler - dobre, tmavy James Gordon - noooo dobre, pribeh hudba a napätie - 3×dobre!! Dlzka filmu - boze preco ste to pokazili?! Stacilo natocit 2 hodinovy film a vsetci by boli spokojni. /80% ()

J.e.r.e.c

Až do půlky bych se byl ochoten hádat, že tohle je ten nejlepší Batman ze všech. Což je dozajista způsobené i tím, že jeho inspirační zdroje (Zodiac a Se7en) patří mezi mé nejoblíbenější filmy vůbec a Reeves je velmi šikovně variuje/vykrádá/cituje. („This is the Riddler speaking.“)  Na první dobrou mě zarazila civilnost, s jakou postavy mluví, a to nejen v porovnání s nolanovským patosem, který každou druhou repliku tlačí jako cool hlášku nebo nějaké fatální moudro. Film díky tomu působí přirozeně a uvěřitelně, i když tam pobíhá chlápek v černým převleku (či spíše brnění) a místy provozuje hodně bláznivé věci. Úplně poprvé jsem o Batmanovi přemýšlel jako o značně ambivalentní postavě a dokonce mě i napadalo, že je to do celého případu nějak negativně zapleten. Tohle je skutečný Temný rytíř; asociální mstitel, který nedokáže žít jako normální milionář, mít nějaké (jakékoliv!) vztahy nebo alespoň nakládat supermodelky. Emo Sherlock Holmes bez drog a v permanentní depresi, který svého Watsona potkává jen na místě činu nebo na střeše věžáku. Díky tomu zároveň měnění identity v jeho podání dává smysl jako nikdy předtím, protože tady je Batman tím skutečným já a Bruce Wayne jen maskou nasazenou před okolním světem. Netopýružel, druhá půlka sklouzne do blockbusterových klišé, kdy samozřejmě musí hrozit zkáza Gothamu, smrt tisíců civilistů a podobné divácky atraktivní skopičinky, kterými si přitom zrovna tenhle Batman vůbec pomáhat nemusel. Místo, aby těžil z dobře rozehraných soukromých a detektivních dramat, z nichž přes gigantickou stopáž vlastně nedotáhne uspokojivě do konce ani jedno, začne se zamotávat do pláště vlastního velikášství a podrážet si nohy už vážně otravným politickým poselstvím (větu o privilegovaných bílých mužích jsem zrovna tady fakt slyšet nepotřeboval). Ultimátní netopýr z toho tedy nakonec není, ale potenciál do budoucna tu je velmi solidní. I proto, že Patyzón to zandal s naprostým přehledem. 80 %  ()

HERGImanCZ

The Batman je temný počin s hutnou atmosférou, kterou si Gotham zasluhuje. Hned během úvodní scény, kde je nám Batman představen, je vidět, že Matt Reeves zkrátka má vizi a hodná se jí držet. Batman tady nejen ve zločincích vyvolává strach jako v žádných jiných předchozích iteracích. Tomu všemu napomáhá i skvělý audio design. Batmanovy kroky jsou slyšet dříve, než je vidět, hudba ve vás vyvolává napětí, Hádankářův výkřik před vraždou podtrhuje surovost jeho aktu. Gotham je zároveň tmavé místo plné verbeže, kde si nikdo není jistý, čemu se dá věřit. To funguje především díky vedlejším postavám, mezi kterými nejvíce vyčnívá Tučňák, ve kterém se Colin Farrell jakoby ztratil a kdybych nevěděl, kdo je pod maskou a za tím hlasem schován, nepoznal bych to. Ostatní postavy ale také nejsou pozadu. Jak Selina, tak Gordon jsou skvěle ztvárněni. Přestože jsem byl k některým obsazením ze začátku trochu skeptický, všichni mě přesvědčili. Kdo se tu bohužel trochu ztrácí, je Alfred. To mě poměrně mrzí, protože je pro mě velmi důležitým stavebním kamenem každého Batmana. Vztah s Brucem tu opravdu není příliš prokreslen. I díky tomu určitá dělová linka uprostřed filmu nefunguje tolik dobře a mohla by být bez většího vlivu na děj vyškrtnuta. Vlastně mám k filmu ještě několik dalších výtek. Nikdy bych třeba nečekal, že řeknu, že je v nějakém filmu až moc Batmana. Tady jsem to ale kupodivu místy cítil. Ocenil bych trochu více Bruce, který musí najít tu správnou rovnováhou mezi sebou a svým alter egem, nebo třeba vnímání celé situace z pohledu policie a veřejnosti. Má poslední výtka je pak k samotnému finále, které se snaží být zbytečně velkolepé a nesedí moc k tónu zbytku filmu. Máme tu sice solidní akci a vývoj Brucova charakteru, ale Hádankářův plán si tu trochu protiřečí s jeho ideologií. The Batman je ve výsledku velmi solidním filmem a rozhodně se těším na jeho pokračování. Kdybych měl ale porovnávat s předchozími adaptacemi, dokázal bych vyjmenovat poměrně dost snímků, které jsem si oblíbil více. Věřím ale, že hodně lidem to sedne. A kdo ví, třeba právě pro vás bude The Batman nejlepší komiksovou adaptací od DC, co jste kdy viděli. ()

DogtownCZ

Za mě skvělá podívaná. Skvělá práce kamery a režie. Pattison mi tam dost seděl a žádná hluchá místa. Výborné zpracování Batmana. ()

Scraffy

Emo Batman. Toto prvé ma napadlo pri pohľade na Pattinsona. V obleku parádny, bez neho mu to neverím. Inak akcia a atmosféra parádna. ()

kaprson

V podstatě noirová detektivka/gangsterka s pár (ne)komiksovými postavami v čele... zaujala, vtáhla, leč nenadchla. Vcelku ale spokojenost, díky specifické hudbě a temnému koloritu města docela zvláštní atmoška... Líbil se mi úvod (obava zločinců ze stínů atd), cca 2h? mě film slušně bavil, teprve závěrečná část se mi místy trochu vlekla, hudba sklouzávala do unylých smyčců a samotné akční finále (hráze-aréna) mě docela zklamalo - škoda, naproti tomu solidní byla honička aut snímaná z úrovně řidiče. Patizón zvolenému pojetí postavy Batmana asi pasoval, i když nic extra nepředváděl; Serkisův Alfréd teda nic moc; Číča ušla, i když ke konci měla toho prostoru možná až příliš (v konceptu noirovky ale chápu, že zaujala místo nějaké tradičnější femme fatale); polda Gordon hodně civilní, tedy nepříliš výrazný, ale dal se; nejvíc se mi líbil Torturro, ten svou postavu dával s přehledem, a slušnej byl i Tučňák (přeju víc prostoru v případném pokračování); no a Hádankář byl skoro celou dobu v masce, jeho místy úmyslně zesílený hlas mi přišel trochu přehnaný, po odmaskování pak už pomalu klasický Dano alá jeho role v "Prisoners", což byl docela funkční kontrast k tomu, koho si divák pod maskou může asi představovat... Výsledek hodnotím kladně někde mezi 3-4*, případnou dvojku (při zachování patřičné atmošky) bych klidně dal. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023