Francois Leclerc (Jean-Paul Belmondo) se vrací z vězení do rodného města. Vzpomíná na vše, co předcházelo zinscenovanému soudu a nespravedlivému rozsudku. Přichází, aby se pomstil. Město nyní stejně jako před lety politicky i ekonomicky ovládá Ligard, bohatý průmyslník. Díky šarmu se Francoisovi rychle podaří dostat do rodiny. Ligardova dcera se do něj zamiluje, její otec mu svěří významnou pozici ve svých podnicích. Bez skrupulí zničí Ligard Francoisova otce, který je lídrem politické opozice. Ale Francois tiše pracuje na tvrdém úderu, rozhodnut pomstít roky strávené ve vězení, ztrátu cti i hanbu svého otce. (Česká televize)

PORTER44

Trochu slabší snímek s J.P.Belmondem než na jaké jsem zvyklí skoro žádná rvačka ani komediální scéna nebo vtipná hláška.I tak to je zajímavý snímek který stojí za podívání.Vedle J.P.Belmonda se ve filmu objeví spousta známých Francouzských herců té doby. ()

andydufrsn

Podle mého třetí nejlepší film s Belmondem! Pomalé odkrývání minulosti a zrady v ní je ukryto v řadě retrospektiv a vzpomínek, které divák spolu s hlavní postavou pomalu odkrývá. I když nikdo od samého začátku nepochybuje, že motivem je pomsta cesta k ní je pomalá a promyšlená ()

PanMorce

Skvost, mystický film, mystická hudba, ten způsob vyprávění, podtext... Tohle jsou dnes filmy působící jak z jiné planety, které se dnes už nenatočí... Škoda, že má tak málo hodnocení evidentně kvůli tomu, že je tam Belmondo, ale málo srandy a kaskadérských kousků. Film zároveň ukazuje, jak skvělý a všestranný herec to vždycky byl. ()