Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pohrobek
  ***

  Povedená variace na Dumasovo téma hraběte Monte Christa s obzvášť krutým, studeným a nesmlouvavým Belmondem, jenž tu působí snad ještě chladněji, avšak přesto mnohem více životně, než většina klasických Dantesů. Skvěle vystižená atmosféra Francie přelomových šedesátých a sedmdesátých , kdy mizela moc starých zavedených rodů, aby se jí chopili dobrodruzi nejhoršího formátu. Příběh se značně dlouho rozvíjí ve dvou rovinách, jež se nakonec spojí k působivému vyústění. Zajímavým bonbónkem je dabing komentátorů fotbalového zápasu. (Myslím si, že to byli Bosák se Svěceným, můžu se však lehce mýlit.)(17.1.2005)

 • Gilmour93
  *****

  Obklopen vázami plnými lupinusu nejdříve Francois Leclercq ochutná zkaženou smetánku, aby ji pak po letech jako mlsný kocour žádající satisfakci najedenkrát mocně slízl.. De facto Profesionál s optimističtějším vyzněním, zajímavě narušená linearita vyprávění odměňující diváka za pozornost, půvabná Marie-France Pisier, žoviální Bébel (nechápu ty, co film považuji za ryze vážný a nevidí jeho typický nadhled) a v poslední řadě trio Vichnar, Dusík, Čapoun v komentátorské akci. Golfový závěr s tělem, stromem a Williamem Blakem pak už jen připomene Belmondovu hlášku ze stejně starého L ´Alpagueur: „Je vymalováno, uklizeno..“(29.6.2015)

 • MrPierc
  *****

  Francois je z prosté rodiny a již od dětství zjišťuje, že s ním zachází jinak než s dětmi z bohaté třídy. V dospělosti se vetře přes dívku do vlivné rodiny, kde si myslí, že ho mají rádi. Oni ho ale využijí ke špinavé práci. Po letech se vrací z vězení a setkává se se všemi lidmi, kteří ho u soudu potopili. Po 7 letech se vše změnilo - okolí, město, morálka, společnost. Město se změnilo v jeden velký supermarket .Jediné, co se nezměnilo jsou lidé u moci a jejich rodiny. Společenská a přátelská přetvářka na každém rohu v malém městě. Jeho pomsta sice vypadá jako hledání sebe sama, ale nepřítel své tělo nakonec k zemi upustí. Hořko-sladká pomsta. Nejlepší hláška: Němci jsou nebezpečný vždycky ! :-)(7.4.2010)

 • altaica
  ***

  PRO MUŽE:Zvláštní film o spravedlnosti a pomstě s nebelmondovsky pomalým tempem (vůbec to není na škodu, ale ne každému se to líbí) a smutně nostalgickou atmosférou. S pomocí mnoha prostřihů do minulosti se rozplétá pavučina, která skončila dvojnásobnou vraždou a pobytem v zařízení na státní útraty. Z nuzných poměrů až na vrchol mezi společenskou smetánku a zpět. Maloměstské drama o měšťácích, velkopodnikatelích, místní honoraci a zvrácených hodnotách i morálce. Bezchybný výkon JPB bez něhož by film byl nekoukatelný.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Pokud Jean-Paul Belmondo patří mezi vaše oblíbence, madame, tak si snímek nenechte ujít a to přesto, že v něm chybí obvyklé akční scény, komediální blbnutí a kaskadérské kousky typické pro většinu jeho filmů. Belmondovi zde zůstal šarm a kouzlo, stále je obšoust z první ligy a dává k dobru hromadu hlášek, ale jinak nezvykle zvážněl a jeho tah na branku kapku zvolnil. Gradaci napětí a finální pointě to ale neuškodilo a tak mohu v pohodě doporučit ke shlédnutí.          UKÁZKY:Měl jsem pocit hlubokého zadostiučinění, když jsem se s ní později, mnohem později vyspal.//Když se chcete ve změti vzpomínek upamatovat na svou mladou tvář, vždycky vidíte svou dnešní podobu.//Ona: Zatvrzelý a špatně vychovaný. On: Bez veškeré výchovy, ale duchaplný a vždy duchapřítomný.//On: Nevím, jak jí mám poděkovat. Ona: Kup jí dva tucty růží. On: Dobrá. Ona: Také bych někdy ráda měla náruč plnou květin. On: Tak jí ty růže můžeš odnést.// Všechno je mnohem jednodušší, když to nekomplikuje láska. Byla to krátká, prudká a výsostná rozkoš.(16.2.2013)

 • dobytek
  ***

  Na můj vkus to bylo moc dlouhý, chvílema nudný a trochu překombinovaný. První půlku jsem se filmem vyloženě prokousával. Pak se to postupně začalo trochu vysvětlovat a druhá polovina mi přišla poměrně dobrá, ale zase né tolik, aby mi to vynahradilo nudnou první polovinu. Přestože mam Belmonda i režiséra Verneuila docela rád, tak tohle mě zrovna moc neohromilo. 60%(24.7.2012)

 • - Ve francouzských kinech vidělo film více než půldruhého miliónu diváků, což je ve srovnání s ostatními filmy Jeana-Paula Belmonda sedmdesátých let pouze průměrný úspěch. (argenson)

 • - Exteriérové scény filmu byly natočeny v Lille. Natáčelo se také ve městě Roubaix. (argenson)

 • - Jedná se o první film, na kterém se Jean-Paul Belmondo podílel i jako producent. (argenson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace