Vraždu přítele nelze jen oplakat, pravý muž ji musí pomstít... Komisař Stan se společně se svým přítelem, inspektorem Simonem rozhodnou jednou provždy skoncovat s policejní kariérou. Chtějí koupit hotel a usadit se na pobřeží slunných Antil. Jako obvykle jdou zakončit pracovní den do své oblíbené vinárny. A tam během jediného okamžiku, kdy je inspektor Simon náhle brutálně zastřelen bezohledným zabijákem, jejich sen o společné budoucnosti končí. Stan se znovu smiřuje s policejní prací s jediným cílem, najít vraha svého přítele. Ale co s malým Simonovým synem, přece nepůjde do dětského domova… (Česká televize)

lykan9

Ne že by Belmondo ztrácel na svém charismatu, ale Samotář není tak sympatickým filmem jako jiné jeho počiny. Místy je film táhlý až nudný. Jedná se však opravdu jen o pár míst. Hodnocení však snížit musím, protože by bylo nefér, hodnotit Samotáře stejně jako ostatní filmy s Bebelem, které jsou svou kvalitou a napínavostí o třídu výše. ()

cross

Plagiátorský film, který pouze těží ze starších Belmondových snímků, se zcela vypočítavým příběhem (opuštěný malý chlapec...), bez odlehčených akčních scén a zábavnosti dříve natočených bratříčků.Bohužel... ()

jitrnic

Za Belmonda ušmudlaná třetí hvězdička. Ten tu sice hraje jen tak na jistotu, ale stačí to na to, aby film dotáhl aspoň k průměru (a nemůže za to, že Jiří Krampol jeho předabování do češtiny tentokrát trochu odflinknul). Nevím, čí byl nápad prezentovat tento film jako druhého Profesionála, každopádně jeho kvalit zdaleka nedosahuje. ()

mirec88

Pravdupovediac, videl som aj lepšie filmy s Belmondom. Trošku ma Samotár sklamal. Keby tam nebol Belmondo, bolo by to ešte slabšie. ()

J-o-k-e-r

Důstojné ukončení Belmondovy kariéry drsných poldů! Ve své roli 100%, a pouze díky němu je Samotář kvalitní thriller... ()

Autogram

Belmondo tu nepredviedol nič mimoriadne a rovnako nič mimoriadne nie je ani v scenári. Bežná pozerateľná krimi s trochu drsnejšími metódami a zábermi zastrelenia človeka, aké sa dnes už nezvyknú zobrazovať. ()

Danikaa

Veľmi dobre sa pozeralo na Belmondove filmy vtedy, aj dnes. A je jedno, či to je komédia, alebo detektívka. Vždy to malo svojskú atmosféru a vtipné hlášky aj keď išlo o vážny triler. "Tá čo tu bola včera, bola krajšia." "Přece si nemyslíte, že by se policisté propujčovali k takovému mrzkému počínání." Tu navyše Belmondovi okrem drsného policajta a zvodcu, sadla aj rola citlivého opatrovníka malého Kristiána, syna mŕtveho priateľa, o ktorého pomstu tu ide. ()

blixadovan

Klasickej Belmondo. Hlavní hrdinové filmů s ním v hlavní roli nemusejí mít vůbec žádné jméno, je to přece Belmondo-vždy šarmantní, nekompromisní, nesmlouvavý a velmi přísný a obklopený ženami. Největší klad osobně vidím v množství tzv. hlášek, kterými je film prošpikován stejně jako zastřelení záporní (a jeden hlavní) hrdinové. Filmy s Belmondem jsou samostatnej žánr, s ničím nesrovnávatelnej! ()

ZkuKol

Stéle více nerozumím glorifikaci a vyzdvihování francouzských kriminálek nad americké. Dějová kostra je jedna z nejstarších (zabili jste mi kamarada, tak ja udělám vše proto, abych vás zatknul, jejda já vás při tom všechny zabil - !SPOILER!). Realističnost je tu na štíru minimálně stejně jako za "velkou louží,"-Jean tu skáče z druhého patra a dopadá na špičky apod.- a umělecké přidané hodnoty se zde též nedočkáme, protože Belmondo je nejspíš na francouzké poměry drahý, takže všechny jeho spolu- a proti- hráče hrají herci jak z Troškových filmů, jimž ani nepomáhají dialogy na úrovni německého detektivního seriálu. Ke všemu je už mistr trochu starší, takže neběhá spíš jen pokulhává a tak vše řeší střelbou z první a to trochu bere ději dech. Abych jen nekritizoval; frajer, je Jean - Paul jako vždy a srší vtipem i drsnými hláškami i závěrečná zúčtovací přestřelka je slušná a vykradená linie z Kida s malým klukem tu a tam zafunguje, ale to na dobrý film nestačí. Takže je mi líto, ale asi jsem viěl moc dobrých filmů na to, abych tomu dal víc než jen slabší průměr (navíc ani to pátraní není napínavé)... 50% ()

ranp

Příjemná kriminálka. Belmondo je jedním z mých velkých oblíbenců a tady ode mě dostane (jako většinou) ****. ()

charlie_ando

Osud to mu chtěl, že Stan přišel o svého nejlepšího přítele a parťáka Simona, respektive může za to vyšinutý grázl Schneider (Jean-Pierre Malo). Prázdné místo v jeho životě zaplní jeho kmotřenec blonďatá štěnice co koulí očima a ničí mu jeho milostný život. Stan postupuje po hodnostním žebříčku a stane se velitelem protiteroristické jednotky. Neustále vpřed ho pohání touha dopadnout vraha svého kamaráda. Jean-Paul Belmondo v klasické roli drsného policejního komisaře, který oplývá nejen charismatem, ale dokáže i pobavit suchým humorem. Prostě je to POLDA. Předčasná a tragická smrt, překazí jejich společné plány na předčasný fajnový důchod a tak se rozjíždí hon na nebezpečnou kořist, která divoce kouše. Vše není tak jednoduché. Štvanici komplikuje řevnivost a rivalita s komisařem Pezzolim z mravnostního oddělení. Brutální zloduch se však stává nepohodlným i pro pařížské podsvětí a tak se smyčka stahuje. Klasická francouzská kriminálka se skvělým Belmondem okořeněná povedeným humorem. ()

klukluka

Je prima vidět po letech nekomplikovanou detektivku, kde je policajt bezmezně oddaný svému poslání a k boji se zločinci je ochoten užít jakýchkoliv metod. ()

cab

Starnouci (Jean-Paul Belmondo) v roli policisty, ktera je pro nej tak typicka a dokaze v ni se svym hereckym projevem nejvice vyniknout vyjimaje dobrodruzne-blaznive komedie. 60% ()

Ripley

Skvělý záporák,dobré "brokovnicové" finále,ale bohužel film těží jen z popularity Belmonda.Tvůrci si moc nelámali hlavu s tím,že film bude velmi průměrný a počítali s tím,že jako vždy skvělý Belmondo dokáže zamaskovat nepovedený scénář.Belmondo zde vypadá velmi dobře a ve formě,ale je zde žalostně málo kaskadérských kousků,akce a vyšetřování. ()

Piškotka

Smutný příběh neobyčejného člověka. Smrtí parťáka Belmondo velmi zhořkl a jeho život nebyl ono. Svou trpělivostí dostál toho, co si v duchu a každým dnem předsevzal. Akce byly napínavé, Belmondo byl klidný a mrštný suverén. Děj byl veden také dobře s patřičnou zápletkou. Pařížské scenérie jsou nádherné, o Pigalle nemluvě. ()

Hadriel

Kriminálka s Belmondem. Prostě to co mu jde nejlíp. Bez něj by to ale nebylo tak dobré. Tyhle policejní filmy z 70. až 90. let mě baví. + Belmondo je prostě super tvrďák. Nemůže hrát nic jiného než takovéhle overly manly frajery, kteří si se vším poradí, s nikým se nepářou a ženy jim padají k nohám. ()