Lost River je temný pohádkový příběh o lásce, rodině a boji o přežití tváří v tvář nebezpečí. Billy (Christina Hendricks), svobodná matka dvou dětí, je v opuštěném městě Lost River vedena do hrůzného podsvětí ve snaze zachránit své děti a domov. Její dospívající syn Bones (Iain De Caestecker) odhalí tajemství o původu Lost River, které vyvolává zvědavost a uvádí do pohybu nečekanou cestu... (Digi_cz)

kaylin

Hech? Ryan Gosling si na chvilku odskočil od hraní k režírování a psaní scénářů, aby natočil něco, co se podobá jeho režisérským kolegům, pro které hrál, ale ve skutečnosti je to jen něco jako tvorba Herschella Gordona Lewise (a já mám Herschella moc rád), kdy se ale Gosling útrpně snaží o to, aby to mělo nějakou hloubku, kterou ale sám nenachází. Jako herce mám Ryana rád, ale po jeho debutu nebudou jeho případné další filmy něčím, co bych vyhledával. ()

AffectedFace

ČSFD Hodnocení 24.7 | 53% | Nádherně zobrazený film z psychopatického prostředí s celkem slušným koncem. Jak na to tak koukám, lidé prostě nedokážou rozeznat kvalitní film.. Já se ohromně bavil a trpěl jsem napětím, až jsem si málem začal lámat nehty na nohou... Ryanovi se prostě libí styly filmů, ve kterých hrál, a takové ty krásné vychytávky neonů s kombinací pomalých, ale zároveň svižných scén, je naprosto, ale naprosto geniální a opravdu fandím nadále Refnovi a Goslingovi v jejich tvorbě, oni se tak dokonale doplňují, že by jim člověk jednoduše dokázal odpovědět: hm, tak tihle dva borci se určitě někde píchají i do prdele. Tohle duo je naprosto boží! Jde jim to kurva dobře! ()

Moena

Takže co jsme se dozvěděli? Především, že Gosling je ve skrytu duše prvotřídní úchyl, což mi nevadí. A taky to, že ve snaze natočit vlastní artovku okázale vykrádá své mentory Refna a Malica, což mi vadí. Protože jejich filmy jsou většinou neskutečně unylé (především Malic) a leckdy nedávající celkový smysl. Tady je naštěstí Lost River navlečená na poměrně klasicky odvyprávěný, ač neoriginální, příběh. Hudební podkres je naprosto kouzelný a dostává tohle prvorozené dítko o nějakou tu třídu výš. Nebýt zbytečně prvoplánového násilí s úmyslem diváka šokovat a mít nějaký promyšlenější cíl, ke kterému se tu všichni postupně prosní, byl by to skvělý film. Takhle působí jen samoúčelně, jako onanie herce, který se chce vyrovnat svým režisérským vzorům a matlá páté přes deváté, žánr přes žánr, styl přes styl a přesto je to pořád jen hezky barevná, krásně znějící pohádka o Popelce z předměstí Detroitu. A jako taková funguje průměrně. ()

TheDon odpad!

Na čem ten Rájen frčí ? Tohle totiž nemůže normálně myslící člověk myslet vážně. Film naprosto o ničem. Nechápu Evu jak se mohla k tomuhle propůjčit. Mladej čóruje měď a matka si řeže ksicht, aby jim nezdemolovali tu dřevěnou barabiznu. Mr. Bully stříhá kamarádům nůžkama rty a to je asi tak všechno. Pro mě naprosto nezkousnutelnej film. Nechápu nic. ()

Aljak odpad!

WTF? To čo bolo? Gosling je síce znamenitý herec, ale ako režisér/scenárista je to obrovský krok do prázdna. Po vizuálnej stránke to bolo síce veľmi vydarené... ale čo sa týka dejovej línie a celého príbehu? V podstate to bola jedna obrovská surrealistická spleť, v ktorej som sa ani za nič nedokázal zorientovať. A to som sa naozaj snažil... No toto bolo naozaj nehorázne nezáživné "divadlo" hodné jediného slova - Odpad. ()

Topco

Fuu, čo to akože chcelo byť? Temná polorozprávka zo súčasnosti (cca z obdobia tesne po hypotekárnej kríze)? Country-noir s prvkami fantasy? Ako sa tu už viackrát spomínalo, Ryan evidentne trávil na pľaci u Refna priveľa veľa času a jeho "neon style" (hlavne z Only God Forgives) sa pokúsil napodobniť... žiaľ, výsledkom je príbehový blábol (áno, so super hudbou a kamerou). ()

nineweh

Je mi líto, ale nějak nevím, co tím chtěl pan Gosling říct. Herci super, atmosféra super, hudba super, ale dohromady to prostě nějak nefunguje. Tak snad příště. ()

hroubek

Tento film mě zaujal svým trailerem, ze kterého jsem cítil podobné vizuální cítění jaké mám, když vidím upoutávky na nové filmy od Malicka, Refna či Cianfrancea. Trailer mě dostal a já jsem byl upřímně zvědaví jak se Gosling popere se svým debutem. Film se mně líbil a zaujala mně na něm jeho forma a vizuální stránka. Vizuální stránka je kapitola sama osobě. Různé hrátky s barvy, neony, zpomalené záběry, záběry, které jsou osvětleny jen baterkou, neonem či slabou pouliční lampou. Prostředí, ve kterém se příběh odehrává je znepokojující, špinavé, depresivní přesto se tam dá najít oáza klidu a ticha. Líbily se mi scény v baru, jelikož jsou správně divné a šílené jako svět, ve kterém většina postav prokrastinuje a jen čeká co příjde. Gosling určitě hercům vysvětlil co od nich chce, a aby to celé vypadalo co nejvíce artově a toho taky docílil na úkor zajímavosti postav a celkového vyprávění. Zatím co příběh a postavy jsou jaksi do počtu, tak vizuální a formální stránka táhnou film nahoru. Například scéna s hořícím kolem a domem má strašně hodně do sebe, totéž platí o noční plavbě mezi zatopenými pouličními lampami, které se pak rozsvítí a jakoby ukazují hrdinovi cestu nebo o jízdě v autě po prázdné silnici. Gosling natočil působivý film, který podle mně moc lidem nesedne, ale ukazuje jeho potenciál a upřímně jsem zvědaví na jeho další projekt. ()

Yoda sama

Gosling je bezpochyby talent a mal by sa držať aj réžie. Len nabudúce by to chcelo niečo konzistentnejšie. Na jednu stranu to má sériu zaujímavých nápadov, forma je skvelá a soundtrack podmanivý, no väčšina podobných artových filmov má ako tak aspoň príbeh, ku ktorému sa divák dostane. Lost River je ale naopak mixom fantasy, rozprávky a sociálnej kritiky, ktorá nedrží dokopy úplne dokonalo a rozpadá sa hlavne tam, kde prichádza otázka "vieš mi film popísať v dvoch a viac vetách?". Nakoniec sa potom nečudujem, že niečo ako toto nepustili v amerike do kín, robiť niečomu takémuto reklamu by bolo pravé umenie. ()

Mishqo

70% ... Režisérska prvotina Ryana Goslinga. Vydal sa tou umeleckejšou či poetickejšou cestou, ktorá neosloví každého diváka. Ako celok film v podstate nedáva zmysel, ale jednotlivé scény sú v tomto prípade viac a často precízne zachytávajú surové emócie. Hudobný výber bez chyby. Celkový dojem v pohode, ale nemyslím si, že sa k tomuto filmu ešte opätovne vrátim. ()

VanTom

Vizuálně omamná, hudebně téměř hypnotická "refnovina" svým prostředím vysídleného městečka před demolicí, řídce obydleného narušenými existencemi, až evokuje jakési pohádkově dekadentní postapo, kde se zastavil čas. O něco jako příběh se nestará, artovou formu jednoznačně nadřazuje prázdnému obsahu. ()

zigíš

nic ´neon god´ refn má nepopiratelný vliv na tuto goslingovu režijní prvotinu a evidentně i cianfrance (the place beyond the pines) ryan je prostě šikovný a učenlivý žák (!) herce vede zkušeně, atmosféru umí, jen ten ´příběh´ mu moc pohromadě nedrží ..k debutům jsem shovívavý (70%) ()

netahlo

Ryane, mazej zpatky na plac a reziserskou zidli prenechej povolanejsim! Tohle je totiz tak velky umeni, az je to nekoukatelna picovina. ()

ZkuKol

Po 20 minutách jsem skoro Goslinga odškrtl jako dalšího herce, co mi chce ukázat, jak smutné jsou příběhy opuštěných měst, jak pokleslé je bohatství a jak za všechno mohou bankéři. Ale protože si vybral výbornou hudbu a kameru + se věnuje víc atmosféře a emocím, tak mě to začalo zajímat a po shlédnutí jsem s překvapením zjistil, že mě mrazí, film se mi líbil a těším se, až Ryan bude točit něco se silnější dějovou linkou a nebude chtít poučovat... 70% ()

SpaceOdyseus

Gosling by si asi pral byt Gilliamem, ale ne uplne se mu to dari. S vizualnem si vyhral, i kdyz prilis casto se pro me vyskytuje za hranici kyce. Vic nez na vypraveni pribehu se soustredi na zprostredkovani pocitu, ale jako celek to moc nefunguje dohromady. Postavy jsou ze zacatu vsechny nezajimave, nedozvime se o nich nic, co by me donutilo jim drzet palce, nebo jen jim fandit. Ve vysledku to je jen takovy zajimavy filmovy pokus o umeni, ne film sam o sobe. ()

Corpsegrinder

Celej film mi silně připomínal stařičkou prasárnu Gummo. Hnusný prostředí, špína a socky co v tom žijou. To vše je ale okořeněný lehce záhadnou atmosférou která film posunuje do noirový sféry. Velice zvláštní film. ()

lucijelucije

Nevím jestli se to dá nazvat jako umělecká prvotina R. Goslinga, ale já tam nenašla nic, co by pro můj smysl bylo přínosné. Strašně se tady Ryan plácá a mám pocit, že nanašel prioritní odraz, který by mu napověděl alespoň směr. Lost River byl pro mě mrtvý, nezáživný. Některé scény teda byly pozoruhodné, ale to opravdu na dobrý film nestačí. Nevím jestli se v tomto psycho filmu dokážete ostřepat natolik, abyste našli to správné jádro, ale mě bylo po celou dobu utajováno.Ano násilí, vydírání, společenská zámožnost a slepota může být dobrý začátek pro natočení filmu, ale takové navození atmosféry bylo pro mě velmi slabé. ()

Disease

Alegorie nebo fantasmagorie? Ve finále je to vlastně jedno. Je vidět, že Gosling při natáčení filmů s Refnem dával pozor. ()

Ryan Gosling to znovu zkusí za kamerou

Ryan Gosling to znovu zkusí za kamerou

19.09.2018

Ryan Gosling (Blade Runner 2049, La La Land) si momentálně užívá press tour ke snímku První člověk, u kterého si zopakoval spolupráci s režisérem Damienem Chazellem (Whiplash), a který podle kladných… (více)

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (více)