Obyčejná noc, kdy pomohl neznámému zraněnému muži, v sobě skrývala znamení smrti... Profesionální hráč pokeru Michel Gerfaute jede na smluvenou partii karet. V té době odjíždí z obchodního jednání poradce Mouzon. Oba muži se neznají, nemají nic společného – jen jednu noc, jednu silnici a jedno nevyhnutelné setkání. Po automobilové nehodě odveze Michel těžce raněného Mouzona do nemocnice. Nerozumí příliš jeho slovům o tom že „oni se vrátí“. A oni se vracejí a jejich jediným cílem je Michel, kterého se snaží jako nepohodlného svědka zavraždit, stejně jako další členy onoho nelegálního obchodu... Tři muži na zabití je napínavý thriller, jehož hlavním protagonistou je Alain Delon, ve své nejpůsobivější roli osamělého hrdiny. V napínavé atmosféře sledujeme boj tohoto osamělého hrdiny proti nepříteli, jehož tvář dlouho ani nezná. (Česká televize)

chlievik

Úplne slabé. Čisto "vývozný" film vyrobený pre iné krajiny, aby Francúzi ukázali, akú majú "skvelú" kinematografiu, s kultom osobnosti Alaina Delona, ktorého herecké kvality sú nulové, priam babrácke, nehovoriac už o jeho nudnom, nie mužnom výzore, a emocionálnej inteligencii päťročného. Smiešna je zápletka filmu, čiste idiocia, náhodne sa bezvýznamný človek stane svedkom vraždy, a ide ho zrazu odkrágľovať silný gang - to, čo sa dá prekryť hocijak inak sa musí z úplného nezmyslu stať zbytočnou naháňačkou na autách, s nebezpečnými prestrelkami pre nič, a kávičkovými rozhovormi o ničom typu "ako sa máš? dáš si kávu?", s úplne komediálnym koncom, kde paranoidný dedko dostane infarkt, a začne sa romantická prechádzka s babou so sexy zadkom v bielych baloňákoch po uliciach Paríža.. (Hoci musím uznať, ostali mi otvorené ústa podobne ako Delonovi na konci - museli to ukončiť zabitím hlavného protagonistu, inak by to bolo doslova hrozný koniec, a tak sa to končí dramaticky, čo je OK.) Avšak: Plytko a gýčovo vyznievajú scény v prestrihoch - ako holke spadne podprsenka na pláži, ako sa Delon sprchuje, ako si zafajčí cigaretu, romantický popis muža milujúcou ženou, o tom aký je krehký a plachý, a medzitým on prestrelí niekomu mozog v kúpeľni, nakope desiatich týpkov postupne do gulí, proste hlúpa francúzska šaráda. Keď som mal 8 rokov, dávali to s hviezdičkou, a šli sme sa z toho "pototo", lebo to bol "západniarsky" film, a poniektorí z vás sú z toho dodnes ešte nadržaní,a spomínajú v nostalgiách, ale chápem to, spomienky sú spomienky. :-) Vtedy by som povedal, aké to je super, no dnes sa idem z toho zgrcnúť. Kedysi by som to pozeral do druhej v noci, lebo taký film išiel raz za mesiac, dnes to pozerám do druhej lebo ťukám do notebooku blbiny, a chcel som len vedieť o čom je ten film. Jedno čo je zaujímavé je to, že je to snímané klasicky, tak ako filmy osemdesiatych rokov... inak nič. No a Lazzarová ma sexy zadok ;-) ()

ELDoctorow

Kdo tvrdí, že kriminální dramata s Alainem Delonem jsou sračky, ať si pustí třeba tenhle film, a utvrdí sa v svojom presvedčení a Enšpíglovi následne nech zašle bližšie neurčené množstvo úhľadne zabaleného hovna. Imbecilný scenár s nezmyselne konajúcimi postavami (Delona chcú zabiť aj keď hovno vie a nerobí nič, čo by dokazovalo opak, no manželku chlapa ktorého prišli zabiť a ona mala kopu času si ich oboch dokonale prezrieť a zapamätať nechajú kľudne žiť... Delona sa pokúsia zabiť za bieleho dňa uprostred pláže plnej ľudí tým, že ho utopia... apod.) a „překvapivým“ koncem, ktorý je asi tak prekvapujúci, ako že v Cameronovom Titanicu sa tento nakoniec potopí (och, prepáčte - Spoiler alert!). Ibaže by ste v živote boli videli menej než dve francúzske kriminálky, prípadne boli hlavná postava filmu Memento, potom uznávam, že môžete byť záverom aj prekvapený. ()

dave91

Klasická francouzská kriminálka.Napětí od začátku až do konce.Malinko tomu chybělo,aby to bylo na pět hvězdiček. ()

durkes

Pripomenul som si "Filmový festival pracujúcich" v košickom amfiteátri. Vtedy bol Delon božská hviezda prvého kalibru, ojedinelé západné filmy skvelé. Každopádne po vzhliadnutí filmu som mal príjemné spomienky, ale na film som pozeral už inými očami. Film obsahuje veľa logických nepodarkov, jednofilmová hviezdička Di Lazzaro veľmi slabučká a celkový film mi navodil len úsmev a nostalgiu. Za tú dávam tri hviezdy. ()

FuLister

Mě to přijde spíš trochu jako nějaká česká absurdní komedie. Borec co jenom někoho zachrání na základě čeho, si pak o něm všichni myslí, kdovíjaký to není agent a zabiják, kterej tahá za nitky až z toho hlavní padouch dostane infarkt. ()

Sa.sa

Úžasný film, který skončil tak jak začal... Holt nikdy a nikdo neodpouští v tomto "podnikání"... Teda na počet mrtvol, je to hodně drsná kriminálka... Jinak Delon byl opravdu prvotřídní herec, kterému tato role zatraceně dobře sedla...! ()

andy60

Delon tentokrát není ani drsný polda, ani právě propuštěný kriminálník, ale to neznamená, že nebude, nač se dívat. I hráč pokru může totiž zažít svistot kulek kolem své hlavy a strach o vlastní život. Stačí podat pomocnou ruku při nevinně vypadající autonehodě a o problémy je postaráno. Stará dobrá sedmdesátá léta. ()

Josef.Svejk

Dnes by Alain Delon byl v podezření z porušení "nón-assistance à personne en danger" (failing to provide assistance to a person in danger), kdyby nezastavil. A pak se nediv že člověk nezastaví, když se najaky vohnout nabourá :) ()

PORTER44

Příběh mi připadal trochu zmatený nebo nejasný,chvílemi dost drsné přestřelky a drsný konec jak v gangsterce .Delon to zahrál s přehledem jako profík. ()

domco61

výborná kriminálka s drsným a nelútostným prevedením. Ako vždy charizmatický Delon a krásna Dalila. Za mňa najlepši film s Delonom vôbec. Až ma mrzí ten koniec ()

milos.bradik

Jeden z nejlepších filmů tohoto žánru, pouze ke konci to zabíjení ztrácí smysl, protože zabíjí už prakticky každého, kdo se kolem jenom mihl. Ovšem je to od Delona výborně zahrané a i postava, kterou hraje Michel Auclair byla velmi zajímavá. ()

oashi

Co že jsem to právě viděl? Chlapáka, co se nachomýtl k něčemu, čemu nerozumí. Jako pěšák v tom chvíli bruslí a hraje si na větší zvíře, než je, až ho to nevyhnutelně převálcuje. A taky se tu neustále zabíjí vedlejší postavy. Vlastně popravují. Tohle optimismu nepřidá. Spíše na fatalismu, čímž možná nabádá ke "carpe diem". Spousta spiklenectví, ba konspirace. Nepříliš věrohodné. Ani telefonní budka v noci: Nebylo by na papír vidět.  Automobilová honička nic moc: 40+ let od zveřejnění už je znát. Sice asi macho, ale už to vidět nemusím. Alespoň se mi v hlavě zaškatulkovala dávná vzpomínka na scénu s kukátkem ve dveřích: Ačkoli podobná byla i jinde. ()

ezop1012

Niektoré scény sú celkom dobre, niekedy sa napätie aj dalo krájať, ale ten záver, ten je fatálny a urobil z akčnej kriminálky drámu. ()