Obyčejná noc, kdy pomohl neznámému zraněnému muži, v sobě skrývala znamení smrti... Profesionální hráč pokeru Michel Gerfaute jede na smluvenou partii karet. V té době odjíždí z obchodního jednání poradce Mouzon. Oba muži se neznají, nemají nic společného – jen jednu noc, jednu silnici a jedno nevyhnutelné setkání. Po automobilové nehodě odveze Michel těžce raněného Mouzona do nemocnice. Nerozumí příliš jeho slovům o tom že „oni se vrátí“. A oni se vracejí a jejich jediným cílem je Michel, kterého se snaží jako nepohodlného svědka zavraždit, stejně jako další členy onoho nelegálního obchodu... Tři muži na zabití je napínavý thriller, jehož hlavním protagonistou je Alain Delon, ve své nejpůsobivější roli osamělého hrdiny. V napínavé atmosféře sledujeme boj tohoto osamělého hrdiny proti nepříteli, jehož tvář dlouho ani nezná. (Česká televize)

Orlau32

Jeden ze zvláštních kriminálních filmů, ve kterém to hlavní hrdina (překvapivě) nevyhraje. Alan DELON tak připravil všem jeho fandům pořádný šok ... Film patří k velmi dobrým kriminálkám. ()

buldock

Největší výtky mám k celkovému provedení , nemastné režii a místy až hroznému střihu hlavně v akčních pasážích , které jsou dost amatérské a odfláknuté. Také příběh a hlavně rádoby charisma Alaina Delona mě minulo na míle daleko a tudíž nemohu jít výše. Holt to není můj šálek kávy. 45% ()

Martin741

Reziser Jacques Deray /Borsalino, Gang, Motyl na Rameni/ natocil vskutku vybornu dramu, ktorej suverenne kraluje Alain Delon /Sicilsky Klan, Flic Story/, ktoreho mam ako herca rad a uznavam ho. A to tak, ze dost. Pribeh filmu ani chvilu nenudi, divak je okamzite vtiahnuty dovnutra fascinujuciych udalosti, ba dokonca aj na prestrelky a autonahanacku dojde. Delon vie hrat, takze divak chtivy hereckych koncertov si pride na svoje. Muzi su drsnaci, zenske krasne, rezia na urovni : ako mylovnik starych filmov 60.a 70. rokov som maximalne spokojny : 100 % ()

honajz2

Až moc klasické a předem jasné, se slabou atmosférou a nepropracovanými postavami. Přitom to začne solidně a atmosféricky, jenže z Delona je pak drsňák za každou cenu, který nemá složitější charakter a až na scény veškerých smrtí ve filmu, které jsou natočené naprosto excelentně a nečekaně, je zbytek filmů takový nijaký. Přitom to dost pravděpodobně odvádí dobrou práci a ty, co tenhle typ francouzských kriminálek rádi vyhledávají, to nejspíš potěší, ale já si nemůžu pomoct, nechalo mě to naprosto chladným a vůbec nevím, jestli si na to časem ještě nějak konkrétněji vzpomenu. A to to natočil Deray, od kterého mě nadchl Motýl na rameni... a málem k smrti unudil Bazén. Tohle mi, teoreticky, skončilo někde na půl cesty, takže do budoucna vím, že u Deraye si nemůžu být jistý ničím. Neurazilo mě to, silná místa to má, ale spolu s tím mi to přijde dost nevýrazné... Slabé 3* ()

MrPierc

Průměrný film, který ale velmi změní tvář ke konci. Alain Delon tu ukazuje svou postavu a nemusel by se za ní stydět ani v porovnání s Bradem Pittem z Klubu Rváčů. Dalila Di Lazzaro hrála dobře a byla dost sexy ( a nemusí mít prsa č. 5 ). Nejlepší postavička byl student UMPRUM :-). Líbilo se mi, že se ke konci BOSS tak zamotal, až to nerozdýchal. A.D. to měl vzít ( koncová scéna s doutníkem velmi originální a vychytralá ). Kdyby v tom byla ještě nějaká zápletka, tak bych přihodil jednu *. ()

gabin(a)

"Delonovka" v tom nejlepším slova smyslu. Vždycky se na ni ráda podívám, je opravdu de luxe, bez pitomých klišé a obezliček, s velmi ukázněným Delonem. ()

pakobylka

Snímek, který se ctí obstojí i v našem dílem znuděném a dílem přezíravém jedenadvacátém století, neboť jeho hrdina paličatě - a snad i trochu nerozumně spoléhá především sám na sebe ... pravda - trochu i na svou krásnou přítelkyni. Je to logické: 1) ON je pravý hráč - takže i furiant a hazardér ... třebaže jeho doménou je poker, nikoli kšefty se zbraněmi. 2) A ONA ? Co by byli ... všichni ti neohrožení, paličatí a nerozumní hrdinové, kdyby se museli obejít bez svých atraktivních milenek ?!? Kdo by věrně (či nevěrně) stál po jejich boku a strpěl všechny jejich excesy ? Kdo by je je inspiroval, o koho by se obávali, před kým by se předváděli, zač a pro koho by bojovali - případně pod taktovkou cynického scénáristy a škodolibého režiséra i umírali ? Buď jak buď, bude to ON, komu budete (tak jako vždycky) držet pěsti ... ovšem sami uvidíte, zdali to bude něco platné, neboť karty, které drží v ruce, mohou znamenat výhru stejně jako prohru. A jak už jste dozajista poznali, tentokrát se nehraje jen o peníze. ()

c.tucker

Dějově je to perfektní a nikdy nevíš co příjde - už stačí jen ten začátek s třemi mrtvými. Delon je sympatický a velmi pohotový drsňák, který ví jak na to. Napětí je tak jak by mělo být a očekává se od toho. ()

mortak

Delon vytvořil ve své produkci kriminálky, které pracovaly s kultem těla, zbraní a násilí. A tak se kamera hned na začátku kochá s Delonovou tváří (jede autem, poslouchá hudbu a tváří se nekomplikovaně oduševněle), aby pak po porci násilí přešla na prsa Delon´s girl (ta o nich ještě mluví a obdivuje si je v zrcadle při oblékání). Nesmí chybět honička auty, nějaká ta vystřelená hlava, Delon ukazující svaly (sprcha po akci), obdivné pohledy sexy dívky. Ale dvanáctiletému klukovi stačí ke štěstí těchto pár věcí: ňadra, zbraně, auta. Většina z nás z toho vyroste, někomu to stačí ke štěstí celý život. ()

majo25

Fajn začiatok i priebeh filmu, v ktorom sa hlavný hrdina snaží uniknúť pred neznámymi mužmi, ktorí chcú jeho smrť. To, že bol v nevhodnú dobu a na nevhodnom mieste mu ešte pridáva na sympatickosti. Táto jednoduchá priamočiarosť je len a len plusom. Trilerová atmosféra síce pokrivkáva, do popredia sa dostáva viac akcia, ale je super, že dej si dokáže po dlhý čas držať dobré tempo a tým pádom nenudí. Smerom ku koncu, keď sa hrdina začína správať pomaly ako profík, sa však všetko spomalí a od toho momentu som tomu celému tak trochu prestával rozumieť. Jednak hlavnej postave, jednak jeho odstraňovateľom - dôvera, kompromisy, navrhované dohody, odmietanie dohôd. Chlapík pri upozornení, že naďalej pôjdu po ňom, iba súhlasne a totálne nezmyselne pokrčí plecami a ide si po svojich. Absolútny záver je tak nevyhnutný a dodáva filmu nejapnú príchuť. ()

MJMilan

Není nad to, když jednou na cestě domů potkáte vybourané auto, poskytnete první pomoc, máte zájem o to, jestli je postižený v pořádku a nakonec zjistíte, že je to celé špatně, protože po této nešťastné události se Vám snaží pár lidí vystřelit mozek. Co se s touto situací dá ale dělat? Nechat se odstřelit, to asi težko.... mít kuráž jako Alain Delon, jít do nich, to je jediné schůdné řešení ... pěkná podívaná. ()

vesper001

Jedna z nejklasičtějších „delonovek“ se vším, co k nim patří a co na nich máme rádi. Příběh má spád, kvalitní dialogy, dobře natočené akční scény (inu Jacques Deray), charismatického hrdinu, slušnou porci násilí a rozbitých aut (inu Alain Delon) a jako bonus hodně překvapivý konec. Není co vytknout. ()

hans500

Výborná "Delonovka", režisér Jacques Deray opět odvedl skvělou práci, scénář je nadprůměrný a Delon tradičně výborný). ()

andrii

Byl v nesprávný čas na nesprávném místě. Kdo prahne po hrdlu Alaina? On i jeho drahá polovička se stávají nežádoucím artiklem v hledáčku nebezpečí špičky ledovce mocného impéria. Zabijáci si už zuby brousí. Pod pařížským živůtkem zvoní hrana hrdinova, který ani o píď nepřekročil práh vlastní cti a hrdosti a nestál o to, stát se součástí mozků většinové družiny. Perné dny ve zbrani jsou ty, které zkřížily cestu neviditelného minového pole. Dobrý skutek je po zásluze "odměněn" střelbou z hlavně smrtonosné. Momentka ortelu popravy bez slitování se rozlévá pod Vítězný oblouk bez vítězství. Alain Delon si do nůše mise solitérské, vedle své fyzické krásy, přibalil svaly vypracované, chrabrost blahobytnou a železnou pěst drsňáckou. Smutný osud hrdinův, který se nedal koupit, zaplatil cenu nejvyšší. ()