Obyčejná noc, kdy pomohl neznámému zraněnému muži, v sobě skrývala znamení smrti... Profesionální hráč pokeru Michel Gerfaute jede na smluvenou partii karet. V té době odjíždí z obchodního jednání poradce Mouzon. Oba muži se neznají, nemají nic společného – jen jednu noc, jednu silnici a jedno nevyhnutelné setkání. Po automobilové nehodě odveze Michel těžce raněného Mouzona do nemocnice. Nerozumí příliš jeho slovům o tom že „oni se vrátí“. A oni se vracejí a jejich jediným cílem je Michel, kterého se snaží jako nepohodlného svědka zavraždit, stejně jako další členy onoho nelegálního obchodu... Tři muži na zabití je napínavý thriller, jehož hlavním protagonistou je Alain Delon, ve své nejpůsobivější roli osamělého hrdiny. V napínavé atmosféře sledujeme boj tohoto osamělého hrdiny proti nepříteli, jehož tvář dlouho ani nezná. (Česká televize)

ekomo

Velmi dobrý film s vynikajícím Delonem a strhující zápletkou, film sám byl skvělý, pouze bych měl drobné neshody s ne zrovna propracovaným scénářem, ale jinak hudba, děj, herecké výkony a samozřejmě režie byly skvělé. ()

Mikino00

Stále to funguje, drsný Delon bojující o svoj život ve velmi jednoduchém thrilleru nezklamal, ale ani nějak extra nenadchnul. ()

Garch

Uděláš dobrý skutek, a namočíš se, ani nevíš do čeho. A kdo ví, jestli to dobře dopadne.... Mocní jsou paranoidní, a mocní. Akční drama bez hluchých míst, bez přehnaných efektů. Nadčasové, skvěle napsané i natočené  - divák neustále v mírném napětí. ...PS točeno zhruba ve stejnou dobu jako Profesionál s Belmondem. ()

RomanHyde

Tenhle film není žádný slaďáček, ale poctivá klasika plná akce a překvapení s ne příliš dobrý koncem, ovšem takový je život. Delon ve vynikající formě v nekompromisním příběhu. Lidové rčení "za dobré skutky budeš potrestán" je hlavním motivem snímku, který jak razantně začal, tak i skončil a v nás zůstala lehká hořkost. Jo, je to poctivá filmařina, které nelze nic vytknout. ()

Vesecký

Nějak si tenhle film nepamatuji,možná jsem ho viděl poprvé. Klasická francouzská kriminálka, spíš horor než thr... Skvělý a konečně taky jednou dostižitelný Delon. Mafie velkokapitálu a zbrojního průmyslu. Asi to tak chodí stále, takový je systém. Nechybělo v tom filmu nic, co jsem očekával od Francouzů z období zlatého věku jejich kinematografie. ()

Gastovski

Teprve má druhá zkušenost s Delonem a opět jsem velmi spokojen. V tomto případě jde o velmi kvalitní politický thriller, kde dostaneme poučení, že pomáhat bližnímu svému se nevyplácí. Zamrzela mě však jedna věc: hloupý konec. Já mám rád filmy se špatným koncem, ale zde se zachoval hrdina, tak jak by se nezachoval ani dementní šimpanz. ()

JB2203

Rádoby nečekaně vypointovaná francouzská kriminálka klasického střihu. Celkem inteligentní dialogy, akademická režie, jedna efektně natočená akční scéna. A také nevýrazný a nepřesvědčivý herecký projev Alaina Delona v hlavní roli. Podobně jako ve většině filmů opět dokazuje, že jeho největšími hereckými kreacemi byly reklamní spoty na holící strojky. Za pár dní nebudete vědět o čem to vlastně bylo. ()

Heavyman

Možná úplně první film co jsem s Alainem viděl. I dobrý skutek vede k problémům. Celkem tvrdý film co se s nikým v něm moc nemaže. Při prvním shlédnutí jsem nemohl uvěřit scéně v nemocniční koupelně, kde na rovinu ustřelí Alain protívníkovi palici. Film má také varování, nedívejte se moc zblízka do kukátka ve dveřích a nezapalujte na ulici cizím lidem doutníky. ()

agassi68

Spolu s Borsalinom a spol je to môj najobľúbenejší film s Delonom. A na moju najväčšiu radosť to nekončí tak ako by si želala drvivá väčšina divákov :) ()

strikeman

Poctivá "delonovská" krilinálka s na rok 1980 překvapivým koncem. Ale do zlatého fondu filmů s Delonem bych ji asi nezařadil... 70% ()

Pavelpi

Profesionální hráč pomůže raněnému člověku a tím se dostane do kolotoče.Celkem drsný film,který má na konci překvapivé rozuzlení a závěr.Řekl bych,že je to jeden z těch lepších Delonových filmů,který mě dokáže udržet v napětí až do konce,i když jsem ho už viděl několikrát. ()

Hapretor

V rámci všech filmů, co jsem viděl, nedostačující. V rámci Delonovek ne špatné, ale s panem Delonem jsem viděl onačejší filmy. A mimochodem ten konec je dementní. Vždyť si o to sám řek - blbec jeden namachrovanej! ()

RedDuck

Tento Delon se mi líbil, taková hollywoodská antiteze. Bez velkých gest a tezí, žádné akční scény,  minimalistický přístup, banální konec padoucha i hrdiny. Zajímavé pasáže z nemocnice či pláže. ()

pravo

Veľa filmov s A. Delonom som nevidel a tak mi je zaťažko hodnotiť tento film v súvislosti s ďalšími jeho filmami, ale musím povedať, že tento ma navnadil pozrieť si aj jeho ďalšie. K absolútnej spokojnosti s týmto filmom mi predsa len čosi chýba a hlavne ma riadne naštval záver filmu, keď sa Michel Gerfaut domnieva, že celá zapeklitá situácia okolo jeho osoby je vyriešená. Proste som nepochopil, prečo si myslel, že nejaký zdravotný problém odstráni riziko mu hroziace. Inak mám slabosť pre francúzske nežné pohlavie a Béa vyzerá rozkošne a zároveň si divák príde na svoje aj pri pohľade na jej povaľovanie sa v posteli. ()

Ygnor

Takový lepší průměr, IMHO jsou zdařiejší filmy s Delonem, ale ne všechny se dostaly do naší distribuce. Je pravda, ale že od jisté doby se dívám do kukátka na dveřích s větším respektem. ()