Obyčejná noc, kdy pomohl neznámému zraněnému muži, v sobě skrývala znamení smrti... Profesionální hráč pokeru Michel Gerfaute jede na smluvenou partii karet. V té době odjíždí z obchodního jednání poradce Mouzon. Oba muži se neznají, nemají nic společného – jen jednu noc, jednu silnici a jedno nevyhnutelné setkání. Po automobilové nehodě odveze Michel těžce raněného Mouzona do nemocnice. Nerozumí příliš jeho slovům o tom že „oni se vrátí“. A oni se vracejí a jejich jediným cílem je Michel, kterého se snaží jako nepohodlného svědka zavraždit, stejně jako další členy onoho nelegálního obchodu... Tři muži na zabití je napínavý thriller, jehož hlavním protagonistou je Alain Delon, ve své nejpůsobivější roli osamělého hrdiny. V napínavé atmosféře sledujeme boj tohoto osamělého hrdiny proti nepříteli, jehož tvář dlouho ani nezná. (Česká televize)

jacko

bily ponozky v cernych mokasinech a kalhoty vytazeny proklate vysoko...z delona caka machovstvi na mile daleko a pro me teda prilis silny salek kavy ()

Schlierkamp

Francouzský thriller v hlavní roli s vynikajícím A. Delonem vypráví o svědkovi nešťastné události, jenž upadne v podezření, že disponuje tajnou informací a okamžitě mu jde po krku dvojice nebezpečných chlapíků vyslaných mocným výrobcem zbraní Emmerichem. M. Gerfaut si spojí skutečnosti dohromady a v důsledku osobních útoků se přeorientuje z hraní pokeru na roli profesionálního zabijáka a náhle gangsteři zjistí, s kým se pustili do křížku. Osobně mě docela zaujal tehdejší vozový park a také nádherné vozidlo hlavního hrdiny. Drama v průběhu snímku nabírá čím dál větší otáčky a v závěru na diváka čeká přímo rána do hlavy. Happy end se vskutku nekonal. Za velmi zajímavou jednoznačně považuji automobilovou honičku Lancia vs Citroen. Tři muže na zabití považuji za nadprůměrný francouzský thriller a Delonův výkon rovněž zaslouží vysoké hodnocení. ()

dakarin

Trochu nostalgie z Francie. Styl i vůně sladkých 80desátých let, Delon v jednom ze svých nejlepších filmů. Jednoduchá zápletka, rychlý spád, sympatický hlavní hrdina, nádherná kamera, sladká Francie, dobré dějové obraty a ... pro tuto francouzskou vlnu typický smutný konec (jakoby snaha o reálnost). Pro lehce starší střední generaci vzpomínka na mládí. Zavzpomínejme na chvilku ;-) ()

Cruchot

Taková klasická francouzská kriminálka té doby. Karty jsou brzy rozdány vcelku jasně a divák si pak může jen vychutnávat jednotlivé přestřelky, honičky nebo sexy přítelkyni hlavní postavy v podání Alaina Delona. Dal bych možná i ****, kdyby chování některých postav  v určitých situacích nepůsobilo tak hloupě, nelogicky a jen na efekt - včetně závěrečného rozhodnutí Monsieur Gerfauta. ()

Razzor_82

"Jsem pouhý hráč." Klasicky chladná "Delonovka." Silně dobová kriminálka ze staré školy plná drsných přestřelek. Hutná atmosféra. Zapletení do hry mocných lidí má nečekaný konec. 8/10 ()

mdouglas

Klasický, ale výborný francouzský film s Delonem v asi nejlepší formě. Spolu s filmem "Dva muži ve městě" je to pro mě asi nejlepší, co jsem s ním viděl. ()

Lupes

Opět trochu konspirační paranoie levicových Francouzů. Delon se na této vlně vezl celkem často, přinášela úspěch, byť zápletky a pointy byly opravdu mizerné. Nejinak zde,ovšem výborně budovaná atmosféra napětí, strachu a bezvýchodnosti, dobré realistické akce a nakonec i Alainovy herecké schopnosti vynáší tento film přece jen o něco nad průměr. A pak samozřejmě ten závěr, zůstal ve mě od dětských let, silná a šokující scéna. ()

Belmondicek

Michel Gerfaut je profesionální hráč pokeru. Po cestě na večerní partii se nachomýtne k dopravní nehodě. Zraněného odveze do nemocnice, netuší ovšem, že zkřížil cestu obchodníkům se zbraněmi. Od té chvíle má v patách profesionální zabijáky...Alain Delon v jedné ze svých nejlepších rolí (podílel se i na scénáři a produkci) znovu bojuje o svůj život. Svižné tempo nenechá chvilku vydechnout, nebojí se hutné atmosféry a stupňuje napětí. Režisér Jacques Deray natočil drsné, napínavé krimi, které na konci šokuje. Vedle Delona se objevila velmi pěkná italka Dalila Di Lazzaro, u nás asi nejznámější z kdysi u nás uváděné povídkové komedie Tři tygři proti třem tygrům. Tenhle snímek je typický produkt francouzské drsné školy, jaké se dnes bohužel už netočí. Hrálo se to i v našich tehdejších kinech, ale český dabing vznikl až při prvním uvedení v televizi v polovině devadesátek s Pavlem Trávníčkem. ()

Tiiso

Francouzské kriminální filmy té doby měly svou atmosféru a svůj filmový šmrnc. I po tolika letech si drží své kouzlo. Samozřejmě na kvalitě hodně přidává Delonovo charisma, to bezesporu. Ale i dějová linka dotčeného příběhu má svou dobrou úroveň. Místy sice kolísavou a kulhavou, ale přece jen nadprůměrnou. Snímek nemá nějakou výraznou šanci uvíznout natrvalo v paměti, ale když na něj čas od času narazím, spolehlivě uspokojí moji neukojitelnou filmovou vášeň. ()

Tamdydam

Rád bych začal tím dobrým, ale moc mě toho nenapadá. Snad solidní herecký výkon Alaina Delona? I když jeho blesková proměna z klidného civila zaskočeného nečekanými událostmi v suveréního agenta mi taky nepřišla nejvěrohodnější. Ale za to snad ani nemohl on, jako spíš stupidní scénář. Dále oceňuji krásné záběry Paříže a jiných míst Francie a tím to asi tak končí. Dvojíce přiteplených stupidních zabíjáků mi připomínala Pata a Mata a já jim nevěřil ani ň. Po chvíli jsem si uvědomil, že v tom filmu se chová stupidně v podstatě každý. O nějakém napětí nemohla být řeč, v kombinaci s nevalnou režijí a neskutečně odfláklými akčními scénami obvzvlášť. ()

Rodin

Výborné. Možná nejlepší kriminálka s Delonem. Zajímavostí je i to, že závěr filmu prý nebyl jako příliš drsný promítán v japonských kinech. ()

Amonasr

Solidně natočená kriminálka delonovského střihu, která již ale ztratila hodně ze svého zřejmě původního kouzla. Dnes už celý příběh působí poněkud naivně vykonstruovaně a závěr je dost předvídatelný. Superman Delon se na konci chová tak neuvěřitelně hloupě bezstarostně, až tím zcela popírá onen zdravý instinkt, který po celý předchozí děj jinak urputně předváděl. ()

jprmusic

Kultovní kriminálka mého mládí se špatným koncem - v kině jsem to viděl snad 10x . Dá se v pohodě ukoukat i dneska. ()

zuzzuli

Zapletená kriminálka s vynikajícím Delonem. Musím říct, že ze začátku se kriminálka zdá hodně překombinovaná, ale v průběhu už víte o co go. Jinak konec byl dost podivný... ()

subic

Film dostane spád až po polovině, kdy je zabit Liethard ze zpravodajské služby (Christian Barbier) a následuje slušná automobilová honička. Ale to už je jen začátek konce Michela Gerfauta (Alain Delon), nepohodlní musí být odstraněni, všichni a bez výjimky. ()

mac000

Nadšené komentáře uživatelů ČSFD hovoří za vše a jsou více než výmluvné. 4,5 * (protože - jak se často vymlouvají účastníci Prostřeno - si ješte musím nechat rezervu na další filmy). Ale Delon rozhodně za pět * !!! ()