Joseph je hospodář, ale Alexander ze zámku mu chce jeho pozemky sebrat. Joseph už neví, co má dělat, a tak zavolá bratra z Paříže. Pierre už na statku nebyl 20 let. Hned po příjezdu si Pierre uvědomí, že má jeho bratr několik nepřátel. Pierre se cestou seznámí s krásnou a mladou Annou, které se evidentně zalíbí, ale ona je dcerou Alexandera. Přestože se Pierre a Joseph většinu času hádají, Pierre chce bratrovi pomoct. Pierre se tedy nechá odvézt na zámek, ale tam je všechno vzhůru nohama. Zámecká paní je opilá, protože ji její muž Alexander podvádí. Pierre navíc Alexandera při sexu s nějakou dívkou vyrušil, takže musí s Josephem rychle zmizet. Dvojice pak míří do hospody, kam za nimi přijede Anna. Pierre se v hospodě popere, a jednu ránu schytá i Anna. Pierre ji veze domů, kde přespí, ale s Annou nic nemá. O jeho přenocování se však dozvěděl Alexander a pak i žena Pierra, která za ním přijela na venkov. Francoise je žárlivostí bez sebe, až ve vzteku zajede autem do řeky. Pierre se jí snaží pomoct a v rukávu má trumf, protože synové Alexandera v noci zapálili Josephovi seno. Pierre našel dost důkazů, aby je donutil auto Francoise z bahna dostat. Joseph si na chování synů stěžoval u Alexandera a ten se za svoje syny stydí, ale pak je podpoří v dalším útoku. Cohenům je na dvorek vysypán náklaďák plný odpadků. Pierre se to pokouší vyřešit s Alexanderem klidně a Alexander na něj sehraje dobré divadlo. Joseph se však mezitím dozví, že následujícího dne mu chce Alexander vybagrovat pozemek... (TV Prima)

MJMilan

Povedená komedie s Pierrem Richardem, který jako světa znalý psycholog přijíždí do rodné vesnice pomoci svému bratrovi od nátlaku na vystěhování od vrchnosti, který žije na malém statku s ženou Rosou, která přišla při autonehodě o hlas. Bratrové Kohenovi jsou každý jiný, Pierre je zvyklí řešit věci mírně a domluvou, Joseph naopak pomocí násilí a flinty. Když je Pierre uprostřed řešení, přijede ho jak jinak než v nejméně vhodnou chvíli navštívit jeho krásná ač žárlivá žena, na které mohou všichni z vesnice oči nechat. Nakonec všichni všechno vyřeší s poklidem a v míru, až na Pierra.... ()

Courtemanche

Švestky ne, to máme i doma, ale kdyby nám peníze vrátili na pokladně tak to by šlo. Ještě že v té první polovině 80.let točil i s Depardieu, jinak já nevím co by.... Občas má neskutečně podprůměrné filmy. 2/5 ()

fantoci

Tuto komedii jsem do nedávna příliš neznal. Přinesla pro Pierra Richarda trochu jinou roli, než jsme u něj zvyklí. Nehraje v ní takového neohrabaného ňoumu. Naopak. Vytvořil postavu muže, vzdělaného, zkušeného a plného sebedůvěry, který reaguje na žádost bratra, aby mu šel pomoci v konfliktu se sousedy. Film přináši francouzskou, nebo typickou bretaňskou mentalitu a svéráz. Film je povedeným úsměvným filmem, i když také má svá poměrně slabá místa. ()

filmmovier

Pierre Richard má lepší a vtipnější filmy, ale ani tento mě nijak výrazně nezklamal.Sice jsem čekal větší zábavu, ale i tak to bylo celkem na úrovni. Pierre odchází na venkov, kde samozřejmě způsobí zmatky. Moc mu to nejde, ale přece. Pár skvělých scén tu je, hudba je výborná, jsou tu pěkné kulisy a Jean Carmet je tentokrát mnohem lepší než Richard. Pokud chcete Richarda, tomuto filmu se nevyhýbejte, ale začněte třeba Velkým blondýnem, jelikož má Richard horších filmů dost, tady jsem opravdu nijak výrazně zklamán nebyl. Vlastně se mi to i dost líbilo. 60%. ()

andrii

Místních strašáků roj, sousedský ping-pong a slunce, seno, trocha pařížské erotiky do dědiny, sem tam francouzský song i fór. ()

Kovaja

Nejsem extra fanoušek Richarda,ale tenhle kousek z venkovského prostředí se mi celkem líbil a zavěrečná rvačka v blátě je fajn ()

BerniX

Dávám 4*. Soucasných 57% mi prijde hodně málo, ač 3* by byly asi přesnější. O moc povedenější než Nevím nic a řeknu všechno. Prostě taková pohodička. ()

donkocicak

Pierre Richard dělá zmatky na venkově, ale vtipné to není. Pro mě jeden z nejslabších filmů z jeho filmografie spolu s titulem Nevím nic, ale řeknu všechno. Nejde o jeho typickou komedii, místy nudné, vůbec jsem to celé nepochopil, nesedlo mi to. ()

kyLuke

Průměrný a chvílemi dost nudný film s Pierre Richardem, který skutečně zachraňují jeho klasické skeče a příjemná režie. Scénář je pak nudný, jako zbytek filmu.... čisté tři hvězdičky! ()

Pitryx

Ani v tomto snímku pan Richard naplno nevyužívá svých klaunských schopností. Takže je to hodně slabé. Ale zase to má slušný děj a občas i svérázný humor. Myslím, že na film se podívat dá. Možná už jen kvůli nádherné Béatrice Camurat. 8740/8934 ()

ostravak30

Mám rád filmy Pierra Richarda. Vždycky mě dokázal pobavit a na role poplety se dokonale hodil. A přestože to byl vždycky nešika a totální jelito, točily se kolem něj krásné ženy a vždycky ho pro jeho popletenost milovaly. Škoda, že dnešní holky nejsou stejné. Každopádně tenhle film do kategorie oblíbených zařadit nelze. Nevidíme klasický richardovský humor. Pierre tak maximálně shodí pár sudů a jinak od něj moc jeho typické akce nevidíme. Děj je takový unylý. Vlastně se to celé opakuje pořád dokola a dokola a dokola až to všechny přestane bavit a dojde k závěrečnému rozuzlení. A tak ještě zaujme krásná neznámá herečka, která hrála jednu z hlavních rolí, přesto nepochopitelně není nahoře v titulcích csfd uvedena. Xmilden pode mnou tvrdí, že se jedná o Béatrice Camurat a tak mu budu věřit. Jinak jsem se ale příliš nebavil a tudíž mé oblíbené filmy s P. R. tento snímek nerozšíří. ()

Grimaldi

Ve filmech Pierra jsou vždy vcelku pěkné ženy,často s 10 sekundovou scénou na jejich hrudník.Je tomu tak i zde a beru to jako první hvězdu.Tu druhou dávám za snahu o humor,který se nám ale díky scénáři a režisérovi nedostává.Komedie má být když už tak dobrodružná a ne o nějakém venkovském souboji a sousedských hádkách.I takovéto filmy existují ale pro mě stejně jako zde zkrátka nefungují. ()

antragus

Na vážnější polohu moc richardovské, na klasickou Richardovu taškařici málo richardovské... Poměrně pěkná venkovská příroda, poměrně pěkný hrudník jedné z hereček. Jinak to ale celkem bloudí a zvláště v v druhé polovině mi to přijde, jakoby se pomalu vyprávějící filmaři najednou splašili, že s tím fakt musí něco udělat, aby to mělo nějakou rozumnou stopáž a začali to látat jak se jen dalo... Richarda mám rád, ale tohle vážně nic moc... ()

Signore

55% Na komedii s Pierrem Richardem málo vtipné, místy až drsné (hrubé), na druhou stranu se mi líbilo, že hlavní hvězda výjimečně nehraje úplného ňoumu. Slabší scénář, ale solidní herci. Prostě ani průšvih, ale ani film, který byste chtěli vidět vícekrát. ()