Lino Ventura, Marlene Jobertová a muž, jehož jedinou nadějí je úkryt... Marceau Léonetti je policista každým coulem. Navíc policista sice tvrdý, ale čestný a poctivý. Připadá mu směšné, že by ho měl zastrašit opilý násilnický mladík jen tím, že je synem známého advokáta. Bez skrupulí pošle arogantního mladého muže na zkoušku krve. Ale případ se nafoukne do nechutné aféry. Nadřízení se svého inspektora nezastanou a Léonetti je přeložen na předměstí, kde vyšetřuje krádeže kol a holubů. Poněkud „větší“ případ už znamená honění úchyláků po okrajových kinech. K tomuto úkolu je Léonettimu přidělena mladičká policistka Jeanne. I přes rozdíly má tato nesourodá dvojice značné úspěchy. Jednou dostane zvláštní úkol: vypátrat muže, který má být korunním svědkem v procesu s gangstery a jehož poslední známá adresa byla ve XIII. okresu. Začíná dlouhá pouť za svědky, různými byty, ale především za pravdou. Tou, kterou má dosvědčit hledaný svědek u soudu, ale i pravdou, kterou o policejní práci a policii jako takové poznává mladičká absolventka policejní školy Jeanne... Film Poslední adresa vznikl podle románu Josepha Harringtona, který ve Francii vyšel ve slavné Gallimardové Černé sérii. Příběh o zákonu, cti, morálce a především svědomí natočil režisér, scenárista, spisovatel, muž v mládí odsouzený k trestu smrti José Giovanni. Do hlavní role policisty Léonettiho obsadil Lino Venturu, herce s kamennou tváří, jehož výrazovými prostředky byly především oči a síla jeho osobnosti. (Česká televize)

Aberdeen

Nesouhlasím s těmi, kteří tvrdí, že tohle je jen obyčejná dobře natočená kriminálka. Chápu tento film jako smutné poselství o setkání ztroskotanectví a idealismu, z nichž první už ví a druhý teprve pozná... Lino Ventura ve své podle mě životní roli. Po závěrečném citátu verše rumunského básníka Mihaie Eminesca o životě jako promarněném daru se většinou zmůžu jedině na panáka... Je to zkrátka za pět! ()

Axl.K

Lino Ventura a Marlene Jobert jsou v tomto filmu natolik okouzlující, že jsem kvůli nim schopen hodinu a půl sledovat vcelku nezajímavý příběh o tom, jak hledají klíčového svědka případu s jeho novou adresou. Že se ve filmu něco napínavého děje je na konci spíše poznat podle hudebního doprovodu než podle děje filmu a lehce akční scény (pokud by se to tak dalo nazývat) by asi sehrála i parta nějakých vesnických ochotníků. "Šokující závěr" byl pak zahrán natolik nudně, že opravdu netuším, jakou kategorii diváků to bylo schopné dojmout spolu s tím společensko - kritickým podtextem. Ale díky jinak vcelku dobré kameře a ústřední dvojici je to přece jen koukatelnej film. ()

gizi

V den sledování jsem měl přesně tu správnou náladu na tento druh filmu, takže jsem byl nadšen. Z filmu čiší ta krása a atmosféra Paříže, jak ji mám rád. Francouzské filmy z tohoto období jsou u mě na vrcholu. Zde doplněno výbornou hudbou ladící té době. 80%. 25.4.2012. ()

miraporthos

Co jiného čekat od filmů Josého Giovanniho, perfektní. Zajímavá konfrontace ženského a jen zdánlivě naivního pohledu na svět a tvrdého policajta. ()

pop.z.pop

:) sakra to nemá chybu jak ona tam cupitá a přeskakuje ty kaluže a Lino si to hrne rázovitě pořád rovně. A ty smyčce dohromady s bubny, proč už dneska nedokáže nikdo nahrát takovou filmovou hudbu :/ ()

Bluerider

Chtěl jsem něco napsat o filmu, který mě zasáhl svým lidstvím i krutostí, ale zjistil jsem, že uživatel Aberdeen už to napsal dřív a líp. Snad jen ten Eminescův citát: "Život je promarněný dar, pokud jsme jej neprožili tak, jak jsme si přáli." ()

Johgas

Ve filmu se zdánlivě nic neděje - LIno Ventura spěchá, Marléne Jobert za ním cupitá. Občas se někoho na něco zeptají a podle odpovědi spěchají/cupitají jinam. Na konci se to celé spojí, a člověk si najednou uvědomí, že během celého filmu ani nedutal......závěr se předvídat dal, ale stejně to byla darda. Moc pěkná filmová hudba. Lino bez chyby a Marléne ho dobře doplňovala. ()

durkes

Mám rád francúzske kriminálky 60-tych a 70-tych rokov. Majú svoju atmosféru, čaro a výborných hlavných predstaviteľov. Aký rozdiel od neohrozených amerických kriminalistov, ktorý v každej bitke pobijú všetkých a vzápätí predvádzajú ďalšie svetové rekordy v behu, či boxe bez škrabnutia. Úvod bol síce dosť rozpačitý, ale potom to už odsýpavalo ako malo. Film si pamätám ešte z detstva a vtedy mi ušatý zabijak Michel Constatntin naháňal hrôzu. Tak aj trochu nostalgie. Fajn. ()

kotrlak

Užvaněnejch 90 minut, který se zdaj jako 3 hodiny. Pokud jde o akční scény, tak jsou pojatý hodně naivně, stejně jako předvídatelnej konec, Ani Ventura a Jobert to nezachráněj. ()

Signore

Dlouho to v mých očích směřovalo k absolutnímu hodnocení, ale poněkud (bez dalšího vysvětlení, které by snad nabídla alternativní verze) nelogický závěr sráží celkový dojem z filmu spíše ke slabším čtyřem hvězdám (a bez obou protagonistů by to byl již jen solidní průměr). Škoda, protože obdobné francouzské filmy z té doby naopak právě závěr vytáhl do nesmrtelné klasiky. ()

FormerSkyblu

Jedna zo slabších venturoviek, chvíľami mi pripadala ako televízny film. Po úvodnom love na úchylákov v kinách už väčšinu času sledujeme ako dvojica Ventura – Jobertová pobehuje po meste, od paneláku k paneláku, strieda mestskú dopravu s autom a v podstate nič svetoborného sa nedeje. Akurát raz poriadne zmoknú... Bitka Venturu s gangom vyzerá ako zo zlej grotesky. Zlosyn má síce revolver, ale nechá sa zmlátiť takmer do bezvedomia... Vykompenzuje to aspoň drsný, neľudský záver. Pod hodnoteniami som sa potom dočítal ako si táto dvojica hlavných predstaviteľov vôbec ľudsky nesadla. A môžem povedať, že je to v tom filme aj cítiť. Ventura patrí k mojim top obľúbencom, ale toto bol len čistý priemer. ()

PORTER44

Průměrné krimi drama o pátrání po důležitém svědkovi,dostane to za úkol vysloužilý komisař L.Ventura kterému se to nakonec podaří a po svědectví ho policie odkopne a zanedlouho je zabit.Akční scény nebo spíš rvačky jsou průměrné nijak zvlášť napínavé. ()

pajkir

Hrozně nadhodnocenej film, už jenom ten tragickej začátek, kdy se tam chlápek potácí ode zdi ke zdi a přitom zabíjí a ty lidi padaj, jako by se báli odřít nebo se ušpinit, jak by řekl můj bejvalej fotbalovej trenér Mácha - skládali se jako šraňky....Filmu jsem dal asi půl hodiny, ale vůbec mě to nebavilo a to přitom miluju starý francouzký kriminálky i Lino Venturu...zklamání, hrozně nevěrohodnej film ()

Scott67

Výborný film, kdy si vrahové, prostřednictvím úplatného hlavouna najmou policii, k vypátrání své oběti. Jako kluk jsem moc nerozuměl tomu, proč ho zabijí, ale dnes, po skoro padesáti letech tomu rozumím velice dobře. Jedinou spravedlnost světa představuje totiž všemocný pan peníze. ()

ravo2

Bohužel další stará francouzská kriminálka, která si neodpustila klasický nesmysl starých francouzských kriminálek. Totiž hlavní články o případu na titulních stranách novin. Já jsem ještě nikdy v životě takové články na titulních stranách skutečných novin neviděl. Další nesmysl: hned 3 různí vyslýchaní lidé (nezávisle na sobě, a to nebyli vyslýcháni proto, že by patřili k podsvětí) říkají policajtům, kteří je vyslýchají, že nesnáší policajty. Nějak si neumím představit, že bych při výslechu říkal policajtům, že nesnáším policajty... A aby toho nebylo málo, tak další postava: "Víš kdo já jsem, ty fízle blbej? Syn advokáta XY. Víš, jakou má moc, takový slavný advokát?" Nevím o tom, že by advokáti měli nějakou moc a že by byli slavní. Takže víc než 3 hvězdy dát nemohu, i když to nebyl nudný film a Ventura je můj oblíbenec. PS: Když se kniha jmenuje "The Last Known Address" a film "Dernier domicile connu", tak proč to není přeloženo do češtiny jako "Poslední známá adresa", ale jen jako "Poslední adresa"? Proč musí nějaký kreativec-blbec vypustit slovo "známá"? ()

Edus

Na tomhle filmu se mi moc líbilo, jak se udržel v mezích žánru. Mohlo to sklouznout k romanci, sociální kritice nebo psychologickému dramatu, ale ne, pořád jsem se dívala na poctivou kriminálku a tak to zůstalo. Myslím, že respekt k žánru je jedním z kladů francouzské kinematografie. ()

Aguirre

Parodia na kriminalku. Zastreleni na začiatku padajú ako malé deti v školskom predstavení. Úchylak v kine blikajuci ziarovkou? WTF! Drsnak Lino bijuci kazdeho statneho chlapa? Strasne komické. Chlap s granatom vo vrecku? A o com to vlastne cele malo byt? ()

milos.bradik

Výborný film s perfektními Lino Venturou a Marlene Jobertovou, tato na první pohled nesourodá dvojice se skvěle doplňuje. Přesně taková kriminálka jaké mám rád. ()