Desátník Wydra má v partyzánském oddílu mimo jiné i roli popravčího trestajícího kolaboranty ze svého rodného města. Necukne, ani když dostává za úkol vyhledat a perzekuovat přítele z dětství. Po návratu do tábora zjistí, že se zde za jeho nepřítomnosti odehrál zvěrský masakr. Pátrání po zrádci ho však dovede k osobě, vůči níž se touha po mstě pere s posledními zbytky lidskosti a porozumění. Režisér a scenárista filmu Marcin Krzyształowicz vyšel ze skutečného příběhu, jehož poměrně prostou zápletku působivě ozvláštnil nechronologicky rozvrstveným střihem autenticky přibližujícím proud zraněného lidského vědomí. (Febiofest)

Vesecký

Nechronologicky rozvrstvený střih autenticky přibližující proud zraněného lidského vědomí mi tedy dost vadil. Příběh byl jinak dobrý, kostra mi byla a je jasná. Wydrův kamarád z dětství, pracující pro gestapo, a jeho nemilující manželka, která zřejmě mnoho ví přes svého otce, bývalého polského důstojníka. Mladá ošetřovatelka, členka partyzánské skupiny, která klopýtne v okamžiku, kdy chce zachránit svoji zajatou sestru. Vždyť jí bylo teprve 14 let. Ale závěr o tom svědomí, kdy dívka, jež zavinila smrt skoro celé partyzánské skupiny, zůstává nepotrestána, zůstává otevřený. Pro mne by si ta dívka měla sama vzít život. Vždyť se svojí vinou má žít ještě tak dlouhý život. ()

korok

Tak, jak mám polskou kinematografii a všeobecně filmy s příběhy pocházejícími z 2. světové války rád, tak tenhle počin se příliš nepovedl. Samozřejmě se zde jedná o lidsky velice silné téma, až mi je blbé dávat jen dvě hvězdy. Ale prostě mi přišlo, že je to ukázka filmu, kde po shlédnutí jeho traileru se již dozvíte to nejzajímavější, nejakčnější a samotný celý film již moc nového nepřinese. Velmi mě taktéž iritovalo časté dějové střídaní současnosti a minulosti, až jsem se někdy ztrácel v tom, kdy se vlastně co odehrálo. S tím, že tohle byla lepší role hlavního hrdiny Marcina Dorocinského než ve filmu "Róza" (což hlásá trailer) si dovolím nesouhlasit. Róza jej představila, dle mého názoru, v mnohem lepší a emočně silnější roli. ()

Ygnor

Raději poválečné slovenské partyzánské dramata. Chtělo to být ultra cool, ale ten polský "Rambo" na to neměl ksicht a to co prý co měl Topolánek... :-P ()

DJ Kritik

Poliaci majú neustíle našliapnuté na obrovský trhák. Ich filmy majú viac úrovní a sú výborne prepracované. V tomto psychologickom filme, sa celý čas skladáme čriepky, ktoré nám poskladajú smútok duše jednoho človeka na pozadí vojny. ()

Ukrizku

Takhle ne. Ten střih je moc velký chaos, podle mého zcela zbytečně překotný a vulgární. Nehumánní důkazy o tom, kdo je větší chlap. Nebo lesní zvíře? Vlastně partyzán. ()

pafka

Pokud se chystate film shlednout tak, jako ja (na nekolik casti, protoze nemate v kuse tolik casu, nebo usnete :) ), pak film radsi vynechejte. Neposloupnost scen, kde dej nebezi aspon jako dva tri casy, ale je to michanina vsech scen, vam udela v deji gulas a vy nemate sanci se v tom vyznat. Nejsou tu ani hollywoodske pomucky v deji pro blbé. Shlednout pouze jako jeden celek (coz by melo byt vzdy, ale neni). Studene vypraveni, do ktereho se nevcitite, nezijete ho, neprozijete zadne napeti, emoci jen jako safranu, nic noveho vam film nerekne - ojojoj, minusu je dost. Plusy? Hledam je tezko. Snad tema. ()

heavy66

Když ji miluješ, není co řešit! Složitě jednoduchý příběh s bonusovým receptem na masový vývar s houbami. Málo patosu, málo emocí, chaotická časová souslednost místy přehnaná a samoúčelná - scénárista i režisér asi trochu těch houbiček také pojedli. Celkově to není špatné, ale podobně syrové ztvárnění partyzánského boje v Smrt si říká Engelchen je o dost lepší! ()

VLADEK

Měl jsem potřebu něco napsat, ale Rob Roy a derryl to vystihli oba tak, že nemám co dodat. Samotný příběh vskutku prostý. ()

injoy

Přemýšlel jsem o třech hvězdách... ale nakonec jen dvě... ten film je hodně zvláštní, děj není nic nového a dost nudí, proto se asi tvůrci rozhodli, že film sestříhaj takhle dementně. Bohužel divákovy je po první třetině jasné wo co go a zbylé dvě třetiny se nudí a sleduje bordel díky přeskakování v čase, což nesnášim. 100x lepší je s Craigem Odpor ! http://www.csfd.cz/film/231610-odpor/ a je to o tom samém. ()

Mates Hradecky

Snímku je třeba věnovat více soustředění, děj skáče vpřed a vzad jak vyplašený zajíc. Wydra má charisma jako řemen a vůbec.Vyššímu hodnocení brání polymorbidní český dabing, který místy připomíná scénky z Partičky. ()

Tucne.prasa odpad!

Nuda, tváriaca sa ako umenie. Niečo ako prázdna krabica, zabalená do mastného papiera. Sorry, ale nemienim predstierať vzrušenie, čo úžasného v tej krabici môže byť, ani hľadať v tej mastnej škvrne podobu s Marilyn Monroe. Dej je hlúpy a aby to tak nevyzeralo, rozbili ho na kúsky a zlepili v poprehadzovanom poradí. No a ten ospevovaný hlavný hrdina hrá ako drevený panák. Oveľa presvedčivejšie by to zvládol Tomáš Maštalír. Strata času. ()