Peter Devereaux (P. Brosnan) je bývalý tajný agent CIA, co si užívá poklidného života ve švýcarském Lausanne do chvíle, než jej vyhledá jeho někdejší šéf. Ten jej přesvědčí, aby se vydal na další misi a z Moskvy eskortoval Nataliu Ulanovovou (M. Musliovic) – asistentku bývalého generála Arkadyje Federova (L. Ristovski) a horkého kandidáta na ruského prezidenta. Natalia je totiž ve skutečnosti agentkou pracující pro CIA. Té se podaří získat tajné informace z Federovova trezoru, které jej usvědčují z válečných zločinů v Čečensku. Netrvá to dlouho a Federov si této zrady všimne a chce ji dopadnout. Peter se k ní však dostává dřív než ostatní, ale během útěku je dle rozkazu zastřelena dalším agentem CIA a Peterovým bývalým žákem Davidem Masonem (L. Bracey). Těsně před svou smrtí stačí dát Peterovi usvědčující fotky a říct mu jedno jméno – Mira Filipova. O ní však nejsou žádné informace a jediný, kdo s ní byl v kontaktu, byla Alice Fournierová (O. Kurylenková). Peter se tak rozhodne Alice vypátrat, aby zjistil, proč musela Natalia – ve skutečnosti jeho utajená láska, zemřít. A aby toho dosáhl, je odhodlán se vypořádat se všemi, kteří mu budou stát v cestě. (Česká televize)

DavidWebb

Jednoduchý špionážny thriller, ktorý si vystačí s dobrou réžiou, Brosnanom a Kurylenkovou. Všetko sme to už videli veľakrát, čo ale nič nemení na tom, že aj z podobného materiálu sa stále dajú robiť prudko pozerateľné fliky. Len je škoda, že November Man je skoro vo všetkom tak skratkovitý, že to vo mne nenechalo silnejší dojem - vzťahy Deveraux/manželka, Deveraux/Mason, Mason/frajerka - to bolo všetko jak z rýchlika a potom to pôsobí akosi nevieryhodne. Lenže ak sa oprostíte od určitých chybičiek krásy tak sa môžete dobre zabaviť. Pre mňa to bolo o to jednoduchšie, že tento žáner mám rád a úmyselne ho vyhľadávam. Nemusím a nechcem túto záležitosť s ničím porovnávať. Brosnan už má síce svoje roky ale nie je jediný, a mnohí iní (aj starší) herci šlapú v akčákoch tiež a čo sa týka Kurylenkovej mno, pekná je, ale podľa mňa nie je až taká pekná ako skôr veľmi talentovaná herečka s prirodzenou charizmou. Mimochodom v niektorých scénach mi výzorom silno niekoho pripomínala len neviem koho. Nevidím v tom potenciál na nejaký kult, ale peniaze ukážu či producenti nepôjdu v kalendári ďalej. Spokojné 3 hviezdy by som vytiahol na 4 ak by sa jednalo o B flik s béčkovým ansáblom - ale na áčkarov to bolo "len" slušné. ()

mac000

Nutno přiznat, že po shlédnutí filmu mi dějově ne všechno bylo jasné. Jsou Mira a Alice jedno a tatáž osoba? Kdy se z akčního ranaře Masona stane spojenec Deverauxe ? Na akční film a la Jason Bourne chybí Greengrass, na špionážní "gala" ve stylu Jamese Bonda je Pierce Brosnan přeci jen už trochu postarší pán. Ale svému bývalému agentovi dává styl, eleganci i schopnost být vždy v pravý čas na pravém místě a okamžitě se zorientovat v ději. ()

TSZ

Vizuálně atraktivní pitomost, který má tolik logických kopanců, že mě to přestalo bavit počítat. Jak bylo již několikrát uvedeno, u snímků tohoto typu očekáváte, že to celé bude dávat aspoň trochu smysl (tím se obdobné filmy liší např. od Ramba nebo Transformers), ale míra naivity je tu až příliš vysoká. Pokud Pierce Brosnan cítil potřebu vrátit se do světa akčních rolí, měl se přifařit k Expendables, protože i ti mají propracovanější scénář. ()

john.h

Tváří se to jako bulharské béčko s Van Dammem, ale je to bez Van Dammea. Má to sice přidanou hodnotu v podobě exBonda Brosnana a exBondgirl Kurylenko, ale ani jeden zase neumí udělat pěknej kop z otočky. Docela snadno zapomenutelnej film, ale na jedno zkouknutí v nudný večer, proč ne. Bylo určitě zajímavý vidět Brosnana v dravější verzi tajnýho agenta po vzoru Craiga a představovat si ho v novějších bondovkách. Ta představa nebyla směšná a kdyby Craig Brosnana nevystřídal, asi by se zas tak moc nestalo. Alespoň já jsem si tohle říkal u tohoto filmu. ()

Shitonit

Nechápu jak mohlo v dnešní době, kdy už bylo natočený snad všechno, všechno je okoukaný, předvídatelný, místy divný až trapný, jak mohlo vzniknout něco tak slastně akčně dokonalý. Film mě napínal od totálního začátku až do posledního výstřelu, dobro ladně zvítězilo nad lží a nenávistí, a Pierce se u mě dostal opět na výsluní. Po tom, co jsem tady v rychlosti početl jsem malilinko váhal co od toho čekat, na konec nemohu jinak, než zařadit Novembra mezi mou top 10. ()

TommyDiamond

Brosnan si tímto snímkem tak trochu zavzpomínal na stará dobrá bondovska léta. Opět se z něho totiž stal věhlasný a všemi obávaný agent, který se nezastaví před ničím a nikým. Myslím, že podobné oldskůlovské špionážní snímky mi v té dnešní škále hloubavých příběhu dost chybí. Sice November man nemá tempo, příběh ani lesk bondovky, ale určitě nezklamal a dokázal důstojně pobavit...... ()

papadoce

Tento film od samého začiatku lavíruje na hranici medzi béčkom a áčkom. Čas od času sa prikloní bližšie k tej či onej kategórii. Občas je dobre akčný a surový, občas naivný a lacný. Ale bavil som sa a po celú dobu som sa nemusel pozrieť na hodinky kedy to konečne skončí a to sa cení. A tiež som tak trocha prekvapený z toho, že vyslúžilý Bond ešte zvládne aj dynamickejšie akčné scény. Za jedno pozretie to každopádne stojí. ()

Gromit

Navzdory svému věku vypadá Pierce Brosnan pořád skvěle, a tak nezbývá než litovat, že už dávno nehraje roli Jamese Bonda. November Man je ryze průměrný akční thriller, který funguje především díky Brosnanovi (ale ani Olga Kurylenková nehraje špatně), určitě ne díky režisérovi (který zřejmě točil na neutrál) a scénáristům (konec je klišé jako hrom). Ale tím nechci říct, že bych se vyloženě nudil, ba právě naopak. Někdy stačí ke spokojenosti i to málo... ()

Caa

Fakt mě to bavilo. Na Pierce Brosnana se pořád dobře kouká a Olga je vyloženě k sežrání. Co na tom, že děj není nijak originální a snadno se dá předem odhadnout, hlavně, že to má ten správný spád. ()

64B

"Pírsovi" už to nebuší a neběhá tak dobře, jako za mlada. Nicméně, pořád se umí ohánět a hrát. Film mixnutý Bournem - Bondem - Takenem vcelku dobře ubíhá. Příběh je tak nějak dobrý, obsazení též. Hodnotím tedy kladně, jako povedený kousek. ()

Romeroo

Píše se mi to těžce po verbalově výhrůžce, ale prostě musím. Konal se takový malý okresní propadák, který měl pouťovou zápletku, která si hrála na ligovou. Posledních 30 minut se strhlo v pralesní selanku s Kohákem v brance...scénka s lopatou k smíchu. Finále hloupé až dementní. ()

pekas

Podle obsazení jsem v nic moc nedoufal. Překvápko se tedy konalo, protože je to velice koukatelný akčňák na pomezí čtyř a pěti. Žena neusnula - neklamné znamení, že se přikloním k pěti. 81% ()

vieriX

Časy kdy byl Pierce jako Bond už uplynula doba a roky jako akční hvězdy se pomalu krátí. Ale ještě nejake zablesky tam jsou. Dějové to tak nějak odpovídá lehce beckove formě ale jen trošku nějaká akce tu je a není vubec špatná. Takovy standard který vás rozhodně neurazi. Ale zase hold lokace východní evropy. ()

JajinkaBec

Pierce Brosnan tu hraje to, co mu nejvíc sedí a čím zkrátka a dobře je - (rádoby) drsného elegána ve službách vyšších mocí hrajícího podle vlastních pravidel. A vzdor tomu, že tenhle žánr není úplně můj šálek kávy a Bonda jsem minula takříkajíc pohodlně usazená v rychlíku směr Ostrava, tak mě to vážně bavilo. A to i přes závěrečný zvrat (SPOILER: Kdy se ti dva vlastně dali dohromady a byli vůbec někdy rozdělení?), který mi prostě nedotekl, to považuji za pohodovou zábavu na sobotní odpoledne, kdy jsem potřebovala vypnout (rozuměj nechat si vystřelit mozek z hlavy). Na druhou stranu podruhé to vidět nemusím. PS: Nebyla bych špatný špión! Identita krásné Olgy Kurylenko (která mi připomíná mojí oblíbenou Catherine Zetu-Johnsonovou) mi došla dřív! ()

mirkath1

Zcela souhlasím s Verbalem, tenhle film je učiněná lahůdka. Narazila jsem na něj úplnou náhodou a kam se hrabe, co jsem doteď viděla.Ani jsem nedýchala a Brosnan byl 100xlepší, než v Bondovi. Herec Luke Bracey zdatně sekundoval, ač jsem ho viděla poprvé a zdá se má před sebou zářivou budoucnost.Vůbec bych se nedivila, kdyby toto, co se odehrává ve filmu byla skutečnost-amíci jsou schopní všeho :) ()

XXXXXXXX

Bla, bla, bla, občanská válka. bla bla bla vedoucí milic nynější kandidát na prezidenta. Bla bla bla Deverauxova láska zabita, bla bla bla hledání svědka genocidy. Bla bla bla zapojení CIA, potažmo USA do občanské války. Kde jsou ty časy když Brosnan ještě hrával v bondovkách a jeho filmy měly jiskru... ()

Pitryx

Pokus o akční film se skoro povedl, nebýt ovšem kopanců v ději a motanice kolem toho co bylo kdysi. Není to nic vrcholového, ale je to koukatelné a má to švih. Sem tam se „zablýskne“ na hluché místo, ale přečkat se to dá. Závěr je trošku zkopán a je tudíž jen těžko uvěřitelný, navíc stupidně klišoidní. Veliká škoda, že Eliza Taylor-Cotter nedostala více prostoru, či hlavní roli. Přesto jde a mírně nadprůměrný film. ()