Peter Devereaux (P. Brosnan) je bývalý tajný agent CIA, co si užívá poklidného života ve švýcarském Lausanne do chvíle, než jej vyhledá jeho někdejší šéf. Ten jej přesvědčí, aby se vydal na další misi a z Moskvy eskortoval Nataliu Ulanovovou (M. Musliovic) – asistentku bývalého generála Arkadyje Federova (L. Ristovski) a horkého kandidáta na ruského prezidenta. Natalia je totiž ve skutečnosti agentkou pracující pro CIA. Té se podaří získat tajné informace z Federovova trezoru, které jej usvědčují z válečných zločinů v Čečensku. Netrvá to dlouho a Federov si této zrady všimne a chce ji dopadnout. Peter se k ní však dostává dřív než ostatní, ale během útěku je dle rozkazu zastřelena dalším agentem CIA a Peterovým bývalým žákem Davidem Masonem (L. Bracey). Těsně před svou smrtí stačí dát Peterovi usvědčující fotky a říct mu jedno jméno – Mira Filipova. O ní však nejsou žádné informace a jediný, kdo s ní byl v kontaktu, byla Alice Fournierová (O. Kurylenková). Peter se tak rozhodne Alice vypátrat, aby zjistil, proč musela Natalia – ve skutečnosti jeho utajená láska, zemřít. A aby toho dosáhl, je odhodlán se vypořádat se všemi, kteří mu budou stát v cestě. (Česká televize)

darkreider

Pierce je stále kabrňák, aj keď, ruku na srdce, vek mu ubral trochu toho charizma a na pästné súboje tu už nie. Zato tichá a efektívna likvidácia je namieste. Dej je nad očakávania plytký a tak je treba potiahnuť zábavnosť akčnými sekvencia a tých je práve menej než by som chcel, prípadne nie sú tak kvalitné ako by mohli byť. Keby sa pritlačilo na túto strunu (Viac November Mana), bol by som spokojný prevelice a pridal by som Pierca k oldschool terminátorom typu Liam, Bruce a spol. Možno nabudúce, Pierce to má v krvi, len chytiť správne dielo. ()

Harry_

Brosnan má už trošku bříško, ale pořád neztratil punc agenta 007, takže jsem filmu dal šanci, i když jsem neměl zrovna ideální divácké podmnínky (sluchátka v hlučném letadle bez titulí). Jednou se na to kouknout určitě dá (i Olga ujde), aktuální hodnocení je myslím spravedlivé a "Fr" to ve svém komentáři pěkně stručně rozvedl. ()

DAPDO

Charismatický Pierce Brosnan jako agent na odpočinku. Nezadá si s Bondem, byl celkem tvrďák. Výborný akční snímek, velmi mile překvapilo. ()

kluzo

Akce misty naivne potroubla, dej 100x omlety v lepsich adaptacich, ale do TV OK. Ja se tedy misty i nudil. Takze za me 50%. ()

Torgal

Pierce vie byť drsný aj na sklonku svojej kariéry a Bonda by som mu bez problémov veril aj dnes. Olga zas vniesla do filmu kus východoeurópskeho pôvabu. Veľmi sľubný rozbeh filmu mi skalila prekomplikovaná a neoriginálna zápletka, réžia ale predvádza zručný štandard. Nakoniec teda solídna akčná jednohubka. 6/10 ()

tranquill

"Můžeš být člověkem nebo zabijákem, ale jistě ne obojím!" Může mne takový akční špionážní film oslovit nebo nemůže... ()

Hpatrik

Zatraceně málo akce, a když už tam je, tak je nešikovně natočená. Slabý příběh se spoustou hloupých zvratů, plný tisíckrát viděných klišé, který nemá šansi ničím překvapit. Prostě jen levná, nezáživná nuda a šeď.. Slabé dvě. ()

KafuR

3,5* Náhodou jsem na něj kápnul v televizi a po shlédnutí úvodní čtvrthodinky, kdy byl děj našlapaný jak hodinky a akce nenechala člověka vydechnout, jsem naznal, že to budu chtít vidět celé a v klidu. Nicméně bohužel tím začátkem jsem viděl zrovna asi to nejlepší z celého filmu. Poté se zvolní, začne se víc kecat a víc vysvětlovat a špionážní thriller vzdáleně připomínající Bourneho či Nepřítele státu postupně klesne do vod průměrného řemesla. Našlapaný úvod však ještě připomene závěrečné rozuzlení s několika kotrmelci a Brosnan, kterému role sedla jako ulitá, přesvědčil, že dokáže hrát i jiného agenta než toho ve službách Jejího Veličenstva. ()

D.Sleeper

Zajímavosti: 1. NOVEMBER MAN je jen jeden; 2. Nepochybuj o tom, že z Tebe dostane přiznání KTERÝKOLI den v roce, zda jsi vinen či nevinen není rozhodující; 3. Je také znám (zcela zaslouženě) pod přezdívkou EVERYWHERE MAN; 4. TŘISTAŠEDESÁTČTYŘI dní v roce je z velmi dobrých důvodů vhodné brát jej smrtelně vážně... Jen 1. dubna Ti dovolí, aby sis z něj vystřelil, ovšem na vlastní nebezpečí... Nikdo neříká, že to hned následující den nemůže být naopak; 5. Jen ON a Santa Claus smí o Vánocích nadělovat. S tím, že NOVEMBER MAN narozdíl od Santy naděluje po celý rok. Jeho nadílka obvykle zasáhne odrostlejší část populace a má dlouhodobější, tradičnější charakter. I proto si ji obdarovaní více považují a neškemrají tak často o novou. Dobře znají její cenu... ()

s1r1us

Bond is back. Nyní jako freelancer a bez zbytečných tech. hraček. A Bondgirl je Olga Kurylenko. Co víc si přát? Snad jen, přiučit se o dost víc akce od parťáka Jasona (Bourna). Mezi *** a ****. ()

pasty

S kamošom sme to pozerali a povedali sme si že celkom v pohode film! Čo vlastne v preklade znamená, že všetko čo majú chlapi radi, je v tomto filme. Akcia, napätie a romantika (samozrejme romantika sa tu rozumie inak ako u žien). Je to taká klasická oddychovka pre chlapov. Myslím si že hodnotenie je trošku skreslené a neodráža skutočnú kvalitu. PS: nezabudnúť pivo a čipsy! ()

Acrobat

Zmätený polepetko. Roger by sa aj katapultoval do nadstavbovej prvej ligy, ale vždy sa mu film rozpadne. Tentokrát dvakrát si nenašiel cieľ a dal tam náhodu. Dvakrát sa šplhanie po lane, tam za obzor, skončilo zošuchnutím sa do stredu. Ruky sú už ale krvavé. Diváka si však aspoň trochu váži, a aj pri zrejme nikdy nekončiacej studenej vojne, servíruje šlabikárový príklad dobre odvedenej práce v štandardnej rovine. Týmto Mužom sa dostaví ťah, civil, ženské trýznivé emócie, nutnosť voľby byť človekom alebo zabijakom. Roger v intenciách smerodajnej priamočiarosti, pitia alkoholu, rezania tepien a švajčiarskych priestrelov. Panuje výsostná zhoda a postreh - nič nečakáš, mnoho dostávaš. Isté je však jedno. Ošumelý mesiac november, to obdobie od 01.11. do 30.11., už nikdy nebude ako predtým. Je tu Novembrový muž... (videné 10.01.2015, 18.01.2015,BDrip) ()

West

Brosnan dokazuje, že ještě nepatří do starého železa. November man jsem dlouho odkládál, protože jsem si od toho moc nesliboval.. A nakonec jsem byl mile překvapen. Akce je tu poměrně dost, už od samého začátku a docela svižně natočená. Olga má pořád sex-appeal být tou bondgirl. Zápletka se snaží být chytrá, ale může vyznít v některých momentech i dost chaoticky. Není to nic co by jsme už několikrát neviděli, ovšem má to alespoň nějakou úroveň. 65% ()

bearmeedek

Návrat Pierce-ho Brosnana ve velkém stylu. Vizuálně zestárnul, odhodil galantnost 007, je tvrdý a nasraný. Přesně to se hodí k roli vysloužilého agenta. Původně jsem měl obavy z vyvěšených 63%, protože to někdy pak bývá ještě méně. Ale tady příjemné překvapení klasické špionády a tlačím laťku nahoru. Film si udržuje celou dobu napětí. Našponovanej drát a já jsem podle něj lezl dál a dál, až jsem se dostal na konec a řekl si: "Ty vole, tohle bych mohl vidět i v kině!" Olga Kurylenko - dobrá volba do ruských končin. Druhý díl by nebyl? Dávám 90%. ()

mira.l

Kolik takových podobných filmů jsem už viděl?? no pár už jo. A je to vždycky vlastně stejný, tajní, ještě tajnější a ti nejtajnější, nikdo nevěří nikomu, občas se kosí v rámci "vyšších zájmů" i ve vlastních řadách, no a našinec, neznalý poměrů v CIA či jiných tajných službách jiných států se v tom tak nějak ztrácí. Ničím mimořádné, snadno zapomenutelné. ()

DavidWebb

Jednoduchý špionážny thriller, ktorý si vystačí s dobrou réžiou, Brosnanom a Kurylenkovou. Všetko sme to už videli veľakrát, čo ale nič nemení na tom, že aj z podobného materiálu sa stále dajú robiť prudko pozerateľné fliky. Len je škoda, že November Man je skoro vo všetkom tak skratkovitý, že to vo mne nenechalo silnejší dojem - vzťahy Deveraux/manželka, Deveraux/Mason, Mason/frajerka - to bolo všetko jak z rýchlika a potom to pôsobí akosi nevieryhodne. Lenže ak sa oprostíte od určitých chybičiek krásy tak sa môžete dobre zabaviť. Pre mňa to bolo o to jednoduchšie, že tento žáner mám rád a úmyselne ho vyhľadávam. Nemusím a nechcem túto záležitosť s ničím porovnávať. Brosnan už má síce svoje roky ale nie je jediný, a mnohí iní (aj starší) herci šlapú v akčákoch tiež a čo sa týka Kurylenkovej mno, pekná je, ale podľa mňa nie je až taká pekná ako skôr veľmi talentovaná herečka s prirodzenou charizmou. Mimochodom v niektorých scénach mi výzorom silno niekoho pripomínala len neviem koho. Nevidím v tom potenciál na nejaký kult, ale peniaze ukážu či producenti nepôjdu v kalendári ďalej. Spokojné 3 hviezdy by som vytiahol na 4 ak by sa jednalo o B flik s béčkovým ansáblom - ale na áčkarov to bolo "len" slušné. ()