Hezký, charakterní Ital v Austrálii hledá krajanku za účelem sňatku

• Itálie Bello, onesto, emigrato Australia sposerebbe compaesana illibata (více)

Mladá vesnická dívka se chopí příležitosti uniknout chudobě a prostituci poté, co jí místní kněz navrhne, aby se stala nevěstou na objednávku a emigrovala do Austrálie, kde by se provdala za italského přistěhovalce... V této italské komedii hraje Alberto Sordi telefonního technika Amedia, který pracuje v odlehlých částech Austrálie. Pro nesmělého, domácky založeného muže je bohužel celá Austrálie poněkud odlehlá. Touží po manželce, a tak se rozhodne, že si ji pořídí na objednávku. Žena, kterou si vybere, je Carmela (Claudia Cardinalová), překrásná prostitutka, jež se snaží zanechat své profese. Na fotografii, kterou Amedio Carmele pošle, aby ji přiměl se do Austrálie přestěhovat, však není on sám, nýbrž jeho pohledný kamarád Giuseppe (Riccardo Garrone). Jenže právě tahle fotka nakonec Carmelu přesvědčí, aby emigrovala. Když se ale po svém příjezdu setká s Amediem, řekne, že se za něho neprovdá, protože chce Giuseppeho. Co má teď Amedio dělat, aby Carmelu uspokojil a nakonec se s ní přece jen oženil? (Cinemax)

andrii

Nenápadný nápadník, za uchem olivy, touží po slečně spřízněné, jazykem špičkování temperamentní temperatury. ()

farmnf

Jak mám hodnotit oblíbený film mé puberty s CC v hlavní roli.Už jako žák ZŠ jsem toužil být australanem. Rozhodně bych tam nekácel stromy ale byl bych velmi úspěšným technikem v nějaké nadnárodní firmě. Nepřeháním, vím to. No a pak bych si ten inzerát dal. Mladý úspěšný Čech v Austrálii hledá Italku za účelem sňatku. A připravil bych jí i zpáteční letenku. Třeba to nevyjde ale naděje, že přiletí z Kalábrie CC nebo něco podobného CC, no kurva, to by za ty prachy stálo, ne? Tragikomická ale milá záležitost Luigi Zampy s humorem opravdu italským. ()

Autogram

Taliansko sa presťahovalo do Austrálie, spolu s Claudiou, ktorá musí znovu pokračovať v životnom príbehu na opustenej stanici, ktorý nedokončila Vtedy na západe. Tentoraz s nesympatickým týpkom, ktorému sa klamstvo vyplatí, hoci klamať sa nemá... ()

Arkanoid

Niekedy klamať znamená začať žiť lepší život. Lenže čo ak klame aj ten druhý? Vykorenený Talian v cudzine smúti za domovom a najlepšie, ako si ho pripomenúť, je oženiť sa s rodáčkou, tak pre istotu úspechu predstiera identitu niekoho omnoho príťažlivejšieho a bohatšieho. Ona zasa chce usť zo svoje vlasti kvôli svojej profesii, aby žila s úspešným bohatým mužom v cudzine, tak si tochu upraví životopis. Tým sa roztočí kolotoč vtipných situácií a o zábavu je postarané. ()

klúčik

Alberto Sordi sa vybere do Austrálie hladať svoju nevestu. Alberto je aj nájde, je to klasická komédia založená na tomto výbornom hercovi.....65%. ()

HanaM.

Ona chtěla hezkého Itala, on počestnou ženu. Ona dostala Alberta Sordiho, on prostitutku. Zajímavá hlavně vlaková "road movie" se spoustou vtipných i dojemných scén. ()

vincchuppo

Claudia je snad ještě temperamentnější než jindy. Jako správná italská žena se ohání vystřelovákem a nadávkami a upřímostí nešetří. Alberto se svýma psíma očima... Není snad vlídnějšího a hodnějšího, ale také nesmělejšího muže. Úsměvná tragikomedie o lásce i neštěstí a o životě bez lásky. Skvělá roadmovie o hledání a nalezení. Samozřejmě po italsku. ()

Murdock

Příjemná, vtipná komedie s krásnou Cardinale a sympatickym Sordim. Díky perfektně napsanejm dialogům film uteče jak voda a člověk z toho má takovej fajnovej pocit. ()

Rattlehead

"Kolik to tu má obyvatel?" - "Zatím nás tu bylo patnáct a teď s tebou nás tu bude šestnáct". Velmi milá komedie/road movie s neodolatelným párem Sordi/Cardinálová. ()

ostravak30

Když on chce krasavici, ale sám není krasavec...tak co s tím? Je to vlastně nadčasová komedie. Protože i na současných seznamkách se lidé vylepšují, pokud si tam fotografii vůbec umístí. Jenže leťte přes půl světa jen tak za přeludem. Mě se ve filmu rozhodně nejvíc líbila Claudia C. A pak zase trochu jiná Austrálie než jak ji uvidíte běžně. Ale jinak to nijak závratně povedená komedie není. Amedius se několikrát hroutí, jinak ale lže až se mu od pusy práší a ani Camela o sobě neříká pravdu. A protože většinu času tráví sami na cestě a ona ho neustále a vytrvale odmítá, tak těch komediálních prvků je zoufale málo. Jen se svou dobrotivou tváří si Alberto Sordi nevystačí. Samozřejmě, že vystupování C. C. z vlaku je jeden z těch nejpůsobivějších momentů. ()

elanista1

Claudia Cardinale, to je všetko. Tento film je obyčajný priemer, nie je bohvieako vtipný a zaujme možno nanajvýš romantickou líniou, ktorá tu dominuje. Neurazil som sa, ale ani nenadchol, ak by tu nehrala Claudia, neštekol by som po tom. ()

heger

Trochu kruté, hodne vtipné. Chvíľami to pripomínalo staré Formanove filmy (avšak s bezpodmienečnou láskou  ku všetkým  postavám) ()

PTuranyi

Príjemná romantická komédia s patinou nostalgie. Byť desať rokov starým mládencom v zapadnutom kúte Austrálie nie je med lízať, a tak nečudo, že sa Amedeo rozhodne nájsť si manželku v rodnom Taliansku na diaľku. Náhoda mu prihrá krásnu Carmelu v podaní Claudie Cardinale, ktorá sa pre zmenu chce vymaniť z područia svojho pasáka. Nesmelý Amadeo samozrejme trocha prikrášli svoj obraz a vydáva svojho priateľa Giuseppeho za seba. Carmelin temperament a Amadeova nesmelosť prináša množstvo vtipných situácií. Záver však nie je americký happend ale má pachuť horkosti, lebo sklamanú Carmelu musí napriek svojej dobroprajnosti odvliecť z vlaku násilím. Za zmienku ešte stojí príjemná hudba typická pre filmy tohto obdobia. 70% ()

jerrik7

Jsem si téměř jist, že jak Itálie, tak Austrálie vypadaly v roce 1971 takhle. U nás v tom roce začínala normalizace. Pravda, drtivá většina českých emigrantů dopadala v Austrálii lépe než ti pologramotní nádeníci a tovární dělnice z jihu Itálie. Proč? Navzdory hrůzám politického vývoje v naší zemi po roce 1948 jsme stále patřili a dodnes patříme k té civilizovanější části Evropy a z toho se jistě odvíjely i lepší šance našich emigrantů. Tu hrůznou beznaděj v naší zemi jsem po roce 1971 také prožíval. Ale s Italy z Kalábrie ani s lidmi stavícími v australském outbacku silnice nebo pracujícími v tamních dolech bych rozhodně měnit nechtěl. Film je sice zařazen do kategorie „komedie“, ale já jej pokládám spíš za dokument s několika tragikomickými scénami. Udělal na mne hluboký dojem. ()