Mladý sebevědomý a ambiciózní mladý muž jménem Guido, se po dlouhé době vrací do své milované rodné Itálie. Deset let těžce pracoval na ropných vrtných plošinách v Perském zálivu. Vyplatilo se. Teď přijíždí domů s pěkným balíkem peněz, který mu umožní otevřít si hezký klenotnický krámeček, o jakém vždy snil. Hlavně už nebude muset nikomu posluhovat, protože se vrací do své krásné země a bude svým pánem. Itálie se ale za těch deset let poněkud změnila!!! (Vapet Production)

Martin741

Slusna komedia s Paolo Villaggiom /Fantozzi seria, Azzuro/, hoci teda rozhodne len priemer. Za najlepsi Villaggiov film moimo serie Fantozzi povazujem Azzurro z roku 2000 - tam sa ukazal Villaggio nielen ako ludovy intelektual ale aj ako slusny herec. Anna Mazzamauro pri Villaggiovi nesmie chybat, to by som ani tie filmy nepozeral. 67 % ()

cariada

Poněkud hustá komedie samé násilí a krádeže. Vše je spojené s vtipem a dobrou zábavou. Paolo Villaggio poněkud v umírněnější podobě než jako účetní. Ps:nikoliv 10 let pracoval na plošině ,ale 8 let je to ve filmu několikrát řečeno. ()

MrPierc

O dost lepší než jeho klasické komedie s účetním. Zde byl mimo Zemi 8 let a svět už je někde jinde. Násilí , agrese, strach a on stále věří ve svou milou, rodnou Itálii, kde Italové druhým pomáhají. Pěkná nadsázka. ()

Langy10

Paolo Villaggio to je super komik z italie, kteryho mam rad fakt me dokaze tak rozesmat jako nikoho jinyho :D..... a tady ten film předvedl své :D ()

tomtomtoma

Tenhle film mi narozdíl od předchozích Fantozziů přišel už zábavnější a milejší. I když ani zde nechybí určitá přehnanost, se kterou se režisér trefuje do poměrů v Itálii, zmítanou násilím, velkou kriminalitou a s mládeží, která z nedostatku hodnot a nechutí přijmout spotřební život se stylizují do póz a rolí, jen proto aby rebelovali proti světu dospělých. Guido Belardinelli (Paolo Villagio) si chce po návratu do vlasti splnit sen v podobě otevření hodinářského krámku, což roztáčí spirálu trapných, či vtipných scén. Další zajímavé postavy jsou jeho švagr Alfredo (Gigi Reder), jeho synovec Carletto (Massimo Boldi), který z nudy užívá drogy nitrožilně, slečna Gruber (Anna Mazzamauro), povýšenecká ve své bohatosti, ředitel banky (Ugo Bologna), pro kterého není přepadení překvapením, vybírač výpalného Spadozza (Raffaele Curi) a půvabná Ničí (Silvia Dionosio), ve které přes veškerá nedoruzumění najde společnou cestu a stává se pro něj životním bonusem. ()

mab

Jjediné, co se od Villaggia dá jsou Maléry pana účetního - tam exceluje, všechny ostatní jeho filmy, co jsem shlédl jsou ale nuda a mizérie a ani tento film nebyl výjimkou. ()

Káronoš

Bláznivá, ulítlá a praštěná italská komedie, která ani na chvilku nezpomalí. Cynický Villaggio útočí svými hlášky na divákovi bránice a neomaleným (místy až přehnaným) humorem minimálně na pár desítek minut zaujme. Vtip však postupně strácí na intenzivitě a začíná nudit a vléct se. Snímek by potřeboval trochu prostříhat, protože zdlouhavé a opakované gegy už tolik zábavné nejsou a člověk se začne dívat na hodiny kolik minut zbývá do konce. Přesto jsem měl z filmu dobrý pocit a pár situací bylo více než zdařilých. Pravá italská komedie, která neurazí. Hodnocení: 6/10. ()

sadlokan

To je tepání nešvarů kapitalismu jak vyšitý.Takhle se snad tepalo jen u nás a v Itošce.U nás tepali teda úplně jiný nešvary,kvéry měli jen fízli a armáda,že..Ale zleva tepat,zleva!!! ()

kluzo

Tento film vznikl ve stejném roce jako další úspěšná komedie s Villaggiem - Maléry pana účetního. Viděl jsem Krásnou zemi někdy ve 14letech a byla to po účetním další kultovka našich "chlapských" hovorů v partě. Humor v tomto filmu na rozdíl od účetního jen nebaví, ale zamýšlí se nad nešvary doby a místa svého vzniku. Taková karikatura tehdejší Itálie a stylu života.. ()

tančísvlky

Na rok 1980 skutočne parádna komédia. Je fakt , že o tridsať rokov pozdejšie ten humor funguje snáď ešte lepšie ako vtedy. Mnoho vecí sa vyplnilo presne v tejto dobe. Chvíľami to nie je k smiechu, ale skôr na zamyslenie a smutné . Jedna z top talianských komédií ... ()

BigBang

Má to silný celkový pocit a pár lepších gagů. Ale nudil jsem se u toho strašlivě a vydržet to koukat je utrpení. ()

Lumberjack

Většina gagů se objevila ve filmech s Fantozzim stejně jako herci Anna Mazzamauro (slečna Silvaniová) a Gigi Reder (Filiny), takže taková pohodová komedie pro ty, kterým se líbí tento styl humoru. Potěší i odhalená Silvia Dionisio... ()

rivah

Přepadený, oloupený, zmlácený, příbuzný zastřelený, spálené auto....A to tam ještě neměli uprchlíky! ()

kyLuke

V poslední době jsem zhlédl hned dva filmy z řady komedií s Paolem Villagiem a to "Jak jsem uspořádal Ameriku" a tento film. Zatím co "uspořádání Ameriky" byla spíše "sociálně kritická" komedie , která mě zas tak nevzala , tento film si na nic nehraje , je velmi příjemným a dokáže i pobavit . Povedená komedie ! ()