Vše je ztraceno

• USA All Is Lost (více)

Z chování osamělého mořského vlka vycítíte, že v životě zažil už mnoho krizí. Ani ta, při které se jeho jachta střetla s plovoucím kontejnerem plným čínských bot, ho zpočátku nevykolejí. Jednoduše zalepí mohutnou díru v boku lodi, která po nárazu vznikla, a pluje vstříc nejbližší pevnině a bezpečí. Jenže tahle srážka je jen ochutnávkou před sérií katastrof, které musí zkušený mořeplavec čelit. Smrtící koktejl složený ze silných bouřek, houfujících se žraloků a nefungující techniky vystaví jeho schopnosti zkouškám, které není v lidských silách zvládnout. A to pořád ještě není všechno... (Cinemart)

jenik71

Když jsem viděl na dovolených hezkou řádku různých jachet v Monaku nebo třeba v Saint Tropez, tak jsem si v skrytu duše přál také nějaké to plavidlo vlastnit. Když jsem ale zhlédnul tento film, tak mě to nějak zase přešlo. Boj jednoho muže s nevyzpytatelnou přírodou a osudem mě docela zasáhnul. Jak mě bylo toho osamělého mořského vlka líto... Celou dobu jsem mu přál, aby svůj nelehký úděl zvládnul a všechno dobře dopadlo. Pokud měl tenhle film ve mně vyvolat soucit, tak se mu to skutečně povedlo. Před stárnoucím Redfordem smekám, protože v jeho věku nebylo pro něj samotné natáčení zřejmě nic jednoduchého. Proto mu uděluji zasložených 80%. ()

Georgex

One man show filmy to mají velmi těžké, jelikož vše stojí a padá na výkonu jednoho herce. V tomto případě se tvůrcům povedl husarský kousek, když do filmu přemluvili Roberta Redforda, kterému role velmi sedla a podává skvělý výkon, přestože za celý film pronese asi dvě vety a všemi známé nejrozšířenější sprosté slovíčko. All is Lost působí poměrně důvěryhodně a dokázal bych odpustit, i několik fyzicky nemožných momentů, které tvůrci zvolili ve snaze zalíbit se divákovi. Nicméně největším problémem těchto filmů bývá stopáž, která bohužel na rozdíl například od Gravitace, je zde velmi přepálená a být to o dvacet minut kratší a nezprznit ten konec, tak bych byl daleko více spokojený. Moje hodnocení 60%. ()

zsn

Strhující. Tady vidíte, že i v 21. století stačí defacto němý film o jednom herci a "nudném" moři. Dokonalost. Miluji tyhle filmy. Miluji moře. Hudba v posledních scénách byla jak vábení Sirén a konec hádankou. Zachránil se, anebo to už jen byly bludy diváka? ()

Sdoom

Nuda, hrozivá nuda s malými výjimkami od začátku až do úplného konce. Co na tom, že je to po technické stránce docela kvalitní filmařina, když se za celý film stanou asi čtyři události, z toho jedna hned dvakrát. Oceňuji i uvěřitelnost Redfordových útrap, jenže dlouhé scény "o ničem" způsobují, že se z toho člověku chce skoro spát. Také mi trošku vadila kamera, která nevím z jakého důvodu pořád zabírala vše hrozně zblízka a zejména v akčnějších (i když to je dost silné slovo) scénách pak bylo dění před ní dost nepřehledné. Závěrem k Robertu Redfordovi - první půlku z něj číší naprosté odhodlání a klid, ve druhé už je na něm vidět, že má určité pochybnosti. Zahrané je to tedy dobře, ale nejlepší herecký výkon Roberta Redforda, jak bylo houfně avizováno, to tedy ne. Letošní souboj survival dramat tak pro mě jednoznačně ovládla Gravitace. (kino Atlas, orig.) ()

netahlo

Strihnout si v 78 letech "one man" film a k tomu vsechny fyzicky narocne sceny zahrat sam? To uz musite byt nejakej frajer! A Robert Redford jim bezpochyby je. 100 minut jsem, jako prikovanej k sedacce, sledoval jeho boj o preziti a nesel jsem se ani vychcat. Konec me naprosto dostal. BRAVO, pane Herce! ()

Zemi11

Oceňuji ekonomickou stránku. Natočit film za litřík, přivolat Redforda a dvoustý návštěvník kina už láme break even point. Strnulý Redford bohužel nepřesvědčil. V první hodině vypadal, že si s dírou v lodi hlavu příliš neláme. Možná to chtělo zkusit DiCapria... ()

pavcas

Je hrozně ošemetný natočit film s jediným hercem a v podstatě beze slov. Vždyť i v tom Trosečníkovi si Hanks pomáhal panem Wilsonem. Když už to někdo udělá, musí vsadit na jistotu. Redford taková jistota je, co si budem povídat. Dokáže hrát i beze slov, výrazem v tváři, pohledem, gesty. Nejvíc mě dostávala ta jeho schopnost zachovat chladnou hlavu během skoro celýho filmu, nakonec i hmatatelný zoufalství v závěru, kde bylo vidět, že prostě už není nic co by udělal, všechny možnosti vyčerpány, všechny nápady došly. Pro někoho možná utahaný, ale mělo to sílu. Ačkoli už vizáží stařík, pořád dokáže utáhnout film..i sám. ()

Lukoboss

Obdivuju tvůrce za odvahu vrhnout mezi lidi film, kde se téměř nemluví, hraje jeden člověk a soundtrack je taky minimalistickej. Obdivuju herce, kterej tohle vezme, protože to není prdel utáhnout (jestli se něčemu říká one-man show, tak tady je to ultimátní) - i když je to sám R. Redford. A taky klobouk dolů před Redfordem, že ve svým věku tyhle scény (náročný) točil sám. Ale stejně tam něco chybělo, i když ta ukázka zoufalství a racionality zároveň byla do očí bijící. Skoro ani nevím proč, ale víc tomu dát nemůžu... snad za ten konec?! P.S.: Zásadně to nesrovnávám s Gravitací, která byla čistě audiovizuální a zaměřená na 3D (ať už je to dobře nebo špatně). ()

Firebug

Moc jsem tomuto snímku nevěřil, ale All Is Lost je ve svém minimalismu vskutku strhující podívanou s příjemným Hemingwayovským nádechem ("metoda ledovce" víme?), což by bez božsky hrajícího Roberta Redforda pochopitelně dost dobře nešlo. Výhradně skrze jeho jednání a gesta se o něm divák jako postavě doví více, než v ledajakém klasicky poddaném snímku (s prokreslenější historií postav). Přeci jen je ale trošku škoda, že si třeba Robert občas nezabrouká nějakou oblíbenou píseň, což by mohlo jeho postavu příjemně a nenásilně "zlidštit". Osobně bych v některých pasážích i ubral na střihu a spíše bych uvítal širší statičtější záběry. To už jsou ale opravdu maličkosti. Ohromující 4+*. _________p.p.č.: Kdybych se v obdobné situaci ocitl já, je z toho nejsprostší film na světe (tam by létalo nadávek)! ()

SG-1

"Bojoval jsem až do konce. Nevím, jestli to má nějaký smysl, ale vím, že jsem bojoval." -hlavní postava- ()

charlie_ando

Robert Redford v truchlivé baladě stařec a moře. Ač Robert patří mezi herecké veterány, kteří nás pomalu navždy opouští. Ve filmu režiséra a scénáristy v jedné osobě J.C. Chandora si na plátně střihl odvážnou a náročnou one man show. Silný příběh o nezdolnosti lidského ducha schovaného v životem unaveném těle, který musí vybojovat osudový boj s všemocnou přírodou. Téhle rekreační plavbě prostě nepřálo štěstí. Jak jinak by se dal pojmenovat řetězec nešťastných událostí, které zahájí srážka s plovoucím kontejnerem plným tenisek uprostřed Indického oceánu. Jenž vám udělá do vaší útulné jachty pěknou díru u čáry ponoru. Od toho okamžiku se našemu člověku lepí smůla na paty. Redfordovo syrové civilní herectví mě naprosto dostalo. Věřil jsem mu každé usilovné vzdechnutí a tak procítěné "FUCK" snad ještě nikdy na stříbrném plátně nepadlo. Neměl jsem problém ztotožnit se s jeho postavou a vše mu uvěří. Za uhrančivou kamerou stála dvojice Frank G. DeMarco a Peter Zuccarini. Přes svou vcelku dlouhou stopáž film nenudil a naopak oplýval pasážemi, kdy jsem díky jejich dramatičnosti byl přímo napnutý a nedutal. Alex Ebert stojící za funkčním soundtarckem složil jednoduchý a přitom sugestivní hlavní motiv. Robert Redford jasně dokazuje, že je pan PAN HEREC a nepotřebuje k tomu takřka žádná slova. ()

DonQ

Trailer vypadal báječně, navíc herec skvělý, téma velmi lákavé, kam se ale na plátně vytratilo napětí? Šedý průměr a nenaplněný potenciál. Ani jedna z možných napínavých částí filmu- bouřky, žraloci etc. mi nepřišla dotažená do konce tak, aby film na diváka zafungoval. Navíc při závěrečném pomanutí smyslů Boba a nelogický postup (alespoň pro mne), mi jeho osud byl již zcela lhostejný. Bohužel hned na úvod roku nepěkné zklamání. Raději doporučuji Kon tiki, Pí či snad i tu Modrou lagunu :) Netřeba vidět znovu a palec právě díky velkému očekávání dolů. ()

cachina

V krátkém intervalu po vynikající Gravitaci na diváka útočí další vynikající drama znázorňující boj jedince o přežití s živly. Tentokrát se děj přesouvá z nekonečného vesmíru do nekonečného oceánu. Vše je ztraceno je minimalistický nervy drásající film, který klade důraz na realičnost a pohrává si s divákovým očekáváním. Hlavní roli ztvárnil svým bezchybným výkonem Robert Redford, jenž je také jedinou postavou v celém snímku. Divák se nedozví jeho jméno, nedozví se nic o jeho minulosti. Za celých 106 minut stopáže řekne přibližně tři věty (z toho pár nadávek). Sledujeme sled několika událostí, jenž znepříjemňují hlavnímu hrdinovi jeho pobyt na moři, ale tyto události na sebe nenavazují a tudíž se vzájemně kauzázlně nerozvíjejí. Hlavní dominantou snímku je racionální počínání ústřední postavy, která se snaží veškeré problémy vyřešit zcela logicky a rozumně. Tento fakt dodává celému příběhu pocit realičnosti. Film můžeme rozdělit na dvě poloviny, první se odehrává na lodi, druhá na záchraném člunu. Nastolené situace se ve vyprávění opakují a variují (např. nejprve teče do lodi, poté nastane bouře, nejprve teče do záchraného člunu, poté nastane bouře). Vše je ztraceno je nenápadným, leč o to více zajímavějším počinem, který ale bohužel pro mnohé diváky nebude velkým lákadlem. ()

Mistickzz

Remeselne výborná práca od Chandora, lenže film tak nezaujme ako napríklad pri Gravity a po dlhú dobu sa tam nič nedeje.Občas mal síce film slušné grády,ale bolo to skôr len vo výnimočných okamihoch a ja sa nemôžem zbaviť pocitu, že mi tu niečo chýbalo. Zas ale na druhú stranu Robert Redford bol na túto úlohu ako stavaný a mám pocit, že už dlho si nestrihol niečo väčšie, či kvalitnejšie. ()

Pavlík

21. 04. 2014 (126.); jasná odpověď na otázku, zda-li se má člověk (i zkušený) vypravit na moře či oceám sám ()

Michelle75

Pro Redforda mám z nostagie slabost. Na stará kolena sice trochu zprotivněl a místy přehrává,přesto se mi líbí,že jde do všeho naplno a s vervou. Ani tady tomu není jinak. Napětí postupně stoupá, krev tuhne v žilách:))),ale Bertík to nezvdává,navíc zde opravdu krom kolika? Možná pěti slov, neuslyšíte nikoho promluvit a to je panečku odvaha na celovečerní trhák. ()

Loki_Six

"13th of July, 4:50 pm. I'm sorry. I know that means little at this point, but I am. I tried, I think you would all agree that I tried. To be true, to be strong, to be kind, to love, to be right. But I wasn't. And I know you knew this. In each of your ways. And I am sorry. All is lost here, except for soul and body, that is, what's left of them, and a half day's ration. It's inexcusable really, I know that now. How it could have taken this long to admit that I'm not sure, but it did. I fought till the end. I'm not sure what that is worth, but know that I did. I have always hoped for more for you all. I will miss you. I'm sorry." ()

Torimmer

Neřeknu jestli je to lepší nebo horší než Gravitace. Gravitace ale prostě používá k dosažení hrdinova statusu "all is lost" různé urychlovače a líčidla. To tady není, ale zároveň to tak trochu pokulhává s přiblížením toho, že vše je opravdu ztraceno. Bez kontextu, a s pouhou myšlenkou přežít se tady ovšem rozjíždí univerzálnější příběh. A celé to má takovou trochu úroveň toho, že jde o čistou zprávu o člověku jako takovém, když nic nemá, jen duši a tělo. Což se hezky překrývá s tou chladnou praktičností hlavního hrdiny. Pořádnější trancendentálnost tomu dodává hudba Alexe Eberta. ()

Robert Redford si vyšlápne do hor

Robert Redford si vyšlápne do hor

06.05.2014

Legendární Robert Redford se v nedávné době objevil v dramatu Vše je ztraceno a comicsovce Captain America: Návrat prvního Avengera. Návrat na stříbrné plátno se mu očividně zalíbil, dnes totiž… (více)

Oscarové nominace 2014

01.01.2014

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)