Veronica27

" Svléknu tě, jako cibuli " .Tohle mě vždycky pobaví. Hlavně má oblíbená scéna, kdy jde Hugo Fantozzi dát dobrou noc své dceři.Nemůžu říct, že bych se úplně popadala za břicho, ale párkrát jsem se zasmála dobře. ()

Demonic189

"...a naco tu je teda ten záchudek?" :D :D :D trhal som sa smiechom!!! Genialna komedia so vskutku bravúrnou postavou Fantozziho. Kultovka. ()

mirra66

"Bláznivá italská komedie o chlapíkovi, který měl doma škaredou ženu, v práci přísného šéfa, a všechno to snášel víc než statečně." Tak to sakra sedí, vtip střídá vtip, úlet střídá úlet. U této šarády se nedá nudit. Z naší tvorby je tomu nejbližší asi klasický kousek: Jáchyme, hoď ho do stroje. Pana účetního (tento konkrétní díl, ostatní už jsou o dost slabší) vřele doporučuji, jsou to salvy smíchu. Z kategorie vyšinutých komedií to je asi TOP. Jako milovník cyklistiky a čerstvého pečiva dávám neuvěřitelných 90%. ()

Zikus

Za celý film jsem se zasmál asi pětkrát, a to hned ze začátku. Pak už to šlo z kopce a drtivá většina fórků byla primitivní a trapná. ()

junxi91

Praštěná italská komedie o jednom nešťastném účetním jménem Ugo Fantozzi, který zažívá jednu katastrofu za druhou, a přitom se mu nikdy nic nestane a přežije i smrtelné nehody. Odehrává se v osmdesátých letech, kdy Itálee směřuje kupředu k inovacím, ale neplatí to pro všechny a obzvláště ne pro společnost, ve které pracuje pan účetní Fantozzi. Film sestává z několika povídek z jeho života, při kterých má Fantozzi velkou smůlu, často zapříčiněnou svou vlastní nešikovností. Úplně na začátku při evakuaci budovy vyskočí z okna těsně poté, co už tam nejsou hasiči a nemají natáhnutou plachtu. V první povídce se vydává s kolegy ze zaměstnání na výlet do hor, problém je však v tom, že je květen. Nelze tedy lyžovat a zaměstnanci musí provozovat jiné sporty. Fantozzi slíbil své ženě, že zhubne, a tak se přihlašuje na odtučňovací dietu. Tu vede sadistický Němec, profesor Birkermaier, odborník na výživu, jehož metody zahrnují hladomor a fyzické tresty. Profesor pozve Fantozziho na večeři, během které se na něj bude muset dívat, jak se láduje. Pokud jídlo ochutná, tak jej čeká bičování. K večeři jsou karbanátky a Fantozzi je nenápadně krade z tácu a cpe si je do huby. Že jej čeká trest je mu jedno. V další povídce si Fantozzi myslí, že jeho nehezká žena Pina s obrovskou bradavicí na bradě má milence, kterým je místní pekař. Pozná to podle toho, že doma mají uložené všude pečivo a také přistihne pekaře, jak s Pinou flirtuje. Fantozzi si to s ním chce vyřídit, ale pekař jej vyvede z omylu. Hnusí se mu nejen Pina, ale také jejich ještě ošklivější dcera Mariangela, která vypadá jak opice. V další povídce umírá 106 let ředitel a dědic firmy, ve které Fantozzi pracuje. Všichni jsou nadšeni do té doby, než zjistí, kdo je jeho náhradou. Jedná se o přísného vikomta Cobrama, nadšence do cyklistiky, který nutí zaměstnance, aby každý den podnikali dlouhé vyjížďky na kole. Cobram zorganizuje dálkový cyklistický závod pro své osazenstvo. Fyzická kondice zaměstnanců a překážky na trati z toho však udělají frašku, většina zaměstnanců nedojede do cíle a skončí buď na cizí svatbě, nebo v pohřebáku. Fantozzi však užije záhadnou drogu, a díky tomu vyhraje, ačkoliv se tomu pohřebáku stejně nevyhne. Dále jsou Fantozzi se svým kolegou Filinim pozváni jejich novým šlechtickým ředitelem, aby se zúčastnili výletu na jeho luxusní jachtě. Užijí si spoustu trampot s Britem z vedlejší jachty a jejich ředitel si z nich udělá na jachtě otroky. Fantozzi dostane pořádný šok, když mu u hlavy zatroubí klakson. Všichni nakonec střílejí na létající talíře. Filini trefí nebohého Brita a také zničí loď, a tak všichni raději plují pryč. No a v závěrečné povídce sedí unavený a znechucený Fantozzi v kanclu a prohlásí, že Mega-prezident je hlupák a přeje si, aby to bylo napsáno na obloze. To se mu však splní, a tak jsou všichni zaměstnanci prověřováni grafoanalýzou, díky které je Fantozzi odhalen. Mega-prezident přichází do místnosti v oděvu archanděla a Fantozzimu odpustí. Jen musí na oblohu napsat, že on sám je hlupák, aby to každý viděl. A tak se nakonec všichni Fantozzimu vysmívají, protože lidé se rádi dívají na oblohu a každý si může přečíst, že je hlupák. No, kdysi mě tento film strašně bavil, ale tentokrát mě to moc neohromilo, smál jsem se mnohem méně a přišlo mi to místy celkem stupidní. () (méně) (více)

Bartoloměj

Opravdu si nemohu pomoci, vím, že to není moc velké umění.Je v tom asi velká dávka nostalgie a vzpomínek na to, jak jsem se u tohodle filmu bavil jako dítě. No prostě nemohu jinak než za 5. ()

Rodin

Strašlivá krávovina, kterou miluju už od osmdesátek. Myslím, že jde o nejlepší kousek ze série o panu účetním. ()

kyLuke

Nejlepší Fantozzi. Výborné vtipy se tu na rozdíl od jiných dílu povedly. Skvělá práce všech, hlavně spolurežiséra, spoluscénaristy a představitele hlavní role v jedné osobě. ()

Skratchy

"Bude to závod na 40 kilometrů!" "To ne" "Námitka?50 kilometrů! "Něco se vám nezdá?" "Ne ne v pořádku trať je naopak krátká." "Chcete pět a padesát?" "Šedesát!" "Sedmdesát!!" Aneb "dobrovolný" závod zaměstanců o Cobramův pohár. ()

Stanix

Marná sláva, nejlepší Fantozzi je prostě jenom tento. Všechny ostatní pokračování či variace na podobné téma jsou ušlápnuté ve stínu nebo maximálně průměrné. Best of pasáž je v hladomorně u doktora Burchenmayera, který sám o sobě nemá chybu. Cyklotrampoty a pozvánka na jachtu na tom samozřejmě není o nic hůř. "Fantozzi Forever!" ()

Scraffy

Pravdepodobne najlepší Fantozzi. Vtípky super, miesta tiež. Síce mi pripadalo, že niektoré situácie sme už mohli vidieť skôr a tu sú len inak natočené, ale stále je to dobré. ()

papadoce

Jo Fantozzi. Nie každému je pochuti. Ale keď sa tak nad tým zamyslím, tak väčšina komikov má takto striktne na poli rozdelených fanúšikov. Ak ste komik tak vás väčšina ľudí miluje alebo neznáša, ale nič medzitým. Čo sa samotných Malérov týka, jedná sa podľa mňa o najlepšiu verziu Fantozziho životných strastí, a aj s odstupom času sa dá na väčšine situácií zasmiať. Pár vecí mi príde trápnejších než pred tridsiatimi rokmi,ale to je prirodzené. Plus sú hlášky, ktoré proste viem naspamäť aj po rokoch. Toto je fajn. ()

Duke90

Tady se v podstatě od mé první projekce nic nezměnilo. K Fantozzimu se skoro dvě dekády s radostí pravidelně vracím (pravidelně jednou za pět let) a pokaždé se skvěle pobavím. Viděl jsem snad všechny filmy s tímto popletou, ale žádný jiný nedosahoval takových kvalit jako tento. Ať je to úvodní odchod z práce, setkání s krásnou ženou a ještě krásnější dcerkou, dokonalý "ozdravný" pobyt nebo firemní cyklo závod - vždycky mám koutky od ucha k uchu. Tohle se Italům opravdu povedlo a slova "cimrmanovského" vypravěče každou scénu ještě perfektně zdůrazní. Fantozzi je spolehlivým lékem na dobrou náladu! ()

Jan.Cada1

Italská komedie nabitá gagy mě až zase tolik neoslovila. Pár vtípků bylo opravdu vydařených, ale zase některé byly úplně mimo mísu, nebo spíše mimo mojí věkovou kategorii. Dokážu si v klidu představit, že staršímu divákovi by se líbila mnohem více. Za mě slabších 50%. ()

ANTYCHRYST

Bizarní postava účetního Fantozziho :) geniální Italská komedie z osmdesátých let :) po dlouhé době viděno 2024 a směji se pořád stejně:) geniální dabing ..dcera opička:) a skareda žena Pina..to je sestava..první půlka nonstop zábava..pak je to krapet slabší. Nejoblíbenější pasáž je na hubnoucí kůře..jak na tajnaka užírá..:) 90% nesmrtelnej film na kterej se vždy rád opakovaně podívám. ()

R.O.man

Jedna so skvelých komédií o smoliarskom a všetkými ostatnými znevažovanom účtovníkovi menom Hugo Fantozzi. Pravda, až na jeho "podarenú" rodinku, ktorá si ho nesmierne váži a miluje ho. "Lyžovačka" na horách, cyklistické preteky o pohár šéfa podniku a mnohé iné príhody vás rozhodne pobavia. Aj keď mi v tomto diele tak trochu chýba slečna Silványová, i tak dávam 80%. Veď uznajte - Fantozzi - to je klasika. Kto by ho nepoznal? ()