zette

Sem tam jsem se Fantozzimu a jeho smule musel zasmat, jinak ale nepatrim mezi fanousky blaznivych komedii. Tato se vsak celkem povedla. ()

tom88

Bláznivá komédia, ktorá neponúkne veľa deja, ale iba tony gagov a vtipov. V 80tych rokoch to muselo byť určite božské, no teraz mi kopu gagov pripadalo trápnych, ale veľa z nich ma potešilo ( po prvej jazde na bicykli alebo na odtučňovacej kúre). Herci tiež neboli bohviečo, no ani som to od nich neočakával, aj keď Paolo Villaggio vie byť dobrý komik. 70%. ()

Estrellita

Dvě hvězdičky za dvě nezapomenutelné scény. První - triumfální příchod pana účetního na nádraží v lyžákách. Druhá - "Žerrre! On žerrréé!" ()

ivan_drago

A jedem.. hláška a gagy ve smrtonosném tempu v podání nebetičně dementního Fantozziho. Film u kterého se nejde nesmát a který by měl vidět prostě každý. ()

farmnf

Filmy o fantozzim jsem si vypálil z nostalgie, marná snaha nějak si přiblížit vzdálené mládí. Myslel jsem si naivně, že se aspoň 1x za 20 minut zasměji, což se mi stává u filmů s Luis de Funesem(i když je to strašná pitomost taky). Je to vážně kravina (tedy jsou to všechno kraviny), kde je humor ne Italský (Pietro Germi, De Sica) ale blbý. Takže se na to vyseru a žádné nostalgické pokusy s Fantozzim již organizovati nebudu. Tak přísahám! ()

honza7

Jasně perfektní Italská komedie, při které mi chtěly plíce vyskočit z těla, jak jsem nestačil dýchat smíchy! Bohužel pouze tento díl je skvělý, ten zbytek? To je škoda písmen.... ()

lennyd

Hugo Fantozzi (Paolo Villaggio) by mohl být obyčejný člověk, jako kdokoliv z vás. Nebýt jeho zaměstnání účetního ve velké firmě se svými specifickými pravidly. A nebýt vizuální atraktivity jeho ženy a jeho dcery. A nebýt toho, že Fantozzi je smolař na n-tou, kterému se pod rukama zhroutí vše na co sáhne.... Pamatuju se, že když jsem film viděl před dvaceti roky poprvé (na intru, v rámci "povinné kulturní seance") byl jsem - stejně jako ostatní diváci - stoprocentně nadšený. Dlouho do noci jsme si vyprávěli příběhy z Fantozziho obyčejného života, a spousta z nich se stala kultovními (např. celý cyklistický závod). Po letech už jsem na film téměř zapomněl, až se mi dostalo do ruky DVD s tímto filmem. A nevím jestli je to tím, že jsem starší (a určitě i rozumnější :) ), ale už mi to až tak vtipné nepřišlo. Jde vlastně o několik menších příběhů (zájezd, cyklisti, pekař, jachta), které jsou více či méně zábavnými scénkami propojeny do celku. Samozřejmě, smíchu se neubráníte (hlavně v oněch notoricky známých scénách), ale jinak mi třebas Nástrahy velkoměsta přišly zábavnější... ()

pytlik...

V osmdesátých letech působila tahle komedie v naší, tedy československé (socialistické) televizi jako zjevení... To jsem se tehdy nasmál, no však mi bylo taky cca 14 let. Nyní jsem film viděl znovu a hodně z té směšnosti zmizelo. Na druhou stranu ale některé scény zůstávají nezapomenutelné ("To jste vy Fantozzi", "Divák byl jat soucitem", "Víno se chladí"..) ()

dANo

Vždy som sa na tomto vedel výborne zabaviť... Fantozzi je proste nazbudnuteľný típek a niektoré hlášky z tohto filmu sú nenapodobiteľné. ()

zdenny

Komunisti tyto filmy do televize i do kin pouštěli, tak jsem na ně zvyklý. Termín bláznívá komedie těmto typům filmů absolutně přináleží, proto zde opravdu nemá cenu bazírovat na nějakém umění nebo hereckých výkonech. Kdybych tento film viděl poprvé až nyní, zřejmě by mé hodnocení bylo jiné. Jsem na tyto typy filmů ale zvyklý odmala a jako kluk jsem se u nich vynikajícně bavil. Nevím, proč bych nemohl dát čtyři hvězdy. ()

Gazi

Skvělá komedie s věčným smolařem Hugem Fantozzim. Pan účetní, jeho rodinka a kolegové z práce mne vždycky pobaví. Jednoznačně nejlepší z celé série. ()

Avari.73

Masakrální komedie s neuvěřitelně vypointovanými vtípky. Některé už se staly součástí mé mluvy. :)) Ve své podstatě je ale film dost smutný znázorňující postavení obyčejného člověka ve společnosti. ()