Missing Pieces (S06E01) (epizoda)

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2019, 45 min

Duch S.H.I.E.L.D.u to je, ovšem seriál se od první řady teda pořádně změnil. Daisy se Simmons v hlubokém vesmíru na man-made vesmírné lodi (kterou by jim jiné civilizace asi mohly jen závidět), časoprostorové deformace na Zemi (doufám jako nějaký následek pozměněné časové linie po Endgame, protože ta native american theory mi přijde jako dost přitažená za vlasy). Scéna s novým Coulsonem (Sargem) byla asi nejlepší z celé epizody, ostatně proto ji taky dali do traileru. Jsem rád, že Simmons měla s Fitzem pravdu, a taky za to, že se Mack snaží vybudovat novou S.H.I.E.L.D. Academy. Lekací moment s týpkem zahryzlým ve zdi si mohli odpustit. Perličkou je, že je to právě jen druhá epizoda, kterou režíroval samotný Clark Gregg. Missing Pieces je tak přirozeným pokračováním páté řady, ovšem kromě pár scén zatím poměrně slabší než standard, na který jsme si zvykli, a tak se nese v podobném duchu jako druhá část páté série: horší… Kdyby nebylo scény s Coulsonem a Fitzem, tak jen 60%, takto 71%.(11.5.2019)

Velmi kvalitní návrat, plně v režii Clarka Gregga (doslova). Nedivim se, že to trvalo tak dlouho, triky jsou vážně prvotřídní.(15.5.2019)

To je panečku nástup! Jedna parta pátrá po Fitzovi, který měl být v kryokomoře na cestě časem do budoucnosti a druhá řeší další hrozby z vesmíru, o kterém už nějakou dobu víme, že je plný podivných individuí se záměry, které trochu kolidují s běžným děním na matičce Zemi. Nový SHIELD v čele s novým ředitelem, nové tváře...je to už šestá řada a stále je odkud brát příběhy, stále je to zajímavé... . Nebýt to součást MCU(hrdinský feeling, spousta superschopností a americký scénáristický smrádek - ASS), přirovnal bych to kvalitou dějové linky k mému oblíbenému seriálu Hranice nemožného. Jsem rád, že si někdo hlídá, aby to vše dávalo aspoň nějaký smysl a logika společně s kontinutou vývoje postav nedostávala na frak...jak se stalo v třeba v GoT.(25.5.2019)

60%(13.6.2019)