Top Gear: Bondovský speciál

(TV film)
  • Velká Británie Top Gear: 50 Years of Bond Cars
Dokumentární / Sportovní / Talk-show / Komedie
Velká Británie, 2012, 62 min

Nejslavnější motoristický magazín světa, který pravidelně sleduje tři sta milionů diváků. Vizuálně působivé představení vozů je doprovázeno odlehčeným komentářem, který zaujme nejen technické nadšence. Tento speciální díl je věnovaný autům z filmů Jamese Bonda... (oficiální text distributora)

URBAN

Moc se mi to nelíbilo to bude nejspíš tím že nejsem velký fanda bondovek vlastně jsem je ikdy neměl moc v oblibě , ale pro fanoušky to bude určitě skvělá věc a ostatní se aspon podívají do historie tohoto filmu a uvidí " neviditelné auto " : ) . BTW : Více se mi líbí klasický Top Gear ( 14.10.13/MAC ) ()

filmmovier

Bez Clarksona a Maye to sice není ono (a je to znát), ale Hammondova one-man u mě obstála na výbornou. Díky ukázkám ze všech Bondů jsem se přesvědčil, že Bondové jsou opravdu hámotiny, ale že auta má skvělý (viz. vtipná scéna s neviditelným autem a trošku přehnaná závěrečná s ponorkou). Tohle není ani tak Top Gear jako spíš oslava 50. výročí nula nula sedmičky, ale nutno říct, že velmi povedená. Rozhovory s Bondy (Roger Moore, Daniel Craig) mě velmi potěšily (hlavně jejich oblíbená auta) a zároveň skvěle posloužili jako pohled do zákulisí celého fenoménu. Já se u toho opět bavil výborně, skvělý, svižný, speciál a musím říct, že pobaví nejen Bond fans. A protože tam Jeremy a James opravdu citelně chyběli, dám jenom 90%. ()

Rominator

Tenhle dokument mě doslova navedl k tomu, abych zhlédnul všechny natočené Bondovky, které jsem neviděl. Za těch 50 let filmové existence agentovi 007 s povolením zabíjet prošla pod rukama pěkná řada zajímavých aut a některé kaskaderské kousky vypadají stále cool, protože byly poctivě technicky provedeny. Dokument nabídne dostatek zákulisních zajímavostí z natáčení, komentáře herců (Roger Moore a Daniel Craig) a tvůrců (režísér Guy Hamilton) a ukázky přímo z filmů. ()

agent_barton

Kolik stály úpravy Aston Martinu DB5 ve filmu Goldfinger? Proč musela být Toyota 2000GT pro bondovku Žiješ jenom dvakrát předělána na verzi convertible? Jaký rekord byl vytvořen při natáčení Casina Royale? A co dnes dělá bývalý Stig Ben Collins? Na tyto a další zajímavosti ohledně aut slavného agenta 007 naleznete odpovědi v tomto velmi dobře provedeném Top Gear speciálu. ()

dubinak

Já jako totální neznalec všech Bondů, jsem si tento speciál příliš nevychutnala. Určitě mě moc bavily zajímavosti o kaskadérských kouscích z natáčení, ale chyběl klasický topgearovský humor a to je potom průšvih. Bondovský speciál je úplně jiný speciál, než jsme zvyklí a vlastně bych ho k těm klasickým asi ani neřadila. Potěšila přítomnost známých osobností, ale nepotěšila absence Jamese a Jeremyho. ()

• Vo filme sa objavuje Ben Collins, dablér a kaskadér pre snímku Skyfall (2012), kde má na sebe tričko "I AM THE STIG", čo je narážka na fakt, že Collins bol naozaj stigom, pokiaľ ho redakcia Top Gearu nevyhodila. Richard Hammond mu krátko po rozhovore odporučí, aby napísal knihu, čo Collins aj urobil. Mala názov "The man in the white suit" a bola dôvodom na jeho vyhodenie. (tarponko)