poster

Top Gear: Bondovský speciál (TV film)

 • Velká Británie

  Top Gear: 50 Years of Bond Cars

Dokumentární / Sportovní / Talk-show / Komedie

Velká Británie, 2012, 62 min

 • IvcaSammet
  *****

  Dokument o Bondovských autech od tvůrců Top Gearu je podle mě spíš povinnost pro tak slavný motoristický magazín. Nevím, proč si tu tolik lidí stěžuje, Top Gear JE magazín o autech a každý "normální" magazín o autech je z 99% o faktech. Že to není jedna hláška za druhou? Že tam nejsou Jeremy ani James? ... Pardon, ale podle mě by to byl spíš výsměch, kdyby si ani v této situaci tvůrci Top Gearu nezanechali nějakou tu vážnost. Člověk se i tak zasměje a hlavně se dozví spousty zajímavých věcí ... Jste skalním fanouškem Bonda a všechny ty zajímavosti už znáte? Ne všichni ale jsou takoví fanoušci jako vy ... Já osobně jsem nijak moc Bondovek neviděla, ale tento speciál jsem žrala od začátku až do konce. Většina informací pro mě byla nových a hodně zajímavých. Neříkám, že je toto hodnocení nějak zvlášť nízké, ale myslím si, že si tento speciál určitě zaslouží hodnocení vyšší.(27.11.2014)

 • Rominator
  ****

  Tenhle dokument mě doslova navedl k tomu, abych zhlédnul všechny natočené Bondovky, které jsem neviděl. Za těch 50 let filmové existence agentovi 007 s povolením zabíjet prošla pod rukama pěkná řada zajímavých aut a některé kaskaderské kousky vypadají stále cool, protože byly poctivě technicky provedeny. Dokument nabídne dostatek zákulisních zajímavostí z natáčení, komentáře herců (Roger Moore a Daniel Craig) a tvůrců (režísér Guy Hamilton) a ukázky přímo z filmů.(24.12.2012)

 • Big Bear
  ****

  Tohle by se mohlo jmenovat i: Jak se točily Bondovky. Tedy samozřejmě pokud se zaměříme na auta. Richard nás provede všemi díly Bonda a zastaví se u každého auta, který mu Q svěřil. Během prezentací vozů a původních ukázek z jednotlivých dílů se Hammond o těchto vozech baví s některými Bondy (Moore, Craig) o jejich zážitcích z natáčení a požitcích z jízdy. V závěru udělá štáb pokud zda skutečně Lotus vybavený šroubem a stabilizačními křidélky dokáže vjet do vody a plout jako ponorka... Zajímá vás to? Tak se na to musíte podívat :-). Tenhle specík je fajn, lecos jsme se dozvěděli, Richard je vtipný jako obvykle, ale tak nějak mi tam chyběl Jeremy a hlavně James. Čtyři nárazníkové rakety. * * * *(9.10.2013)

 • hellstruck
  ***

  Z Bondovek jsem příliš neviděla, ale to málo mi stačilo k tomu, aby mi bylo jasné, že by se mi to v žádném případě nelíbilo. Trochu jsem tedy odolávala se na tenhle speciální díl Top Gearu podívat - nakonec to nebylo zase TAK strašné, ale k mému zklamání se ukázal jen Hammond, takže žádné blbiny kluci tentokrát s auty nedělali. Až na to potápění na závěr, což vidím jako jedinou opravdu světlou stránku tohoto dílu. Samozřejmě mám na to takový náhled proto, že Bonda prostě ráda nemám a ukázky zde viděné mi můj názor potvrdily ( ty zkázy světa, co Bondovi tvůrci nachystali.. né, vážně nechápu ten úspěch filmů!). Samozřejmě být fandou, tak jsem nadšená. A přestože nejsem - ba co nejsem, patřím víceméně mezi odpůrce- musím uznat, že ty kaskadérské kousky a zjištění, že tvůrci Bonda se se vším paplají na živo a počítač k trikům používají minimálně, jsou pozoruhodné..(17.3.2013)

 • dubinak
  ***

  Já jako totální neznalec všech Bondů, jsem si tento speciál příliš nevychutnala. Určitě mě moc bavily zajímavosti o kaskadérských kouscích z natáčení, ale chyběl klasický topgearovský humor a to je potom průšvih. Bondovský speciál je úplně jiný speciál, než jsme zvyklí a vlastně bych ho k těm klasickým asi ani neřadila. Potěšila přítomnost známých osobností, ale nepotěšila absence Jamese a Jeremyho.(11.2.2015)

 • - Vo filme sa objavuje Ben Collins, dablér a kaskadér pre snímku Skyfall (2012), kde má na sebe tričko "I AM THE STIG", čo je narážka na fakt, že Collins bol naozaj stigom, pokiaľ ho redakcia Top Gearu nevyhodila. Richard Hammond mu krátko po rozhovore odporučí, aby napísal knihu, čo Collins aj urobil. Mala názov "The man in the white suit" a bola dôvodom na jeho vyhodenie. (tarponko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace