Reklama

Reklama

Top Gear: Bondovský speciál

(TV film)
  • Velká Británie Top Gear: 50 Years of Bond Cars
Dokumentární / Sportovní / Talk-show / Komedie
Velká Británie, 2012, 62 min

Obsahy(1)

Nejslavnější motoristický magazín světa, který pravidelně sleduje tři sta milionů diváků. Vizuálně působivé představení vozů je doprovázeno odlehčeným komentářem, který zaujme nejen technické nadšence. Tento speciální díl je věnovaný autům z filmů Jamese Bonda... (oficiální text distributora)

Recenze (44)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Tohle by měl vidět každý fanoušek Bonda. Kdo jiný by měl představovat auta agenta 007 než někdo, kdo má o vozech vlastní pořad, který je již sám o sobě známou značkou? Tento speciál je navíc obohacen komentáři Guy Hamiltona, Daniela Craiga či Rogera Moorea, což dodává celému dílu šmrnc. Bavily mě i pokusy o sestavení ponorného auta nebo neviditelného vozu. Jediné dvě věci, co jsem postrádal, jsou komentáře i zbylých představitelů Bonda (každý mohl dostat stejnou otázku co Craig a Moore, tj. jaké bondovské auto máte nejraději?) a hodnocení Aston Martina z filmu OHMSS, který se mně osobně hodně líbil. Jo a ještě jedna maličkost: Hammond tu správně zmiňuje, že v knize má Bond nejprve Bentley a poté v Goldfingerovi dostává Aston Martin DB3. Zatímco Bentleyho projede, tohoto Astona ne a to mi přišlo jako velká škoda. Alespoň mohl být ukázán na obrázku. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tohle by se mohlo jmenovat i: Jak se točily Bondovky. Tedy samozřejmě pokud se zaměříme na auta. Richard nás provede všemi díly Bonda a zastaví se u každého auta, který mu Q svěřil. Během prezentací vozů a původních ukázek z jednotlivých dílů se Hammond o těchto vozech baví s některými Bondy (Moore, Craig) o jejich zážitcích z natáčení a požitcích z jízdy. V závěru udělá štáb pokud zda skutečně Lotus vybavený šroubem a stabilizačními křidélky dokáže vjet do vody a plout jako ponorka... Zajímá vás to? Tak se na to musíte podívat :-). Tenhle specík je fajn, lecos jsme se dozvěděli, Richard je vtipný jako obvykle, ale tak nějak mi tam chyběl Jeremy a hlavně James. Čtyři nárazníkové rakety. * * * * ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Je to dobré? Ano, je to dobrý dokument o některých Bondovských povozech, ovšem medvědí službu mu dělá zařazení pod hlavičku Top Gearu, neboť opravdu typické znaky pořadu se najdou snad jen na dvou místech (neviditelné a ponorné auto), jinak se jedná spíš o vážně míněný dokument, který je poctou, díky tomu ani nevadí nepřítomnost dvou třetin TopGearáckých moderátorů. ..... . Ačkoliv cameo Jamese Maye, nebo Jeremyho Clarksona svázaného a zaroubíkovaného v nějakém kufru auta by potěšilo. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Z Bondovek jsem příliš neviděla, ale to málo mi stačilo k tomu, aby mi bylo jasné, že by se mi to v žádném případě nelíbilo. Trochu jsem tedy odolávala se na tenhle speciální díl Top Gearu podívat - nakonec to nebylo zase TAK strašné, ale k mému zklamání se ukázal jen Hammond, takže žádné blbiny kluci tentokrát s auty nedělali. Až na to potápění na závěr, což vidím jako jedinou opravdu světlou stránku tohoto dílu. Samozřejmě mám na to takový náhled proto, že Bonda prostě ráda nemám a ukázky zde viděné mi můj názor potvrdily ( ty zkázy světa, co Bondovi tvůrci nachystali.. né, vážně nechápu ten úspěch filmů!). Samozřejmě být fandou, tak jsem nadšená. A přestože nejsem - ba co nejsem, patřím víceméně mezi odpůrce- musím uznat, že ty kaskadérské kousky a zjištění, že tvůrci Bonda se se vším paplají na živo a počítač k trikům používají minimálně, jsou pozoruhodné.. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Tento muž nemá sobě rovného, pokud jde o hodinky, žraloky a padouchy. A nikdo se mu samozřejmě nevyrovná, ani pokud jde o auta." Vozový park agenta Bonda obsahuje zajímavé kousky, jeho legendární honičky stojí za rozbor a tak se toho Richard Hammond ujal. Bylo to zajímavé, chvílemi celkem zábavné, ale obávám se, že větší zásluhu na tom měly ukázky z bondovských filmů než samotný topgearovský speciál. V závěru sice autokutilové zabodovali neviditelným autem a autoponorkou, ale celkový dojem to u mě vylepšilo jen o kousek. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Vo filme sa objavuje Ben Collins, dablér a kaskadér pre snímku Skyfall (2012), kde má na sebe tričko "I AM THE STIG", čo je narážka na fakt, že Collins bol naozaj stigom, pokiaľ ho redakcia Top Gearu nevyhodila. Richard Hammond mu krátko po rozhovore odporučí, aby napísal knihu, čo Collins aj urobil. Mala názov "The man in the white suit" a bola dôvodom na jeho vyhodenie. (tarponko)

Reklama

Reklama