poster

Top Gear: Bondovský speciál (TV film)

 • Velká Británie

  Top Gear: 50 Years of Bond Cars

Dokumentární / Sportovní / Talk-show / Komedie

Velká Británie, 2012, 62 min

 • hellstruck
  ***

  Z Bondovek jsem příliš neviděla, ale to málo mi stačilo k tomu, aby mi bylo jasné, že by se mi to v žádném případě nelíbilo. Trochu jsem tedy odolávala se na tenhle speciální díl Top Gearu podívat - nakonec to nebylo zase TAK strašné, ale k mému zklamání se ukázal jen Hammond, takže žádné blbiny kluci tentokrát s auty nedělali. Až na to potápění na závěr, což vidím jako jedinou opravdu světlou stránku tohoto dílu. Samozřejmě mám na to takový náhled proto, že Bonda prostě ráda nemám a ukázky zde viděné mi můj názor potvrdily ( ty zkázy světa, co Bondovi tvůrci nachystali.. né, vážně nechápu ten úspěch filmů!). Samozřejmě být fandou, tak jsem nadšená. A přestože nejsem - ba co nejsem, patřím víceméně mezi odpůrce- musím uznat, že ty kaskadérské kousky a zjištění, že tvůrci Bonda se se vším paplají na živo a počítač k trikům používají minimálně, jsou pozoruhodné..(17.3.2013)

 • cheyene
  *****

  Tohle by měl vidět každý fanoušek Bonda. Kdo jiný by měl představovat auta agenta 007 než někdo, kdo má o vozech vlastní pořad, který je již sám o sobě známou značkou? Tento speciál je navíc obohacen komentáři Guy Hamiltona, Daniela Craiga či Rogera Moorea, což dodává celému dílu šmrnc. Bavily mě i pokusy o sestavení ponorného auta nebo neviditelného vozu. Jediné dvě věci, co jsem postrádal, jsou komentáře i zbylých představitelů Bonda (každý mohl dostat stejnou otázku co Craig a Moore, tj. jaké bondovské auto máte nejraději?) a hodnocení Aston Martina z filmu OHMSS, který se mně osobně hodně líbil. Jo a ještě jedna maličkost: Hammond tu správně zmiňuje, že v knize má Bond nejprve Bentley a poté v Goldfingerovi dostává Aston Martin DB3. Zatímco Bentleyho projede, tohoto Astona ne a to mi přišlo jako velká škoda. Alespoň mohl být ukázán na obrázku.(5.10.2017)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Je to dobré? Ano, je to dobrý dokument o některých Bondovských povozech, ovšem medvědí službu mu dělá zařazení pod hlavičku Top Gearu, neboť opravdu typické znaky pořadu se najdou snad jen na dvou místech (neviditelné a ponorné auto), jinak se jedná spíš o vážně míněný dokument, který je poctou, díky tomu ani nevadí nepřítomnost dvou třetin TopGearáckých moderátorů. ..... . Ačkoliv cameo Jamese Maye, nebo Jeremyho Clarksona svázaného a zaroubíkovaného v nějakém kufru auta by potěšilo.(24.11.2013)

 • dubinak
  ***

  Já jako totální neznalec všech Bondů, jsem si tento speciál příliš nevychutnala. Určitě mě moc bavily zajímavosti o kaskadérských kouscích z natáčení, ale chyběl klasický topgearovský humor a to je potom průšvih. Bondovský speciál je úplně jiný speciál, než jsme zvyklí a vlastně bych ho k těm klasickým asi ani neřadila. Potěšila přítomnost známých osobností, ale nepotěšila absence Jamese a Jeremyho.(11.2.2015)

 • FFilipCZ
  ****

  Perfektní pocta jak všem Bondovským filmům, jejich tvůrcům, hercům, kaskadérům, apod., tak především pocta všem autům, která se ve filmech vyskytovala. Doplněno o komentáře režiséra a představitelů J. Bonda a crazy pokusů Top Gear partičky - především tedy Richarda Hammonda, který celým speciálem provádí.(4.12.2013)

 • - Vo filme sa objavuje Ben Collins, dablér a kaskadér pre snímku Skyfall (2012), kde má na sebe tričko "I AM THE STIG", čo je narážka na fakt, že Collins bol naozaj stigom, pokiaľ ho redakcia Top Gearu nevyhodila. Richard Hammond mu krátko po rozhovore odporučí, aby napísal knihu, čo Collins aj urobil. Mala názov "The man in the white suit" a bola dôvodom na jeho vyhodenie. (tarponko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace