Jak ztratit kluka v 10 dnech

• USA How to Lose a Guy in 10 Days (více)

Andie Andersonová je mladá novinářka, která by moc ráda psala články o politice, historii, umění a podobně, ale pracuje v ženském časopise Composure, kde píše do rubriky Jak na to, a to ji netěší. Když její kolegyně a kamarádka Michelle opět přijde o přítele ve velmi krátké době, rozhodne se, že napíše článek o tom, co takové dívky dělají špatně, když si neudrží přítele. Se šéfredaktorkou se dohodne, že sbalí muže a během deseti dnů se bude chovat tak, jak se mnoho žen na začátku vztahu chová a on se s ní raději rozejde. Pak napíše článek o tom Jak ztratit kluka v 10 dnech a pak si může psát, co chce. Večer s přítelkyněmi vyrazí do baru, kde narazí na Bena Barryho. Ben pracuje v reklamě a jejich firma právě dostala zakázku na reklamní kampaň na prodej diamantů. Ben tu práci moc chce a je si jistý, že ji také dostane, ale jeho šéf ji hodlá dát kolegyním Judy Spearsové a Judy Greenové. To Ben nemůže připustit a snaží se šéfa přesvědčit, že on je ten pravý pro tuto kampaň. Šéf je pobavený, a protože Ben je známý tím, že s žádnou dívkou nevydrží chodit více jak jeden den, vsadí se s ním, že pokud s někým vydrží 10 dní a přiměje ji, aby se do něj zamilovala, kampaň bude jeho. Na důkaz ji za 13 dní přivede na večírek, který se bude pořádat na počest firmy, která tuto zakázku zadala. Obě Judy jsou u toho, a protože shodou náhod byly v Composure v době, kdy Andie dostala za úkol napsat článek, navrhnou mu, aby sbalil právě ji a tím by neměl šanci vyhrát. Ben si je jistý, že Andie bude jeho, ale netuší, že Andie přišla do baru se záměrem někoho sbalit a během deseti dnů ho dokonale otrávit. Andie se do svého úkolu pustí s vervou a Ben má co dělat, aby její šílené nápady vůbec ustál. Přesto, že se ani jeden z nich nechová přirozeně, pomalu ale jistě si začínají trochu rozumět... (TV Prima)

wendelin9

Řekla bych, že podprůměrná komedie, ale díky nápadům redaktorky Andie, jak odratit namyšleného Benjamina v čela s oslovením Benjaminova mužství :D dávám 3*... ()

Lolita

Chvílemi jsem se solidně bavila, zejména když Andie přejde do útoku, ale jakmile se najelo na vážnější strunu, bylo to v háji. Některé klišovité scény byly opravdu úplně zbytečné, bez nich by mohl mít celý snímek větší šmrnc, takhle plnily funkci pro mě naprosto zbytečných natahovaček. Já osobně ale řadím mezi vcelku příjemné oddechovky, protože ďábelská Kate se úporně snaží třičtvrtě filmu, aby jí protějšek Matthew uškrtil, chemie mezi nimi je i funkční. Zbytek filmu většinou přeskakuju... ()

Magneto

To bolo pekné, vážne. Ani mi to nepripadalo take "cheesy" a trápne a pritom je to "romantická komédia". Takéto filmy si vždy rád pozriem, ale málokedy im dám viac ako len priemerné hodnotenie, avšak tu urobím výnimku za chémiu aká bola medzi hlavnými predstaviteľmi a hlavne za neodolateľnú Kate Hudson, ktorá sa v roztomilosti môže prirovnať k mladej Meg Ryan. McConaughey sa držal "nízko", čo tiež určite prispelo k úspechu...Ďalším tromfom bol pre mňa osobne New York, je to moje srdcové mesto a strašne mi chýba. Tento film mi pripomenul aké je to úžasné miesto a preto je táto moja recenzia asi poriadne subjektívna, ale aj napriek tomu to odporúčam ako príjemnú romantiku na spoločný večer s našimi polovičkami ;-) ()

adams89

Kvalita filmů s nálepkou Romantická komedie většinou kolísá, jsou to spíše jen takové oddechovky. Na tuhle jsem se moc těšil, protože mě dost zaujala zápletka a taky fakt, že celosvětově v kinech vydělala slušné peníze. Je fajn, že byl do mužské role také obsazen už někdo jiný než třeba Ben Stiller, který má podobných filmů spoustu a už je prostě okoukaný. Ta sázka o deseti dnech byl docela zajímavý nápad a já si sliboval parádní podívanou. Ale k mému velkému překvapení k ničemu takovému nedošlo a já se díval pouze na nudnou a ne zrovna moc vtipnou komedii. Můj dojem nespravil ani nemastný a už tolikrát viděný konec. Musím ale přiznat, že po jeho zhlédnutí jsem opravdu pár měsíců o novinářské práci do budoucna přemýšlel... Co říci závěrem? S holkou bych na tenhle film asi do kina šel, jí by se líbil a já bych už nějak tu hodinu a půl snad přetrpěl. 40% ()

lucieK

Výborná romantická komedie u které jsem se od začatku do konce skvěle bavila. Velmi zajímavý námět a dobře vybraní herci mezi kterými to roztomile jiskří. Nevím jestli na to budu mít ještě někdy šanci, takže chvalím Donalda Petrie, protože tato komedie se mu vážně povedla. ()

JimmyII

Jak ztratit kluka v 10 dnech je klasickou romantikou s mnohokrát viděnou zápletkou, přesto ale funguje líp, než mnohé jiné. Zásluhu na tom má ústřední dvojice, McConaughey je sympaťák a podařilo se mu neudělat ze své postavy totálního hajzla, o nějž si přímo říkala, Kate Hudson je přitažlivá a rozkošná, se vším tím svým šišláním a kapradinou lásky. A já jsem jim upřímně fandil, protože v těch scénách, kde byli oba sami sebou a užívali se, to tam vážně jiskřilo. ()

žvanimírek

Bejt "šestnáctkou" (nic proti 16kám) tak by se mi asi podlomila kolena, nicméně vzhledem k tomu, že mi je o pár let víc a jsem opačného pohlaví, tak mi tenhle kousek z dílny Donalda Petrie přišel spíš vhod jako celkem slušnej podkres pro pracovní sobotu u pc a ještě nutno dodat, že Kate Hudson je marná, nevěřím jí ani nos mezi očima.... ()

Goldenhair

Zatímco Fool's Gold byl jen pokusem o okázalé romantické dobrodružství, tahle bitva pohlaví měla něco do sebe. Až teda na ten přeslazený “doháněcí“ závěr . ()

lennyd

Jak ztratit kluka v 10 dnech? Chovejte se jako Kate Hudson a on vás vykope už za dva dny (i s vaší kapradinou lásky a zakrslým psíkem) (za předpokladu, že zrovna taky neuzavřel sázku že s vámí těch 10 dní vydrží). Zápletka je na světě, hlavním hrdinům to spolu sluší, tak proč ne... ()

Zdeňka

Vždyť to není špatný film. Je to samozřejmě otřepaná romantická komedie, ale je romantická a vtipná. Kate a Matthew se k sobě úžasně hodí, skvěle se doplňují a mě se jako pár velmi líbí. ()

Monoxid

Celou dobu to vypadá dobře - jo, je celkem zajímavý pozorovat kam až ty dvě hlavní postavy budou schopny zajít kvůli penězům a vlastnímu egu...jenže to by to nemohla být romantická komedie a už vůbec ne americká, aby to mělo jiný závěr, než to mělo. Kdybych to tak vypla eště před tím dramatickým, napínavým a nečekaným závěrem, měla bych pak o důvod míň proč mu dát tak malý hodnocení. ()

Tomik.

Dle mého názoru jeden z nejvíce nedoceněných filmů zde. Ano, nepřináší vlastně nic nového, jedná se o klasickou zápletku romanticky laděných snímků s více než kýčovitým závěrem, ale hodnocení 61% je velmi zavádějící. Upřímně, já jsem se u tohoto filmu výtečně bavil. Rozhodně bych se nepouštěl do „pitvání“ samotného filmu na lepší a horší části (jako někteří uživatelé), je přece pochopitelné, že má každý film své lepší a slabší chvilky a tady musím říct, že byla drtivá převaha těch lepších. Některé scénky, jako kapradí lásky, ten jejich úžasně roztomilý pejsánek Krull, návštěva „terapeutky“ po sedmi - denním vztahu, koncert Celine Dione místo vyhlášeného basketbalového utkání Knicks, karetní derby u Benových rodičů ve Staten Island, si budu zajisté pamatovat ještě hodně dlouhou dobu. A o mimořádných hereckých výkonech obou hlavních postav se asi netřeba zmiňovat. Myslím, že se tímto zařadili mezi absolutní špičku „nejúžasnějších a nejroztomilejších“ filmových párů. Máte tady krásně naznačen téměř ideální (a hlavně reálný) vztah dvou lidí – jednou si dole, jednou nahoře (a nehledejte v tom dvojsmysl). Tak jako tak zůstávají spolu (jedním z klíčových prvků, proč se od sebe „nedokáží“ odtrhnout, je velmi podobný styl života, podobné koníčky a zájmy atd.). To vše v krásném prostředí New Yorku a s notnou dávkou humoru (všichni dobře víme, jak důležitý prvek takové to správné „pošťuchování“ mezi partnery je), grácie a elegance. Sečteno podtrženo, pro mě jeden z nejlepších snímků ve své kategorii. Pokud hledáte něco, u čeho strávíte příjemné dvě hodinky a co vám zajisté vykouzlí úsměv na tváři, tak tohle bude ta správná volba. :) ()

Pavlínka9

Ok - je to bejkárna, ale pro takový ty věčný puberťačky, což já nejsem :D :D dost typický film :) Proto se dost divím, že se mi to tak líbí :) Dvojice Hudson/McConaughey se mi jako pár líbí - dokázala bych si je představit společně i v soukromém životě ;) Téma je skvělé a je dobré jak má každý z nich jiný cíl a jen se čeká, komu dříve rupnou nervy a ukončí to :) Bavila jsem se a to hlavně z veliké části proto, že tam bylo několik situací, které byli improvizované a proto je někdy lepší výraz opravdu překvapeného, než toho, kdo to čeká :) Krásná Hudson - krásné šaty a celkově je to prostě kus a McConaughey - to samé - taky je to kus a ukáže nám hodně ;) Pokud by spolu pár trávil opravdu každý den a tolik intenzivně - myslím si, že by to bylo možné. Skvělá situace a dost příkladná - upřímně - to, jak se ho snaží Hudson odehnat - těch pár situací udělalo nejspíš mnoho žen ;) Ale mě nejvíc pobavilo, jak přišla s velikou krabicí a dala mu do bytu tolik "roztomilých osobních maličkostí" a on nemohl říct ani ň. :) ()

uiu

Takhle jsem si chtěla nudný víkendový den zpestřit nějakou střelenou komedií, u které bych nemusela moc myslet. Napadlo mě, proč si nepustit nějakou "prvotinu" mého oblíbeného Matthewa McCounagheyho, některé jeho komedie jsou dobré. Ale to jsem se dost zmýlila. Máme tu ženskou, která má za úkol napsat článek o tom, co dělají ženy ve vztazích za chyby, že je muži odkopnou a na vlastní kůži si to má i prožít (takový investigativní článek pro nějakou parodii Cosmopolitanu je opravdu hodný Politzerovy ceny) a máme tu chlápka, co je děvkař a s žádnou ženskou nevydrží dlouho, ale kvůli pracovní sázce si začne právě s touhle. Kate Hudson je roztomilá a právě ten pravý materiál pro tyhle romantické komedie, ale to je tak všechno. Hodně komentářů se zde zmiňuje o tom, že je to film, který si užijí pouze ženy, ale já jako žena jsem se na film NEDODÍVALA. Hrdinka Andie dělá všechno pro to, aby se s ní Ben rozešel (nastěhuje mu do bytu plyšáky, udělá fotoalbum, jak by vypadaly jejich děti, prudí ho, aby jí chodil pro pití, rozbrečí se, že je tlustá, vymrčuje si, že to jíst nebude, že je vegetariánka po tom, co dvě hodiny chystal večeři atd.) a on si od ní nechá všechno líbit. Popravdě jsem litovala Bena a nesoucítila s Andie, protože v dnešní době emancipace se stejně jako "rozmazlená" Andie chovají často i chlapy. Navíc ta stereotypizace "žen", které řeknou muži, že ho milují po dvou dnech chození (Andie a její střelená kolegyně) mě jako ženu spíše urážela. ()

Master19

Poměrně hodně vtipná romantická komedie. Nasazené tempo se bohužel časem ztrácí. Přeslazený konec (na mostě - zase...), ačkoliv je naprosto očekávaný, naštěstí není nijak moc natahovaný. Také proto je to celkem koukatelné - v rámci možností. ()

Aven

Princezna Žofie. No tak tohle si zažít tak by u mě asi jakýkoli sexuální život skončil minimálně na 2 měsíce. ()

skretik

Ja viem, že možno 4 hviezdičky vyznejú divne, ale ja som sa dobre zasmiala... A dokonca ani nebol sex v každej druhej scéne ako sa snažia momentálne zapôsobiť v iných komédiách tejto doby, čo rátam k big pozitívu :) A je to viac ako 3*, lebo som ochotná si to ešte niekedy pozrieť :) ()

shantim

Občas zábavné a vtipné, celkově však nudné a klišovité. Je mi jasné, že já nejsem cílovka tohoto snímku. 48% hvězdiček ()

Další hledači pokladů

Další hledači pokladů

09.08.2006

Matthew McConaughey a Kate Hudson budou hlavními hvězdami dobrodružné komedie FOOLS GOLD z dílny režiséra Andyho Tennanta (Hitch: Lék pro moderního muže). Nebude se však jednat o první spolupráci… (více)