Ninja 2: Pomsta

Ninja 2: Pomsta

Ninja: Shadow of a Tear

Akční / Krimi / Thriller

Thajsko / USA, 2013, 95 min

Už se nemůžu dočkat, až jednou najdou nějakého kataristu, který bude umět i hrát a nebude se lépe vyjímat v růžových, baletních šatičkách v čele úderné falangy na gájprajdu. Ač mi tedy Skot Asskins opět vyhřál obývák a měl jsem při pohledu na něj nutkání vytrhat si chlupy z nosu, depilovat hrudníček a mohutně se nacákát nějakým květinkovým, estrogenovým puchem od Versáčeho, jedná se o příjemně klasickou, dobře natočenou mindžijádu s kulantní taneční choreografií.(21.12.2013)

Každý den není posvícení a tak i v životě amerického ninji nastane okamžik, kdy vytáhne kostlivce své ženy ze skříně, dá mu nůžky s otočkou a odkvačí za kamarádem s prosbou o pomoc, aby se pomstil na nějakém druhořadém dýlerovi. Co čert nechtěl, dýler o tom věděl kulový a tak americkému ninjovi zbudou jen oči pro pláč. Náhoda však tomu bude chtít a on nakonec vraha své vietnamské manželky pomstí. Pár slušných bitek potěší, ale jinak je to dost prostý film, který může zaujmout snad jen pár kluků z prváku našich SOU.(4.7.2014)

Ještě okázale hloupější scénář než v jedničce (což už je co říct) a angažování ke všemu svolných thajských bijců dělá z druhého "Ninji" náramně nevyváženou, ale o to zábavnější podívanou. Klasické americké ninja bijáky, které nám nadělila továrna na brakové sny Cannon Films, nabízely unikátní kombinaci přímočaré klišovitosti, směšně překombinované mytologie a ohromnou porci klukovské naivity, a přesně na tento mix navazuje také Adkinsova a Florentineho série. Ve dvojce se tvůrci po společné lekci v efeknosti na "Undisputed 3" vykašlali na natáčení ve studiových exteriérech a na CGI dokreslovačky evokující "The Room" a soustředili se na perfektní ztvárnění soubojů a akčních sekvencí. Právě v úžasné symbióze Sdkinse, choreografie a kamery leží hlavní síla sequelu. Až si člověk přeje, aby film měl ještě bazálnější scénář, protože každá minuta, kdy se řeší nějaké ninjovské pletichy jen oddaluje další skvostně koncipovanou akční sekvenci.(17.5.2020)

Prvý diel nebol žiadný zázrak, ale po akčnej stránke bolo na čo kukať a podobne je tomu aj tu. Florentine a Adkins už niečo majú za sebou a v každom ich filme je to cítiť. Dej aj keď je jednoduchý mi prišiel lepší, aj keď emócie a presvedčivé herectvo tu čakať rozhodne nemožme. Film je stavený predovšetkým len na akcii ktorej je to požehnane, je ešte viac premakanejšia a to isté platí aj o kamere. Tento film vám ponúkne len brilantnú choreografiu a nič viac, takže ak hľadáte presne toto ste na správnom mieste, ak nie, pokračujte ďalej. 65% - 3*(17.9.2014)

Florentine s Adkinsom nesklamali a prinasaju bojovku roku a u mna osobne zdaleka vpredu mavaju dozadu smerom k Special ID a aj Tom Yum Goong 2. Bojovka preto, lebo z nej naozaj srsi na divaka krativita v choreografii (a to prekvapivo aj bez Larnella Stovalla), samotne suboje su dostatocne kontaktne, prierazne a tvrde. Strih snazenie ucastnikov nekazi, ale podporuje. B-ckovost deja je tu povinna, rovnako aj herecka prkennost vsetkych zucastnenych, i ked netvrdim, ze to vo vysledku aspon trocha nezamrzi. Velka spokojnost...a teraz mozem uz radostne ocakavat bliziacieho sa krala v tomto odvetvi... Raid 2 :-)(19.12.2013)

• - Vo Veľkej Británii bola vydaná cenzúrovaná verzia, z ktorej bol vystrihnutý kohúti zápas. (m.a.t.o.)

• - Scott Adkins (Casey) si počas natáčania poranil chrbát, a tak ho musel v niektorých scénach zaskočiť kaskadér Brahim Achabbakhe. Vôbec po prvýkrát sa tak stalo, že namiesto Adkinsa vystupoval v bojovej scéne jeho dablér. (m.a.t.o.)

• - Bojovú choreografiu súbojov mali na starosti Tim Man a Brahim Achabbankhe, pričom prvý menovaný si vo filme zahral postavu Myata. (m.a.t.o.)