Ninja 2: Pomsta

Ninja 2: Pomsta

Ninja: Shadow of a Tear

Akční / Krimi / Thriller

Thajsko / USA, 2013, 95 min

V tomto případě mám skutečně poměrně velké dilema, zda si Ninja II zaslouží skutečně maximální hodnocení. Ale dám ho. A to přesto, že co se týče dějové linie, tak to je vážně fraška, slabota, bez špetky vlastní nápaditosti, bez jakéhokoliv hlubšího smyslu a vzbuzení sebemenšího zájmu. Ale čert to vem, Isaac Florentine prostě tak své filmy točí, na zápletku sere pes. Ono je to ale na druhou stranu poměrně pochopitelné a pro Florentina i velice jednoduché. On pro tyto své snímky totiž našel svého dvorního řezníka, kterým není nikdo menší, než pro mě v současnosti bezkonkurenčně nejlepší bílý bojovník, Scott Adkins, na kterého se může vždy spolehnout v tom, že v jeho filmech předvede své vrcholné bojové umění, což zde potvrdil v míře vrchovaté, a Florentinovi pak už tak jen prakticky tedy stačí, aby své bojovníky jednoduše nechal se ukázat v plné parádě, co vážně umí, a dík a uznání mu patří za to, že pak jen ony veškeré souboje nekurví všemožnými, sračkovitými kamerovými veletoči a zběsilým střihem a právě ty souboje jsou pak díky tomu neskutečně strhující, dokonalé, úžasné, perfektní, dechberoucí, prostě jedinečné. A Scottu Adkinsovi právě v Ninjovi II umožnil totálně se utrhnout ze řetězu a tak celý film je vážně jen přehlídkou jeho umu, kdy při každém jeho souboji jen otevřu dokořán hubu a čumím s vyvalenýma očima, co ten borec předvádí za mistrovský balet. Tím pádem pak musím samozřejmě pochválit i choreografické zpracování filmu, které nemohu též označit za jiné, než dynamické, nápadité a celkově prostě geniální. Ninja II je tak zkrátka jen přehlídkou fantastických Martial Arts soubojů, kde se to prvotřídně řeže hlava nehlava, a jednoduše, pro toho, komu nevadí, že ve filmech tohoto druhu slouží zápletka jen jako spojovatel mezi jednotlivými řežbami, tak ten prostě ten plný počet * musí dát. Tak jako i nakonec já.(1.1.2014)

Druhý díl Ninjy není o nic slabší než jednička a ještě k tomu podle mě přibylo více akčních scén,které mají svojí choreagrafii dobře udělanou.Je mi sympatická asijská kultura (jak historie,jídlo, tak např. ninjové) takže když k tomu vemu ještě v hlavní roli Scotta Adkinse,který mi čím dál více připadá jako nástupce Jeana Claude Van Dammeho tak nemohu jinak než za mě celkově 85% a pět hvězdy.(12.2.2015)

Mě se první Ninja od Florentina líbil hodně a od druhého dílu jsem čekal minimálně tu samou podívanou. Nečekal jsem, že filmek moje očekávání daleko předčí. Filmek je o hodně našlapanější akcí a Adkins může konečně opět ukázat parádičky z jeho umění. Filmek je o dost krvavější díky tomu, že se tu Casey mstí za smrt své těhotné manželky a nebere si servítky. Párání lidí a podřezávání krků tu jede ve velkém. Caseyho bojový styl dotváří přesně načasované pomalé záběry, a furt je na co se dívat. Podle mě Florentino z Adkinse táhá to nejlepší a je jen škoda, že Martial Arts filmy netočí víc. Jasný příběh je prostý, ale i to překvapení se tu ukáže. Hudba se taky povedla a připomíná mi 90tkový pecky jako Zúčtování v Malém Tokiu. Jediný co film postrádá jsou hlášky jako v Undisputed 2 a 3, ale i bez nich je to parádní podívaná. Za mě jasných 100% :)(18.12.2013)

Tak a ja som nakoniec megaspokojný. Adkins konečne drsný ako Boykovských časoch. Fighty sú parádne. Asi najlepšie, čo Scott predviedol od Undisputed 3. Páči sa mi, že sa tu viac tlčú a menej mečujú oproti jednotke. A techniky sú fakt na úrovni. Oceňujem prvky jiujitsu, aikida a krav maga (odzbrojenie policajta), ktoré obohatili tradičné parádne kopčky, otočky a boxovačky. Škoda, že Vithaya Pansringarm tam nemá žiaden priestor. A aj postava Gora bola dostatočne zaujímavá aby sa dala aj lepšie využiť. Čo už. Všetku pozornosť berie Adkins na seba. Príbeh trochu škrípe. Isaac nebol nikdy story teller. A keď to porovnávam s lacnými akčňákmi ala Van Damme, tak je to možno ešte nadpriemer. Čiže zhrniem. Chýb ako mraku, kopec klišé (flashbacky) ale akcia parádna a je to lepšie ako čo točia iní akční béčkari (skoro som napísal sračkári). Škoda výborného traileru, ktorý nastavil zbytočne vysoké očakávania. Takže nízkorozpočtových béčkových 70%.(18.12.2013)

Wow, Isaac Florentine umí natočit kontaktní souboje jako málokdo! Perfektně přehledné, masivně energické a se skvěle použitými (a nikoli nadužívanými) zpomalovačkami. Akce je opravdu špičková a její celkové množství se pohybuje v nadprůměru. Příběh je samozřejmé béčkový, možná až zbytečně naivně a stupidně béčkový, ale dá se to přežít. Horší je, že s postavou Caseyho je nakládáno jako s polobohem. Scott Adkins zkrátka do zdejšího prostřední nezapadá nejen ksichtem, ale i aurou, kterou mu režisér apriori přiřknul. V žádném momentu filmu o něj nemáte strach, jeho soupeři jsou až nedústojní a to je škoda. Už přeci Fist of Legend jasně ukázal, že charisma musi být na obou stranách bojiště. Nakonec ale stejně 4*. :) 7/10(16.1.2014)

• - Vo Veľkej Británii bola vydaná cenzúrovaná verzia, z ktorej bol vystrihnutý kohúti zápas. (m.a.t.o.)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Thajsku a jeho metropole Bangkok. (MikaelSVK)

• - Bojovú choreografiu súbojov mali na starosti Tim Man a Brahim Achabbankhe, pričom prvý menovaný si vo filme zahral postavu Myata. (m.a.t.o.)