Ninja 2: Pomsta

Ninja 2: Pomsta

Ninja: Shadow of a Tear

Akční / Krimi / Thriller

Thajsko / USA, 2013, 95 min

Díky za každého dobrého nindžu a ať je třeba Angličan. Isaac Florentine čím dál lépe brousí čepele a souboje ve svých filmech a je mu jedno, že zřejmě nikdy nepřekročí hranici z B-movies do A-theatre movies. Staří šediváci mu však budou vděčni za oprášení něčeho tak kultovního, čím bezesporu ninja a ninjutsu jsou pro film. Zkušený video harcovník si již zvykl, že ninju hrával většinou neJaponec a proč tedy neobléknout do kukly a hábitu hbitého Adkinse. Ninja: Shadow of a Tear má skvělé souboje, kameru a bojovníky, ale opět tomu chybí jako v předchozím dílu víc toho nindžovství. A i tá toužebně očekávaná scéna s vykopáním staré bedny s výstrojí a mečem je prostě stále málo. Škoda také, že nedostal mnohem víc prostoru opravdový NINJA - Kane Kosugi.(27.12.2013)

Každý den není posvícení a tak i v životě amerického ninji nastane okamžik, kdy vytáhne kostlivce své ženy ze skříně, dá mu nůžky s otočkou a odkvačí za kamarádem s prosbou o pomoc, aby se pomstil na nějakém druhořadém dýlerovi. Co čert nechtěl, dýler o tom věděl kulový a tak americkému ninjovi zbudou jen oči pro pláč. Náhoda však tomu bude chtít a on nakonec vraha své vietnamské manželky pomstí. Pár slušných bitek potěší, ale jinak je to dost prostý film, který může zaujmout snad jen pár kluků z prváku našich SOU.(4.7.2014)

Tak a ja som nakoniec megaspokojný. Adkins konečne drsný ako Boykovských časoch. Fighty sú parádne. Asi najlepšie, čo Scott predviedol od Undisputed 3. Páči sa mi, že sa tu viac tlčú a menej mečujú oproti jednotke. A techniky sú fakt na úrovni. Oceňujem prvky jiujitsu, aikida a krav maga (odzbrojenie policajta), ktoré obohatili tradičné parádne kopčky, otočky a boxovačky. Škoda, že Vithaya Pansringarm tam nemá žiaden priestor. A aj postava Gora bola dostatočne zaujímavá aby sa dala aj lepšie využiť. Čo už. Všetku pozornosť berie Adkins na seba. Príbeh trochu škrípe. Isaac nebol nikdy story teller. A keď to porovnávam s lacnými akčňákmi ala Van Damme, tak je to možno ešte nadpriemer. Čiže zhrniem. Chýb ako mraku, kopec klišé (flashbacky) ale akcia parádna a je to lepšie ako čo točia iní akční béčkari (skoro som napísal sračkári). Škoda výborného traileru, ktorý nastavil zbytočne vysoké očakávania. Takže nízkorozpočtových béčkových 70%.(18.12.2013)

Mladší a vymakanější brácha prvního Ninji. Lepší příběh, lepší kopání, více mlácení rukama, lepší šermování a vůbec všeho je tam víc než v jedničce. Snad kromě tý šikmooký holky. Scott je prostě neúnavný mlátič a i když o herectví neví asi víc, než Scooby Doo, vidět ho v akci je prostě paráda a proto na něj koukám.(27.12.2013)

Přiznám se, že první díl jsem neviděl, ale k výslednému pochopení snímku to ani nebylo zapotřebí. Příběhově, scénáristicky a herecky průměrný až podprůměrný akčňák, který naštěstí exceluje výborně zvládnutými a natočenými bojovými scénami, které zabírají většinu filmu a Scott Adkins ukazuje, že je neuvěřitelný machr.(19.4.2014)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Thajsku a jeho metropole Bangkok. (MikaelSVK)

• - Scott Adkins (Casey) si počas natáčania poranil chrbát, a tak ho musel v niektorých scénach zaskočiť kaskadér Brahim Achabbakhe. Vôbec po prvýkrát sa tak stalo, že namiesto Adkinsa vystupoval v bojovej scéne jeho dablér. (m.a.t.o.)

• - Nôž, ktorý používajú dvaja útočníci v scéne, kde chcú ukradnúť Caseymu (Scott Adkins) prívesok, je japonský obradný nôž Tonto. (m.a.t.o.)