Ninja 2: Pomsta

Ninja 2: Pomsta

Ninja: Shadow of a Tear

Akční / Krimi / Thriller

Thajsko / USA, 2013, 95 min

Florentine + Adkins zase raz nesklamali. Scott skákal, kopal, lámal, lietal, ukazoval hrudník a s výrazom maximálneho nasratia bil všetkých, čo mu prišli pod ruku. Presila, jeden na jedného, nafetovaný, absolútne jedno. Stále ich rozbil. Príbeh skoro klišoidný, dialógy otrasné, ale koho to pri tomto filme trápi?? Hlavne že súbojov bolo požehnane. Citeľná Florentínová réžia v kombinácií so skvelou kamerou nechala súbojom adekvátny priestor, dynamiku. Posledných 20 minút je dych vyrážajúcich. Za Adkinsa, za to, že dvojka je lepšia ako jednotka, za schopných hercov a kvalitných súperov a za prekvapenie na záver 4 z 5(24.12.2013)

Díky za každého dobrého nindžu a ať je třeba Angličan. Isaac Florentine čím dál lépe brousí čepele a souboje ve svých filmech a je mu jedno, že zřejmě nikdy nepřekročí hranici z B-movies do A-theatre movies. Staří šediváci mu však budou vděčni za oprášení něčeho tak kultovního, čím bezesporu ninja a ninjutsu jsou pro film. Zkušený video harcovník si již zvykl, že ninju hrával většinou neJaponec a proč tedy neobléknout do kukly a hábitu hbitého Adkinse. Ninja: Shadow of a Tear má skvělé souboje, kameru a bojovníky, ale opět tomu chybí jako v předchozím dílu víc toho nindžovství. A i tá toužebně očekávaná scéna s vykopáním staré bedny s výstrojí a mečem je prostě stále málo. Škoda také, že nedostal mnohem víc prostoru opravdový NINJA - Kane Kosugi.(27.12.2013)

"dramatický děj" tam není, což ale ke štěstí nepotřebuju. Bohužel to scénář netlačí ani jako nahláškovaný akčňák, nebo cokoli podobného a ve výsledku jde pouze o sestřih akčních scén. Na klasický film je toto prostě málo a obstálo by to jen jako akční klipy na YT. Samotná akce je ale nekompromisní a dávkovaná po kýblech. Pro fanoušky akce je to naprostá povinnost ke které se pravděpodobně budou i často vracet.(25.2.2014)

A já se docela bavil. Děj jsem prakticky neřešil. Když se hbitý Brit Scott Adkins pokouší po nepřirozené smrti manželky o emoce, je stejně zoufalý jako devadesát procent jemu podobným akčních bijců. Atmosféru let osmdesátých už navíc nikdo nezopakuje, ba se jí ani nepřiblíží. Zraky i naděje se tak ubírají výhradně na akci. Ta je téměř permanentní a musí se líbit. A to i přesto, že z véháesek bojových filmů už tak maximálně utíráme prach, pokud už dávno neskončily v koši. Tenhle Ninja nabízí nápaditou choreografii, na danou produkci velmi slušnou kameru a několik nebeských kopů, které zná Belgičan Jean-Claude možná tak akorát z videoher. Souboje jsou navíc přehledné a bez zbytečného střihu, takže na béčkový děj rychle zapomeneme. 60%(6.3.2014)

První setkání s vražednou mašinou Adkinsem (no, dobrá, byl jsem s ním už i v Exp2, ale abych řekl pravdu, ten film byl po většinu akce tak mdlý, že mi asi zcela unikl.. vážně, musel jsem si dohledat, kdo to vlastně byl a i pak jsem si nevzpomněl, jaký boj to s ním vlastně byl) a pravděpodobně jsem si lépe vybrat nemohl. Soudíc ze screenů Undisputed série, tam hraje nějakou zarostlou mlátičku, vězeňského typu, takže nebýt toho, že vím, že to byl i tady on, málem bych ho nepoznal. A to by byla škoda. Protože i když nedosahuje kvalit některých asijských monster, na Evropana doslova vyráží dech. A min. v tomhle filmu by se před ním opravdu měly všichni zlovolní či podivní šikmoocí padouši rychle klidit z cesty. Naneštěstí, nikdo tak nečiní, všichni k své velké smůle. Po stránce soubojové a choreografické tedy hezká jednička. Nicméně, finále mi přišlo značně odbyté, rozhodně chybělo více „ninja“ projevů, tedy zabíjení buď někde ze střechy nebo pomocí těch krásných serepetiček a příběh byl opravdu zase nepřekvapivě banální až to někdy bolelo. Herecké výkony netřeba ani zmiňovat. Navíc to přes hezkou akci nepředvedlo dostatek nápaditosti a využití zajímavých prostředí taky nebylo dotaženo do konce. Ve finále tedy hezká trojka. 6/10(30.12.2014)

• - Scott Adkins (Casey) si počas natáčania poranil chrbát, a tak ho musel v niektorých scénach zaskočiť kaskadér Brahim Achabbakhe. Vôbec po prvýkrát sa tak stalo, že namiesto Adkinsa vystupoval v bojovej scéne jeho dablér. (m.a.t.o.)

• - Vo Veľkej Británii bola vydaná cenzúrovaná verzia, z ktorej bol vystrihnutý kohúti zápas. (m.a.t.o.)

• - Bojovú choreografiu súbojov mali na starosti Tim Man a Brahim Achabbankhe, pričom prvý menovaný si vo filme zahral postavu Myata. (m.a.t.o.)