Ninja 2: Pomsta

Ninja 2: Pomsta

Ninja: Shadow of a Tear

Akční / Krimi / Thriller

Thajsko / USA, 2013, 95 min

Duo Florentine - Adkins si dobře rozumí a jako tým jsou skvělí, jeden je značně prkennej, když jde o vyprávění příběhu, druhej když jde o hraní, ale to už k takovýmu filmu prostě patří a těžko se zlobit, i když bych lhal, že to člověka trochu nemrzí, že části filmu mezi akčními scénami nejsou aspoň trochu zábavnější. Na druhou stranu, když dojde na akci, tak funguje všechno perfektně a film se vyrovná asijský nejenom současný produkci. Adkinsovy schopnosti jsou famozní jak po bojový tak akrobatický stránce, choreografie je špičková a pestrá, souboje jsou tvrdý, kontaktní a navrch je vše krásně natočený a sestříhaný, takže je všechno, co se děje, perfektně přehledný a divák se ani na chvíli neztrácí. Za to je potřeba opakovaně režiséra pochválit. Po akční stránce si film jednoznačně 4* zaslouží, jen škoda značně nezábavný příběhový části..(20.12.2013)

Scott Adkins pořád umí, jeho choreografie a boj jsou naprosto precizní a úžasný. Jako film to je takový průměr, klasický příběh o pomstě, ale o tom to vůbec není. Tady jde o to, aby byli boje dynamický a pořádně promakaný, což se tady povedlo na jedničku. Dokonce si Florentine neodpustil jeden zvrat na konec, který se tam kupodivu hodil a já si nemusel ťukat na čelo, jaká to byla blbost. Ono jde vidět, že Florentine se příběhem nikdy moc nezabýval a jde to znát na všech jeho filmech, naštěstí se Ninja: Shadow of a Tear povedlo a já jsem spokojenej.(28.12.2013)

První setkání s vražednou mašinou Adkinsem (no, dobrá, byl jsem s ním už i v Exp2, ale abych řekl pravdu, ten film byl po většinu akce tak mdlý, že mi asi zcela unikl.. vážně, musel jsem si dohledat, kdo to vlastně byl a i pak jsem si nevzpomněl, jaký boj to s ním vlastně byl) a pravděpodobně jsem si lépe vybrat nemohl. Soudíc ze screenů Undisputed série, tam hraje nějakou zarostlou mlátičku, vězeňského typu, takže nebýt toho, že vím, že to byl i tady on, málem bych ho nepoznal. A to by byla škoda. Protože i když nedosahuje kvalit některých asijských monster, na Evropana doslova vyráží dech. A min. v tomhle filmu by se před ním opravdu měly všichni zlovolní či podivní šikmoocí padouši rychle klidit z cesty. Naneštěstí, nikdo tak nečiní, všichni k své velké smůle. Po stránce soubojové a choreografické tedy hezká jednička. Nicméně, finále mi přišlo značně odbyté, rozhodně chybělo více „ninja“ projevů, tedy zabíjení buď někde ze střechy nebo pomocí těch krásných serepetiček a příběh byl opravdu zase nepřekvapivě banální až to někdy bolelo. Herecké výkony netřeba ani zmiňovat. Navíc to přes hezkou akci nepředvedlo dostatek nápaditosti a využití zajímavých prostředí taky nebylo dotaženo do konce. Ve finále tedy hezká trojka. 6/10(30.12.2014)

Tak a ja som nakoniec megaspokojný. Adkins konečne drsný ako Boykovských časoch. Fighty sú parádne. Asi najlepšie, čo Scott predviedol od Undisputed 3. Páči sa mi, že sa tu viac tlčú a menej mečujú oproti jednotke. A techniky sú fakt na úrovni. Oceňujem prvky jiujitsu, aikida a krav maga (odzbrojenie policajta), ktoré obohatili tradičné parádne kopčky, otočky a boxovačky. Škoda, že Vithaya Pansringarm tam nemá žiaden priestor. A aj postava Gora bola dostatočne zaujímavá aby sa dala aj lepšie využiť. Čo už. Všetku pozornosť berie Adkins na seba. Príbeh trochu škrípe. Isaac nebol nikdy story teller. A keď to porovnávam s lacnými akčňákmi ala Van Damme, tak je to možno ešte nadpriemer. Čiže zhrniem. Chýb ako mraku, kopec klišé (flashbacky) ale akcia parádna a je to lepšie ako čo točia iní akční béčkari (skoro som napísal sračkári). Škoda výborného traileru, ktorý nastavil zbytočne vysoké očakávania. Takže nízkorozpočtových béčkových 70%.(18.12.2013)

Na sklonku roku 2013 se znovu po období zvaném PZPPOP (Po Zlomeninách Pusto, Po Otočkách Prázdno) otvírají brány říše Bojových filmů a jejich protagonistů. Svoje protažená, blesková a neunavitelná svalová vlákna přišel předvést Scott "Pokladnice nebeských kopů" Adkins - první z Velké Řezací Trojice (spolu s Jaaem a Uwaisem). Velkým lákadlem jest choreografie Tim Mana: nápaditá, atraktivní, plná roznožek, otoček, jednoduchých i vzdušných kopů, obratů, strhů a akrobatických fines (dvě nebo tři jsou mimořádné!). Rukopis režiséra Florentina bohudík znatelný, souboje jsou přehledné a zasazené do nejrůznějších prostředí. Děj je logicky holý a béčkový, ale na něco se prostě ty bojové korálky navléci musejí. Shrnuto: Adkins ukázal skvělou fyzickou připravenost a nezbývá než se těšit na Tonyho "Zabijácké dítě z džungle" Jaa ve druhém díle Tom Yum Goong a hlavně na Iko "Indonézská Pentjak střela" Uwaise v Berandalu...(20.12.2013)

• - Vo Veľkej Británii bola vydaná cenzúrovaná verzia, z ktorej bol vystrihnutý kohúti zápas. (m.a.t.o.)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Thajsku a jeho metropole Bangkok. (MikaelSVK)

• - Scott Adkins (Casey) si počas natáčania poranil chrbát, a tak ho musel v niektorých scénach zaskočiť kaskadér Brahim Achabbakhe. Vôbec po prvýkrát sa tak stalo, že namiesto Adkinsa vystupoval v bojovej scéne jeho dablér. (m.a.t.o.)