Ninja 2: Pomsta

Ninja 2: Pomsta

Ninja: Shadow of a Tear

Akční / Krimi / Thriller

Thajsko / USA, 2013, 95 min

Scott Boyka Adkins je zpátky v ninja oblečku a kosí protivníky ještě drsněji než v prvním díle. Upřímně se nedivím když mu dle všeho Goro bílý pes sejmul ženu tak je dobrý čas na to udělat ze záporáků sushi a tvářit se u toho pěkně Boykovski. Příběh byl u mě od začátku na koleji vedlejší a jen jsem se těšil jaké techniky z jiné galaxie v podání mistra uvidím tentokrát. No předvedl dost a dost. Akce je nádherně zpracovaná, souboje nejsou blbě stříhané vše je jak má být. Prostě jen Isaac umí Scottovi přednosti opravdu využít všichni ostatní jsou banda blbců, když Scottovi neumožňují předvádět co vše dovede. Navíc dva fighty jsou opravdu super jelikož v tomtu snímku se objeví i dvojice mimořádně odolných záporáků. Bezva film a doufám že Isaac a Scott budou spolupracovat i nadále a už teď se těším na Blood hostage.(1.1.2014)

• Wacoslav1

Ha tak pro mě solidní zklamání a fakt mi zase poněkud uniká z čeho jsou tu všichni tak vycákáný. Na druhou stranu nejedná se u mě o žádný extra překvapení. Já prostě nemůžu režisérovi Florentinovy a jeho stylu přijít na chuť a tenhle film mi to spíše potvrdil než vyvrátil. U mě jsou prostě jeho filmy přechválené a rozporuplné jakože souboje umí točit jako nikdo o tom žádná. Krásná přehledná kamera a nápaditá choreografie je tu vždy. Hlavně umí pak naplno využít Adkinsových bojových schopností. Problémem je, že po stránce děje jsou ty filmy vesměs, tak neuvěřitelně retardovaný, že to uráží i mě a to je co říct no a to je přesně problémem tohohle filmu. Zkrátka něco jako příběh tu prostě neexistuje už jednička mi přišla úplně blbá, ale tam odvyprávěli aspoň něco málo, tohle je odfláknutý ještě víc, vůbec jsem se do toho děje nedostal. Vlastně se dá říct, že je to jenom taková stupidní splácaná vata určená k tomu aby zaplnila prázdnej prostor a zároveň ještě posloužila pro vytváření soubojů. Jako, že vždy je tu všechno směřovaný jenom k tomu aby to Adkins nandal těmhle týpkům, což ho přivede k jiným týpkům, aby seřezal nějaký další týpky. Prostě stupidita na entou, jo a aby jste si nemysleli, tak vy kdo mě znáte víte, že nejsem filozof abych v akčním béčku hledal smysl nebo poselství, ale tohle už je prostě moc i na mě. Takže abych to shrnul fajty jsou to jediný co se dá na filmu ohodnotit kdyby tu byli jenom masakry bylo by to na pět hvězd. Všechno ostatní je na odpad. Podobně jsem to měl i u prvního Ninji tam jsem se teda nakonec přiklonil ke třem hvězdicím, tady tak neučiním. Už z toho důvodu, že mi to teda fakt příjde přehnaně nadhodnocený. Lidi proberte se. Prej akční béčko roku?! Pche ani náhodou. 45%(21.12.2013)

Po tom, co Boyka opustil ruské vězení, tak se uchýlil do Japonska a dokonce se vdal .. !! Vdal se za tamní asi?! modelku a začal žít život v Dodžu. No, co svět nechtěl, když jde pro čokoládu do obchodu a zapomene si peněženku, tak se mu pokurví den úplně a umře mu i žena. Pech, co? No a tak dostaneme klasický revenge film, kdy jediný bílý široko ťamiko běhá po Thajsku a Barmě a hledá dvourukého Gora. Originální děj byste hledali asi jako chipsy v Bohemia sáčku, ale ty souboje!!! Ta choreografie!! No, prostě pecka. Adkins roznožkuje, třikrát ve vzduchu kope, u toho si stihne ještě zafajčit a přečíst ranní noviny. To, co tady předvádí jsem viděl naposledy v jeho choreografických videích na Wolverina. Ono hledat ve strohém příběhu o pomstě vykonanou přes bojové umění něco víc, je docela složité. To necháme lokálním CSFD znalcům. Já byl spokojený a to jsem předem nevěděl, co si pouštím a nečetl jsem o filmu vůbec nic.(19.12.2013)

Díky za každého dobrého nindžu a ať je třeba Angličan. Isaac Florentine čím dál lépe brousí čepele a souboje ve svých filmech a je mu jedno, že zřejmě nikdy nepřekročí hranici z B-movies do A-theatre movies. Staří šediváci mu však budou vděčni za oprášení něčeho tak kultovního, čím bezesporu ninja a ninjutsu jsou pro film. Zkušený video harcovník si již zvykl, že ninju hrával většinou neJaponec a proč tedy neobléknout do kukly a hábitu hbitého Adkinse. Ninja: Shadow of a Tear má skvělé souboje, kameru a bojovníky, ale opět tomu chybí jako v předchozím dílu víc toho nindžovství. A i tá toužebně očekávaná scéna s vykopáním staré bedny s výstrojí a mečem je prostě stále málo. Škoda také, že nedostal mnohem víc prostoru opravdový NINJA - Kane Kosugi.(27.12.2013)

„The man who seeks revenge should dig two graves." Prvý Ninja sa hral na niečo čím nebol, zato Shadow of A Tear je poctivé béčko, ktoré je si svojej béčkovosti "plne vedomé". Jasné, že by sa mu dalo vytknúť mnoho vecí, ale v rámci svojho už v podstate vymierajúceho subžánru sa stále jedná o vysoký nadpriemer. Súboje sú, ako sa už na Florentinea patrí, vynikajúco natočené, možno choreografia mohla byť málinko nápaditejšia pri niektorých, ale hlavné je to, že ich je tu, s prepáčením, pokokot (Isaac v jednom rozhovore tvrdil, že 15, ja som napočítal 13 :)). Skrátka a dobre, najlepší "nindžafilm", aký som doteraz videl. 75 %.(19.12.2013)

• - Vo Veľkej Británii bola vydaná cenzúrovaná verzia, z ktorej bol vystrihnutý kohúti zápas. (m.a.t.o.)

• - Nôž, ktorý používajú dvaja útočníci v scéne, kde chcú ukradnúť Caseymu (Scott Adkins) prívesok, je japonský obradný nôž Tonto. (m.a.t.o.)

• - Bojovú choreografiu súbojov mali na starosti Tim Man a Brahim Achabbankhe, pričom prvý menovaný si vo filme zahral postavu Myata. (m.a.t.o.)