Ninja 2: Pomsta

Ninja 2: Pomsta

Ninja: Shadow of a Tear

Akční / Krimi / Thriller

Thajsko / USA, 2013, 95 min

Duo Florentine - Adkins si dobře rozumí a jako tým jsou skvělí, jeden je značně prkennej, když jde o vyprávění příběhu, druhej když jde o hraní, ale to už k takovýmu filmu prostě patří a těžko se zlobit, i když bych lhal, že to člověka trochu nemrzí, že části filmu mezi akčními scénami nejsou aspoň trochu zábavnější. Na druhou stranu, když dojde na akci, tak funguje všechno perfektně a film se vyrovná asijský nejenom současný produkci. Adkinsovy schopnosti jsou famozní jak po bojový tak akrobatický stránce, choreografie je špičková a pestrá, souboje jsou tvrdý, kontaktní a navrch je vše krásně natočený a sestříhaný, takže je všechno, co se děje, perfektně přehledný a divák se ani na chvíli neztrácí. Za to je potřeba opakovaně režiséra pochválit. Po akční stránce si film jednoznačně 4* zaslouží, jen škoda značně nezábavný příběhový části..(20.12.2013)

A já se docela bavil. Děj jsem prakticky neřešil. Když se hbitý Brit Scott Adkins pokouší po nepřirozené smrti manželky o emoce, je stejně zoufalý jako devadesát procent jemu podobným akčních bijců. Atmosféru let osmdesátých už navíc nikdo nezopakuje, ba se jí ani nepřiblíží. Zraky i naděje se tak ubírají výhradně na akci. Ta je téměř permanentní a musí se líbit. A to i přesto, že z véháesek bojových filmů už tak maximálně utíráme prach, pokud už dávno neskončily v koši. Tenhle Ninja nabízí nápaditou choreografii, na danou produkci velmi slušnou kameru a několik nebeských kopů, které zná Belgičan Jean-Claude možná tak akorát z videoher. Souboje jsou navíc přehledné a bez zbytečného střihu, takže na béčkový děj rychle zapomeneme. 60%(6.3.2014)

Mě se první Ninja od Florentina líbil hodně a od druhého dílu jsem čekal minimálně tu samou podívanou. Nečekal jsem, že filmek moje očekávání daleko předčí. Filmek je o hodně našlapanější akcí a Adkins může konečně opět ukázat parádičky z jeho umění. Filmek je o dost krvavější díky tomu, že se tu Casey mstí za smrt své těhotné manželky a nebere si servítky. Párání lidí a podřezávání krků tu jede ve velkém. Caseyho bojový styl dotváří přesně načasované pomalé záběry, a furt je na co se dívat. Podle mě Florentino z Adkinse táhá to nejlepší a je jen škoda, že Martial Arts filmy netočí víc. Jasný příběh je prostý, ale i to překvapení se tu ukáže. Hudba se taky povedla a připomíná mi 90tkový pecky jako Zúčtování v Malém Tokiu. Jediný co film postrádá jsou hlášky jako v Undisputed 2 a 3, ale i bez nich je to parádní podívaná. Za mě jasných 100% :)(18.12.2013)

"dramatický děj" tam není, což ale ke štěstí nepotřebuju. Bohužel to scénář netlačí ani jako nahláškovaný akčňák, nebo cokoli podobného a ve výsledku jde pouze o sestřih akčních scén. Na klasický film je toto prostě málo a obstálo by to jen jako akční klipy na YT. Samotná akce je ale nekompromisní a dávkovaná po kýblech. Pro fanoušky akce je to naprostá povinnost ke které se pravděpodobně budou i často vracet.(25.2.2014)

Florentine s Adkinsom nesklamali a prinasaju bojovku roku a u mna osobne zdaleka vpredu mavaju dozadu smerom k Special ID a aj Tom Yum Goong 2. Bojovka preto, lebo z nej naozaj srsi na divaka krativita v choreografii (a to prekvapivo aj bez Larnella Stovalla), samotne suboje su dostatocne kontaktne, prierazne a tvrde. Strih snazenie ucastnikov nekazi, ale podporuje. B-ckovost deja je tu povinna, rovnako aj herecka prkennost vsetkych zucastnenych, i ked netvrdim, ze to vo vysledku aspon trocha nezamrzi. Velka spokojnost...a teraz mozem uz radostne ocakavat bliziacieho sa krala v tomto odvetvi... Raid 2 :-)(19.12.2013)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Thajsku a jeho metropole Bangkok. (MikaelSVK)

• - Scott Adkins (Casey) si počas natáčania poranil chrbát, a tak ho musel v niektorých scénach zaskočiť kaskadér Brahim Achabbakhe. Vôbec po prvýkrát sa tak stalo, že namiesto Adkinsa vystupoval v bojovej scéne jeho dablér. (m.a.t.o.)

• - Bojovú choreografiu súbojov mali na starosti Tim Man a Brahim Achabbankhe, pričom prvý menovaný si vo filme zahral postavu Myata. (m.a.t.o.)