Ninja 2: Pomsta

Ninja 2: Pomsta

Ninja: Shadow of a Tear

Akční / Krimi / Thriller

Thajsko / USA, 2013, 95 min

Scott Boyka Adkins je zpátky v ninja oblečku a kosí protivníky ještě drsněji než v prvním díle. Upřímně se nedivím když mu dle všeho Goro bílý pes sejmul ženu tak je dobrý čas na to udělat ze záporáků sushi a tvářit se u toho pěkně Boykovski. Příběh byl u mě od začátku na koleji vedlejší a jen jsem se těšil jaké techniky z jiné galaxie v podání mistra uvidím tentokrát. No předvedl dost a dost. Akce je nádherně zpracovaná, souboje nejsou blbě stříhané vše je jak má být. Prostě jen Isaac umí Scottovi přednosti opravdu využít všichni ostatní jsou banda blbců, když Scottovi neumožňují předvádět co vše dovede. Navíc dva fighty jsou opravdu super jelikož v tomtu snímku se objeví i dvojice mimořádně odolných záporáků. Bezva film a doufám že Isaac a Scott budou spolupracovat i nadále a už teď se těším na Blood hostage.(1.1.2014)

Neskutečnej nářez!! Neskutečnej peckoidní martial arts nářez, kterej mi po dlouhý době dal úplně všechno, co jsem od dětství na těchto filmech miloval!!!! Adrenalin mi tekl ušima, rval sem si vlasy nadšením!!! Jednoznačně se jedná o nejlepší Florentainův film a stejně tak Adkinsnův... První Ninja (2009) byla srajda (pro mne 3/5). Takhle měl vypadat už první počin těchto dvou kámošů. Zapomeňte na původního Ninje, zapomeňte na všechno, co jste od Adkinse viděli ... tohle je ta opravdová MARTIAL ARTS řežba nejtěžšího kalibru s pořádným rozpočtem, excelentním lookem, minimálním střihem (!!!!!), brutalitou, souboji všech možných bojových stylů, pořádná porce pomsty, a navrch i souboje se zbraněmi, které se překvapivě skvěle povedly a vůbec mi nevadily, naopak jsem čuměl jak puk, co to tam Adkins vyvádí s mečem, tyčí, kálí sticks, noži, hvězdicemi, řetězem, ninjovskými srpy (oficiálně nejbrutálnější zbraň ninjů ...) a já nevím čím vším ... Ale nemyslete si, že když vyjmenovávám všechny ty zbraně a ještě jsem jich dost opomněl, že je to nějaká vyloženě ninjovská řežba. Kdepak, zbraně jsou zde zastoupeny tak z 20% fightů a zbylých 80% fightů si dává Adkins v dokonalé ... a tím myslím DOKONALÉ (!!!!) choreografii soubojů, jaké jsem neviděl opravdu hodně dlouho, nepočítám-li asijskou pecku Special ID (2013) s konkurentem Donnie Yenem ... K ději není moc co popisovat. Adkinsnovi jako učiteli v DOJO zabijí v noci těhotnou manželku a od té chvíle se nastartuje akce tak, že Adkins řeže všechny a všude (jíné dojo školy, ulice, hospody, vězení, prales, základna mafiánů, ...) !!! Mezi jednotlivými akcemi není ani 5 minut přestávka!! Maximálně 2 minuty na posun v ději a opět řežba a opět ...a divák mého typu jen třeští oči a nechápe, kolik soubojů, technik, stylů, Adkins i jiní kaskadéři předvádí ... kolik jich složil se nedopočítám a podle traileru jsem opravdu tohle, tak strašnej masakr, nečekal. Adkins je jak nezastavitelný tornádo, který uhání šíleným tempem po celou stopáž filmu a masakruje tak obrovský počet nepřátel, že to nejde v té rychlosti ani "počítat" ... Finále je pak vygradované do té nejvyšší TOP martial arts filmové kvality, kdy se Adkins utká se třemi zásadními záporáky po sobě a musím uznat, že Ti opravdu umí (!!!). Úžasné souboje na jaké jsme zvyklí z Undisputed 2 a 3, ale co se týče souboje s Kanem Kosugim, to jsem šel už prostě do kolen!!! Kane Kosugi je syn opravdového japonského velmistra v bojových uměních, zejména "ninjitsu", který trénoval svého syna již od dětství a obsazoval ho do svých "ninja Béček". Zde pak zkušené oko spočine právě na Kane Kosugim a musím uznat, že ten týpek je ještě lepší, než Adkins ... Prostě tréning od velmistra od 4 let se nezapře a ať je Adkins sebelepší a osobně ho zboňuju, na Kaneho by neměl ...Ještě bych se zmínil o některých detailech již pro zasvěcené uživatele do bojových umění ... Adkins je ďábel,co se týče souboje nohama, stejně tak je perfektní na zemi a v lámacích technikách rukou, páky, vykloubení atd. Co mu ale evidentně chybí je průprava boje holýma rukama. Nechci tvrdit, že by nebyl dobrý, ale srovnávám s jinými mistry (Donnie Yen, Tonny Jaa a Iko Uwais jsou větší praktici a jejich styl boje rukama Adkinse přesahuje o mnoho levelů ...). Ale to jen tak na okraj, ty parádičky a brutální kopance, které Adkins rozdává, jsou jak kopačky od koně a asi by běžného člověka zabily... :-) Jinak tohle je film pro příznivce martial arts a filmů o pomstě, je to oslava 80.tkových ninjovských filmů s Dudikoffem a Sho Kosugim ... a je to oslava výtečná, je to vybroušený diamant!! Nejde mi nesrovnat s nedávno vyšlým konkurenčním martial arts flickem Special ID (2013) s Donnie Yenem. Nikdy jsem si nemyslel, že to takto dopadne a kdybych se vsadil, tak bych prohrál, ale Ninja 2 překonává Special ID ... a to klobouk dolů, že se amíci zmohli na takovou megabombu ... Teď už jsem shlédl "ty běžné" očekávané martial arts flicky a nemůžu se dočkat dalších dvou, a to SOUBOJ TITÁNů -> Tonny Jaa (Tom Youm Goong 2) versus Iko Uwais ( The Raid 2: Berandal) ... Uvidíme ... ;-))(18.12.2013)

Duo Florentine - Adkins si dobře rozumí a jako tým jsou skvělí, jeden je značně prkennej, když jde o vyprávění příběhu, druhej když jde o hraní, ale to už k takovýmu filmu prostě patří a těžko se zlobit, i když bych lhal, že to člověka trochu nemrzí, že části filmu mezi akčními scénami nejsou aspoň trochu zábavnější. Na druhou stranu, když dojde na akci, tak funguje všechno perfektně a film se vyrovná asijský nejenom současný produkci. Adkinsovy schopnosti jsou famozní jak po bojový tak akrobatický stránce, choreografie je špičková a pestrá, souboje jsou tvrdý, kontaktní a navrch je vše krásně natočený a sestříhaný, takže je všechno, co se děje, perfektně přehledný a divák se ani na chvíli neztrácí. Za to je potřeba opakovaně režiséra pochválit. Po akční stránce si film jednoznačně 4* zaslouží, jen škoda značně nezábavný příběhový části..(20.12.2013)

Florentine s Adkinsom nesklamali a prinasaju bojovku roku a u mna osobne zdaleka vpredu mavaju dozadu smerom k Special ID a aj Tom Yum Goong 2. Bojovka preto, lebo z nej naozaj srsi na divaka krativita v choreografii (a to prekvapivo aj bez Larnella Stovalla), samotne suboje su dostatocne kontaktne, prierazne a tvrde. Strih snazenie ucastnikov nekazi, ale podporuje. B-ckovost deja je tu povinna, rovnako aj herecka prkennost vsetkych zucastnenych, i ked netvrdim, ze to vo vysledku aspon trocha nezamrzi. Velka spokojnost...a teraz mozem uz radostne ocakavat bliziacieho sa krala v tomto odvetvi... Raid 2 :-)(19.12.2013)

První setkání s vražednou mašinou Adkinsem (no, dobrá, byl jsem s ním už i v Exp2, ale abych řekl pravdu, ten film byl po většinu akce tak mdlý, že mi asi zcela unikl.. vážně, musel jsem si dohledat, kdo to vlastně byl a i pak jsem si nevzpomněl, jaký boj to s ním vlastně byl) a pravděpodobně jsem si lépe vybrat nemohl. Soudíc ze screenů Undisputed série, tam hraje nějakou zarostlou mlátičku, vězeňského typu, takže nebýt toho, že vím, že to byl i tady on, málem bych ho nepoznal. A to by byla škoda. Protože i když nedosahuje kvalit některých asijských monster, na Evropana doslova vyráží dech. A min. v tomhle filmu by se před ním opravdu měly všichni zlovolní či podivní šikmoocí padouši rychle klidit z cesty. Naneštěstí, nikdo tak nečiní, všichni k své velké smůle. Po stránce soubojové a choreografické tedy hezká jednička. Nicméně, finále mi přišlo značně odbyté, rozhodně chybělo více „ninja“ projevů, tedy zabíjení buď někde ze střechy nebo pomocí těch krásných serepetiček a příběh byl opravdu zase nepřekvapivě banální až to někdy bolelo. Herecké výkony netřeba ani zmiňovat. Navíc to přes hezkou akci nepředvedlo dostatek nápaditosti a využití zajímavých prostředí taky nebylo dotaženo do konce. Ve finále tedy hezká trojka. 6/10(30.12.2014)

• - Nôž, ktorý používajú dvaja útočníci v scéne, kde chcú ukradnúť Caseymu (Scott Adkins) prívesok, je japonský obradný nôž Tonto. (m.a.t.o.)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Thajsku a jeho metropole Bangkok. (MikaelSVK)

• - Scott Adkins (Casey) si počas natáčania poranil chrbát, a tak ho musel v niektorých scénach zaskočiť kaskadér Brahim Achabbakhe. Vôbec po prvýkrát sa tak stalo, že namiesto Adkinsa vystupoval v bojovej scéne jeho dablér. (m.a.t.o.)