Ninja 2: Pomsta

• USA Ninja: Shadow of a Tear (více)

Těhotná manželka mistra bojových umění Caseyho Bowmana byla zavražděna. Ztrátou zlomený Casey pomalu ztrácí důvod žít, dopředu ho žene jen neuvěřitelně silná touha po pomstě. Bowman se domnívá, že vrahem milované ženy je obávaný mafián Goro. Na pohřbu se setká s bývalým studentem Nakabarou, který mu nabízí trénink ve své škole bojových umění v Thajsku. Zprvu to odmítá, pak se rozhodne, že tam odjede. Při jednom zápase s Nakabarovým studentem Casey ztratí nervy a začne útočit skutečnými údery. Nakabara ho nabádá, že se musí naučit ovládat své emoce. Aby byl Casey schopen vypátrat a porazit svého protivníka, musí povýšit svoje bojové schopnosti na novou úroveň. (Nova Cinema)

Hashirama

Film s tak sofistikovaným názvem samozřejmě hraje různými společenskými a politickými tématy, která se prolínají celou globální společností. Dotýkají se každého z nás, ať už jste Turek, Turkmen nebo normální. A v takto myšlenkově podnětném filmu jsou ony akrobatické meziscény vyloženě rušivé. End nau rilly...mně nevadí, když je film dementní, pokud to to maso vynahrazuje. Raid nebo Ong Bak nám ukázaly, že to jde dělat cool, a ani jeden film neoplýval nějakou obsahovou hloubkou. Scott Adkins se fakt snaží, o to víc je mi ho líto, když se tam potácí v levných kulisách, za kterými už není radši nic vidět, a ani z bitek, byť jsou přehledné, nečiší ta energie, dravost a kinetika jako v Raidu. A ve filmu, který nic jiného neprodává, je to fakt problém. O snahách o vyprávění a nečekané zvratky radši ani nemluvě. Bída. ()

Likan7

Minimálně o jednu třídu lepší jak první díl. Choreografie je najednou mnohem zajímavější, kamera přehlednější a i když se stále jedná o tuctovou záležitost k pomstě, akce je tu tentokrát tak povedená, že nám to ani nepřijde. A Adkins konec ukazuje svoje komba ve zpomalených záběrech. Fajn oddechovka. ()

Nix

Todle je jeden z těch počinů, kdy je člověk nadšený jak pro to, že viděl skvělou poctu 90.tkám a Scotta v akci. Isaac se vytáhl tímto kouskem. Kamera, choreografie je prostě pecka, jasně zase ten příběh, ale tak taky to není taková hrůza, jenže na tento film se člověk nedívá aby získal nejlepší zamotaný příběh, ale aby viděl jak Scott kosí nepřátelé. Takhle to mám rád, škoda, že dycky se člověk namlsá a pak si od Scotta pustí další film a je zklamán. Ale tohle fakt patří mezi ty jeho nejlepší kousky. ()

crjules

Napsal bych tak asi podobny komentar jako u mnou dvema hvezdami obodovaneho Ninji. Tedy jen s rozdilem, ze davam hvezdu jednu, za neskutecne debilni scenar a herecke "vykony".... ()

john.h

Béčko roku. První Ninja byl celkem zklamání po Florentinových Undispuited a až na scénu z metra a laciných digitálních efektů si z ní moc nevybavuju. Dvojka je ale jiné kafe. Něco jako scéna z metra tu je každou chvíli, krev vypadá realisticky a není jí málo a ty souboje. Souboje mají špičkovou choreografii bez větších střihů a konečně Florentine zase využil Adkinsův potenciál. Ten kluk prostě nesmí nosit kulomety a uniformy, ale rozdávat kopance v kimonu. Hodně bojových triků dává vzpomenout na Undispuited. Chtěl bych vidět Florentina, jak natočí něco se 100 milionovým rozpočtem. Dnes není nikdo, kdo dokáže souboje tělo na tělo natočit jako on. ()

DEMON

Suboje solidne, ako je u Florentina zvykom. Dej uplne strasny, po pribehovej stranke je to odflaknute, ako sa len najviac da. Jendotka mala naprosto jednoduchy pribeh, ktory ale fungoval. Toto je len presun od sceny k scene poprepletany prakticky nefungujucimi linkami a dovody na niektore suboje casto vyznievaju az komicky. ()

masino

Vyborny akcnak, spociatku som rozmyslal nad 4 hviezdami, ale ku koncu ma to zacalo trosku nudit. Adkins je este rychlejsi ako inokedy, choreografie a kamera pri nich paradna. Oddychovka, zabavne a prekvapivo fajn :). *** ()

sWONDER

V rámci žánru určite nadštandard. Oproti jednotke viacej akcie, ktorá je ešte efektnejšia. Príbeh je síce iba omáčka, ale mäso je fakt „tučné“. Mám na mysli perfektne vypracovaného Scotta ktorý je asi z inej planéty. Chlapík dokáže také kúsky, že keby sa objavil vo filmoch, napr. namiesto JCVD ten by si asi veľmi neškrtol. ()

Axela

No dobre, povedzme si na rovinu- zápletka bola vážne biedna. Dej bol hneď jasný a aj keď sa tam na konci snažili o nejaké to prekvapenie, moc im to nevyšlo... na druhú stranu, konečne som znovu natrafila na film, v ktorom bola len akcia. Niečo také som už potrebovala ako soľ. Môžete si tu hovoriť o áčkových a béčkových filmoch, ale poväčšine je to v tých áčkových tak, že sa tam len viac kecá. Takže ak niekto hľadá film, kde sa pokocháte dosť presvedčivo spravenými bojovými scénami, ktoré tam sú po celý čas, rozhodne sa oplatí pozrieť si Ninju. ()

beso74

Chudáci Japonci, za posledné storočia prehrali jednu, jedinú vojnu a už sú v keli. najprv si to odniesla Hirošima a Nagasaki, následne pred nimi uzavreli svoje trhy USA i Európa, potom prišla na rad Godzila, ktorú si vo svojom vrcholiacom megalománskom období poameričtil čistokrvný ne-Američan Emmerich a navyše to opätovne schytal aj číro japonský klenot, súčasť národného dedičstva a pokladu - ninja. A tak sa svet dozvedá, že číslo jedna tieňovým bojovníkom je ako sa to dá tušiť Američan, ktorý to natrie každému, aj keby to mal byť vodca toho najsilnejšieho japonského ninja klanu s najúžasnejšou a najpestrejšou históriou. Avšak toto je tak asi jediné, čo je možné filmu vytknúť (samozrejme americkému akčnému B-filmu). Choreografia akčných scén na úrovni, ktorá je pascou pre oči, na plátne sa stále niečo deje, istá dávka prekvapenia z pera scenáristu a hlavne čitateľná a úderná réžia Isaaca Florentina, to všetko dáva šancu s nostalgiou si zaspomínať na tie roky 80té a 90té, keď znalosť bojového umenia bola na filmovom páse tak povinným artiklom, že ho tu predvádzali aj psy či mimozemšťania a upíry. ()

Weyden

Co mě na Florentineho nejlepších mlátičkách (Neporazitelný II: Poslední zůstává, Neporazitelný: Vykoupení a Ninja: Shadow of a Tear) udivuje nejvíce je to, jak ten chlap dokáže natočit naprosto vynikající, přehlednou a choreograficky nadupanou akci a naprosto béčkově až céčkově zbytek. Pro mě osobně tedy existuje přímá úměrnost mezi množstvím akčních scén a hodnocením jeho filmů. ()

alldo.raine

Fighty dobré, ale jinak tam mohli dát klidně starého špatného Dudikoffa, i když i ten mi přišel lepší než tento herec, ale jinak, kde nic, tu nic. Myslel jsem si, že tomuto žánru s takovými neherci odzvonilo, evidentně nee.... ()

papadoce

Našiel som časostroj, ktorý ma filmom z roku 2013 preniesol do rokov deväťdesiatych. Scott Adkins natočil film presne podľa zaužívanej šablóny, teda s výnimkou akože prekvapivého uzlíka na konci. Ozaj si nie som istý, či taký film s rokom výroby po 2005 by mal okupovať 65%, skôr teda nie, ale zas na druhej strane, choreografia to bola slušná, rýchla, ťamani robili trhavé pohyby a dramatické tasenia nožov, hrdina sa pomstil. Trocha síce vynechal pasáž o tvrdom tréningu, navyše to nebol bývalý ani žiadny policajt, ale no. Také deväťdesiatkové béčko pre nenáročných. Uznávam, že Skotymu to kope. Nakopal to po trojku s prižmúrením oboch očí. A osobite chválim za nedoj****ú kameru počas súbojov. Vlastne to filmu dosť pomohlo a zabezpečilo celé dve hviezdy. Väčšina podobných pokusov skončí v odpade preto, lebo kameraman nevie točiť kopy kopy. Tento bol zjavne fanúšik starých klasík a to je dobre. Tiež sa mi ľúbil Goro biely des. Barma je vskutku prekrásna. ()

vipeerr

Vymydlený Jurij Boyka se snaží být zamilovaný a pomstychtivý zároveň? 50% bojových prvků jen přetažené z filmů Neporazitelný 1 a 2. Tento chlápek bez tetování a vyholené hlavy předvádějící stejně dech-beroucí komba jako Boyka mi prostě připadá jako jeho metrosexuální bratr. A děj? Předvídatelný, chvílemi až trapný. Americká řežba na blízko, zasazená do jakéhosi Thajského prostředí. Ode mě 2* za Adkinsovo bojové umění a celkově bojové scény. ()

Vykuk

Konečně pořádná mlátička a Scott se všemi jeho fintičkami v plné parádě, skvělá choreografie, jediné co mi tu vadilo je příběh, takové překroucené klišé. Ale jinak po dloooouhé době zase fajne kousek. Edit: po menším uvážení si to víc jak 3 hvězdy nezaslouží a to jen a pouze skrze nepodařený příběh. Vše ostatní na výbornou - kamera, choreografie... ale dějová linie to táhne prudce dolů.. ()

stephano

nějak jsem nepochopil tu Ninja část. Co to má společnýho s Ninjama? a musím nesouhlasit s většinou zde. Je to příšerná hovadina a souboje jsou nezaživny. ()

HEED

Béčková akce s klišoidním dějem. Má to ale pár velkých ALE. Zápasy jsou velmi přehledné a výborně efektně natočené. Už dlouho jsem nic takového líbivě natočeného neviděl. Scott nejenom že šlape na paty dědkovi Van Dammovi, v současnosti by se dal přirovnat i k Jason Stathamovi. V mnoha směrech je fakt Scott ale vynalézavější a mnohem pružnější v zápasech. Nechť žijí béčka nového tisíciletí. Moc se toho od dob devadesátých let nezměnilo, a to je samozřejmě dobře. Kdo chce kvalitní akci bez děje, který alespoň nijak zvláště neotravuje. Doporučuju. Já si dávám 4 hvězdičky. ()

vieriX

Opět klišovitý příběh z tím nejproflaknutějším scénařem, ale o to tu zdaleka nešlo. Šlo tu o akci a tu nám bylo nabídnuto poměrně hodně a byla jak už jsme si u dvojičky Florentine/Adkins zvykli velmi hezke udělana žádne rychle pohyby kamerou všechno přehledné a rozhodně tu nic nepusobilo nadneseně. Mě se to prostě i podruhé líbilo, i když záporaci byla kapanek meně zábavní než Masazuka v prvním díle. ()