Gwen Sheperdová žije v rodině, která má mnoho tajemství a zvláštností. Někteří její členové dědí zvláštní gen, který jim umožňuje cestovat v čase. Gwen však tento dar nemá a je za to ráda. Tuto zvláštnost zdědila její sestřenice Charlotte. Když se Charlotte narodila, byly hvězdy v naprosto mimořádné konstelaci. Datum jejího narození vypočítal sám Isaac Newton. Charlotte je díky tomu v samotném centru pozornosti rodiny a je na sebe patřičně pyšná. Celý svůj dosavadní život věnuje přípravě na svou roli cestovatelky v čase. Ke své sestřenici Gwen se chová povýšeně. Když však Gwen začne mít podivné potíže jako motání hlavy a pak se náhle ocitne na londýnské ulici 19.století, je jasné, že to byla Gwen, kdo cestovatelský gen zdědil, ne Charlotte. Její matka Grace přiznává, že se Gwen narodila ve stejný den jako Charlotte, jen doufala, že gen nezdědila a bude mít klid a tak podplatili lékaře v porodnici, aby jí do rodného listu zapsal jiné datum narození.... (TV Prima)

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Wajny13

Tento film mě opravdu překvapil, protože opravdu vychází z knižní předlohy (oproti jiným filmům). Hlavní představitele jsem si takto představovala, takže já jsem spokojená i přestože se nejedná o žádné veledílo. 4* ()

Krnac

Prístup nič nevysvetliť a držať diváka spolu s hlavnou postavou niekde na poli špekulácii a dezinformácii sa veľmi nevidí, je super keď to niekto zvládne dobre, tak ako tu, strašne sa mi páči ako je tu spravené tá vás každý pokúša presvedčiť že on je ten dobrý a nakoniec im to aj začnete veriť, znie to klasicky ale je to inak ako u iných filmoch. ()

tinss_18

tak toto bola jedna veľká katasrtofa...otrasne dialogy, nulová chemia medzi hlavnými hrdinami a celé to bolo také nemastné, neslané..jedna hviezda za potenciál u príbehu ()

mia.com

Ac jsem dospela, tento film me proste bavil. Krasne realie, at uz pritomne nebo dobove. Moc hezka teen dobrodruzna pohadka. ()

Blazzinnek

No, jelikož jsem to viděla jen v němčině se španělskými titulkami a ani jeden jazyk jsem se neučila se mi film překvapivě líbil. Z reakcí herců - mimochodem moc dobrých herců, pasovaly mi tam i když na Jennise jako Gideona jsem si musela zvyknout - se dalo odvodit, o co v dané chvíli jde. Taky tomu dopomohla hlavně kniha kterou jsem přečetla ještě předtím, než jsem věděla, že je nějaký film. Ale to je jedno... A teď... PROSBA!!!=== Prosím, nevíte, kde sehnat tenhle film s českými titulkami nebo třeba už i v češtině nebo klidně i angličtině??? Dík °;D° ()

Capinka

Zajímavý námět, ale trošku to postrádá smysl, jestli nebude natočen zbytek. Jestli nebude, tak je to jen taková obyčejná pohodová romanťárna. Jestli natočí další, tak třeba se z toho ten smysl vyklube. Nebo, že bych si přečetla knihu? ()

katka219

Knihu Rudá jako rubín od skvělé spisovatelky Kerstin Geir, podle které byl tento film natočen, naprosto zbožňuju! Film podle ní mohl být krásný. Cestovaní v čase, mladá láska, dobrodružství... Nic by tomu nechybělo! Je veliká škoda, že filmaři udělali z krásného příběhu poměrně nesmyslnou slátaninu. Mrzí mě to:/ Všem, kteří mají chuť ovšem vřele doporučuju knížku! ()

ivour

Film jako celek vlastně nedával smysl. Na začátku spolu utíkaji, což se později nikdy nestane a nezapadá to do děje. Celá záhada je jen načrtnutá a vlastně se nedoberou žádného výsledku, evidentně ho už ani nehledají. Nebo například scéna kdy uvidí samu sebe na plese, k čemuž v celém filmu taky nedošlo. Žádné rozuzlení, žádné vysvětlení, vlastně ani žádná zápletka. Ačkoliv film nebyl špatný, tak kvůli tomu, že se vlastně nic nestalo ani nevyřešilo dávám nižší hodnocení. ()

HJ-FILIP

Tak změť nesouvislých scén? Mně, ač mi unikl začátek, film celkem dával smysl. Je fakt, že to není žádný zázrak, spíš drama-romantika pro dospívající. Jenže co odděluje tuto kategorii třeba od Harryho Pottera? Snad jen hudba Johna Williamse. Když se sci-fi odehrává v součanosti a ještě v běžném světě trochu protkaného komploty židozednářské lóže, asi tady lidi neupoutá. Mně ale cestování časem upoutalo. Faktem je, že herecké výkonny "hraběte" nejsou nic moc a filmu cosi schází. Závěrem: Film je koukatelný od začátku do konce, minimálně jednou (po čase možná znovu). Ale určitě se podívám i na další dva filmy z trilogie. ()

Tom10000

Konečně jsem se dočkal fantasy, jež se němcům povedlo, a to i přesto, že se celý děj odehrává ve Velké Británii. Stručný příběh: Gwen žije jednoduchý život puberťačky. Je lehce šílená, má nejlepší kamarádku a sestřenici, ovšem její rodina je výjimečná. Jak její, tak i té sestřenice. Po staletí se u nich dědí gen, díky kterému se můžete pohybovat v čase. Zprvu si Gwen myslí, že ho má sestřenice Charlotte. Ta je na něj už připravena a pečlivě cvičila. Jenomže je to právě Gwen, u které se gen projevije. Párkrát již cestovala časem, než je přivedena před lóž a prohlášena za tu pravou. patří mezi jednu z dvanácti nejdůležitějších dětí předků, u kterých byl tento gen poznán. Zárověň je Rubínem, jednou z povah těchto cestovatelů. Spolu se svým spolucestovatelem Gideonem, který je povahou Diamant, plní mise lóže a s pomocí stroje času není cestování nepředvídatelné. Pokud se stroj naplní všemi dvanácti druhy krve členů, má prý tomu, kdo u něj bude, dát ohromnou sílu. Právě to Gideon a Gwen plní. Oba dva se do sebe zamilují, a to i přesto, že Gideon byl dřívě právě s Charlotte. I přesto mají pochyby o loajálnosti k lóži a proto se rozhodnou vypátrat Gwendoliino proroctví. Když ho najdou, zjistí, že Gwen čeká smrt, a proroctví se částečně vyplní, když Gwen spadne z věže. Kus ho však chybí, a proto se Gwen probudí a přežije. Příběh končí tancem Gwen a Gideona, kteří se poprvé políbí (...). Co jsem nečekal, byla výjimečná krása hlavní herečky, co vím, němky se povětšinou neukazují jako krásné ženy a dívky (bez urážky), tato mě ale svým vzhledem okouzlila. Těším se na pokračování. Doporučuji! (95 procent). ()

Marty1905

Při prvním shlédnutí tohoto film jsem se dějově moc nechytal. Nyní jsem měl možnost film vidět podruhé a už jsem se v ději tolik neztrácel. Celkový nápad s cestováním časem se mi líbí. Trochu chybí vysvětlení některých věcí co se týkají lóže. Ta se ke Gwendolin nechová vůbec příznivě na to, že jí hodně potřebují. Velice dobře se povedlo zakončení tohoto filmu. Člověk už se fakt těší na to, jaké bude pokračování, protože děj nebyl dokončen. ()

nelousek

Za mě je to na rozdíl od některých jiných německých filmů celkem dobře zpracovaný film, který má nějaký děj a je i zábavný. Já jsem ale spíše čtenářka a jako první jsem si tedy přečetla knihy. Celá série (Rudá jako rubín, Modrá jako safír, Zelená jako smaragd) je za mě úžasné dílo, určitě lepší než film. Navíc ve filmu se vynechává celkem dost podstatných scén, hlavní děj mi připadá kapku pozměněný a postavy vůbec neodpovídají (to je ale normální, ale i tak se mi potom film bohužel tak nějak zhnusil.) Dám takový malý spoiler ohledně vzhledu postav v knize - například o Gideonovi je v knize známo (a dost se o tom píše) že má zářivě zelené oči, ve filmu je má spíše do šeda, a celý jeho charakter je v knize popsán úplně jinak. A potom ještě jedna věc, která mi dost film znechutila - (není to rasismus, jen spojení s knihou) ve filmu hraje černoška, a v knize je Leslie popisována jako osoba s pihami a bílým obličejem. A prostě ty knihy jsem četla tolikrát, že mě strašně zaskočilo, že je Leslie černoška. Jinak proti hercům nic nemám, všichni byli úžasní a všichni vypadají skvěle, ale prostě to nesplnilo mé očekávání, které jsem si (očividně mylně) vytvořila na základě sérií knih. No takže pokud se chcete na film podívat, rozhodně doporučuji před tím, než si budete číst knihy, protože tak přijdete o dobrý zážitek. :-) ()

Jirkacek

Německý film Rudá jako rubín z roku 2013 jsme si doma nepustili náhodou, ale zcela záměrně. Důvod takového jednání byl jednoduchý, neboť ve filmu hrál důležitou roli faktor cestování časem, což bylo vždycky moje nejoblíbenější filmové téma. Už od dětství mne lákala představa, že když člověk udělal nějakou chybu, dostal zanedlouho šanci ji napravit, uvést vše do pořádku a vést tak život podle svých představ, pokud možno bez následků. Ne vždy se totiž našinec i cizinec v životě rozhodne správně a události jej pak semelou a vedou jiným směrem, i když si myslím, že do určitého bodu člověk dojde vždy a tyto body jsou jasně předem dané, jen je otázka, kterou stranou a za jakou cenu se tak stane. Doufal jsem, že němečtí filmaři dokázali natočit v Londýně slušný film a jak se později ukázalo, mé očekávání bylo zčásti splněno. Vše začalo poněkud zmatenými scénami, takže jsem během úvodních 20 minut myslel, že filmová okénka někdo špatně sestříhal. Postupně jsme se však do děje dokázali ponořit a pochopili jsme, že hlavní hrdinka Gwen Sheperdová (Maria Erich) žila v rodině, která měla mnoho tajemství. Někteří její členové totiž zdědili zvláštní gen, který jim umožňoval cestovat v čase. Gwen však tento dar neměla, protože tuto zvláštnost zdědila její sestřenice Charlotte (Laura Berlin), při jejímž narození prý byly hvězdy v naprosto mimořádné konstelaci a datum jejího narození údajně vypočítal sám Isaac Newton. Charlotte díky tomu byla v samotném centru pozornosti rodiny a byla na sebe patřičně pyšná. Celý svůj dosavadní život věnuje přípravě na svou roli cestovatelky v čase a ke své sestřenici Gwen se chovala povýšeně. Když se však Gwen začala motat hlava a vidět duchy tak bylo jasné, že to byla Gwen, kdo cestovatelský gen zdědil a nilov Charlotte. Její matka Grace (Veronica Ferres) své mladší dceři přiznala, že se Gwen narodila ve stejný den jako Charlotte, jen doufala, že gen nezdědila a bude mít klid a tak podplatili lékaře v porodnici, aby jí do rodného listu zapsal jiné datum narození. V dalších minutách se vše otočilo a Gen byla přijata v lóži tajného spolku, jejíž členové dívce slíbili, že se o ni postarají. Pomohli jí zvládat cesty časem a řekli jí, že má důležitý úkol, na němž měla spolupracovat s pohledným Gideonem de Villiers (Jannis Niewöhner), který celé roky trávil čas s její sestrou Charlotte. Gwen se tak stala členkou Řádu hraběte Saint Germaina a kromě chození do školy se začala věnovat cestování časem s pomocí chronografu spolu s Gideonem. Také jsme se dozvěděli, že maminka Grace před desítkami let pomohla předchozím cestovatelům v čase Lucy (Josefine Preuß) a Paulovi (Florian Bartholomäi) uprchnout. Kvůli krádeži předchozího chronografu Gweninou sestřenicí Lucy musely být odebrány vzorky krve od všech dříve žijících cestovatelů, aby bylo možné dokončit misi. A tak se Gideon a Gwen vydali třeba do roku 1912, kde se dívka poprvé setkala s Lucy, později se vydala do roku 1782 za zmíněným hrabětem Saint Germaniem (Peter Simonischek), s nímž si ovšem zrovna nepadla do oka. V průběhu děje jsme se také dozvěděli, že členové hraběcího řádu bojují s protivníky, sdruženými do Florentské aliance a kladli jsme si otázku, jakou roli v tom všem zastává velmistr lóže Falk de Villiers (Uwe Kockisch). Společné cestování a setkávání se způsobilo, že se Gen a Gideon do sebe zamilovali, což Charlotte pochopitelně naštvalo. Ke konci filmu se naši dva hrdinové vplížil do archivu Řádu, aby o sobě našli prastaré proroctví, které předpovědělo smrt Gen. Byl jsem tedy zvědavý, jestli dívka dokáže osud změnit a zda zemře někdo místo ní nebo vše dopadne dobře. Trochu mi v tom pomohlo vědění, že fantasy film Rudá jako rubín dostalo o rok později pokračování s názvem Modrá jako safír, ale i tak jsem nespustil oči z obrazovky naší TV. Když se pak objevily titulky, měl jsem trochu zmatené pocity, neboť filmu chyběl poněkud jednodušší děj. Podle mého názoru to bylo potřeba, neboť se v prvním díle objevilo mnoho postav a to jak ze současnosti, tak z minulosti. Někdy jsem si připadal jako tříleté dítě s Rubikovou kostkou v ruce, které se marně snažilo složit barevné strany k sobě. Nu což, stalo se. Snad se v dalších dílech vše vysvětlí a dobře poskládá. Suma sumárum, první část fantasy příběhu s názvem Rudá jako rubín ode mne získala tři rubínové hvězdičky ***. () (méně) (více)

Jareth

Povedený začátek, který slouží jako taková startovací dráha pro další díly... I přes to že je to spíš o představování různých postav a fungování věcí. Na první puštění mi to přišlo takové zmatečné, možná za to může má přítelkyně, s kterou jsem se na ni koukal. Na podruhé však vidím kvality které film má, a ano, jsou zde různé příběhové díry, a nějaké chování postav je zvláštní, však přesto je film perfektní volbou pro teenagery, kteří potřebují romantický fantasy snímek, kteří na tyto problémy nekoukají, a proto jsem se rozhodl podívat se něj z jejich očí, a snažit se jim porozumět. Hrdinska je určitě simoatičtejší s lepší jak některe jiné postavy z romantických filmů, a celkově příběh nepatří v tomto žánru mezi ty nejhorší. ()

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (více)