Dvojice vyšetřovatelů hledají ztraceného studenta a vejdou do jeho domu, kde naleznou sbírku videokazet. Na kazetách jsou děsivé záběry a vyšetřovatelé si spojují souvislost mezi kazetami a jeho zmizením. (Nivenx)

zette

Ne uplne originalni, ale napadite to je. Na to "roztekane" zpracovani uz jsem ale asi moc stary a brzy me to zacalo otravovat... ()

LasT_Olt

Téměř překvapivě lepší než první díl. Sledujeme tentokrát čtyři příběhy, první o chlapovi, který skrz implantát ve svém oku vidí bubáky a bubačky a na konci si oko vyřízne žiletkou i když jsem na něj už od momentu kdy se skálopevně rozhodne pro tento zákrok křičel na TV, aby si oko neřezal, ale zalepil páskou (jako to dělali piráti). Holka, ale docela sympatická, připomněla mi jednu ženu, kterou jsem asi rok zpátky v jednom nejmenovaném baru v Ostravě-Přívoze pozval na pivo, které jsme vypili na zavřeném piánu, jelikož si nebylo kde sednout. To jsem ale odbočil. Druhý příběh je totiž úplně geniální. Super způsob natočení zombie apokalypsy, bavil jsem se skvěle!! Nejlepší zombie věc, za poslední roky a teď nejsem vůbec sarkastický. Třetí příběh je poté autorská verze Chrámu lidu, ve kterém zbožní lidé uctívají čarodějnici z Blair Witch Projectu. Znova je to super, takový ten zvrhlý horor, který dokáže pohnout i s veterány. Čtvrtý příběh je už jak s nějakého jiného filmu, kdyby to byl samostatný film dal bych mu odpad, ale nechci kvůli němu shazovat ty zbylé tři skvělé storky (vlastně i rámcový příběh končí docela fajn), takže v rámci hororové žánru krásné čtyři hvězdy a zábava to byla výborná. ()

Nivenx

Oproti prvnímu dílu mě zarazilo vysoké hodnocení na IMDB a je pravda, že i zaslouženě. Neočekával jsem od toho vůbec nic, jen jsem si to sehnal a pustil, zda mě to překvapí, že to bude silnější jak první díl a nebo to zkritizuji. Takže abych nějak tak rozebral čtyři části, tak musím každou zvlášt', jelikož jako celek se to hodnotí celkem špatně. Samozřejmě má to i takový hlavní příběh a pointu, ale tu nechám stranou a vrhnu se rovnou do částí. 1. část : Jde o hrdinu, který při autonehodě přišel o oko a dostal nové, které mu ukazuje svět mrtvých. Příběh docela fajn, děsivé scény fungují a závěr také ok. 85%. 2. část : Kluk si volá se svou přítelkyní a jede se projet na kole. Narazí na zombii, která ho kousne a masakr může začít. A když říkám masakr, tak tím myslím naprosto brutální gore scény. S tímto krat'asem jsem také spokojen. 70% 3. část : Tak něco takového jako bylo tohle, je opravdu magořina plná gore a brutálních scén, kde se opravdu krví nešetřilo. Neříkám, že to je vrcholem V/H/S, ale rozhodně tam krásně zapadla. 85%. 4. část : Poslední část se odehrává, tím že partu přepadnou mimozemšt'ani, což mě opravdu jako téma moc nebere. Je to poslední část, ale do žánru gore scén, to moc nesedí. Navíc oproti celku tu je hrozně nepřehledná kamera, kterou nosí pes.55% Rozhodně pokud první díl bavil, tak druhý díl ještě přitvrzuje a toho koho první díl V/H/S moc nebral, tak zde to taky bavit nebude. Protože je to samozřejmě celé formou found footage, kterou já rád, jelikož potom je hororový zážitek mnohem silnější! 75% ()

Khumbac

Sdílím podobné nadšení jako u jedničky. První příběh robo-oka, kdy muž s umělým okem které zaznamenává co se děje, vidí duchy, se mi líbili jeho heky...jak se jich bál a jak před nimi utíkal..nebo taky vytvarovaná deka. Jeho dům byl luxus a to oko vlastně taky, takové operace se u nás nedělají :). U mě 3*. Druhý příběh je o zombí-cyklistovi a jeho osudovém sjezdu. Pomůže zraněné ženě jež ho kousne a dál si to už asi dokážete předsatvit...řežba, kousárna, krev, jek, a další a další zombies :-)5* Třetí příběh je zasazen do ústředí nějaké asijské sekty. Z tohoto příběhu jsem měl strach a tuhla mi krev v žilách. Vskutku nepříjemný požitek - tolik rituálních hromadných sebevražd jsem snad neviděl.5*. Pátý příběh, nejméně poživatelný z důvodu vizuání stránky, ufoni unášejí děcka za zvuků jako kdyby kolem projížděl parník...2*. Když si udělám aritmetický průměr se všech příběhů - vyjde mi jasná čtyřhvězda :) PS: Málem bych zapoměl se zmínit o nádherných prsech, které můžeme vidět hned ze startu když detektivové natáčí zpoza okna jednoho zahejbače, ty kozenky byly za jasných 5* :-) ()

Doudis19

Jo, jo všechny filmečky byly celkem povedený, co ale předvedl Evans na ploše 20-ti minut, to bylo něco. Jeho ďábelská sekta by zasloužila vlastní celovečerák. ()

karlik4801

Nu, když pominu jak nehorázně už mě chvílemi srala ta debilní kamera, je V/H/S dvojka paráda. Hlavně oceňuji ty nápady, kteří mnozí zatracují. Z každé kazety bych i viděl samostatný film, samozřejmě s normální kamerou. V celém filmu to vše jede hrozně rychle. Není to jako v Paranormal activity, že celý film koukáte na bazén. Tady se stále něco děje a dokáže to vyvolat i menší hororovou atmosféru. Nejlepší část byla určitě s Otcem, konečně nějaké ztvárnění ďábla, nebo co to vlastně bylo? Mimozemšťany. Konečně se o tohle všechno někdo pokusil. ()

kinghome

Stejný problém jako u jedničky, první povídka úžasná! Dokonce bych řekl 6ti hvězdičková, ale ten zbytek jde do průměru. Musí se ale přiznat, že jsou ty povídky záživnější a hlavně líp natočené. Implantát v oku je úžasnej způsob jak natočit film. Udělal bych víc filmů na tenhle způsob. No nic je to lepší než jednička, ale ještě bych udělal trojku, aby se příběhy ještě víc propracovali. 70% ()

Sfinkter

Druhý díl je odrazem práce nadšenců pro žánr, ale již hraničí s určitou kvalitou. Např. v poslední povídce není díky práci s kamerou vidět vůbec nic. ()

mickyreed

První povídka mi dala naprdel docela, druhá mě rozesmála, u třetí sem jen nechápavě kroutil hlavou a ze čtvrté mám rozporuplné pocity (kamera byla fakt úplně otřesná - nebylo tam nic vidět, i když by to mohlo být docela zajímavý, kdyby na tom zamakali). ()

drake31

Moje hodnotenie veľmi balansuje medzi 4* a 5*. To je spôsobené hlavne tým že som si až tak neužil druhý V/H/S ako celok. Jasné jednotlivé krátkometrážne filmíky boli dobré, niektoré až vynikajúce ale nemôžem si pomôcť chýbala mi tam nejaká tá esencia, ktorá ma chytila pri prvom diely. V druhom diely sa stretávame so zombíkmi, extraterestrialnou háveďou, nejakými tými duchmi a milými ľuďmi zo satanistického kultu. Táto celkom nezvyčajná kombinácia, má samozrejme medzery (doggystyle kamera, celkom funny kozel (?) ...), ale nepostráda ani klady - segment Garetha Evansa bol poriadne gore/psycho, mimozemská návšteva oplývala dobrou atmosférou, fajn bol aj first person zombie mód a pár jumscareov bolo v prvom príbehu. Z môjho pohľadu sa nejednalo o neúspech, spokojnosť sa tiež dostavila a moja chuť po krvi je zahnaná na pár týždňov (to vyznelo divne). Zatiaľ ostanem na 4*, ak sa k tomu časom prepracujem znova toto rozhodnutie bude určite zvážené. ()

Wade

Jednička se mi líbila tak jsem se znovu odhodlal pustit VHS na PC. :-) Komentář napíšu stejně jako u jedničky. 1: Originálně natočený a zajímavý 80% 2: Zombíkárna s pěkným gore ta nikdy neuškodí. 75% 3: Pro někoho to nej pro mě naopak hrůza. Sektářská nuda u u které jsem už myslel, že godzilla. Snad jen ty kamikadze vraždy. 30% 4: Nejlepší z celého filmu. Masakr, který má všechno chaos, počáteční nevědomost a pěkné záběry a to i přes to, že 90% točil pes. Film : Ve stejném duchu jako jednička jen znatelnější a propracovanější snahou o příběh. Celkové zhodnocení : Znovu jsem nebyl zklamán spíše překvapen tudíž zas za 4*. 74% ()

Mishqo

Výrazné polepšenie oproti jedničke, pretože každý príbeh má čím zaujať. Možno až na ufo príbeh. No a stelesnené peklo na zemi bol príbeh č. 3 "Safe Haven" - pre silné nátury. V/H/S/2 rozhodne odporúčam akémukoľvek fanúšikovi hororových filmov. ()

JohnSmith

Slušné hororové povídky. Osobně se mi nejvíc líbila první a pak ta poslední. Druhá byla fakt trapná a třetí byl i na mě moc velkej masakr. ()

Deryll

4 hvězdy za....A ride in the park .... a Safe Haven a docela slušný "OČKO" jinak tape 49 a aliens nic moc ale pořád lepší než prapodivná jednička!!! ()

zolo23

Tým, ktorým sa páčila prvá časť musia byť spokojný aj s druhou. Aj tentokrát tu máme rôzne horrorové témy od duchov, zombíkov, démonov a mimozemšťanov. Každá jedna poviedka niečim zaujme, prekvapivý parkrát to so mnou jeblo, takže až na malé výnimky som bol docela spokojný. Táto "séria" môže ešte ledačo ponúknuť, nápadov nieje nikdy dosť a ja verím, že sa režiséri čoskoro rozhodnú natočiť ďaľšiu. Najlepšie každý rok jednu. 85% ()

venca163

Půlnoční lahůdka ve Varech *mlask*. Osobně doporučuji tyto popůlnoční projekce nevynechávat, protože film dostane s atmosférou festivalu úplně jinou příchuť. Já mám tyhle horory, kde se najde i spousta legrace, fakt rád. Kromě parodování klasických klišé nám autoři naservírovali i několik originálních nápadů: Před mladíkem se objeví nahej plesnivej dědek a čumí. "To je můj strejda, nebyl to moc hodný člověk...existuje jenom jeden způsob, jak se těch vidin zbavit," řekla již svlékající se dívka a skočila mladíkovi s kamerou místo oka rovnou na kokota *písk*. Výborná zábava =). (85%) ()

manonfire

Klasické maso, bez jakékoliv hororové poetiky. Typický případ. Prostředky byly, nápady nikoliv. V tom si jednička poradila o třídu lěpe. 40% ()

navorski

Kamery. Všude jsou kamery. Autoři se celou dobu snaží striktně dodržovat objektivní nadhled, a tedy žádná z kamer, kterými jsou jednotlivé povídky i celý rámec točeny, nepatří filmařům, ale postavám. Filmy tedy vznikají přímo ve filmu. Někdy je to ale až moc samoúčelné a začíná to trochu nudit, když každá druhá nová postava, která se v povídkách objeví, přichází na scénu s další kamerou, a tedy s dalším pohledem na věc. Nicméně není to zlé. Samotný princip vznikání filmu uvnitř filmu je zábavný a zajímavý, pořád si říkáte "komu z postav patří tento záběr?", ale pak už je toho tolik, že se začnete bát, že V/H/S bude mít dalších pět dílů jako Saw a v přemíře kamer a "kameramanů" se prostě ztratíte. ()

MichelSmith

Po druhom príbehu okamžite vypnuté,lebo to už oscilovalo s trestným činom ublíženia na zdraví diváka! Podla počtu režisérov a scenáristov to tipujem na nútené práce v oblasti filmu v sektore s maximálnou ostrahou... ()