Dvojice vyšetřovatelů hledají ztraceného studenta a vejdou do jeho domu, kde naleznou sbírku videokazet. Na kazetách jsou děsivé záběry a vyšetřovatelé si spojují souvislost mezi kazetami a jeho zmizením. (Nivenx)

Šakalík

Tak nemyslím si, že by druhé véháesko bylo zase o tolik lepší než jednička, i když rozhodně má určité pasáže, které nemají chybu. V tomto směru jednoznačně hraje prim asijská část odehrávající v domě satanistické sekty, která má takové grády, že jsem chvílemi zapomínal dýchat. Výborná je i zombie naháněná po lese, tam jsem se i zasmál. :-) Od plného hodnocení mě odrazuje poslední, opravdu hodně nepovedená část, která je jednak mizerně natočená a navíc mám proti emzáckým motivům averzi. Celkově však i tento film dokazuje, že ač jsou handy-cam horory už strašně ohrané (a proto tak nepopulární), když se toho ujme někdo s vizí a talentem, má pořád ještě co nabídnout... ()

peterpatrik

Po jednotke, ktorá mi neprišla ničím extra je to dvojka. V/H/S/2 mi prišla lepšia ako jednotka neviem prečo možno to bude príbehmi, ale bolo tam viac hororových prvok ako v jednotke. Pre mňa bola najstrašidelnejšia kazeta o mužovi, ktorý mal autonehodu a stratil oko. Dostal skúsiť náhradné kamerové oko. Všetko bolo dobre až keď sa mu začali diať čudné veci a začal vidieť mŕtvych ľudí. Pre mňa asi jeden z najlepších príbehov, ktoré tam boli. Neviem, ale stále nechápem tomu koncu. Som zvedavý na V/H/S/3. 70% ()

BMAJTZ

Starší a jednoznačně horší než první díl, jednotlivým příběhům už chybí ten správný drive. Na strašidelnosti ubylo a jediná opravdu dobrá povídka byla o náboženské sektě. Přesto jde o o povedeného bratříčka prvního dílu který v žánru stále dokáže navnadit lépe než většina filmů. ()

The Viper

Páni, až teď jsem si všiml roku vzniku a vůbec bych to do toho neřekl. Ke shlédnutí jsem se dostal neplánovaně, ale byl jsem velmi mile překvapen. Kromě poslední kapitoly s mimozemšťany se mi líbily všechny části, asi nejvíce ta z toho asijskýho ostrova nebo co to bylo :) Film nenudí zbytečnými dialogy a přechází většinou hned do akce. A ano, budete se i bát. Jedničku jsem zatím neviděl, tak nemůžu srovnávat, ale až se k ní dostanu, určitě vypíšu rozdíly. ()

Forsberg11

Od tohto filmu som čakal veľa, ale musím sa priznať, že nie až toľko. Naozaj veľké prekvapenie a jednoznačne jeden z TOP 5 hororov roku 2013. A to som ho pôvodne ani nemal pozerať, teda aspoň nie už teraz. Pomýlil som sa totiž a pustil som si namiesto jednotky hneď dvojku. A zistil som to až na konci filmu. Nevadí, práve to bola zrejme výhoda a keďže som absolútne nevedel čo očakávať, zapôsobilo to na mňa ešte viac. Najprv som si zanadával: zase FF? To snáď nie, prečo musí mať už každý druhý nový horor roztrasenú kameru a nekvalitný obraz len kvôli falošnému zdaniu autenctickosti?! No hneď po pár minútach prvej poviedky PHASE I CLINICAL TRIALS sa môj názor rapídne zmenil. Chlapík, ktorému namiesto poškodeného oka voperujú kameru prepojenú s mozgom a ten potom začne vidieť duchov?... uff, ťažký náklad a nápad po dlhej doby veľmi osviežujúci a originálny. A chvalalbohu aj veľmi dobre spracovný. Ja som mal nahnané 75 %! A RIDE IN THE PARK je zombie poviedka z prvého pohľadu. Najprv obeti, neskôr samotného zombieka. Ten spolu so svojimi "kolegami" vtrhne na detskú oslavu narodenín a poriadne všetkým znepríjení pohodové popoludnie. Niektoré gore efekty boli veľmi slušné a nechutné. Parádna jazda. 80 %! Čo sa týka tretieho príbehu SAFE HAVEN prípájam sa k väčšinovému názoru a aj pre mňa bol toto jednoznačne vrchol filmu. Takmer 30 minút plných hrôzy, napätia, krvi a neskutočne šialených/krutých nápadov aké sa len na tému satanizmus/sektárstvo dajú vymyslieť. Aj s čerešničkou na konci. Toto by zrejme bolo aj na celovečerák. 95 %! Posledná poviedka s názvom SLUMBER PARTY ALIEN ABDUCTION sa ako už napovedá názov zaoberá mimozemšťanmi. Kokrétne stretnutiam s nimi a únosom. Zhodou okolností ďalšia detská "akcia" nedopadne práve najlepšie a mladí budú musieť o svoj život bojovať s naozaj strašidelnými a nezastaviteľnými ufónmi. Aj keď sa veľká časť príbehu odohráva v tme, na mňa to fungovalo viac ako dobre. Masky boli super a emzákov som sa dosť bál. Veľmi nepríjemný a zimomriavkový kraťas. Taktiež by ma zaujímal celovečerák. 85 %! Orámovací príbeh TAPE 49 hodnotiť nebudem. Beriem to tak, že to proste muselo byť, aj keď to mohlo byť zvládnuté aj lepšie. Celkovo mi to ale všetko aj tak vychádza na 5*. Už len kvôli tomu dojmu aký na mňa tento snímok urobil. Nikde žiadne vykecávačky, dlhé zoznamovania, či monológy. Točíme kraťas, nemáme čas, ide sa hneď na vec. A asi práve toto bola najväčšia výhoda všetkých 4 poviedok. Tak a ide sa na jednotku... 90 %! ()

DavidS.

Amatérské bububu s několika vyhřezlostmi, rozstřesenýma rukama, dvěma páry ňader a s absencí jakékoliv děsivosti...Přesně ten typ found-footage záznamu, který již nemá absolutně, co nabídnout... ()

TheNine

Jo, takhle nějak si představuju faund fůtažžž! Třetí povídka je rozhodně největší psycho, které můžeme v tomhle žánru vidět. Vynikající zážitek občas kazí herectví neherců a špatná úroveň efektů (hlavně mimozemšťani). Dialog: "ppppapááá" Hodnocení: 75% ()

bari68

U ,,V/H/S/2,, platí takmer to samé ako u jednotky. Je dobre, že prítomný film si zachoval kvalitu, čo (ako už vieme) nebýva častým javom. Spokojnosť. ()

klukluka odpad!

Teprve teď zjišťuju, jak proti tomu byla jednička geniální. Jedničce kvůli tomu ale nepřidám, to jen tomuhle nedám pecku, ani kdyby mě za to měl teď hned tady na fleku sežrat nějakej zombík. Hrozná, hrozná srágora! ()

iXtr3m3

Nič nové neprinášajúce pokračovanie, ale našťastie nie príliš dlhé. Škoda tej rozdielnej kvality jednotlivých poviedok. Ale to je v tomto type filmov takmer vždy rovnaké. ()

Corpsegrinder

Zábavnější než jednička to určitě je a hlavně to má lepší nápady hlavně co se týče umístění kamer což dokazuje např. hned první kazeta kterou vidíme přímo robotickým okem. Lekačky fungujou, gore taky funguje, filmy nejsou dlouhý tak aby nudily. Neni důvod nedát pětku. Příběh co rámuje epizody je sice slabší a nucenej ale to nevadí, první epizoda je hned velice slušná duchařina s pár infarktovejma lekačkama, druhá epizoda nám ukazuje zombie z pohledu první osoby a jako vsuvka tam je i trocha romantiky aniž by to vyznělo tak uboze jako ve Warm Bodies, třetí epizoda je totálně šílenej nářez ale co taky čekat od režiséra Zátahu že :) poslední epizodka nám ukazuje invazi miminek na partu dětí co jsou samy doma a beru to jako nejlepší epizodu jelikož to prostě funguje tak jak má a vytírá si to prdel i se Znamením. ()

beba789

I přes ne moc dobrou jedničku bylo pokračování u mě mezi očekávanými filmy, možná to bude velmi kladnými reakcemi z fesťáků, kde byla možnost V/H/S 2 vidět. Pro mě mnohem lepší než první díl. Zlepšily se příběhy, styl natáčení (nápad s okem velice povedený) a podle mého filmu pomohlo i to že je o 20 minut kratší než první díl. Nejlepší příbehy filmu jsou A Ride in the Park a Slumber Party Alien Abduction. Doufám, že se dočkáme třetího dílu. 90%. 20.10.2014- Třetí díl je na světě. ()

MareT.

O tridu slabsi nez dil prvni. Cela strategie uz je upocena,takze kouzlo prvniho uz je pochopitelne pryc. Jinak ma druhy dil typicke mouchy druheho dilu. Pritlacime na pilu a ono se to proda! Jenze trepani kamery je za mezi unosnosti a zombie je tam trosku moc. ()

Krabak

WAT??? Proč má tento paskvil lepší hodnocení jak jednička? Tak ještě jednou... WAT? Až na hlavní příběh je 0% strachu, 0% nápadu a 0% napětí. Ale dobrá, vezmeme to hezky popořadě, jako u jedničky. Třeba to vykouzlí překvapivě dobré hodnocení. HLAVNÍ DĚJSTVÍ: Opět... nesmyslné chování hl. postav. Nechat jen tak ženušku v domě, kterej vypadá jak ghetto? Velice logické. Ale jak v jedničce,tak to opět vynahrazuje atmosféra a napětí (60%). 1/4 - ROBOTICKÉ OKO: Našlápnuto to mělo opravdu k dobré duchařské povídce. To co z toho na konci vzniklo za paskvil byla fakt trapárna. Hlavně že tam byly vidět BOOOBS!!! (20%). Dále tu máme 2/4 - ZOMBÍKY V LESE: Co k tomu napsat... Prostě trapný zombíci a blbý lidé. Každopádně už mohu v klidu umřít. Už vím, jak vypadá video natočené sebeuvědomějící se mrtvolou, která neunese to, že by musela žrát do konce svého zapáchajícího života lidi a raději si se vzpomínkami na svou živou lásku ustřelí hlavu (5%). 3/4 - KOZEL?!#&%!!!$ Opět, začátek vypadal opravdu nadějně. Jít natočit dokument do sídla sekty, proč ne? Ovšem konec? Opět zombíci + jako bonus 2metrový "kozel" skříženej s jednorožcem, který vylezl z ženské. Následně dohoní týpka, kterýho skoro zabije a poté mu řekne "tati"??? Závěr to totálně zabil (10%). 4/4 - UFO: Kostýmy otřesný. Klasický mimozemšťan s velkou hlavou, velkýma očima, dlouhýma rukama a ve slipech. U toho se nedá bát, bohužel ani smát. Když si to člověk stopne, uvidí nasazenou šedivou masku na týpkovi, kterej si ve filmu běhá ve...ano, v bílých slipech. Nezmínil jsem to už náhodou? K tomu nevím co scénáristům jeblo, ale po nošení kamery zombíkem to teď dali na hlavu psovi? (0%) Po sečtení, vydělení, odmocnění, odečtení a přičtení mých pocitů mi film vychází jako totální prasácký odpad. Bohužel když vynechám pocity a budu se řídit matikou, tak mi vyjde --->19% ()

HArna

Stejně jako při jednice mě chytlo i tohle. Found-footage není už úplně originální, ale na rozdíl od většiny hororů za posledních 10-15let mě tohle nenudilo, místy jsem se dost lekl. Hlavně u některých příběhů jsem ani nevěděl která bije, o co tam jde. Například ta návštěva skupiny lidí, která chce poskytnout rozhovor s tím "zvláštním" pánem, který byl nakonec docela hodně zvláštní. Někdy jsem se i zasmál, třeba to probuzení zombíka v lese, kde ho zrovna ochutnávali další zombie. Chytlo mě to asi i díky tomu, že je to pět příběhů, takže si každý trochu něco najde. I když podobnost s některýma je až moc zřetelná. Vždy je to nějaká příšera, duch, marťan a kdo ví co ještě co honí toho s kamerou. Škoda, že tam nezakomponovali něco, co by nebylo vidět nebo by to nebyla jen příšera která vás honí a stejně vždy sejme. Spokojenost 75% ()

iampatrik

60% 4 hororové příběhy a jeden, který film spojuje v "celistvý" film (přesto VHS funguje jako povídky, což ale není mínus filmu). Už je to dlouho, co jsem viděl první díl, stále však mám v paměti útržky z děje/dějů. To stejné o VHS2 říct asi nebudu moct. První povídka (s očním implantátem) a třetí (sekta) byly ty lepší minuty filmu - první brnkala na lekací strunu, třetí na gore a šílenost lidí. Druhá, zombie povídka, byla nápaditá, tentokrát z pohledu druhé strany než jsme ve filmech zvyklí, přesto na mě působila amatérsky a nefilmově, ne kvůli provedení, ale spíš díky kameře a to celkový dojem sráželo k zemi. Poslední, ufo povídka, byla asi tím nejslabším dílkem, přespříliš roztěkaná kamera a děj odehrávající se ve tmě nedával moc šancí na jakýkoli silnější zážitek. Rámcová povídka funguje jako vata a tmel a kvality filmu nesnižuje. ()

SHit4U

Vyrovnanější a zábavnější než jednička! Jsou tam samozřejmě slabší povídky, ale těch silnějších je podle mě vic! A když už nejsou tak strašidelné, tak přijdou s originálním a svým zvrhlým způsobem i zábavným nápadem- jako třeba kamera na hlavě zombíka, takže apokalypsa na vlastní nemrtvé oči:-) Nejvíc samozřejmě valí Evans s Tjahjanto a jejich kraťasem Safe Heaven, který se zvrtne v naprosto ultimátní a vypsychovanou jízdu (záběr hromadné sebevraždy!!!) a hned po té následuje kraťas od jednoho z tvůrců Blairwitch project, který je v podobném, leč v mimozemském duchu :-). Rámující příběh samozřejmě nejslabší...ale jinak o hvězdu lepší než minule a určitě si v dohledné době pustím ještě jednou! FPS Action Movie of The Year!!! ()

Perverz odpad!

Jen tak nedávám něčemu odpad. Ale tohle je výsměch filmařině. Nebo mi to nesedlo? Opravdu jsem se tak tak držel abych to dokoukal do konce. Nudící, přiblblé, herecké nevýkony. A jestli tohle čtete neboť chcete doporučení, tady je: NEPOUŠTĚJTE SI TO!! JE TO ZTRÁTA ČASU, KTERÝ MŮŽETE VĚNOVAT MNOHEM LEPŠÍMU HOROROVÉMU SNÍMKU. JE TO ÚPLNĚ ZBYTEČNÝ FILM. ()

TERRORDROME

Druhý diel je prekvapivo lepší než prvý, čo bola vygrcaná trasúca sa mrdka bez nápadov. Opäť je tu spojujúci "príbeh" kde niekto pozerá na snuff videodkazety o stretnutiach s nadprirodzenom. Prvá historka bola rovnaká chujovina ako tie z predošlého filmu, kde nejaký týpek dostane umelé oko a potom vidí duchov, ktorý sú hrozne strašidelný lebo sú čiernobiely a majú kruhy pod očami. Ale má to aspoň celkom vtipnú pointu kde hrdinovi záhrobáci narvú tú jeho kameru do papule, lebo ani duchovia nemajú radi čumilov. Druhý segment ale konečne rozbehne nejakú zábavu a nápady. Jedná sa útok zombíkov z pohľadu zombíka a je to solídna prča ukončená letiacou odstrelenou hlavou z vlastného pohľadu. Vrcholom filmu je potom návšteva indonézskej školy ktorá sa zvrhne v bezbrehý masaker plný kultistov čo vraždia, samovraždia či v extáze vybuchujú a celé to korunuje zrod Veľkopopovického kozla alias satana juniora. Celé to asi moc nedáva zmysel, ale rozhodne je to jazda, Tjahjanto a Evans do toho búšia s vervou. Záverečná pasáž o mimozemských únoscoch je nanešťastie len zbesilý a neprehľadný kolotoč kde je sotva niečo vidieť. Možno je to tak dobre, lebo masky emzákov vyzerajú, z toho čo sa dá rozpoznať, ako pyžamá a je otázka prečo bytosti s tak pokročilou technológiou majú potrebu plaziť sa teatrálne po zemi, keď môžu ľudí jednoducho vycucnúť lietajúcim tanierom. Zaujímavé je že found footage štýl dostáva trochu na riť, pretože jednotlivé segmenty nie sú už videné z iba jediného zdroja, ale prepínajú a kombinujú viaceré kamery. Každopádne, v rámci série posun k lepšiemu, to by jeden nečakal. ()

smetyl

Neskutečně originální jízda! V/H/S 2 mě milo překvapilo a velice sympaticky překonalo první díl a to v mnoha ohledech. Minulý ročník byl plný hluchých a nudných míst. U dvojky jsem se fakt nenudil. Možná trošku u posledního dílu. Každý díl je točený různou kamerou nebo jejím umístěním. Všechny příběhy jsou originální a mají něco do sebe. I ta příběhová omáčka byla celkem slušná. Jsem spokojen s vývojem a nezlobil bych se kdyby přibyl i třetí díl. Teď k jednotlivým částem. Tape 49 orámování příběhů. Je to nezbytně nutná omáčka, kterou tak nějak ani nepočítám do hodnocení ale nebylo to vůbec špatné a jako nevýrazný a nutný doplněk to nijak nenarušuje celkový dojem. I když musim přiznat, že sem si jednu chvíli říkal "šoupni už tam tu kazetu, nudim se" /// Phase I Clinical Trials 4/5 - První snímek mě dostal. Chlápek dostane při operaci oka implantát, v němž je umístěna kamerka, kvůli budoucím výzkumům. Vidíme tedy svět jeho očima. Občas sem měl pocit jako při hraní hry. Implantát neni tak docela v pořádku a chlápek začne vídat duchy a mrtvé. Dost originální pecka se spoustou lekaček. Závěr samozřejmě úplně čekatelný ale bavilo mě to a bylo to zajímavý. Tak co. /// A Ride in the Park 5/5 - Paráda. Fakt. Zombie příběh z pohledu nakaženého. Tak skvělej námět by bylo těžký i zkazit. A režisér fakt nic nezkazil. Vidíme hon na lidi, ládování se vnitřnostmi a dezorientované šílenství lovených. Nemam tomu co vytknout. Těžko říct, jestli závěrečná scéna nebyla až moc přehnaně "titanicovej" konec ale já to beru. /// Safe Haven 4/5 Kraťas z prostředí divný sekty. Docela povedená mrazivost. Filmaři se rozhodnou zfilmovat život a obydlí jedné sekty. Filmařský výlet se zvrhne. Dům sekty se naplní násilím a my si můžeme blaženě vychutnat mrazivých záběrů sektářských bláznů. Škoda toho konce. Ten "netvor" působil spíše směšně a lehce zakalil dobrý dojem. /// Slumber Party Alien Abduction 3/5 Až poslední část filmu lehce podrazila celkový dojem. Záběry jsou totiž polovinu snímku zcela otřesné. Protože kameru má připevněnou na zádech pes. Není toho moc vidět. Roztřesené záběry by snad ani nevadily ale povídka vlastně ani nemá co nabídnout. Útok mimozemšťanů je vlastně všechno co se stane a pointa neni vůbec originální. Jediný důvod, proč tohle označit za povedenou část stopáže je způsob natočení. Natočit tohle klasickou kamerou a nikoli způsobem "found footage" neštěkne po tom ani ten http://www.youtube.com/watch?v=o2i6gJjzX2Y ()