Arogantní a sobecký rozhlasový diskžokej Jack Lucas se dostane do těžké deprese, když zjistí, že nepřímo zavinil smrt několika lidí. O tři roky později pracuje ve videopůjčovně, jejíž majitelka Anne Napolitanová se o něho stará. V jedné ze svých sebevražedných nálad je u Manhattanského mostu zachráněn Parrym, bývalým profesorem historie, který živoří na pokraji společnosti. Parry se chová jako blázen. Ve svých představách je ohrožován zlověstným Rudým rytířem a snaží se přesvědčit Jacka, že jeho úkolem je získat Svatý Grál, schovaný v domě miliardáře Carmichaela. Když Jack zjistí, že Parryho manželka byla mezi obětmi, za jejichž smrt se cítí zodpovědný, snaží se bývalému profesorovi pomoci. Seznámí nesmělého Parryho s dívkou jeho snů, osamělou sekretářkou Lydií. Po první schůzce s Lydií je Parry přepaden několika násilníky a končí v nemocnici. Jack, který dostal novou chuť k životu, se chce vrátit ke své bývalé práci. Navštíví Parryho v nemocnici a nalezne ho v katatonickém stavu. Jediný způsob, jak ho zachránit, je přinést mu Svatý Grál. Jack se v noci vydává do miliardářova sídla jako lupič... (oficiální text distributora)

Loom777

Jeden z nejlepších Gilliamovo snímků. Velmi dobré a přesvědčivé herecké výkonu obou hlavních protagonistůl navíc doplňuje výrazné poselství. ()

pasqviL

Jak se ukazuje Terry Gilliam nikdy nebyl přes normální filmy dokazuje to i tomhle kousku. Nejvíc se mi na filmu ale líbili sqvelé herecké výkony, který naprosto vyhrála malá ale přesto výrazná role Michaela Jetera. ()

dražis

Naprosto výtečný. Williams to zabil, neviděl jsem s nim lepší film a už vůbec ne jeho lepší výkon snad kromě Dead poet society .Paráda ()

Weissik

Chtěl jsem dát 4*, ale závěrečná pasáž s dvěma naháči na louce v Central parku mě dostává. Krásný film, vtipný, ale i dojímavý. A konečně jsem se taky přesvědčil, že Jeff Bridges není "jen" Dude Lebowski. ()

mgerlich

Pro mě slabší Gilliam. Postavy Parryho a Lydie mě vyloženě rozčilovali, ale Bridges a Ruehlová byli skvělí. Gilliamův rukopis je v každém záběru, ale za celou dobu jsem se nezbavil pocitu nudy (přes všechna hezká místa). 3 hvězdy jen z úcty k tvůrci a hezkému záměru... ()

route60

Jeff Bridges, Robin Williams a ostatní herci v tomto filmu podávají skvělé herecké výkony Terry Gilliam je skutečně famozní režisér který nemá konkurenci v nekonvenčního vyprávěním a Král rybář je film na který se vždy těším. ()

SaiHuri

Nenápadný snímek, který mě uplně odzbrojil!! Smál jsem se, bál jsem se, plakal jsem a přál si šťastnej konec :) ()

Puppy

Videno znovu po sedmnacti letech, poprve v Promitaci sini Dlabacov. Porad stejne nadherne, naivni, uzasne, uveritelne .... ()

Wade W.

Jeff Bridges je ešte viac cool a sympatickejší ako v Big Lebowskom a Robina Williamsa si človek konečne môže zapamätať aj inak ako "toho herca čo hrá v tých rodinných komédiách".Inak poriadne hustý film. ()

Misterioso

Obsahuje náznaky spoilerů! Asi nejnormálnější film Terryho Gilliama (ale jeho rukopis lze i zde bezpečně rozpoznat stylizací některých scén). Hlavně je to ale zatraceně pěkný (lidský) příběh! Je o lásce, odpuštění, o našich vnitřních démonech, se kterými je potřeba vypořádat se... Zkrátka je o životě. Herci jsou výborní (hlavní i vedlejší), hudba je fajn a již zmiňovaný příběh mě prostě potěšil. Škoda jen té poslední půlhodinky, se kterou mám spíše subjektivní problém. Jackovo chování po té večeři mi trochu zkazilo dojem z filmu, sice bylo nutné, aby snímek vyzněl tak, jak tvůrci chtěli, aby vyzněl, ale mě prostě trošku narušilo pohodu při sledování. Asi to tak v životě chodí no (a já to chtěl až moc "uhlazené" či jak to napsat), ale já bych se prostě spokojil s koncem hned po telefonátu od agenta. Každopádně ale silné čtyři hvězdy. ()

Zoidberger

krátce po dokoukání filmu a pořád se ne a ne vzpamatovat. Terry mě opět dostal. Jen nemusel být na konci takový happyend i když jednou za čas se to dá překousnout a u takovéhoto filmu tuplem. Atmosféra mi trochu připomínala 12 opic (které pro mě tedy jsou trochu lepší než Král rybář, byť možná jen proto, že jsem je viděl dřív). Každopádně Král rybář je film který ve mě nechal obrovský zážitek a který budu určitě chtít vidět vícekrát. ()

osslik

Mám moc rád Robina W. i v jiných filmech a to od té doby co jsem uviděl právě Krále rybáře. V tomto filmu ho mám nejraději. Parryho bolest a bláznovství se proměňuje v záchranný pás , který spadne z nebe a kterého se pyšný Jack (a potažmo i ostatní postavy příběhu) v poslední chvíli chytí. Proč právě název "král rybář ? Vyvstává ve mně obraz rozbouřeného moře našich životů ... Melodie a slova z písně W+V " jednou jsi dole jednou nahoře " jsou přehlušeny řvoucím mořem a hromobitím ... A moc se to houpe, z moře i oblohy vyrůstá strach .Naše loďička se začíná potápět... A v té hrůze se jen stěží vybavují zapomenutá slova Krále rybářů, který je neokázale skrytý, i když má moc té bouři přikázat : "utiš se a už mlč..! " Když uslyší volání naše volání :" Pomooooc, topím se !" , vysloví ta slova. A bouře poslechne .... ()

Brenda.Ch

Já bych řekla, že toto je unikátní velkofilm. Otřáslo to se mnou, bylo mi do pláče, donutilo mě to hodně přemýšlet a chvílemi jsem se smála. Trochu přemýšlím o té stopáži, možná to nemuselo být až tak dlouhé, a taky nemám moc ráda Robina Williamse, který hraje mockrát hodně přehnaně a těžko, ale to je věc názoru, jiný může říct, že je to nejlepší herec na světě. Film je směsí dramatu, lyrického vyprávění, je tam špetka komedie (kdo by se nebavil na skvělé Amandě Plummer) a jedná se v podstatě o příběh jednoho chlapa, který musí projít razantní změnou charakteru, aby dospěl a porozumněl spoustě věcí kolem sebe. Velmi hezkou roli tu má i Mercedes Ruehl, žena, která je hrdinovi pořád nablízku a nesmírně mu pomáhá. Krásný film. Zdá se, že Terry Gilliam není jen montypythoňák. :-) ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall