Heathens (S04E02) (epizoda)

Krimi / Drama

Velká Británie, 2017, 58 min

Ještě tam dejte Madse Mikkelsena a splní se mi můj erotický sen. Zejména teď, když jste mi zabili Johna.(25.11.2017)

Čekal jsem ledacos, ale že ohodnotím první dvě epizody čtvrté série plnou palbou, s tím jsem nepočítal. Jenomže nebylo zbytí, bavil jsem se tak dobře, že bych jinak hodnotit nemohl. Dialogy byly opět vynikající, závěrečná scéna s Adrienem Brodym byla skvělá a těším se na pokračování.(21.9.2018)

Takhle emočně nabušené úvodní titulky jsem snad ještě neviděl - a krásně k nim hraje (jak už je zvykem) Nick Cave & The Bad Seeds, tentokrát se skladbou The Mercy Seat. Díl, který mi připomněl, proč tolik miluju Peaky Blinders - ryzí, dokonalá souhra emocí, hudby, hereckých výkonů, vypravěčského umu Stevena Knighta a dialogů, které by se daly zarámovat. Ačkoli působí tento díl oproti předešlému značně utahaně, celé je to jenom příprava na závěrečných 10 minut, bořících veškeré hranice, které má divák do té chvíle nastavené. A když samotný závěr zakončí sám Johnny Cash s Further On Up The Road, jedná se o naprostý vrchol. Stará parta je komplet zpátky a staří dobří Arthur i Polly jakbysmet. Ve velkém stylu se objevuje Aidan Gillen coby Aberama Gold a po dlouhé době také Charlotte Riley, současná manželka Toma Hardyho. To, co předvádí Adrien Brody, je vážně neskutečné - a spolu s Murphym v jedné scéně jde o úplné herecké orgie. "Welcome to Birmingham, Mr. Changretta." - "Grazie."(23.11.2017)

Johna Shellbyho zastrelili, Michael leží v nemocnici. Thomasove varovanie prišlo neskoro a tak Johnove miesto na rodinnom zasadnutí pripadne Finnovi.Shellbyovci uzavrú medzi sebou prímerie, aj keď medzi Thomasom a Polly to naďalej vrie. Thomas si na pomoc zavolá gang, ktorý mu má pomôcť vo vojne s Talianmi a svoje kvality predvedú hneď počas Johnovho pohrebu. Thomas s Arthurom odhalia potenciál skrytý v boxerských zápasoch najmä vďaka novému partnerovi a štrajk v Thomasovej továrni skončí nečakaným stretnutím. Plný počet, by the order of Peaky Blinders. Zatiaľ bezchybná séria so skvelým dejom.(25.5.2018)

"I heard you dress well, Mr. Shelby. But now I see, not so well as me.” Aidan Gillenn aj Adrien Brody sa predviedli vo veľkom štýle a ich postavy určite budú mať v štvrtej sérii čo v ponúknuť. Najmä druhý menovaný vyzerá pre Blinderov konečne ako rovnocenný súper, tak snáď sa v ďalšej epizóde už dohodnutá vendetta rozbehne naplno...(15.12.2018)