Reklama

Reklama

Kdo je tady větší blázen? Nejen hollywoodská studia, ale i nezávislí producenti trpí nedostatkem filmových námětů, a tak si vypůjčují příběhy z úspěšných zahraničních snímků a přetvářejí je k obrazu amerického publika. Příběh německého filmu Naboso (2005), který se hrál i v našich kinech, vypráví o osudovém setkání dvou mladých ztroskotanců, jež je nakonec podle jejich slov tím nejlepším, co je kdy potkalo. Jeden ze scenáristů původní verze Stephen Zotnowski ponechal hlavní dějové linky bez větších úprav a zachoval i původní název, takže se změnila především geografie. Mladík z lepší rodiny Jay, který má všemožné trable a právě pracuje v jedné losangeleské psychiatrické léčebně, se vydá na cestu se schizofrenickou pacientkou Daisy, která vůbec nezná život tam venku. Společně míří do New Orleansu, kde žije Jayova rodina a kde se chystá svatba jeho mladšího bratra... Režisér Andrew Fleming (nar. 1965), který v začátcích své kariéry natočil divácky vděčné snímky Švédská trojka (1994) a Čarodějky (1996), se v americké verzi Naboso (2013) soustředil na vedení obou hlavních představitelů Scotta Speedmana (medik Michael Corvin v hororové sérii Underworld) a Evan Rachel Woodové, známé mj. postavou odcizené dcery titulního hrdiny dramatu Wrestler, a natočil příjemnou komedii, která místy připomíná slavného Rain Mana. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (57)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

"Naboso" je jeden z těch menších festivalových filmů, který se v záplavě slavnějších snímků lehce ztratí. Jedná se o romantický feel good film, který ničím extra nepřekvapí, ale fanoušky žánru potěší. Hlavní role tvoří neznámá, o to víc však sympatická, dvojka, jež si pravděpodobně oblíbíte a budete s nimi soucítit. Ve vedlejší roli se pak představuje jako vždy výborný J.K. Simmons a ačkoli nedostává moc prostoru, v příběhu má důležitou roli a jeho fanoušci budou mít jistě radost. Celkově se jedná o dobře natočený snímek o dvou lidech a jejich problémech, přičemž autor zřejmě čerpal ze zkušeností, které připravil sám život. 90 minut uplyne jako voda...85% ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Německý originál jsem neviděla, ale tento americký remake mě okouzlil. Krásný snímek o jednom "obyčejném" klukovi, který se rád zaplétá s holkama i hazardem, a jedné neobyčejné dívce. Tento fešný chalan se jednoho dne seznámí s čistou a neposkvrněnou Daisy Kensington, která však trpí duševní chorobou. Evan Rachel Wood i její přirozená, "princeznovská" krása do takové role zapadly dokonale. Ideální nezávislé komediální drama na letní dny, kdy nemáte chuť na žádné náročné či emocionálně vysilující drama. Snímek má spoustu vtipných i dojemných momentů. Mezi ty vtipné patří kupříkladu scéna, kdy se Daisy seznamuje s Jayovými rodiči, mezi ty dojemné zase scéna "No more phonecalls." Příjemnou, lehce melancholickou atmosféru doplňuje výborný soundtrack. ()

Reklama

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Barefoot mě asi nemohl zastihnout ve vhodnější náladě, kdy jsem byl na děj a jeho průhledné postavy dokonale naladěn. 90 minut, které uběhly jako příjemná seriálová čtyřicetiminutovka, daly vzpomenout na podobně laděné snímky (ať už s narušenými postavami, nebo s postavami, objevujícími současný svět po několikaleté hibernaci). Sice snímek nepřinesl nic nového a ani se o to viditelně nesnažil, ale díky přesvědčivému civilnímu projevu ústřední dvojice jsem si to užil, jako bych veškeré dění viděl na obrazovce poprvé. Původní německý originál jsem neviděl, ale pokud je ještě lepší, než tento americký remake, tak sem s ním. ()

larelay 

všechny recenze uživatele

ani velmi neviem, co si o tomto filme mysliet. Mozno ma len nezastihol v spravnej nalade, mozno bol az prilis "ruzovy". Vazne neviem. balansujem medzi dvoma a troma hviezdami. Objektivne je to mozno aj na tri, ale subjektivne, bohuzial iba na dva. Ale herecke obsadenie na jednotku. Velmi potesil Scott a hlavne J.K.Simmons. ()

kajda.l 

všechny recenze uživatele

Když jsem v sedmé minutě zjistil, že se jedná o remake německého snímku Naboso, vjel do mě vztek. Protože se dalo odtušit, že cesta do cíle bude ta nejjednoduší, plytce romantická, nereálná a nablblá. Což se potvrdilo. Scénář debilita. Film má však jednu výhodu a tou je kvalitní Pennova hudba, herecké sympaťáky Simmondse se Speedmanem a hlavně mojí nekriticky oblíbenou E.R. Wood. Že se svým vzhledem do role nezkušené, psychicky labilní panny zoufale nehodila, je věc druhá. Výrazné hlasové přehrávání bylo vlastně místy roztomilé (ne nebylo...nevím kdo Ewan řekl, aby hrála hloupoučkou husičku). Obrovský castingový fail a past na mě, jako diváka. Velmi slabé tři hvězdy a to si to možná ještě rozmyslím. Od (byť kopírovaného) tématu jsem čekal více, možnosti byly velké. 50% ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama