• kajda.l

Když jsem v sedmé minutě zjistil, že se jedná o remake německého snímku Naboso, vjel do mě vztek. Protože se dalo odtušit, že cesta do cíle bude ta nejjednoduší, plytce romantická, nereálná a nablblá. Což se potvrdilo. Scénář debilita. Film má však jednu výhodu a tou je kvalitní Pennova hudba, herecké sympaťáky Simmondse se Speedmanem a hlavně mojí nekriticky oblíbenou E.R. Wood. Že se svým vzhledem do role nezkušené, psychicky labilní panny zoufale nehodila, je věc druhá. Výrazné hlasové přehrávání bylo vlastně místy roztomilé (ne nebylo...nevím kdo Ewan řekl, aby hrála hloupoučkou husičku). Obrovský castingový fail a past na mě, jako diváka. Velmi slabé tři hvězdy a to si to možná ještě rozmyslím. Od (byť kopírovaného) tématu jsem čekal více, možnosti byly velké. 50%(10.3.2015)

• hiczech

Snad jen konstatování, že tento snímek vznikl naprosto zbytečně. I když jsem se na toto podíval až do konce, tak německý originál je mi pocitově mnohem blíž. A Til Schweiger je se svým Naboso, jako představitel hlavní mužské role mnohem pravdivější. A hlavní ženská role Johanny Wokalek ... to už je teprve zážitek. Kdo zná oba filmy a má mozek v hlavě tak to musí vidět sám. A naprostý souhlas těmito uživateli: adriane9 - Barkku - Felisr - kajda.l - kaylin - TheAuthor(27.7.2017)

Průběh filmu je možná naivní stejně jako hlavní hrdinka, ale je to tak neskutečně "feel-good", že nemůžu říct jediného křivého slova. Romantické komediální drama a ještě částečně "road-movie"? Lepší kombinaci si dokážu představit jen těžko. K tomu připočtěme hodně sympatické obsazení a padnoucí hudbu v čele s Of Monsters and Men a vyjde to na silné čtyřhvězdí.(15.3.2015)

Poklidně plynoucí "trochu jiná" romantická trochu-komedie. Dramatem bych to asi úplně nenazvala. Film je to oddychový a do pohody, rozhodně ne nějaká náročná záležitost, jak by si člověk mohl myslet po přečtení obsahu. Nevadlo by mi, kdyby to bylo pojaté trochu vážněji protože téma by si to zasloužilo, ale i takhle se to dalo vidět. Slabší 3 hvězdičky.(25.10.2014)

Německý originál jsem neviděla, ale tento americký remake mě okouzlil. Krásný snímek o jednom "obyčejném" klukovi, který se rád zaplétá s holkama i hazardem, a jedné neobyčejné dívce. Tento fešný chalan se jednoho dne seznámí s čistou a neposkvrněnou Daisy Kensington, která však trpí duševní chorobou. Evan Rachel Wood i její přirozená, "princeznovská" krása do takové role zapadly dokonale. Ideální nezávislé komediální drama na letní dny, kdy nemáte chuť na žádné náročné či emocionálně vysilující drama. Snímek má spoustu vtipných i dojemných momentů. Mezi ty vtipné patří kupříkladu scéna, kdy se Daisy seznamuje s Jayovými rodiči, mezi ty dojemné zase scéna "No more phonecalls." Příjemnou, lehce melancholickou atmosféru doplňuje výborný soundtrack.(26.7.2014)