Barefoot mě asi nemohl zastihnout ve vhodnější náladě, kdy jsem byl na děj a jeho průhledné postavy dokonale naladěn. 90 minut, které uběhly jako příjemná seriálová čtyřicetiminutovka, daly vzpomenout na podobně laděné snímky (ať už s narušenými postavami, nebo s postavami, objevujícími současný svět po několikaleté hibernaci). Sice snímek nepřinesl nic nového a ani se o to viditelně nesnažil, ale díky přesvědčivému civilnímu projevu ústřední dvojice jsem si to užil, jako bych veškeré dění viděl na obrazovce poprvé. Původní německý originál jsem neviděl, ale pokud je ještě lepší, než tento americký remake, tak sem s ním.(21.3.2014)

• kajda.l

Když jsem v sedmé minutě zjistil, že se jedná o remake německého snímku Naboso, vjel do mě vztek. Protože se dalo odtušit, že cesta do cíle bude ta nejjednoduší, plytce romantická, nereálná a nablblá. Což se potvrdilo. Scénář debilita. Film má však jednu výhodu a tou je kvalitní Pennova hudba, herecké sympaťáky Simmondse se Speedmanem a hlavně mojí nekriticky oblíbenou E.R. Wood. Že se svým vzhledem do role nezkušené, psychicky labilní panny zoufale nehodila, je věc druhá. Výrazné hlasové přehrávání bylo vlastně místy roztomilé (ne nebylo...nevím kdo Ewan řekl, aby hrála hloupoučkou husičku). Obrovský castingový fail a past na mě, jako diváka. Velmi slabé tři hvězdy a to si to možná ještě rozmyslím. Od (byť kopírovaného) tématu jsem čekal více, možnosti byly velké. 50%(10.3.2015)

Další kousek do sbírky Rom-comů. Naštěstí je to podstatně menší cukrkandl s růžovými brýlemi než Love, Rosie, bohužel ale není tak důmyslný a sympatický jako About time. Jako nesporné plus bych viděl rozumně krátkou stopáž a to, že se příběh moc netoulá a drží se ústřední dvojice zuby nechty, žádné odbočky. E.R. Wood je sympatická a svou roli zvládá překvapivě věrohodně. Speedman je bohužel takový tucťáček, ale i tak to funguje. V rámci žánru je to fajn, Wood je kouzelná a její Daisy srdečná. Já si to teda užil, i když na to pyšný moc nejsem. Ale občas tyhle kousky prostě sednou do aktuálního rozpoložení a získají ti tím body navíc...(18.4.2015)

Filmy takého typu mám naozaj rád - teda také, kde v hlavnej úlohe vystupuje psychicky labilný človek, ktorý má problém zaradiť sa do spoločnosti. Bohužiaľ prvé dve tretiny filmu boli dosť priemerné, keďže to vôbec nepôsobilo tým dojmom na aký to malo spočiatku nábeh. Potom ku koncu už našťastie kvalita filmu rýchlo vzrástla, aj keď zase dospela ku klišé vrcholu. Na rolu psychicky labilnej Daisy sa Evan Rachel Wood naozaj hodila, je super vidieť, že Drew Barrymore má svoje nasledovníčky, pretože práve E.R.Wood mi veľmi pripomína jej herecké začiatky. Čo sa týka príbehu, mal veľmi peknú pointu - a síce, že k psychicky labilným ľuďom sa treba správať ako k rovnocenným, jedine tak budú mať šancu vnímať sami seba ako súčasť spoločnosti.(13.3.2014)

Protože jsem německé Naboso neviděl (brzy napravím), Barefoot díky tomu v mém případě nemusí překonávat tíhu srovnání. Dostalo se mi příjemné pohádkově naivní romance o lásce, která dokáže navést na správnou cestu citlivou společensky izolovanou nevinnou duši a společensky na okraj odsunutou sobeckou necitlivou povahu, a současně oběma ukázat krásu a sílu mezilidského citového spojení. Film, který dokáže pohladit, dovést k zamyšlení i nenásilně pobavit, na druhou stranu je pravdou, že se občas Barefoot tak trochu hledá. Z hereckého obsazení musím vypíchnout výbornou a sladkou Evan Rachel Wood. 70%(6.12.2014)