Klidný, příjemný film, hlavní postavy také, když lidé nežijí úplně tím normálním životem, přesto mohou svůj život docela dobře naplnit, pokud potkají ty správné lidi, kteří jim jsou ochotni naslouchat a pomáhat, pak jde všechno lépe, velmi hezky se na tento film dívalo, uričtě stojí tento žánr za povšimnutí.(1.5.2014)

Poklidně plynoucí "trochu jiná" romantická trochu-komedie. Dramatem bych to asi úplně nenazvala. Film je to oddychový a do pohody, rozhodně ne nějaká náročná záležitost, jak by si člověk mohl myslet po přečtení obsahu. Nevadlo by mi, kdyby to bylo pojaté trochu vážněji protože téma by si to zasloužilo, ale i takhle se to dalo vidět. Slabší 3 hvězdičky.(25.10.2014)

• hiczech

Snad jen konstatování, že tento snímek vznikl naprosto zbytečně. I když jsem se na toto podíval až do konce, tak německý originál je mi pocitově mnohem blíž. A Til Schweiger je se svým Naboso, jako představitel hlavní mužské role mnohem pravdivější. A hlavní ženská role Johanny Wokalek ... to už je teprve zážitek. Kdo zná oba filmy a má mozek v hlavě tak to musí vidět sám. A naprostý souhlas těmito uživateli: adriane9 - Barkku - Felisr - kajda.l - kaylin - TheAuthor(27.7.2017)

Průběh filmu je možná naivní stejně jako hlavní hrdinka, ale je to tak neskutečně "feel-good", že nemůžu říct jediného křivého slova. Romantické komediální drama a ještě částečně "road-movie"? Lepší kombinaci si dokážu představit jen těžko. K tomu připočtěme hodně sympatické obsazení a padnoucí hudbu v čele s Of Monsters and Men a vyjde to na silné čtyřhvězdí.(15.3.2015)

Když si dáte obě verze (tedy i tu o deset let starší něneckou), neubráníte se srovnání, při němž dobrý dojem z této verze splaskne jako mýdlová bublina (v případě, že ho vidíte jako první). Došlo mi, že jsem se nechala unést skvěle vybranými herci a omámit jejich půvabem - ona sladká a rozmilá, on velmi citlivý a sociálně zdatný. Přesto, že byl film zařazen jako snímek artový, vyskytují se tam klasická kliše, která známe z tolika jiných amerických filmů, a situace působící lacině na city diváků...Nadprůměrné hodnocení si film pro mě zazdil vehemencí, se kterou nám byla řečena skutečnost o jejím psychickém stavu, to bylo naprosto zbytečné a v ději o to nešlo. Jsem zkrátka proti stigmatizaci duševně nemocných a tenhle film svůj potenciál nevyužil!(20.6.2018)