Poklidně plynoucí "trochu jiná" romantická trochu-komedie. Dramatem bych to asi úplně nenazvala. Film je to oddychový a do pohody, rozhodně ne nějaká náročná záležitost, jak by si člověk mohl myslet po přečtení obsahu. Nevadlo by mi, kdyby to bylo pojaté trochu vážněji protože téma by si to zasloužilo, ale i takhle se to dalo vidět. Slabší 3 hvězdičky.(25.10.2014)

Průběh filmu je možná naivní stejně jako hlavní hrdinka, ale je to tak neskutečně "feel-good", že nemůžu říct jediného křivého slova. Romantické komediální drama a ještě částečně "road-movie"? Lepší kombinaci si dokážu představit jen těžko. K tomu připočtěme hodně sympatické obsazení a padnoucí hudbu v čele s Of Monsters and Men a vyjde to na silné čtyřhvězdí.(15.3.2015)

• kaylin

Když jsem si po několika minutách uvědomil, že jsem tenhle snímek vlastně viděl a že ve skutečnosti je to remake německého filmu "Naboso", kterému jsem dal 85 %, nemohl jsem ani uvěřit tomu, jaká zvěrstva Američané v tomhle filmu spáchali. Místo toho, aby natočili trochu jinou romanci, jako se to povedlo Němcům, je tohle je klasická romance, která se snaží nám namluvit, že je ve skutečnosti všechno mnohem hlubší, protože tu jde o kurevníka a divnou holku. Speedman i Wood skvěle předvádějí, jak jsou špatní herci, protože ve srovnání se Schweigerem a Wokalek jsou naprosto ubozí. Nemají žádnou hloubku. Tohle je jedna z nejotřesnějších věcí, co jsem za poslední dobu viděl. A to koukám na béčkové srajdy...(27.4.2014)

Barefoot mě asi nemohl zastihnout ve vhodnější náladě, kdy jsem byl na děj a jeho průhledné postavy dokonale naladěn. 90 minut, které uběhly jako příjemná seriálová čtyřicetiminutovka, daly vzpomenout na podobně laděné snímky (ať už s narušenými postavami, nebo s postavami, objevujícími současný svět po několikaleté hibernaci). Sice snímek nepřinesl nic nového a ani se o to viditelně nesnažil, ale díky přesvědčivému civilnímu projevu ústřední dvojice jsem si to užil, jako bych veškeré dění viděl na obrazovce poprvé. Původní německý originál jsem neviděl, ale pokud je ještě lepší, než tento americký remake, tak sem s ním.(21.3.2014)

Protože jsem německé Naboso neviděl (brzy napravím), Barefoot díky tomu v mém případě nemusí překonávat tíhu srovnání. Dostalo se mi příjemné pohádkově naivní romance o lásce, která dokáže navést na správnou cestu citlivou společensky izolovanou nevinnou duši a společensky na okraj odsunutou sobeckou necitlivou povahu, a současně oběma ukázat krásu a sílu mezilidského citového spojení. Film, který dokáže pohladit, dovést k zamyšlení i nenásilně pobavit, na druhou stranu je pravdou, že se občas Barefoot tak trochu hledá. Z hereckého obsazení musím vypíchnout výbornou a sladkou Evan Rachel Wood. 70%(6.12.2014)