Sexy bestie

Život gangstera je značně vyčerpávající. To pocítil i londýnský lapka Gary Dove a uchýlil se raději do slunného Španělska, kde tráví volný čas s manželkou DeeDee a s přáteli Aitchem a Jackie. Jeho odpočinek však nemá dlouhého trvání, brzy je přerušen vpádem psychopatického zabijáka Dona Logana, jenž Dovea donutí, aby se k opuštěnému řemeslu rychle vrátil. Je ho potřeba u velké bankovní loupeže. Gary dlouho odolává, nakonec se ale do Londýna přece jen vydá. Avšak nikoli v přítomnosti Dona Logana. Tomu se totiž stala malá nehoda. (oficiální text distributora)

AloeB

Ačkoliv nejvíce Sexy bestií je zde něco mezi britským Michalem Istenikem a Borisem Johnsonem jehož ve snech pronásleduje lowcostový Donnie Darko, a ženské postavy jsou zde tak nějak do počtu, je tato poněkud jiná gangsterka poměrně zajímavá, s jistým ironickým nádechem, Kingsleyho psychopatem, Španělskem, Ritchieovským střihem (pár scén). rádoby tarantinovským fuckováním (hodně scén) a všemi těmi věcmi okolo, je toto dílo, které je mnohdy naprosto fádní, mnohdy ad absurdum a hlavně zoufalou vykrádačkou, kde je to sice mnohdy omluvitelné, ale pak naopak naprosto nestravitelné a otravné. ()

P1tr

Zvláštní snímek, který obsahově příliš nezaujme a nabízí celkem tuctovou podívanou, jenomže díky zajímavému režijnímu stylu disponuje Sexy bestie jistým charizmatem, které vás dokáže při sledování udržet i přes slabší příběh. Vítězí zde jasně forma nad obsahem, což nemusí být nutně špatně, ale ona forma není zas tak silná, aby sama o sobě vydala za kvalitní zážitek vybočující z průměru. ()

bakeero

Doufal jsem v zábavnou anglickou gangsterku. Namísto toho jsem v první polovině dostal psychopatizujícího Bena Kingsleyho, který se coby Don s přehledem zařadil mezi mé nejneoblíbenější filmové postavy. Pokud ho uvidíte, jak raplovsky se tu dožaduje jisté službičky, dáte mi jistě za pravdu. Druhá polovina má dobrý nápad s vyloupením banky, ale je vlastně příliš krátká na to, aby zachránila to, co Ben Kingsley v první polovině zazdil :-)) ()

JoSte

Prazvláštně nesourodý film. Ústřední velká loupež se nakonec odehraje jen tak mimochodem během pár minut, jako by na ní vlastně vůbec nezáleželo, a není ani moc jasné, proč se jí musela účastnit právě hlavní postava. Párkrát je děj protkaný epizodkami jakoby odjinud bez další návaznosti. Kromě toho sledujeme těžko pochopitelné chování aktérů, k nimž je téměř nemožné si vytvořit vztah. ()

honajz2

Když pominu tu dost nudnou část mezi koncem úvodní scény a příchodem Bena Kingsleyho, tak se mi to vlastně docela líbilo. Na to, čím to je, to totiž funguje slušně. Zápletku to má zajímavou, natočené i zahrané je to naprosto dokonale, má to slušně napsané dialogy, většinu času i podmanivou pomalou atmosféru (kterou Glazer více méně umí dost slušně, což mi potvrdil i u Under the Skin, které mi ale sedlo víc) a celé je to i docela podivně natočené, což mi sedlo taky, Bůhvíjak dokonalá věc to není a postrádá to pro mě nějaké silnější dojmy a žádná myšlenka z toho taky nevypadla (což mi nevadí, když o to ani nešlo), ale na slabé čtyři mi to vystačí. Ten příběh o gangsterovi, který chce seknout nadobro s řemeslem, ale přitom je neustále násilně přemlouván a terorizován svým bývalým komplicem Donem aby nekončil, má totiž něco do sebe - aspoň teda pro mě. Slabé 4* ()

• Roli Dona Logana (Ben Kingsley) si mohl zahrát jak Anthony Hopkins, tak i Ray Winsone, který nakonec ztvárnil hlavní postavu filmu, bývalého mafiána Gala. (MrCreosote)
  • Slovíčko "fuck" uslyšíme celkem 115krát. (MrCreosote)
  • Výslech na letišti byl první scénou, kterou Ben Kingsley natočil. Ten později uvedl, že postava Dona Logana byla z velké části inspirována jeho babičkou. (MrCreosote)

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel