Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno .. (Forum Film CZ)

Silasik

Nesklamalo...Dwayne namakany ako nikdy predtym, dej svižný, natočené je to super, ešte by to chcelo jeden film o plnení 12 úloh a bol by som spokojný na 200% ()

ma2sko

Priznám sa, nie je to môj žáner, no i tak som sa rozhodol pozrieť si ho. No, pozrieť. Film ma v celku nudil, preto som ho viac-menej preskakoval a videl z neho reálne len polovicu. Hodnotím preto v podstate len trhanú polovicu, aj to 2 hviezdičkami. Pochybujem ale, že by som do hviezdičkového fondu prispel viac, keby som ho dopozeral celý. Pre mňa sklamanie, no Dwayne sa drží stále, to je potrebné uznať. Ak by tam nefiguroval on, zrejme by bol film súci hoci aj na lepšie "béčko". ()

ferda12

V poslední době trpím u filmů nudou. Ne jinak tomu bylo tady. Prvních 10 minut bylo super, ale pak se z toho zrodila vyložená kalvárie. || „BUDEM BOJOVAT ZA TEBE A UMŘEME ZA TEBE.” ()

Prokop23

Kevin "říkej mi" Korbo získává vážnou konkurenci v podobě Dvejna "místo mozku z činek kostku" Džonsona. Moc se mi líbí úsilí tvůrců, kteří se vydali cestou naprosté destereotypizace a demýtizace. Místo kudrnatého, krpatého a přičmoudlého pasáčka koz se zálibou v pederastii a ?kozo-ovco-rastii? nám prezentují Herkulíse nikoliv Pojróta jako sympatického svalovce s pažemi rozměrů polobožských a o jeho zálibách nezálibách raději mlčí. Onen Herkules není žádný poctivý salám a hrdina, ale sprostý žoldnéř, kterého pochopitelně až na prvním místě zajímá kolik dostane zaplaceno. Nepracuje sám. Není nezranitelný. Nebojuje s příšerami a do děje nezasahují bohové a čárymáryfucky. Není synem Dia, ale spratkem z ulice, co pravděpodobně nepoznal ani svou matku. Má však myšlení vlka z wallstreetu a tak pečlivě buduje legendu, příběh za příběhem, hrdinství za hrdinstvím. Prostě dokonalý marketing. To, a vlastně skoro nic jiného, do příběhu, který se tak stává obrovskou zamotaninou a slátaninou, nesedí. Škoda, ta snaha o demýtizaci je více než sympatická. ** ()

io.

No jo, takové béčkové fantasy. Doufám, že se na to Zeus nedíval, asi by byl dost znechucen. Vypadá to, jako by to točili aby zahnali nudu. Dívat se na to dá, ale že by to stálo za to, to si nejsem jistý. Kdyby legenda o Herkulovi stála na téhle nevydařené milostné epizodce, těžko by přežila až do dnešních dnů. Chtělo by to nějaký výživnější námět. Na komiksový časák za dolar (který byl předlohou) to stačí, ale na film za 100mega asi sotva. ()

lineker

Zas tak hrozné to nebylo. Popcorn film z kterého lze vzít i pozitiva. Například to, že za vším lze najít dobře postavenou štítovou formaci. ()

Herrydos

Herkules nám nabral hodně svalů a převzal podobu The Rocka přibilo nám tu i více krve a i trošku toho násilí a celé je to někým zbožňovaném někým nenáviděném 3D. Pro mě je výsledek dobrý ne však na plný počet. Protože příběh se topí v moři klišé a rádoby kulervoucích zvratu které sem tak nějak tušil ještě drahnou dobu před jejich vtrhnutí na scénu. Boje sou pěkně udělané jen občas trošku nepřehledné obzvláště si toho člověk všimne ve 3D. Film mě asi nejvíce pobavil v pasážích s knězem který několikrát předpoví svou smrt přijde jeho čas divák už pomalu připravuje kapesník že to vobrečí a ejhle ono nic jednou si divák odechne ale když se to pak stane ještě několikrát tak už je to opravdu k smíchu. Konec mi přišel takoví uspěchaný. Takže bych to shrnul: Pěkná podívána Snesitelné a pěkné 3D Komický kněz s lehce sebevražednými sklony Nesnesitelný synovec na přes dršku Dobrý The Rock (v roli která mu fakt padne) Za mě slušné 4* ()

Jumper636

těsně na hranici dokoukatelnosti. Jednu hvězdu za efekty. Herecký výkony, charaktery a příběh, se rovnají "zklamání" "Nejhorší" díl Spartaka je nesrovnatelně lepší než celý tohle neštěstí (a ještě to zvládli za zlomek ceny a půl času) ()

DeRoyce

Zcela náhodou jsem tento snímek prvotně zaměnil za příšerného Hercules: The Legend Begins. Se "správným" Herkulesem jsem si chuť zlepšil - standartní výkon Dwayna, sympatická jeho družina, pár mytologických obludek do začátku, pěkně zpracované bitvy, sympatický ,ucházející scénář i kamera na mě celou fantas(t)yckou stopáž působili jako příjemný relax. Pro mě zlatý bodový střed. ()

machopoltar

ak by som film pozeral na telke dam 2,pretoze dopredu vieme ze sa nejedna o politicky triler ci psychodramu ,ale film pre oci,,takze som to pozrel na platne v 3D a po pozreti davam 4,,,,fantasticky obraz,,presvetleny,,plny detailu,,,dobove sceny paradne ,grafika, animacia a vyprava prekvapiva,,bojove sceny neurazaju,vyborny priesto. zvuk,,aj namet, pribeh vyborny,,,proste zabava, aj tmave sceny perfektne prekreslene, prepracovane,,kvalitny film,,,to ze tam hra ROCK je predurcene urcitej umeleckej hladiny, ktora ale neuraza,,,,tesim sa na 2ku,,,, ()

BigJohn02

Nebylo to špatný. Dwayne se na Hercula docela hodí, vypadal jako drsňák. Chtěl jsem dát 4, ale po skončení jsem přepnul na ČT Sport, bylo tam finále Roland Garros... Bojím se, že ten Serena by Dwayna sežral i s kyjem, takže jen za 3. ()

bruno84

Za mě jednoznačně nejpovedenější Herkules, bájného a silného Herkula snad ani nemohl hrát nikdo jiný než The Rock, akční pasáže úchvatné, film nepostrádal ani úsměvné momenty...povedená podívaná, která mě bavila po celou dobu - 70% ()

Bullsye

Ne, ne a ne tohle je vše špatně. Nadupaný trailer, který sliboval nářez a očekávaní?? Kecy, kecy a nuda. Možná jsem asi hodně náročný divák, ale čekal jsem od toho trošku víc ( a to trošku je hooodně slabé slovo ). Tady jde krásně vidět, že čím lepší trailer tak tím větší zklamání. Ale zpět k filmu dalo se z toho vytěžit i víc, ale dokoukal jsem to do konce a čistý průměr .Navíc máme nového Arnolda, což v dalších filmech může být jen dobře. Některé role D. Johnson umí. ()

Alagaesie

Ha! Kules novýho Milénia – bez Sorba. Kanec bavil. Koukal jsem na ty Kulesovy hustý kámoše (nemyslim Dia). Dionýsie byla slavnost slavená v sudu. Megara byla fakt kus. Takže ty hlavy nebylo žádný CGI stvoření. Jo, Herkules měl hustý společníky a šukézní společnice. A Kotysova dcera… Výcvik dost nahovno. A Résus je před branami… To škvrně mělo maminu(!) Ioláova ctižádost byla o krk… Fakt skvělý byly lokace. Co se zdá mrtvý… Neprošlo ohněm a mečem. Jó, Kules je pán… Zelenáči vypadali jak z Warcraftu. Bič dobrej. Nebylo to málo? Osudu neutečeš, saláme. Tak jsme se o něm moc nedozvěděli… Kentauři skvělí. Amazonky – nejlepší zboží Amazonu. Dobrej versus s koněm a jezdcem. Hezky přes sebe. Není nic víc v prdeli, než nešťastná matka. Král Herkula vyhnal. To je teda vděk. Thrákové ještě potřebovali pomoct. Jó, rodinu nezapřeš. Euristeovi poskoci slušný… Zasraný chlupatci. Ale vcelku neškodní. Herkules v okovech výborně. Ohnivě zpátečnický kopí slušný. Boha nezabiješ. Arie seš mrtvej… Sochou proti armádě – síla, ale trochu přitažený. Ale jinak mě to bavilo. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (více)