Pitryx

Tady není co dodat, prostě jen se dívat a bavit se. Gagů je dost a dost a není třeba se nějak zvlášť zabývat dějem samotným. Já se u těchto filmů, tedy u většiny bavím královsky. ()

MFloyd

Bláznivá komedie, která však poztrácí jasný, nebo pochopitelný děj, kterého bych se mohl chytit. Začátek, který mi přijde, že nemá vlastně žádný smysl pro budoucí "zvrat", je prostě o tom "koukejte jak blbnou!". Ten zvrat, u kterého jsem si říkal, že teď přijde ta hlavní dějová linka, funguje chvíli. Jasně otevře se supermarket a malý obchodníci jsou nahraní. Otevírá se tu konkurenční souboj. Jenže ono se to zase změní v něco, kde chvíli jezdí na motorkách, pobíhají po supermarketu atd... Jako kdyby si scénárista po půl hodině řekl, sakra, my se vzdálili myšlence filmu, tak zpátky a zase pozorujeme nějaký vývoj, aby následně zase "odjeli" úplně mimo a vy jenom koukáte a nechápete. Jak na začátku píši, je to bláznivá komedie, takže dává smysl, že to občas smysl nedává :) ale tady jsem se nějak nedokázal bavit krom pár výjimek. ()

Stejšn

Dneska už to hodně ze svého lesku ztratilo. Viděl jsem to jako dítě a v paměti mně utkvěla scéna s rozpůleným policejním autem. Třicet let jsem pak nevěděl, z jakého to bylo filmu. Bylo to z tohoto. Kdysi to asi musela být dobrá taškařice, kdysi. Teď už se u sledování člověk nejen že nezasměje, ale ani nepousmějě. Dobrý klasický dabing. ()

ostravak30

Claude Zidi natočil se skupinou Les Charlots několik filmů. Ačkoli jsem neviděl všechny, tento mi utkvěl v paměti už z mládí a jen jsem si jej připomněl. Bezpochyby ale film patří mezi nejpovedenější komedie této skupiny. Samotné pojetí celkového námětu je pro současníka ještě zajímavější a možná vtipnější. I když v současnosti některé hlášky spíše zhořknout na jazyku. Když Emile hodnotí kvalitu některých potravin, asi leckterému diváku je jasné, že tohle k nám přišlo ze zahraničí a je to aktuální i dnes. Tehdejší supermarkety, alespoň jak mi říkal tatík, působily na československého občana jako zjevení. Nakonec došli i sem a lidé se pomalu opět obrací na malé krámky. Jenom v ději nově otevřený obchod s různými novotami na dnešního člověka působí dost úsměvně sám o sobě. ()

Milivoj

Někdo holt nikdy nedospěje. Jako nedospěli hrdinové této a dalších francouzských komedií s Les Charlots. A jako jsem zřejmě nedospěl já, když mi tyhle filmy i po letech přijdou stejně zábavné jako když mě na ně rodiče brali do kina coby škvrně. Opět jsem se smíchy popadal za břicho, a víc od tohoto žánru nepožaduji. Čtyři hvězdičky za klasiku mezi bláznivými komediemi a pátou dávám ze sentimentu... ()

rafix

Velká kopa srandy ze čtyřmi nerozlučnými kamarády. Michel Galabru je exelentní a nikdy nezklame. A vůbec ta komedie vynikající sama o sobě. Jen tak dál. ()

mr.bredok

Tak jednoduché, tak naivní a přesto okouzlující. A navíc tak ušlechtilé. Zachránit obchůdky, které dělali Francii Francií před vpádem megalomanských obchodních řetězců je čin na nobelovku. ()

milanko8 odpad!

Tak tohle jde naprosto mimo mě... už jsem s těmahle tydýtama viděl víc filmů a všechny jsou marný až trapný... Spíš než k smíchu mi to přijde k pláči. ()

Diskomuz

Celý film je bombovej...ale ten začátek je smrtící :D Krásné buzení plné filmových nápadů....:D Nepamatuji se, že bych viděl podobně natočenej film dnešní doby :D ()

Stanmi

Hudební skupina Les Charlots (ve složení Gérard Filipelli, Gérard Rinaldi, Jean Sarrus a Jean-Guy Fechner) byla v sedmdesátých letech na vrcholu popularity. Z tohoto období pochází také jeden z jejich nejlepších filmů jménem Velký bazar. Ten pojednává o čtveřici přátel (Les Charlots), kteří pomohou svému kamarádovi, drobnému obchodníkovi Emilovi (Michel Galabru) v konkurenčím boji proti obřímu supermarketu.... Úvod snímku je doslova plný zábavných fórků a i když v průběhu děje tempo a kadence humorných situací trochu opadne, pořád se jedná o velmi podařenou a zábavnou komedii. Ono se taky není moc co divit, protože o scénář a režii se postaral komediální klasik Claude Zidi a samotní Les Charlots zde ukazují, že jsou také dobrými herci a navíc jim kryjí záda takové herecké persóny jako Michel Galabru, Michel Serrault nebo Roger Carel (a samozřejmě nechybí ani jejich tradiční herecký partner Jacques Seiler). Velký bazar je tak vtipnou a velmi dobře napsanou, zahranou a zrežírovanou francouzskou komedií s čtveřicí sympaťáků Les Charlots, která mne vždy dokáže pobavit. ()

pafka

Po dlouhy letech jsem videl diky STV znovu. S prekvapeni musim konstatovat, ze me to bavilo jako v patnacti. Ba ne, jeste vic! Snad jejich nejlepsi film. ()

STORM70

Jako dítě jsem se smál až jsem se za břicho popadal, ale už nejsem dítě a taky už nejsou sedmdesátá léta... Stejně to mám i s četníky a dalšími francouzskými komediemi tohoto období... bohužel.. 4/10 ()

Gig

Pro mě asi nejlepší nebo jedem z nejpeších filmů z Les Charlots. Miluji tu scénu, kdy Michel Galabru vyjde vstříc obchoďáku, ten pohled kamery, ta hudba Tenkrát na Západě. ()