Evergreen, který nikdy neomrzí! Tomáš Holý jako nadmíru čilý a podnikavý Vašek ve slavné a cenami ověnčené komedii o hledání tatínka. Nadmíru podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou. Ta se ale po večerech víc než jemu věnuje své profesi – baletu. „Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" stěžuje si Vašek. A sám se snaží sehnat mamince nějakého nového manžela a sobě náhradního tatínka. Na zimní rekreaci „narazí" na sympatického Luboše. Když se maminka nečekaně musí vrátit do Prahy na záskok do divadla a jeho dostane na starost právě náčelník Horské služby – vezme situaci do vlastních rukou! To ale Vašek ještě netuší, že se horolezec Luboš s jeho maminkou už dávno zná. Když Luboš vidí, že se na Vaška může ve všem spolehnout, začne si na prstech cosi přepočítávat... Mimořádně úspěšná rodinná komedie Marie Poledňákové stojí i poněkolikáté za zhlédnutí nejen díky zajímavé zápletce, vtipným situacím a dialogům, ale i pro skvělé herecké výkony Jany Preissové, Františka Němce. A především neodolatelného Tomáše Holého. (Česká televize)

bratr_jezek

Krásný film s nejlepším dětským hercem Holým. Vtipná komedie o nalezení "tatínka" je i po letech spolehlivý balzám, co zahřeje na duši. ()

andydufrsn

Co k tomuhle filmu říci – solidní příběh, krásná Jana Preisová, úžasnej Tomáš Holý - jedna z mých nejoblíbenějších tuzemských oddechovek ()

eba

Naprosto úžaně vymyšlěná zápletka. Vyrazit si s mámou na hory, při té přležitosti si zkusit hledat tatínka a nakonec ho opravdu najít dokonce se shodnou DNA, to je scénář hodný Oscara. Super.Škoda, že nejde dát víc než 100%. ()

PORTER44

Příjemná rodinná komedie díky nezapomenutelnému hereckému výkonu T.Holého bylo vidět že tenhle kluk se pro kameru narodil,dokázal skvěle pobavit. ()

milanondic

Film, u kterého se člověk vždy upřímně zasměje, a odpočine si u něj. Podle mě nejlepší dvě komedie M. Poledňákové (Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny), které jsou určitě lepší než "komedie století" S tebou mě baví svět nebo Líbáš jako... ()

frannyberry

Povedená komedie a společenské drama zároveň. To je však trochu v pozadí. Herecké výkony všech jsou skvělé, včetně herců ve vedlejších rolí - maminka Anny stále kritizuje dospělou dceru pro (ne)výběr partnera a její dítě, egocentrický milenec není z rodu těch padouchů, kdy jsou přehnaně strašní, abychom mohli fandit hrdinovi, spíš z rodu "obyčejných" lidí. Přesto romance s hezkým koncem, kde naplno působí komediální talent, přirozenost a charisma Tomáše Holého. ()

Lykos

Pohlazení po duši. Jak mě dětští herci většinou lezou na nervy, tak Tomáš Holý je prostě bez chybičky. Stejně tak krásná Jana Preissová a tehdy švihák František Němec. ()

benden

Opravdu nechápu, že tomuto filmu může někdo dát odpad! Dle mého hodnocení je to jeden z nejlepších rodinných filmů, které byly za minulého režimu natočeny. A myslím, že nejsem daleko od pravdy, protože pokud tento film běží v tv, tak má vždy dobrou sledovanost. Rád se k tomuto filmu vracím a pokaždé mi spraví náladu.... ()

Lukke32

Tuto sérii (velrybu i polepšovnu) prostě a jednoduše miluju, před lety mě naprosto uchvátila a ani teď, po tolika letech, nejsem schopen snížit hodnocení. Ano, polepšovna byla jasně lepší, ale právě proto, že mám pro oba díly velkou slabost, dávám pět hvězd i zde. ()

Monika95

Perfektní komedie, která se, alespoň mně, nikdy neomrzí. Vtipné hlášky, mimořádní herci, nezapomenutelný Tomáš Holý, prázdniny, láska, novej děda! :) Pecka ()

BStone

Klenot v klenotnici českého filmu. Jedna z nejsvětlejších chvilek režisérky Marie Poledňákové. Navíc je to film televizní a tak moc dobré to je. Preissová s Němcem výborní, o talentu Tomáše Holého není pochyb. V porovnání s pozdější tvorbou Poledňákové není možné prostě dát nižší hodnocení. 90% ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková