Jak dostat tatínka do polepšovny

(TV film)
  • angličtina How to Get Dad Into Reform School (více)

„Dělá si ten kluk ze mě blázny? Samozřejmě, že si dělá blázny! On je totiž celej po tobě!… Netlumoč, já si poslechnu originál… Čeká na tebe takovej pokojíček, až tě bude přecházet zrak!… Jenom si na skálu sáhneme a hned zase pojedeme…“. Ještě nevíte, o čem je řeč? Tak tomu nevěříme. Ano – je tu volné pokračování nestárnoucí a mezinárodními festivalovými vavříny ověnčené komedie režisérky M. Poledňákové s podnikavým Vaškem (T. Holý), jeho milovanou maminkou (J. Preissová), nově nalezeným tatínkem Lubošem (F. Němec) a dědou (J. Karlík), o kterém na začátku příběhu ještě malý rošťák nemá ani ponětí. A přitom spolu nakonec prožijí nejedno prázdninové dobrodružství. Když se Luboš dozvěděl, že je Vašek jeho syn, rozhodl se, že mu vynahradí všechen ztracený čas. Hned první letní prázdniny chtějí strávit společně. Představy maminky a tatínka o tom, jak by měly probíhat, se ale od počátku poněkud rozcházejí… Anna balí kufry a těší se na klidnou dovolenou, během které si chce hlavně odpočinout. Nakonec ale musí hned první den šlapat na kole a spát pod stanem. Když dorazí k cíli cesty – k Lubošově rodné chalupě – nemá k pláči daleko. Vašek je však ze svého nového dědy přímo u vytržení. A opravdové prázdninové dobrodružství může začít…. (Česká televize)

majo25

Ako malému chlapcovi sa mi táto rodinná komédia nezdala ničím zaujímavá a už vôbec nie vtipná. Ale po rokoch som jej (náhodou videné v telke) dal znovu šancu a uznávam, že to má svoje šibalské kúzlo, minimálne z pohľadu dospelého osadenstva vo filme. A malý hrdina, ktorý mi síce nepríde dvakrát sympatický, má/mal herecký talent. ()

Mitzi

Já si taky myslím, že lepší dětský herec u nás nikdy dřív nebyl a doposud není. A možná že nejen u nás :-) ()

Rockwood

No jo, copak Tomáš Holý. S tím jsou filmy vždycky dobrý a tenhle film není vyjímka. Pěkný film, který mě asi nikdy neomrzí. ()

vesper001

Druhé a stejně vydařené pokračování příběhu o jedné (skoro) rodince, která se hledala, až se našla. Změnily se lokace a roční období a přibyl svérázný dědeček v dokonalém podání Josefa Karlíka. Plus pár výborných sekvencí, které pobaví nejen napoprvé (vodník ve studni, pošťák v rybníce). Autorům amerických rodinných komedií, kde se to hemží uječenými spratky, pitvořícími se dospělými a slintajícími psy bych tohle dala opisovat stokrát políčko po políčku. ()

Mylouch

-"A proč správnej chlap nebojuje s maminkou ale s přírodou ?" - "Aby měl z vítězství radost !" I napotřicáté fascinující příběh s trvalkovým hereckým ztvárněním. V české kinematografii (v televizní produkci !) paralela k letně-zimní polaritě rekreací revizora Anděla. ()

otík

O stupínek lepší než předchozí díl, Tomáš Holý ve vrcholné formě film neskutečně nahláškoval a "rodiče" Preissová s Němcem mu jeho představení rozhodně nezkazili. Výborný film pro velké i menší. ()

sator

Tady se to zašprclo... Třetí zamýšlené pokračování se mělo jmenovat Jak Anděla viděla anděla. Luboš s Annou vychovávají desetiletou školačku Andělu, její starší bratr Vašek studuje námořní akademii v Gdaňsku. Příběh však spatřil světlo světa jen jako kniha v roce 1995. ()

Decker

Vyborne volne pokracovani prvni casti o prihodach maleho Vaska a jeho nezbedne rodinky se vyznacuje hlavne pohodovou atmosferou, vybornymi herci a skvele napsanym, vtipnym scenarem. ()

Idego

Mám k tomuto filmu averzi. Jako dítě jsem byl nucen ho neustále sledovat, protože maminka ho miluje a mě to prostě už tak leze krkem, že tři hvězdy dostane jenom z úcty ke klasice a pokusu o zachování objektivního hodnocení... ()

matezzz

Takové filmu už se u nás dnes bohužel netočí. Asi by to ale ani dost dobře nešlo, protože žijeme v jiné době. ()

wafc

''Netlumoč, já si poslechnu originál''.. Tenhle film má všechno. Nejlepší snímek Tomáše Holého a podle mě i Františka Němce. ()

vnimatkrasu

V dětství můj oblíbenej dobrodružnej biják o lezení na skály. V dospělosti atmosférická legrace o Františku Němcovi, co by si chtěl zoufale užít se sexy milfkou, ale v jednom kuse mu to kazí její svišť. Oba rozměry jsou maximální. ()

Sfinkter

Tomáš Holý perfektní jako vždy, v podstatě česká analogie Culkina. Snímek poledňákovsky dobrý, největší plus Jana Preissová a dědeček z Krkonoš. Poslední zhlédnutí 1/2024. ()

kinghome

Nejlepší film Tomáše Holýho a úžasná nesmrtelná česká komedie. Na tuhle komedii se můžu podívat kolikrát chci a pokaždé mě rozesměje. Zrovna včera jsem na ní koukal a znovu mě dostala, Tomáš Holý byl strašně talentovaný herec a je ho velká škoda. Myslím, že kdyby se narodil v Americe, tak by se měl jako prase v žitě, protože tam by vydělal miliony. Škoda že toho tolik nestihl, protože on je ten, kdo tahá všechny filmy s ním, i když né všechny se povedli. Žádný není úplný propadák a to jen díky němu, protože scénáře jsou někdy dost odfláklé, ale jak říkám, tenhle film nemá chybu a jsem rád, že byl natočen. Jeden z nejlepších českých filmů a nemyslím si, že se v dohledné době natočí něco alespoň podobně kvalitního. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková