Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Manželé Mrázovi se chystají do lázní a jejich syn Petr na prázdniny k babičce a dědovi na venkov. Do zmatku a všeobecného shonu přijde matčina kamarádka Alice, která odjíždí k moři a chtěla by, aby se jí Petr postaral o psa Bleka. Přes matčin nesouhlas a potíže s autem nakonec přece jen odjíždí chlapec se psem. Radost z jejich příjezdu má především svérázný děda, který potřebuje spojence proti babičce, jež nemá pochopení pro jeho furiantské kousky. Například právě prodala jeho pušku hamižnému Plavcovi. Ten se s ní pokusí zastřelit Bleka, který uteče při procházce, ale děda Petra uklidní, protože z pušky upiloval mušku. Tím však jeho problémy teprve začínají. A nejen se psem, ale také s partou místních dětí. Jejich vůdce Jarda ho vyprovokuje, aby je svezl otcovým autem, což skončí katastrofou. Potom kluci navedou Petra, aby řekl jednomu z řidičů svážejících z polí obilí, že se mu sype zrní. Petr netuší, že jde o místního rváče a výtržníka. Muž, který byl kdysi nápadníkem jeho mámy, mu ale nakonec poděkuje, čímž naštve Jardu, který ze msty pustí Bleka z vodítka. (TV Nova)

(více)

Recenze (187)

joelly01 

všechny recenze uživatele

"No a v tom filmu se ho pta pry "kde mas zuby" a on jako rika "v kyblu" protoze mu tam spadli, to je strasna sranda" lakala jsem Klenota, ale ten se moc nedival. Ja jsem se vlastne taky moc nedivala, jen jsem prepnula ze zoufalosti neb v parizi prselo (berdych mel hrat s tsongou), ale nakonec prselo dost dlouho abych se podivala na film do konce a jo, porad je to stejne dobry jako kdyz jsem byla dite. Dokonce se dostavilo to "deja vu", kdy jsem si vybavila jaky to byl pocit kdyz jsem se jako dite tesila na prazdniny. No a pak film skoncil a prestalo prset, ale Berdych prohral a hral naprosto mizerne a ja jsem nemela dobrou naladu a tak jsem si sla radeji cist. Ale ten Tomas Holy byl stejne nejlepsi. ()

Lyžař 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době jsem si připomněl mládí. Bylo radostné, bezstarostné, ale to mi dochází až takhle s časovým odstupem až desítek let. Tehdy se zdálo, že máme problémy neřešitelné. Nenávist "kamarádů". A jak jsem se tak zapřemýšlel, pojďme se podívat na to, jak se tváříme nyní - v dospělosti. Všude kolem nás je přetvářka. Tehdy? Tehdy se vše říkalo na rovinu. Ač to bolelo sebevíc, člověk věděl hned na čem je. ()

Reklama

UncleG 

všechny recenze uživatele

Připadá mi, jako by v "Prázdninách" už Tomáš Holý začal ztrácet tu svou dětskou nonšalanci a mnoho replik tlačil výrazně na sílu. To ale nic nemění na skutečnosti, že jsem tenhle kousek jako dítě zbožňoval. Dokonce to mohl být úplně první film, na kterém jsem byl v kině. Přišel mi jako nevtipnější věc všech dob a každá televizní repríza byla skoro posvátnou záležitostí. Čili myslím, že cílovou skupinu v daném prostroru a čase tohle dílko zasáhlo perfektně. Nedokážu ale posoudit, jestli by film oslovil i dnešní Fortnajtovou generaci ukňučenejch srábků, kteří by ani kýbl vody v zubech neusnesli... ()

Kubi21 

všechny recenze uživatele

Dám plnou nálož, protože jako kluk jsem také léto trávil u dědy na venkově. Sice žádný Drtikol ani střelec Plavec nebyl, ale to nevadí. Tohle je chvílemi tak ujeté a střeštěné, že se směji pokaždé co na to koukám. Tomáš Holý je jako vždy skvělý, ale tady už mým favoritem není. Tady je skvělý Jiří Hrzán, Oldřich Navrátil, výborná babička Věra Tichánková a dokonalá lehce zpomalená Naděnka Konvalinků. Její vesnická (omlouvám se) slípka je famózní. ()

Nocturno culto 

všechny recenze uživatele

Klasický letní film s mistrem dětské role, Tomášem Holým, tentokrát u vypečeného dědy na prázdninách.Všetečný a podnikavý děda to s babičkou nemá lehké a když se do toho namotá záškodník co krade psy, tak je příběh a zápletka na světě ..Holý s Navrátilem jsou naprosto úžasní, bavili mně celý film.."Proboha, kde máš zuby?...v kýblu!! " .. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (19)

  • Bleka si ve filmu zahrál skutečný pes Tomáše Holého (představitel Petra) Alton. Do filmu měl být původně použit kokršpaněl, kterého si cvičila produkce. Nakonec Tomášova maminka poradila, že by se měli vyzkoušet oba dva psi, jak Tomášův Alton, tak i kokršpaněl. Vyhrál Tomášův pes. (Elisebah)
  • Tomáši Holému (Petr Mráz) se už další film natáčet nechtělo a režisérka Jaroslava Vošmiková ho tak musela nějakým způsobem přesvědčit, aby změnil názor, a ještě s ní jeden projekt natočil. Vydala se za Tomášem domů, kde ji maminka Tomášovi představila jako kolegyni z práce. V té době měl Tomáš už hodně zameškáno ve škole a když přišel domů, hned mu bylo jasné, že to není jen obyčejná návštěva. Na stole leželo něco, co až moc připomínalo scénář. Tomáš tak kolem návštěvy prošel a neměl v úmyslu se do hovoru zapojit. Vošmiková tak musela najít způsob, jak upoutat jeho pozornost. Dostala nápad, že by si ve filmu mohl zahrát se svým psem, se kterým byl evidentně naladěný na jednu notu. Nakonec se jí podařilo Tomáše nalákat na ranč „Zlámaná podkova“ v Suchdole nad Odrou, protože si chtěl zkusit zajezdit na koni. Tomáš se na statku velmi rychle rozkoukal a poté sem často jezdil, jakmile byl nějaký volný čas. A právě na cestě zpátky ze Suchdola Tomáš na nabízenou roli kývl. (HawkeyP)

Související novinky

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Ve věku 75 let dnes v Olomouci po dlouhé nemoci zemřela česká filmová, televizní a divadelní herečka Hana Maciuchová. Nejvíce diváku si ji jistě bude pamatovat z televizních obrazovek. Zahrála si v… (více)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (více)

Reklama

Reklama