Ten film byl zřejmě psaný hlavně pro Tomáše, ale zdárně mu sekundovali i ostatní herci: Hrzán coby kouzelný tatínek automechanik (ten teda tu koupelnu dovedl zaneřádit:-), prarodiče Tichánková - Vávra, Maciuchová - maminka, Kratina alias družstevník Drtikol, Navrátil - myslivec "houmlesák" s manželkou Konvalinkovou; z dalších dětských herců okatá Monika Kvasničková. Trochu víc ztřeštěné, ale to by měly asi prázdniny být. A veselých scén bylo opravdu hodně, nejvíc se jich točílo kolem auta (pěkná pointa se šóférujícím Hrzánem v závěru). A nesmím zapomenout na psa: velšteriér Blek.(9.7.2008)

Akční babička a odvážný děda na válečné stezce, Tomáš Holý na prázdninách a v lese Pražáků jak hub. „To bývala pěkná holka, ale měla smůlu. Proč pane Drtikol ? Že si nevzala mě, ale nějakýho Slámu z Prahy. A hele, nejsem žádný Drtikol ...“ Vždy jsem film viděla jen tak nějak letem-světem a tak jsem nestačila ani postřehnout, jak moc je dobrý.(29.9.2014)

Klasický letní film s mistrem dětské role, Tomášem Holým, tentokrát u vypečeného dědy na prázdninách.Všetečný a podnikavý děda to s babičkou nemá lehké a když se do toho namotá záškodník co krade psy, tak je příběh a zápletka na světě ..Holý s Navrátilem jsou naprosto úžasní, bavili mně celý film.."Proboha, kde máš zuby?...v kýblu!! " ..(10.2.2016)

"No a v tom filmu se ho pta pry "kde mas zuby" a on jako rika "v kyblu" protoze mu tam spadli, to je strasna sranda" lakala jsem Klenota, ale ten se moc nedival. Ja jsem se vlastne taky moc nedivala, jen jsem prepnula ze zoufalosti neb v parizi prselo (berdych mel hrat s tsongou), ale nakonec prselo dost dlouho abych se podivala na film do konce a jo, porad je to stejne dobry jako kdyz jsem byla dite. Dokonce se dostavilo to "deja vu", kdy jsem si vybavila jaky to byl pocit kdyz jsem se jako dite tesila na prazdniny. No a pak film skoncil a prestalo prset, ale Berdych prohral a hral naprosto mizerne a ja jsem nemela dobrou naladu a tak jsem si sla radeji cist. Ale ten Tomas Holy byl stejne nejlepsi.(1.6.2015)

• xenopus

Všichni, kdo dali víc než průměr, by se na film měli kouknout znovu, bez předsudků a očekávání, a především bez nostalgie a vzpomínek. Vsadím se, že by hodnocení 74 % (11.3.2011) řádně pokleslo. Pominu-li, že nebožtíka Holého vážně nemusím, těžko vydýchávám téměř dementní scénář a až archetypální charaktery jednotlivých postav, záměrně stavěných do konfrontačních opozičních párů. Ale co, je to film pro děti. Asi škoda, že jsem ho jako dítě neviděl, možná by mě pobavil víc. Ale takto, soudruzi, vážně ne...(11.3.2011)

• - Pozorné ucho zaznamená, že od 10. minuty filmu Jiřího Hrzána začne mluvit někdo jiný. Hrzán v roce dokončení filmu zemřel a část postsynchronů za něj nadaboval pan Hrabánek. (sator)

• - Filmového dědu měl původně hrát Rudolf Hrušinský, ale kvůli  tomu, že natáčel film Postřižiny (1980), ho nahradil Bohumil Vávra. (Skarface)

• - Toto byl poslední český film, který Tomáš Holý natočil. Bylo mu 12 let, poté už se herectví nevěnoval. (Elisebah)