Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Manželé Mrázovi se chystají do lázní a jejich syn Petr na prázdniny k babičce a dědovi na venkov. Do zmatku a všeobecného shonu přijde matčina kamarádka Alice, která odjíždí k moři a chtěla by, aby se jí Petr postaral o psa Bleka. Přes matčin nesouhlas a potíže s autem nakonec přece jen odjíždí chlapec se psem. Radost z jejich příjezdu má především svérázný děda, který potřebuje spojence proti babičce, jež nemá pochopení pro jeho furiantské kousky. Například právě prodala jeho pušku hamižnému Plavcovi. Ten se s ní pokusí zastřelit Bleka, který uteče při procházce, ale děda Petra uklidní, protože z pušky upiloval mušku. Tím však jeho problémy teprve začínají. A nejen se psem, ale také s partou místních dětí. Jejich vůdce Jarda ho vyprovokuje, aby je svezl otcovým autem, což skončí katastrofou. Potom kluci navedou Petra, aby řekl jednomu z řidičů svážejících z polí obilí, že se mu sype zrní. Petr netuší, že jde o místního rváče a výtržníka. Muž, který byl kdysi nápadníkem jeho mámy, mu ale nakonec poděkuje, čímž naštve Jardu, který ze msty pustí Bleka z vodítka. (TV Nova)

(více)

Recenze (180)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Je velká škoda, že tyhle dětský prázdninový filmy už úplně vyhunuly. Protože co může člověku dodat víc élanu a optimismu než slunce, pohoda, prázdniny a alespoň chvilkový návrat do dětských let. Rozebírat herectví Tomáše Holého asi nemá cenu, on byl prostě děstká herečka jednička svý doby a basta. Samotný příběh je prostě krásnej letní příjemnej relax, akorát si vzít k televizi zmrzku a trošku si v pokoji zaletnit. Na nepřetržitý smích to možná není, ale na opakovaný úsměv a vzpomínky na vlastní prázdninové dětsví na chalupě je tenhle filmek určitě skvělá volba. ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Rozverný film prodchnutý notnou dávkou humoru a skvělou atmosférou. Dalo by se říci, že prázdniny u dědečka a babičky nosí v sobě člověk celý život. Poněvadž ty nejobyčejnější věci jsou ve vzpomínkách pevně zafixovány, jako je čas jahod či vůně sena nebo žhnoucí slunce nad hlavou. Ostatně se domnívám, že i tento příběh je prostě paráda. To je vše. ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Sice na můj vkus chvílemi velmi ztřeštěná rodinná komedie, ale i tak je to velmi hezký film. Pohodová atmosféra z toho jenom sálá a spoustu zábavy pro děti i jejich rodiče zažijete hlavně kvůli skvělému hereckému obsazení. Tomáš Holý ve své poslední roli opět kouzlí, neuvěřitelně roztomilá je manželská dvojice Naďa Konvalinková a Oldřich "Já se o svůj chrup nemusím bát" Navrátil a znamenitý Vladimír Kratina jako Drtikol. Tohoto herce já měl vždy moc rád a je škoda, že nedostal více příležitostí. Jeho vysoká postava a ostře řezaná tvář ho předurčovala k rolím drsných chlapíků, jako v zahraničí třeba Eastwood nebo Bronson. Škoda. Ale to jsem moc odbočil. Milý rodinný film, který se na obrazovkách (kdoví proč) moc často neobjevuje. 75%. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Téměř od první chvíle, kdy jsem začala Prázdniny pro psa sledovat, jsem si říkala, co za týpka psal ten scénář:) Jeden vtipný gag střídal druhý a hlášky padaly jedna za druhou. Scéna, kdy Tomáš s dědou řídí auto a způsobí na dvoře pouť, je luxusní a záchvat smíchu byl u mě zaručen:) Tomáš Holý opět předvádí dokonalou ukázku svého přirozeného (ne)herectví. Krásný, oddechový rodinný film, který rozesměje a možná i trochu melancholicky rozesmutní. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Já myslel, že jsem viděl všechny tyhle filmy s Tomášem Holým a měl jsem pocit, že to jsou takový dobrý poctivý a pohodový český filmy, ale to bylo do chvíle, než jsem viděl tohle, protože něco tak trapnýho, kdy se herci doslova nutí do rádoby super vtipných keců a scén podporovaných groteskní hudbou, se jen tak nevidí. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (19)

  • Bleka si ve filmu zahrál skutečný pes Tomáše Holého (představitel Petra) Alton. Do filmu měl být původně použit kokršpaněl, kterého si cvičila produkce. Nakonec Tomášova maminka poradila, že by se měli vyzkoušet oba dva psi, jak Tomášův Alton, tak i kokršpaněl. Vyhrál Tomášův pes. (Elisebah)
  • Toto byl poslední český film, který Tomáš Holý natočil. Bylo mu 12 let, poté už se herectví nevěnoval. (Elisebah)
  • Po příjezdu na venkov otevře děda (Bohumil Vávra) kufr, aby vytáhl zavazadla. Po jejich vytažení nechá kufr pootevřený, ale v dalším záběru už je zavřený. (Duoscop)

Související novinky

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Ve věku 75 let dnes v Olomouci po dlouhé nemoci zemřela česká filmová, televizní a divadelní herečka Hana Maciuchová. Nejvíce diváku si ji jistě bude pamatovat z televizních obrazovek. Zahrála si v…

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně…

Reklama

Reklama