Nebýt poslední třetiny filmu, umřel bych nudou, ale závěr filmu už je vcelku zábavný. Filmy o pejskovi jsou pro mne vždycky "neodolatelnou zábavou" a tento bohužel není vyjímkou. Výborný je Hrzán s Maciuchovou, říkal jsem si, že nikam neměli odjíždět a byla by to super komedie. Monika Kvasničková je naprosto nepřehlédnutelná dívenka, kterou jsem doposud nějak nezaregistroval. Největší hlod: "Vy nejste hospodářská hlídka, ale parta práskačů!" Chyběl mi zajímavější děj...60%(1.12.2013)

Tohle je prostě paráda, relaxace, nádhera! Dá se na to koukat s malými dětmi, byť to není animované, smát se, byť to neparoduje svět dospělých a nestojí to na nadsázce. Navzdory banálnosti příběhu to není slátanina. Ach (!), realita může být tak báječná a obyčejné vztahy tak naplňující, obzvláště tváří v tvář obskurně komiksové módě plné vztahového kýče a heroické absurdity.(4.11.2019)

Nahláškovaná komedie s národně oblíbeným Tomášem Holým, která má potenciál pobavit celou rodinu. Ti mladší či jednodušší si užívají destruktivní řádění nefalšovaného velšteriéra za tři tácy Blacka/Azora/Andyho, případně Navrátilovy zuby v kýblu, kdo dává přednost slovnímu humoru, ten si užije zvláště dědečka. "Máme to, člověče, oba těžký. Tvoje máma je na žlučník a moje bába na prachy. Jestlipak by jí taky pomohly lázně?" Včera viděno znovu po x letech a přestože mi zážitek kazily otcovy zvukové efekty při různých nehodách a ségřino neustálé vzdychání po "Drtikolovi", posmála jsem se obstojně. 79% - i s ohledem na dobu, kdy jsem se mohla umlátit smíchy ztřeštěným scénám pro prosťáčky.(16.1.2012)

"Pepo, kde máš zuby?" "On má ruce jako z papíru." A Drtikol. Tři nejznámější hlášky z filmu. Podle mě je to skvělá rodinná komedie. Jinak to ani s Tomášem Holým skoro nejde. Ovšem další povedené herecké obsazení, letní atmosféra, která na mě okamžitě dýchne, na mě působí pozitivně. Kdo by nechtěl takového dědečka a trávit prázdniny pro psa? Já bych chtěl. Jako dítě jsem film miloval a nebyl rozhodně jediný, který z letních komedií s Tomášem Holým mám rád. Dnes už se takové filmy netočí.(20.5.2020)

Rozverný film prodchnutý notnou dávkou humoru a skvělou atmosférou. Dalo by se říci, že prázdniny u dědečka a babičky nosí v sobě člověk celý život. Poněvadž ty nejobyčejnější věci jsou ve vzpomínkách pevně zafixovány, jako je čas jahod či vůně sena nebo žhnoucí slunce nad hlavou. Ostatně se domnívám, že i tento příběh je prostě paráda. To je vše.(16.12.2015)