• fw.nina
  ****

  Veselá letná komédia s nezabudnuteľným Tomášom Holým v hlavnej úlohe. Film je bohatý na vtipné hlášky a úsmevné momenty- od príchodu z autoumyvárne u Šváry až po nevydarený počin s vedrom v podaní Oldřicha Navrátila . Jedno mi ale nejde do hlavy. Čím očaril "nějaký Mráz z Prahy" Haničku Maciuchovú natoľko, že mu dala prednosť pred Drtikolom?(19.4.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Je velká škoda, že tyhle dětský prázdninový filmy už úplně vyhunuly. Protože co může člověku dodat víc élanu a optimismu než slunce, pohoda, prázdniny a alespoň chvilkový návrat do dětských let. Rozebírat herectví Tomáše Holého asi nemá cenu, on byl prostě děstká herečka jednička svý doby a basta. Samotný příběh je prostě krásnej letní příjemnej relax, akorát si vzít k televizi zmrzku a trošku si v pokoji zaletnit. Na nepřetržitý smích to možná není, ale na opakovaný úsměv a vzpomínky na vlastní prázdninové dětsví na chalupě je tenhle filmek určitě skvělá volba.(16.1.2012)

 • kajda.l
  ***

  Neskutečná slátanina. Ovšem nostalgickým vzpomínkám neporučím. Ne na tento film, ale na má prázdninová dobrodružství. Většina eskapád dospělých herců je vtipná svojí trapností (zbytečný Kratina, přehrávající Hrzán a především Navrátil), což není pochvala. Dětské výkony včetně Holého mdlé a zrychlené (groteskní?) scény jakoby patřily do jiného filmu. Ale co nadělám, film mi dal vzpomenout na hezké a bezstarostné časy. A podobné prázdninové pohodovky se dnes už netočí. Takže slabší tři.(21.7.2015)

 • Fifer
  ***

  Film je to veskrze obyčejný, ovšem příjemný. Scénář napsal Máša, ale v režii tehdy nemohl ani doufat a tak ji převzala Jaroslava Vošmiková, která kdysi dávno hrála v Mášově filmu Místo v houfu. Co jsem ocenil bylo, že se tvůrcům podařilo do filmu propašovat úžasnou scénu, kdy Tomáš Holý kritizuje místní kluky za to, že svědomitě bonzují zemědělce ( kluky k tomu nabádají v pionýru) , kteří trousí zrno. Proč za nimi raději nezajdete a neupozorníte je na to, ptá se Holý. Je to blbost, ale věřím, že prosadit třeba tuhle scénu jistě nebylo lehké.(20.3.2012)

 • xenopus
  *

  Všichni, kdo dali víc než průměr, by se na film měli kouknout znovu, bez předsudků a očekávání, a především bez nostalgie a vzpomínek. Vsadím se, že by hodnocení 74 % (11.3.2011) řádně pokleslo. Pominu-li, že nebožtíka Holého vážně nemusím, těžko vydýchávám téměř dementní scénář a až archetypální charaktery jednotlivých postav, záměrně stavěných do konfrontačních opozičních párů. Ale co, je to film pro děti. Asi škoda, že jsem ho jako dítě neviděl, možná by mě pobavil víc. Ale takto, soudruzi, vážně ne...(11.3.2011)

 • - Natáčelo se v obci Bohuliby, Praze na Žižkově, Třebenicích a Kozolupech. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 • - Představitel Drtikola Vladimír Kratina neměl v době natáčení řidičské oprávnění. (Fenk)

 • - Rosťa (Vlastimil Venclík) přijel ve filmu na návštěvu německým vozem Trabant 601 vyráběným mezi lety 1964-1988, Milan Mráz (Jiří Hrzán) jezdil vozem Škoda 100 vyráběným v Československu v letech 1969-1977 a Drtikol (Vladimír Kratina) Tatrou T813. (JARDAHONDA)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace