Bože, zhřešil jsem. Dnes ráno, při procházení TV tipů jsem objevil, jaké chyby jsem se dopustil, že nemám ohodnocen tenhle film. Sice mám pocit, že už jsem ho kdysi hvězdičkoval, ale nevadí, dám to sem. Je to sice film dětství mých rodičů, ale i já ho v dětství viděl snad stokrát, takže pro mě hodně znamená. Tradičně vynikající Tomáš Holý, Kratina jako Drtikol, geniální Oldřich Navrátil a jeho vystoupení s kýblem, jiskření mezi Hrzánem a Maciuchovou, zejména scéna v koupelně a nezapomenutelná hudba... A samozřejmě kýbl (doslova) skvěle fungující legrace a zábavy, dětští a dospělí herci se skvěle doplňují, sálá z toho pohodová atmosféra, jen ta Molavcová je poněkud rušivý element, jako skoro všude, ale i přesto jí v tomhle žeru: Bravo, Pepo, Bravo - to je neodolatelné. Raz, dva, či hvězdy a ještě jedna navrch. Z dnešního pohledu asi 80% objektivně, dřív by to bylo za pět. A udělala to babička.(31.5.2015)

Sice na můj vkus chvílemi velmi ztřeštěná rodinná komedie, ale i tak je to velmi hezký film. Pohodová atmosféra z toho jenom sálá a spoustu zábavy pro děti i jejich rodiče zažijete hlavně kvůli skvělému hereckému obsazení. Tomáš Holý ve své poslední roli opět kouzlí, neuvěřitelně roztomilá je manželská dvojice Naďa Konvalinková a Oldřich "Já se o svůj chrup nemusím bát" Navrátil a znamenitý Vladimír Kratina jako Drtikol. Tohoto herce já měl vždy moc rád a je škoda, že nedostal více příležitostí. Jeho vysoká postava a ostře řezaná tvář ho předurčovala k rolím drsných chlapíků, jako v zahraničí třeba Eastwood nebo Bronson. Škoda. Ale to jsem moc odbočil. Milý rodinný film, který se na obrazovkách (kdoví proč) moc často neobjevuje. 75%.(13.8.2007)

Jako dítě jsem měl tento film rád, scéna "zuby v kýblu" je nezapomenutelná, takže jako film pro děti fajn. Pokud bych však měl toto dílko hodnotit jako film rodinný, tak zde již pokulhává. Situační humor je spíše křečovitý, je to snaha o žert za každou cenu, a to mi dost vadí. Celkově film působí nepřirozeně, myslím si, že existují rodinné filmy z tehdejší doby na daleko vyšší úrovni. Hodnotím tedy níže a dávám 59%.(25.6.2017)

Skvělé duo Tomáš Holý - Bohumil Vávra, úžasné dialogy Oldřicha Navrátila s Naďou Konvalinkovou, Drtikol, prázdninová pohodička, plno komických momentů, které jsou jako ze života (koupelna) i zcela neskutečné (parkování) a navíc je tu pořádná dávka skvělých hlášek... Je zvláštní, že mě při premiéře v roce 1981 nijak zvláť nezaujal a dlouho jsem ho pak nechával bez povšimnutí? No, tak teď už je mezi oblibenými rodinnými komediemi a.. "hlavně, že se nikomu nic nestalo." :-)))(5.8.2009)

Klasický letní film s mistrem dětské role, Tomášem Holým, tentokrát u vypečeného dědy na prázdninách.Všetečný a podnikavý děda to s babičkou nemá lehké a když se do toho namotá záškodník co krade psy, tak je příběh a zápletka na světě ..Holý s Navrátilem jsou naprosto úžasní, bavili mně celý film.."Proboha, kde máš zuby?...v kýblu!! " ..(10.2.2016)

• - Pozorné ucho zaznamená, že od 10. minuty filmu Jiřího Hrzána začne mluvit někdo jiný. Hrzán v roce dokončení filmu zemřel a část postsynchronů za něj nadaboval pan Hrabánek. (sator)

• - Po tomto filmu byl napsán i scénář k pokračování, který měl nést název Bouda na strýčka. Ale vedení Barrandova už pokračování nechtělo. Kopie scénaře je do dneška uchovaná a vlastní ji režisérka Jaroslava Vošmiková. (Skarface)

• - Filmového dědu měl původně hrát Rudolf Hrušinský, ale kvůli  tomu, že natáčel film Postřižiny (1980), ho nahradil Bohumil Vávra. (Skarface)