Ideální rodinná komedie.(1.12.2007)

Tomáš Holý byl jako vždy skvělý, celý film stál na jeho výkonu. Film pro děti, a nejen pro ně, z venkovského prostředí. Vladimír Kratina jako Drtikol svážející posekané obilí. Oldřich Navrátil bez zubů, dobře mu tak, neměl krást cizího psa. Léto u babičky a dědy na venkově jak má být.(28.12.2008)

Průměrný dětský film s vynikajícím Tomašem Holým. Kdyby hrál dědečka znovu třeba Josef Karlík nebo pan Kemr, tak by to jistě filmu dalo větší grady. Bohužel, pan Bohumil Vávra byl nemastný neslaný a jaksi mi tam k paní Tichánkové vůbec "nepasoval".(10.5.2008)

Pane Drtikooooool, pane Drtikoooool....(22.1.2012)

• Šandík

Jako dětský film snad ucházející, jako rodinná komedie bída s nouzí. Humor spíše jen trapný a herecké "výkony"? Škoda mluvit. Pro většinu zúčastněných evidentně nudná "chlebovka", přičemž o nějaké režii lze mluvit spíše omylem... 40%(20.6.2009)

• - Představitel Drtikola Vladimír Kratina neměl v době natáčení řidičské oprávnění. (Fenk)

• - Snímek měl původně režírovat autor námětu a scénáře Antonín Máša. Byl však v nemilosti ústředního dramaturga Ludvíka Tomana, který látku svěřil méně zkušené Jaroslavě Vošmikové. (Xell)

• - Rosťa (Vlastimil Venclík) přijel ve filmu na návštěvu německým vozem Trabant 601 vyráběným mezi lety 1964-1988, Milan Mráz (Jiří Hrzán) jezdil vozem Škoda 100 vyráběným v Československu v letech 1969-1977 a Drtikol (Vladimír Kratina) Tatrou T813. (JARDAHONDA)