Veselá letná komédia s nezabudnuteľným Tomášom Holým v hlavnej úlohe. Film je bohatý na vtipné hlášky a úsmevné momenty- od príchodu z autoumyvárne u Šváry až po nevydarený počin s vedrom v podaní Oldřicha Navrátila . Jedno mi ale nejde do hlavy. Čím očaril "nějaký Mráz z Prahy" Haničku Maciuchovú natoľko, že mu dala prednosť pred Drtikolom?(19.4.2014)

Pro me nejlepsi film s Tomasem Holym. Vzdy ho rad vidim a vzdy se uprimne smeji, humorem nasaty film pro celou rodinu. Vynikajici herecke vykony, at uz deti v cele s Holym nebo krasne ztvarnene dvojice Vavra x Tichankova, Navratil x Konvalinkova, Hrzan x Maciuchova ( tu vnimam jako nejhezci ceskoslovenskou herecku, spolu s Mandlovou ). Kratina v roli Drtikola taky uzasny. Trosku mi jen vadil ten pes, asi spatna rasa:-)!(5.1.2009)

Ten film byl zřejmě psaný hlavně pro Tomáše, ale zdárně mu sekundovali i ostatní herci: Hrzán coby kouzelný tatínek automechanik (ten teda tu koupelnu dovedl zaneřádit:-), prarodiče Tichánková - Vávra, Maciuchová - maminka, Kratina alias družstevník Drtikol, Navrátil - myslivec "houmlesák" s manželkou Konvalinkovou; z dalších dětských herců okatá Monika Kvasničková. Trochu víc ztřeštěné, ale to by měly asi prázdniny být. A veselých scén bylo opravdu hodně, nejvíc se jich točílo kolem auta (pěkná pointa se šóférujícím Hrzánem v závěru). A nesmím zapomenout na psa: velšteriér Blek.(9.7.2008)

Bože, zhřešil jsem. Dnes ráno, při procházení TV tipů jsem objevil, jaké chyby jsem se dopustil, že nemám ohodnocen tenhle film. Sice mám pocit, že už jsem ho kdysi hvězdičkoval, ale nevadí, dám to sem. Je to sice film dětství mých rodičů, ale i já ho v dětství viděl snad stokrát, takže pro mě hodně znamená. Tradičně vynikající Tomáš Holý, Kratina jako Drtikol, geniální Oldřich Navrátil a jeho vystoupení s kýblem, jiskření mezi Hrzánem a Maciuchovou, zejména scéna v koupelně a nezapomenutelná hudba... A samozřejmě kýbl (doslova) skvěle fungující legrace a zábavy, dětští a dospělí herci se skvěle doplňují, sálá z toho pohodová atmosféra, jen ta Molavcová je poněkud rušivý element, jako skoro všude, ale i přesto jí v tomhle žeru: Bravo, Pepo, Bravo - to je neodolatelné. Raz, dva, či hvězdy a ještě jedna navrch. Z dnešního pohledu asi 80% objektivně, dřív by to bylo za pět. A udělala to babička.(31.5.2015)

Tomáš Holý je klasa, ale tady ho převálcoval Bohumil Vávra (bratr slavného režiséra Otakara Vávry), který v tomto filmu hraje jeho dědu. To je taková energie a uragán, že kdykoliv se na plátně objeví, je o zábavu postaráno. A ješte postava Drtikola v podání Vladimíra Kratiny, nebo Plavce jako Oldy Navrátila - taky nezapomenutelné postavy. Pohodová letní komedie.(5.12.2015)

• - Po tomto filmu byl napsán i scénář k pokračování, který měl nést název Bouda na strýčka. Ale vedení Barrandova už pokračování nechtělo. Kopie scénaře je do dneška uchovaná a vlastní ji režisérka Jaroslava Vošmiková. (Skarface)

• - Vladimír Kratina (Drtikol), když jel s tatrou, tak vyhodil rychlost, protože se mu to zdálo moc pomalé, a jak se řítil k místu, tak všichni utekli. On sám prý brzdil ze všech sil, což se povedlo se a zastavil, jak měl. (marhan)

• - Za natáčecí den dostávali všechny děti ve filmu 120 Kč. (M.B)