Spie contro il mondo

• Francie

Le carnaval des barbouzes

• Rakousko

Gern hab' ich die Frauen gekillt

• Rakousko

Karneval der Killer - Gern hab' ich die Frauen gekillt

Killer's Carnival

Akční / Dobrodružný / Krimi

Itálie / Francie / Rakousko, 1966, 94 min

• Mariin

Povídkový film, v němž odděleně hrají známí herci z mayovek. Stewart Granger mi tu nevadí, neboť zde mu výrazná, sebevědomá a žoviální role sedí. Jinak jde ale o dosti slabé dílo.(17.6.2016)

Královsky jsem se bavila. Předpokládám, že tvůrci samotní neměli v úmyslu natočit regulérní nervydrásající krimi. Pokud ano, tak sorry (ale jako kráva s vysílačkou na hlavě??? :-)) Každopádně oddechovka je to skvělá. Když pominu krasavce Brice a Barkera (role Bonda by v té době oběma slušela), tak samozřejmě nezklamal šarmantní Stewart Granger. Krásní muži, krásné ženy, krásné vozy, plytký děj s místy vtipnými dialogy. A Klaus Kinski jako bonus. Edit po druhém shlédnutí: myslím, že tam nehraje Nšo - či, ale Ribanna ;-)(16.2.2016)

Tak to je opravdu rarita pro fanoušky západoněmeckých mayovek. Old Surehand, Vinnetou a Old Shatterhand jako neprůstřelní agenti bondovského střihu, kteří musí čelit rejdům mafiánských společností a půvabných žen. Vinnetou dokonce v převleku za italského kněze. Ale vůbec je vidět, že ani herci nebrali tento film zcela vážně, občas zabíhá do parodie. Škoda, že jde o tři povídky, takže naši hrdinové se spolu nesejdou. No, zde není našinec omámen nostalgií, takže může hodnotit i herectví jednotlivých protagonistů. A nezbývá než konstatovat, že jediným hercem z nich je Stewart Granger. Pierre Brice i Lex Barker byli jen vhodní typové. Jo, a objveví se tam i Nšo-či.(14.2.2016)

Ansámbl mayovek si během přestávek mezi klapkami trochu zablbnul. A výsledek je příjemně oddechový.(30.3.2017)

Zabijak žien nájde útočisko v dome psychiatra a ten mu vyrozpráva tri príbehy... A v tej chvíli sa divák ocitne v lukratívnej spoločnosti troch hereckých hviezd (škoda, že s každým samostatne) zo slávnych mayoviek Stewart Granger (Old Surehand), Pierre Brice (Winnetou) a Lex Barker (Old Shatterhand) a sleduje tri samostatné príbehy o agentoch, ktorí bojujú proti celému svetu... Znie to nadnesene a presne tak to aj v skutočnosti je. Príbehy sú vycucané z prsta, sú plné akcie a neskrývaného humoru. Do takej miery, že aj postava Bricea sa nazýva skutočným hercovým menom. Celá koprodukcia je ušitá na mieru populárnym hercom a ako osvieženie funguje dodnes. Účasť Karin Dor (Ribanna) a Klausa Kinského (Luka) je len bonusom. Piaty komentár.(2.6.2020)

• - Mimo žánr westernu jediný společný film Lexe Barkera a Pierra Brice. Před kamerou se ale nesešli, protože se jedná o povídkový film a každý hrál v jiné části. (argenson)