Blb a blbec

• Česko Průseráři (více)

Můj milý synu Travisi, dlouho jsme se neviděli, Vánoce se blíží a my bychom se měli zase sejít... Všechno začíná tímto dopisem s maminčiným přáním a zmínkou o tajemném pokladu. Informace o pokladu se stává veřejným tajemstvím a všichni si dělají plány. Začíná western plný divokých jízd, přestřelek a nezvládnutelných situací. Jak dopadne honba za pokladem, se všichni dozví až o slavnostní vánoční noci. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

showxman

Tenhle film kráčí ve stejných kolejích jako předešlé, které vznikly za spolupráce dua Spencer a Hill. Stáří se však na nich podepsalo a už to není to co bývalo. ()

Teg

Pocta taškařicím BS a TH vůbec nedopadla špatně. Děj je sice slabší a plný spíše už infantilnosti, než zábavy, ale pár hodně dobrých kousků se tam najde a to se počítá. P.S: Uhádnete, jak můžou tihle dva společně asi trávit vánoční večer? Štědrovečerní bitka! :) ()

Paity

Pořád jedno z toho lepšího co vznikloi pod taktovkou dvojice Terence Hilla a Bud Spencer... i když na buginy to prostě nemá. ()

Foxhound#1

Název filmu je vlastně vánoční, české překlady debilní ale jinak je to tak trochu třetí díl pravé a levé ruky ďábla. Pěkné zakončení spolupráce dua Hill/Spencer. Díky hoši. ()

bobstock

Velký a rychlý ve westernovém béčku, kde se spíše střílí než bije. Už zoufalý, že se budu muset obejít bez klasické spencrovky jsem dostal dárek. Pěkný vánočný úklid domečku nám nakonec Terence s Budem připravili. 60% ()

MickeyStuma

Poslední společný snímek dua Spencer & Hill. Komediální spaghetti western, který svým způsobem rekapituluje jejich veškerou westernovou tvorbu. Co se týče humoru, je tu vše, na co jsme u nich zvyklí a co jsme už u nich kdysi viděli. Režie se ujal samotný Terence Hill a jelikož ve stejné době natáčel TV sérii o dobrodružstvích Luckyho Lucka, nedal si pražádnou práci s obsazením. A tak tu uvidíme většinu stejných herců. Ona je i stejná atmosféra snímku a troufám si tvrdit, že jsou použity i stejné kostýmy, včetně bílého koně, na kterém Hill jezdí a kulisy městečka. Názorný příklad toho, jak ušetřit na rozpočtu. Nakonec Hill má ten svůj bílý kostým v každém westernu. Byť se oba snaží sebevíc, není to žádný zázrak. Televizní výprava a vůbec celkový dojem, neudělá z jednoduchého příběhu veledílo. Pobavit dokáže, ale je to krapet málo. A tak jejich společné filmové rozloučení nedopadlo zrovinka nejlépe. ()

Ronyk7

Už tonení ono. Pánové stárnou, i když to asi nebude ta pravá příčina této dost velké nudy. Kdeže sou ty časy kdy se mlátili od začátku do konce.......17.01.2008 ()

AxelWers

Celkom vydarený film legendárnej dvojice, ktorý ukončil ich spoločné účinkovanie. Mal síce hluché miesta (ako vo viacerých ich filmoch), ale dalo sa to zvládnuť. Ďakujem vám PÁNI HERCI za Váš prínos do svetovej filmografie. Pri tomto filme som mal silný pocit nostalgie. ()

Grogan

Poslední film Spencera a Hilla. I když už jde na obou vidět zhoršení formy ( už jim přece jen není nejmíň), tak jde o skvělé zakončení jejich společné kariéry. Závěrečná bitka patří mezi jejich nejlepší a humoru tu je taky dost. ("Je príma, že jsme zase spolu." - "Nejsme spolu." - "Proč ne?" - "Jeden chlap mi říkal, že nejdůležitější na světě je klid a pohoda. To jsem měl, dokud jsi byl pryč." ) ()

Armin82

Nebyl to první ani poslední režírovanej film Terence Hilla, ale všechny dopadly obdobně. Mám ho rád, ale tohle mu nejde. Poslední společný počin týhle legendární dvojice, kterej bohužel považuju i za jeden z nejhorších. Sice nám chlapci zestárnuli a ztratili na svém kouzlu, ale pořád jsou to oni. Nicméně tim největším průserem byla právě režie a scénář. Spíše mi to připomínalo komediální pohádku s předvídatelnýma dětinskýma scénkama, který pobavili opravdu jen občas. Párkrát jsem se zasmál, ale od jejich poslední spolupráce jsem čekal daleko víc...pro mě zklamání --->40% ()

Likan7

Hlavně díky první polovině, která je nejlepší z celé trilogie, jsou Průseráři celkem dobře koukatelný. Těžko říct, jestli za to může doba natáčení (v roce 1994 se už "na filmy dívat"), nebo všude přítomná nostalgie, se kterou byl film točený. ()

topi80

Ještě jeden návrat v podání osvědčené dvojice. Použili absolutně všechno, co má jejich fanoušek na jejich filmech rád a vytvořili podívanou, která je přesně taková, jaká má být. Hill je úplně stejný jako zamlada, kolty tasí ještě rychleji a svého bratra poťouchle žene do dalších průserů s ještě větší intenzitou a škodolibostí než kdy jindy. Na těžkotonážního Spencera je chvílemi dost tristní pohled, ale je dobře, že se tvůrci rozhodli toho využít i pro pobavení na jeho účet. A když začne vyprávět o svém zemřelém bratrovi, zatímco se v povzdálí Hill usmívá svým tradičně přiblblým úsměvem, jsme doma. Na nějaké ty fackovačky (včetně té finálové) tady samozřejmě taky dojde, i když nejsou tak vtipné jako dřív a občas musel přijít na pomoc i rychlejší střih, ale v tomto filmu vládne především slovní a situační humor (a to v ještě lepším provedení než kdy dřív). Hill se Spencerem si prostě ještě jednou zahráli na Hilla se Spencerem a vyšlo jim to náramně. ()

eFOXsize

Kupodivu mi nepřišlo, že by po letech nějak výrazně ztratili šmrnc. Pobavila jsem se dobře jako kdysi. Párkrát jsem sice narazila na hluchá místa, ale nijak zvlášť mě to nerušilo u filmů. Moje typické hodnocení dvojice: Spencer - Hill. Komedie s nadsázkou, lhostejno k prostředí, ačkoliv western je celkem fajn. Vlastně si moc nepamatuji přesný děj, tuhle dvojku mám prostě ráda, vím, že se pobavím a že atmosféra je příjemná. Zápletky jejich filmů mi přijdou průměrné, ale solidně zpracované, nezklamou :-) // Tak jsem si uvědomila, že obličejové výrazy Terence Hilla skutečně zbožňuji. tenhle žánr mu prostě sedl, o tom žádná. ()