Pirát Blackie

• Československo Pomsta Černého korzára (více)

Kostýmní komedie vypráví napínavý příběh neohroženého piráta, který se na ostrově v Karibském moři stane svědkem dražby unesené manželky místokrále a nechá se zlákat její koupí. Za tento čin je ostatními korzáry nenáviděn, neboť představa vysokého výkupného je příliš lákavá… Rozehraný konflikt je záminkou pro řadu dobrodružných situací, v nichž zůstává místo i pro milostné jiskření. To vše vyprávěno s humornou nadsázkou, která je populární dvojici Terence Hill a Bud Spencer vlastní. (Česká televize)

ostravak30

Bud Spencer a Terence Hill už za sebou nějakou tu spolupráci měli. Celkově se objevili v řadě snímků. Dělali westerny, krimi komedie i řadu jiných filmů. V tomto si tedy střihli i historické téma. Zajímavé ale je, že se jedná o jeden z mála počinů (možná jediný), ve kterém oba netvoří dvojici, ale jsou si protivníky. Do děje nás doslova vtáhne výborná úvodní píseň. Pak následuje klasický dobrodružný film plný bitek, přestřelek, krásných žen a námořních bitev. Na oko to vypadá dobře. Výborně dopadla jak výprava, tak kostýmy. Jenže já se místy ztrácel ve jménech a vzájemně propojených vztazích. Přeci jen se o drobnou komedii jedná, ale kvalit jejich známějších komedií nedosahuje. ()

krivkin

cože ?!? nejslabší komedie dua Bud Spencer - Terence Hill ?? mě naopak přišla jako nejlepší :-) takhle dokonalá blbost se jen tak nevidí, mě to přišlo jako geniální parodie na všechny ty dobrodružné fílmy.... i když uznávám, že že se mi líbil hlavně opravdu výborný dabing :-) tady se měl Verbinski aspoň trochu inspirovat, když dělal pokračování Pirátů.... ()

smrtubohem

Navzdory očekávání dosti špatnej film, protože se Bud popere asi dvakrát, což opravdu nestačí k tomu, aby byla naplněna podstata Spencerohillovských bláznivých komedií plných praní a vtipu. Mdlý a místy vyloženě nudný zážitek, což se mi u těchto dvou herců moc často nestává. ()

Stanmi

V případě tohoto filmu český název Pomsta Černého korzára poněkud klame, neboť zde nejde ani tak o pomstu jako o zlato, spousta zlata, které má být posláno do Španělska. Zlato chce uloupit pirátský kapitán Black (Terence Hill) a jeho banda, ale o takové veké bohatství mají pochopitelně zájem také další korzáři, mezi nimi také pirát Carlos (Bud Spencer)... Pokud od tohoto snímku čekáte klasickou komedii dua Spencer-Hill tak nejspíš budete zklamáni, neboť tento snímek je především dobrodružný, byť akce a humor se zde také najdou. Bud a Terence jsou tady především soupeři a oba zde jsou ve svých rolích až příliš vážní. Bud je zde navíc opravdu pouze vedlejší postavou, takže nemá příliš prostoru se projevit. Nejzajímavější a nejzábavnější postavou je tak Don Pedro v podání španělského herce George Martina, ale ve vedlejších rolích potěší také Sal Borgese nebo fešná Silvia Monti. Na filmu lze poznat, že to není žádný vysokorozpočtový velkofilm, takže zatímco prostředí přístavního města a souboje muže proti mužu jsou zprácovány vcelku slušně, tak námořní bitvy vypadají o poznání hůře. Samotný příběh je v zásadě klasický s typickou pirátskými motivy, což není špatně a navíc ani příliš nenudí, byť některé posuny v příběhu působí poněkud urychleně. Z celkového hlediska je snímek spíše průměrný, ale duo Spencer-Hill mám rád, stejně jako pirátskou tématiku, takže jsem si tento korzárský film v rámci možnosti celkem užil. ()

Mikecat

Hill ako čierny korzár, Spencer proti nemu, vojna pirátov a šľachticov o zlato a krásne ženy " musíš mi víc věřit" "za to si teda toho moc nekoupím.." trochu z iného súdka: kordy, lode a šable. Príjemná zmena voči westernu, len humoru tu nieje ani za náprstok. "Raději si mi měl probodnut srdce, jako poslat moji loď ke dnu". Makety lodí, scény v kajutě a na lodi bez klasického 'knísania', ale na tu dobu dobré. ws ()

Grimaldi

Tento snímek se výrazně liší od všech ostatních spoluprací dvoje Spencer,Hill.Jakožto člověk který má rád jejich vzájemnou chemii nedokážu lehce skousnout že spolu na plátně mají minimum času a když ho konečně dostanou,tak jsou proti sobě.Humor v celém snímku je tímto ochuzen a pirátská tématika je stejná jako v mnoha dalších snímcích Italsko-Španělské produkce. Ale přesto těm dvou níž jak tři hvězdy dát nikdy nemůžu. ()

detrew

Terence Hill a Bud Spencer ve spojení s pirátskou tématikou, to by dost možná nemuselo fungovat... ale funguje! Oba hrají svým obvyklým způsobem, kdybyste do rolí chtěli chtěli obsadit jiné herce byl by to prostě jiný film. Celé to působí dost nadlehčeně, zároveň se ale postavy neštítí někoho zabodnout a alespoň trochu se to drží nějakých reálných základů, ikdyž samozřejmě všechny postavy jsou fiktivní. Pokud hledáte pořádný film o pirátech, ve kterém je silná dávka akce, tenhle vám toho moc nenabídne, na druhou stranu pokud máte rádi dvojici Hill - Spencer, můžu film vřele doporučit 70% ()

PeteBuck

Takt toto bola nuda. Snažilo sa to tváriť výpravne, ale lacné to bolo až strach. Nudný scenár, keby to bolo čierno biele, mám pocit, že vidím film Eda Wooda. Keď tam napr. stráž spanikárila a snažila sa zavrieť mestskú bránu či čo, tak tam jeden z nich proste padol na riť. Výbuchy diel na palubách lodí na smiech, občas použité zábery z dokumentov či iných filmov a bolo to tak strašne vidieť až strach. Hill sa tváril neuveriteľne vážne a Spencer, ktorý sa tam objavil iba párkrát, sa tváril neskutočne útrpne. Asi vedel, že hrá v príšernej produkcii. Bola to proste nuda. A vrchol bol, keď Hill v miestnosti poslal do bezvedomia troch chlapov v priebehu 5 sekúnd a jedným z nich bol Spencer. Tak toto nie. ()

PTuranyi

Terence Hill a Bud Spencer netradične dobrodružnom filme s pirátskou tematikou. Zábavných bitiek sa tu teda nedočkáte, pretože celý film sa skôr nesie v mušketierskom duchu. Okrem kordov dôjde síce aj na päste, ale tu sa však kapitáni neangažujú a nechajú to skôr svojej posádke, Dôjde aj na pletichy a pikle takže Čierny korzár alias Black so šarmom mušketiera prekabáti všetkých, ktorí mu kopú jamu, či už sú to piráti alebo miestodržiteľ. Produkcia je dobrá, herci brilantní a hoci sa nedá povedať, že by to nebolo zábavné, predsa len to na viac ako 60% nestačí. ()

Chlo0opek

Nějak mě tento námořní styl filmu nezaujal. Přece jen taková prvotina Terence a Buda ještě není tak dobrá jako jejich následující filmy. ()

gizi

Začátek hodně slabý. Scénář je tak nejasný, že snad ani scénárista přesně nevěděl, co se tam vlastně děje. Když to ale pomineme, filmu víc prospělo takové to trochu netradiční podání s loděmi a piráty než hloupé rvačky. Kdyby scénář byl lépe dotáhnut, mohl to být slušný povedený dobrodružný film, to se ale nepovedlo. Přesto to nebyla úplná ztráta času ani nuda, jednou se na to podívat dá. 70% a 3*, 28.6.2013. ()

MoziMedve

Hele, Terence Hill a Bud Spencer jako piráti, to by mohla být sranda ne? Ani ne. Není to Váš typický film s legendární dvojkou. Jednak stojí proti sobě a navíc tam Bud Spencer popravdě ani moc není. Rvačky tam nějaké jsou, ale rve se každý kromě Buda a Terence. Na druhou stranu uvidíte Terence Hilla šermovat. Jejich postavy jsou ale nezvykle seriózní. Postava George Martina dostala mnohem víc prostoru na obrazovce než hlavní tahouni. Děj takový rozpačitý, nepoutavý a navíc je to točený docela nízkorozpočtově = pár záběrů na palubě a hromada archivních záběrů plachetnic. Není to zdaleka nejlepší film s legendární dvojkou, ani nejlepší film o pirátech. Neurazil ale nijak nenadchnul. ()

Ethan

Typický odpočinkový film s duem Hill-Spencer. Pirátská komedie při které jsem se několikrát zasmál, také s dobrou hudbou. Hill a Spencer zvládli změnu prostředí z westernového k pirátskému celkem slušně. ()

Nines

Duo Spencer a Hill je spíše slavné pro své "bum-prásk" komedie, ale zabroušení do vod dobrodružného filmu jim vůbec neuškodilo. Pozor spoler: Jedna hvězda za Spencerův dojemný konec, druhá za věčně ukecaného a krásně oblafnutého španěla v červených hadrech a třetí za závěrečný mini-zvrat, že Blackie koneckonců také jen pro někoho pracuje (což je pěkný historický odkaz). ()

GalaktikHero

Terence a Bud, to je dvojica, ktorá nemá chybu.... vyrastali sme na nich a doteraz predstavujú krásne nostalgické uvoľnenie. Päste, meče, bitky..... nádhera!!! ()

J.Trinity

Vcelku zbytečný film. Jak bývá zvykem u komedií této dvojice, směji se téměř po celou dobu jejich filmu, ale tady ani omylem. Párkrát jsem se pousmál a hlavně jsem se nehorázně nudil. Bohužel, pro mě zklamání. ()

SNCIS

"Co promně znamená 15 nebo 30 tisíc, že?" - "Ovšem, proto jsem žádal 50." Spencer a Hill doslova proti sobě. "Bylo mi milejší, kdyby jsi mi probodl srdce, než takhle mrzačit moji loď." Komedie? - Rozhodně NE! Už se na to nikdy nepodívám. Miluji filmy dvojky Spencer a Hill, nicméně tento kousek nuda a film o ničem. - 10%. ()