Pirát Blackie

• Československo Pomsta Černého korzára (více)

Kostýmní komedie vypráví napínavý příběh neohroženého piráta, který se na ostrově v Karibském moři stane svědkem dražby unesené manželky místokrále a nechá se zlákat její koupí. Za tento čin je ostatními korzáry nenáviděn, neboť představa vysokého výkupného je příliš lákavá… Rozehraný konflikt je záminkou pro řadu dobrodružných situací, v nichž zůstává místo i pro milostné jiskření. To vše vyprávěno s humornou nadsázkou, která je populární dvojici Terence Hill a Bud Spencer vlastní. (Česká televize)

SOLOM.

Já bych zas tak přísný na tenhle „odlišný“ film nebyl. Je jasné, že Terence Hill a Bud Spencer jsou nesmazatelně vrytí do paměti diváků jako nerozlučná dvojka „komiků“, kteří vždy nabízeli převážně radost a spoustu komických situací (soubojů), ale ani tady si nevedli špatně. Scénář byl místy sice zbytečně nudný a některé situace vypadaly i dost trapně, ale dokázali si udržet standart dobrodružného filmu s humornou nadsázkou. To že byli nuceni se postavit proti sobě a Spencer byl utlačen do pozadí – no bohužel. Zas tu byli jiní herci – pěkné herečky…Je ovšem pravdou, že ty „lodní souboje“ hraničili opravdu s trapností. I tak však budu hodnotit průměrným hodnocením. ()

špaček421

Že by to byl nějak dobrý film, to se říct nedá. Nuda, omšelý příběh, herci nic moc. Terence není špatný, ale spíš má prostor na šermířské souboje (ty jsou trapné). Bud má málo prostoru, takže o něm se vlastně ani moc netřeba zmiňovat. George Martin ve třetí hlavní roli je neskutečně otravnej. Slabota. ()

Vojcl

Dvojici Spencer-Hill jsem měl vždycky poměrně rád, ale tenhle film šel nějak mimo mě.. Prostě mi to nepřišlo dostatečně vtipné ani napínavé a navíc Spencer, kterého jsem měl ze zmiňované dvojky vždycky radši, tady hraje záporáka.. ()

gogos

Tento film je naprosto odlisny od ostatnich filmu dua Hill-Spencer. Neni to komedie, spise dobrodruzny film s vtipnymi, ale i smutnymi prvky. Obcas hraje na city. Hill je tu jasne v popredi a Spencer se za cely film objevi jen parkrat. Je to skoda, myslim si, ze kdyby Spencer hral treba toho fousace, kterej slouhil Blackovi, bylo by to lepsi. Co me ale uprimne prekvapilo, byla vynikajici hudba... ()

kaylin

Tenhle snímek s Budem Spencerem a Terencem Hillem, anebo spíše s Terencem Hillem a několika scénami s Budem Spencerem, jsem nikdy dříve snad ani neviděl. Vůbec nic mi neříká a bohužel mi nic moc neříká ani žánr. Podobné pirátské filmy prostě moc nemusím, i když nutno uznat, že bitvy jsou dobré a ženy krásné. ()

topi

Slabší dobrodružný snímek, jehož název si pamatuju z dětství, ale žádná scéna se mi po tomto shlédnutí nevybavila. Rozhodně se ale na film oplatí podívat v českém dabingu, který tenkrát byl hodně kvalitní, plný známých českých hereckých hlasů. ()

lekr

Film s mojí oblíbenou dvojící, od kterého sem hodně očekával ale dočkal se zklamání. Příběh, kerý se pro Terence a Buda moc nehodí, ubohý scénář a zoufale ubohé vtipy. Očividně brakový film. ()

kaposlav

Možno v roku 1971 to bol fajn film a človek si ho rád pozrel a možno aj opakovane, ale v dnešnej dobe sa človek musí aj premôcť aby to dopozeral. Nie je to zlý film, ale ak čakáte komédiu na spôsob Spencer+Hill, tak budete sklamaný. Je to niečo iné ako sme od tejto dvojice zvyknutí. ()

cariada

Asi jediný film kdy tahle dvojice stojí proti sobě. Oba sice piráti, ale každý na jiné straně. Film nabízí přesně to co od něj chceme vidět. Dobrodružnou podívanou z prostředí pirátů plnou akce , ale i humoru. ()

tomtomtoma

Dobrodružně historický film s odlehčeným nadhledem. Svižné, hravé, zábavné, ale také patetické ve vážných chvílích. Souboj anglického a španělského království probíhá i v Karibiku pomocí korzárských lodí, které loupí zlato převážené ze španělských amerických držav do rodné země. Kapitán jedné korzárské lodě Blackie (zajímavý Terence Hill) je pragmatický romantik, který si užívá života, ale jde i vychytrale a vytrvale za svým úkolem a posláním loupení pro anglického krále. Jeho muži ho milují a obdivují, ženy podléhají jeho šarmu, on sám se vším baví a neohroženě se vrhá do každého nebezpečného dobrodružství. Z dalších rolí: vychytralý a výmluvný Don Pedro (George Martin), který se z nedostatku jiné příležitosti staví na stranu Blackieho, Blackieho věrní muži Martin (Salvatore Borghese), Stiller (Pasquale Basile) a Moko (Fernando Bilbao), místokrálova manželka Isabel de Mendoza y Laguna (půvabná Silvia Monti), používající ženské zbraně při svém úkolu dovést zlato do Španělska, hostinská Manuela (půvabná Diana Lorys), pomáhající pirátům, Isabelina služka Carmen (Mónica Randall), zamilovávající se do Martina, ostatní korzárští kapitáni Carlos (Bud Spencer), Montbarque (Luciano Pigozzi) a De Lussac (Carlo Reali), stojící proti Španělům i chytrému Blackiemu, a španělský vícekrál (Edmund Purdom), naivní idealista věrný své zemi. Zábavné, hravé, dobrodružné, i když ne zdaleka dokonalé. ()

MJMilan

Hodně podprůměrný děj ve kterém jsem se místy ztrácel, navíc film pomalu utíkal. Není to klasický film dvojice T.H. a B.S. Komediální prvky jsem postrádal. ()

Mol

Méně humoru, chaotické bojové scény na moři s rušivými starými záběry, jako z nějakých jiných filmů. Přesto Terence a Bud srší charizmatem a skvěle jim k tomu sekundují i jejich společníci a krásné společnice. ()

otík

Bud Spencer jen jako mručící kapitán jedné z pirátských lodí a stojící proti Terenci Hillovi, který šermuje jak D´Artagnan a velí druhé pirátské lodi? Jak tohle asi tak mohlo dopadnout? No nijak oslnivě. Je to sice naprosto něco jiného než oba dva ve svých kariérách natočili, čili jde vlastně o jakousi raritu, ale také je pravda, že to příliš zajímavé není a chvílemi je to těžce nudné. Nebýt alespoň povedených šermířských soubojů, hezkých žen, originality prostředí pro mou oblíbenou dvojici a slušné atmosféry filmu, asi by to bylo i za méně než slušných 40 %. Hudba: Gino Peguri ()