Pirát Blackie

• Československo Pomsta Černého korzára (více)

Kostýmní komedie vypráví napínavý příběh neohroženého piráta, který se na ostrově v Karibském moři stane svědkem dražby unesené manželky místokrále a nechá se zlákat její koupí. Za tento čin je ostatními korzáry nenáviděn, neboť představa vysokého výkupného je příliš lákavá… Rozehraný konflikt je záminkou pro řadu dobrodružných situací, v nichž zůstává místo i pro milostné jiskření. To vše vyprávěno s humornou nadsázkou, která je populární dvojici Terence Hill a Bud Spencer vlastní. (Česká televize)

vesper001

Ukažte mi plachetnici, zašplouchejte příbojem a už rozdávám hvězdičky. Jenže tady tvůrci námořními scénami pořádně skrblí, a i když má tato Hill-Spencerovka asi nejokázalejší výpravu, připomíná představení amatérského divadla, kde se protagonistům splnil sen hrát s korábem zadarmo, a ve výsledku si deset tisíc mil od moře hrstka nepříliš nadšených ochotníků hraje na piráty. Akce prachbídná, charisma postav se už před úvodními titulky prošlo po prkně, vlnění moře simuluje houpání kamery - líbila se mi vlastně jen hudba. Což je na tak slibné předpoklady dost žalostný výsledek. ()

andrii

Tasí kord ze známých vod, pro zářivý, zlatý svod, když jeho loď bitvy křižují. Narazí na supí rod na moři. Zavadí o sudy zamořené kořeny tajemství. Cinkající poháry, kořeněné mušelínem, mušlemi, osudím. ()

pytlik...

Ano, děj je slaboučký s logickými dírami velikosti té, co má slon v chobotu. Ovšem dávám za pět jednak za výpravné scény sestávající se ze skutečných lodí a né jen modýlků, jednak za nádhernou Silvii Monti, ale hlavně za parádní způsob, jakým Hill s touto krasavicí vyběhl. Pozměnil a přivedl totiž k dokonalosti heslo, kterým jsem se za zlatých časů řídil taky (ach, kde jen ty doby jsou?). Totiž "ošustit a opustit" vylepšil na "ošustit, vyměnit za tučné výkupné a opustit"! ()

Kubaso

Tomuto filmu jednoznačně ublížil trestuhodně nevyužitý Bud Spencer, bez něhož nemá Hill šanci poměrně řídký příběh utáhnout. I rozpočet by klidně snesl menší injekci, ale pokud korzára nebudu srovnávat s jejich známějšími snímky, jako dobrodružná fraška obstojí dobře. Těm už ale nejspíš nenávratně odzvonilo. ()

Master19

Průměrný film, který se ale nějak nedokáže rozhodnout, jestli paroduje, nebo to myslí vážně, takže ve výsledku nevyznívá úplně dobře. Kladem je, že jde o jeden z mála filmů, kde jsou Spencer a Hill proti sobě, ale dojem to nezachrání. ()

nevermore

SPOILER! Kovboje jsme vyměnili za piráty a ubrali trošku na vtipu. Raritní je tento kousek v tom, že nám Bud ve filmu zařve. ()

lykan9

Není to zrovna TOP budyhill komedií, ale co se týče žánru, tak je to velice povedený film. Je zábavný a napínavý a i když tu Hill a Spencer netahají za stejnou stranu provazu, tak to mezi nimi stále jiskří a člověk si užíval každou scénu, ve které se společně objevili. Kdo má rád filmy typu Scaramouche nemůže být z Pomsty Černého korzára zklamán. ()

dr.jacoby

Patrí to k tomu lepšiemu, čo dvojica Bud a Terence spolu natočili. Film jednoznačne nieje bláznivou komédiou, ako mnoho ďalších filmov v ich podaní. Terence je sympaťák, na rolu piráta Blackieho sa hodí. Bud dostáva o mnoho menej priestoru ako ďalší predstavitelia pirátskej družiny. Sympatické je aj ženské osadenstvo v podaní trojice pohladných dám, z ktorých sa jedna stále modlí. Pochváliť treba aj český dabing, veď v tej dobe bol dabing vždy na úrovni. ()

sedm.1

Terence s Budem to spolu zkusili i na vážnějším poli filmového průmyslu,ale moc jim to nevyšlo,přece jen jejich síla byla někde jinde.Zvlášť Hill zde svůj vykutálený kukuč nahradil velmi závažným a zamračením pohledem a vypadal tím dost blbě a nesympaticky.Spencer zde hraje spíš až druhé housle,ale dokázal si alespoň on zde udržet svou tvář a standart.Je zde vidět i opravdu nízký rozpočet filmu,kdy zvlášť u pirátského snímku to pořádně mlátí do očí.Dějově je to chudé stejně jako ona výprava filmu,bez nápadu a jakékoliv dobrodružné atmosféry,opravdu slaboučké.Jak jsem se již zmiňoval,síla této dvojice byla úplně někde jinde,tímto filmem mě hodně minuli. ()

xaver

To nebyl dobrý nápad, postavit ty dva, Bud Spencera a Terence Hilla tak natvrdo proti sobě. Sice i v dalších filmech se škádlí a soupeří, ale tady to bylo něco jiného. Film tím ztratil hodně na zajímavosti, zejména, když jsem tento snímek viděl později, než např. Jestli se rozzlobíme, budeme zlí. ()

Han22

Z dětství jsem si ten film pamatoval jako slabý, ale pokud se oprostím od toho co čekám od dvojice Spencer-Hill, vyjde mi skvělá pirátská šermovačka. Souboje na kordy, pěsti i děla, piráti v hlavní roli, plno podrazů, krásná hudba i ženy a kupodivu naprosto skvělý Hill v netradiční roli. Je krásné vidět, že to uměl nejen s pěstmi a kolty, ale i kordem. Spencer je ve filmu málo, ale krade si pro sebe nejlepší scénu - poslední jízdu svojí lodi. Takové pohodové dobrodružňáky kdysi točili Francouzi, ale Italové mě netradičním žánrem příjemně překvapili. ()

Teg

Že tenhle romanticko dobrodružně naivní film nespadá do tradiční kategorie Spencerovsko-Hillovských taškařic je jasné na první pohled, nicméně já byl nadmíru potěšen právě tou naivní pohádkovostí, která čiší z každého záběru. Trochu netradiční piráti, ale film na nedělní odpoledne jak má být. ()

DocBrown

To je hrozne tu cist narky, ze si S&H dovolili opoustit zazitou sablonu. A ze chudak Bud musi hrat zaporaka ... no a co, navic neni o moc vetsi zaporak jak Hill (moc se mi libilo, jak nejdriv gentlemansky dostal do poslete sexbombu Silvii Monti a pak ji stejne prodal) a to ze stoji proti sobe neni taky tak uplne pravda. Ja to beru jako prijemne zpestreni, film se posouva hodne od komedie k dobrodruzstvi, s pomerne zajimavym, ne jednoduchym pribehem. Je sice skoda, ze tu Bud moc neni a jeho posledni scena neni moc pekna (kvuli ni nedam ctvrtou *), ale zase jsou tu jine zajimave postavy. Jedine co lze opravdu vytknout je hodne slabe technicke zpracovani namornich bitev, ale jinak je technicka stranka slusna (krasne lode). Film urcite stoji za to videt a predevsim slyset, hudba je asi nejlepsi na tom filmu. 65% "Nikdo nepromluvi, pirati je pobili dojednoho","ale opravdu ? no to je skvele" ()

wosho

Dobrodružství bez humoru. Duo italských jedlíků a bíjců stojících proti sobě v honbě za pokladem se moc nepodařilo. Nedostatečné finanční krytí (na kostýmy jěště páni producenti měli, ale na scény na moři už jaksi nezbylo) Pomstu dobíjí jak hladový Spencer párek vepřů. Scénář si hraje na inteligentní hru kočka s myší, ale to se mu vůbec nedaří. Režie je zmatená, neví jestli to má celé brát vážně (konec a smrt hromotluka Spencera), či s nadhledem. Celkově je Pomsta Černého korzára nevýrazným pírátským filmem, jenž moc nikoho nepotěší. ()

Paity

Terence Hill ani Bud Spencer nejsou dělaní pro to, aby někjde bláznili na vodě. A to platí hlavně pro tenhle film, který není nic moc. ()

Bouřňák

Film by šel ohodnotit známkou pouze lehce průměrnou, ale velkým pozitivem je naprostá změna prostředí, ve kterém se děj odehrává. Pokusy dvojice Hill & Spencer o "zábavné" westerny už diváky musely nudit. ()