Pirát Blackie

• Československo Pomsta Černého korzára (více)

Kostýmní komedie vypráví napínavý příběh neohroženého piráta, který se na ostrově v Karibském moři stane svědkem dražby unesené manželky místokrále a nechá se zlákat její koupí. Za tento čin je ostatními korzáry nenáviděn, neboť představa vysokého výkupného je příliš lákavá… Rozehraný konflikt je záminkou pro řadu dobrodružných situací, v nichž zůstává místo i pro milostné jiskření. To vše vyprávěno s humornou nadsázkou, která je populární dvojici Terence Hill a Bud Spencer vlastní. (Česká televize)

mira007

Trochu jiný film této dvojky, dle mého ku prospěchu věci. Bud zde stojí ne po boku ale proti Terencovi a není to taková taškařice, jako ty mlátičky , který jsou furt stejný. Dobrodružný film, který měl asi větší potenciál, ale jako malej jsem to hltal. ()

Noddy

Na rozdiel od väčšiny komentujúcich je to podľa mňa najlepší film tejto dvojice. Možno je to tým, že neholdujem westernom a špagety westernom obzvlášť nie. Takisto ani tým priblblým bitkárskym komédiám, kde je počuť rana ako z dela a "obeť" sa len otáča okolo svojej osy, prípadne vyletí na strom atď. . Tento film má aj nejaký, aký-taký dej... Možno je to aj tým, že vedľa vojnových filmov mám rád aj filmy s pirátskou témou a hlavne s plachetnicami. ()

TostTom

Trochu jiný film dvojice Spencer a Hill, který sice má v popisu, že se jedná o komedie, ale určitě nejde o jejich klasickou komedii a spíše se jedná o dobrodružný film s pár prvky komedie. No ale nemůžu říct, že bych byl zklamaný, protože jsem se po celou dobu filmu dobře bavil a velmi se mi líbila ta pirátská tématika. ()

char_t

Spencer proti Hillovi? Fajn změna. Nečekejte ale další typickou BS+TH zběsilost typu "praštíš mě 15x do hlavy a mě to nic neudělá", ale trochu (ehm, jen trochu) inteligentnější komedii. Průměrnou komedii. ()

L'Alpagueur

V případě Pomsty černého korzára půjdu asi proti většině, neboť ji považuji za nejlepší film Buda Spencera a Terence Hilla. Za nedostatek se považuje, že většinu filmu stojí Bud Spencer a Terence Hill proti sobě, ale mně to nevadí, protože ve filmech, kde tvoří dvojici, často dialogy slouží jako slovní vata mezi jednotlivými akčními a komickými scénami. V tomto filmu však žádné zbytečné dialogy nejsou, navíc je doprovázen kvalitní filmovou hudbou Gina Peguriho a pochválit musím i český dabing Terence Hilla v podání Petra Štěpánka. ()

NiaWolf

Začátek filmu je docela nudný. Zaujmout dokáže snad jen T. Hill, kterému pirátský úbor dost sluší. B. Spencer se ve filmu párkrát mihne a nevím, kde se pro tenhle film vzalo slovo >komedie ()

Ronyk7

Hodně slabé a u dvojky Spencer Hill nezvyklé prostředí. Bud se ve filmu téměř neukáže natož aby se bil. 30.07.2007 ()

Likan7 odpad!

Nejslabší z Hillovi a Spencerovi spolupráce. Koho proboha napadlo tyhle dva postavit proti sobě a k tomu ještě do příběhu kolem Karibiku? Je vidět, to nejlepší z nich se ještě tehdy nenašlo. Nefunguje tu vůbec nic, humor, akce, příběh, hudba... Velmi zlý počin týhle dvojice.. ()

Lupes

Ona to nemá být tak úplně komedie, je to pokus o dobrodružný šermířský film francouzského typu a nutno uznat, že stran scénáře a zápletky je to celé na výbornou (kéž by udělal někdo remake, ale pokud možno bez nových scenáristických zásahů). Janě, nejsou peníze, celé je to natočeno s pár lodičkami... je smutné pozorovat např.  potápějící se loď pouze skrze výrazy hereckých účastníků. Místy mohl film přejít do podoby rozhlasové hry a nikdo by si ničeho zásadního nevšiml. Ale to je jediná výtka skvělému filmu, který je nedoceněn. Dvojka TH+BS prostě vzbuzuje jiná očekávání, která v tomto případě nenaplňuje. Ale to vůbec nevadí!! ()

kyLuke

Terence Hill a Bud Spencer ve zcela jiném žánru než normálně. Pomsta Černého korzára je sice slušným dobrodružným filmem, ale přesto musím dát "jen" tři hvězdičky. Něco tomu prostě chybí. ()

Ixi

Bud Spencer a Terence Hill v netradičnějším námořním prostředí. A navíc stojí proti sobě. FIlmu to neublíží, ba naopak prospěje, protože Kapitán Black (T.Hill) je samotář a navíc obvyklý Terence-Spencerovský humor by filmu jen ublížil. Vyváženost souboju, bitek i hlášek dalo vzniknout skvělému filmu. ()

Jaromír

Hill a Spencer v pořádné bitvě. Spencer má zde sice menší roli, ale chytrý, všemi mastmi mazaný Hill to vynyhrazuje. Povedená pirátská podívaná se spoustou soubojů. ()

Stejšn

Já bych tenhle film rozhodně v první řadě nenazval komedií. Je snad Angelika komedie? Ne, je to romanticko - dobrodružný film, žánrově pro dvojici Spencer / Hill dost netradiční. Velkým plusem je výprava, která je skutečně pestrá, takže jak kostýmy, tak stavby, lodě, zbraně - všecko lahodí oku. ()

subic

Komedie? Rozhodně ne. Dobrodružný? Ano. Akční? Jestli se akcí myslí i šermování, tak pak ano. Pro dvojici Hill a Spencer to není tak žánrově typické, pro bych netrval na tom, že ve srovnání s jejich komediemi je to jejich nejslabší kousek. Navíc nutno dodat, že tehdy 25letá Silvia Monti, to byl výstavní kousek. ()

Pitryx

Přiznám se, že pomalý děj mne uspával a tak jsem nesledoval příliš pozorně. Konec mi tedy poněkud unikl, nebo byl zbytečně zamotaný. Sem tam se blýskne na časy, tedy nějaká akcička se ukáže, ale jinak jde o tuctový příběh, ne zrovna zajímavý tím méně zábavný. Plus kostýmům a výpravě všeobecně. Mínus za konec, ten se tedy moc nezdařil. 2015022494048/9429 ()