Noční jízda

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

PogoJoe

"O čem to je?" "O maníkovi, co jede autem a telefonuje." "A co se stane pak?" "Nic, to je celý." "Fakt? To musela bejt ale blbost." "Ne, bylo to super! Nemohl jsem odtrhnout oči od obrazovky, úplně mě to vtáhlo. Ten chlápek to má v hlavě srovnaný a člověk mu prostě musí fandit." "A co tam jako řeší celou tu dobu?" "Ivan Locke, hlavní postava, udělal rozhodnutí, i když tušil, že to bude mít špatný následky. Rozhodl se zachovat správně a napravit jedno 'uklouznutí' a narozdíl od svého otce neustoupit. Je zvláštní, že film, který se celý odehrává v autě, skládá se jen z rozhovorů a nejde v něm o akci, zbraně ani zločin, dokáže být tak zajímavý, ale funguje to a já hodnotím hodně silnýma čtyřma hvězdama." ()

Ice.dog

Minimalisticky podaný příběh chlapíka, co dal svému jménu váhu a chce se zachovat správně. Tom Hardy předvedl neuvěřitelnou one man show a Ivan Locke v jeho ztvárnění je mnohem víc než pouhý chlapík od betonu s problémy. První půlhodiny jsem čekal, kdy už konečně vypukne nějaká akce, ale nakonec mě ani nemrzelo, že se film po celou dobu odehrává pouze v autě. Tato noční projížďka byla prostě famózně zpracovaná a dlouho mě tak nebavilo sledovat ve filmu scénu jak někdo jede nočním městem, naposled mě takto uchvátil Ryan Gosling v Drive, tentokrát se to povedlo Hardymu. Za mě se určitě jedná o film, který stojí za to vidět, jenom popisek "Thriller" je poněkud zavádějící. 80% ()

Hamaradža

Scenáristická perla ktorá mi svojou neuveriteľnou civilnosťou vyrazila dych a za ktorú si Knight a Hardy zaslúžia tichú poklonu. Piata hviezda dosť subjektívna, pre kvalitné konverzačky mám slabosť. ()

AlistairMir

Tom Hardy je v tomto filmu skvělej a jeho výkonu nemůžu absolutně nic vytknout. Bohužel jsem díky slůvku thriller čekal úplně jinou zápletku, jiné formy hovorů prostě úplně jiný příběh. Ten co jsem dostal rozhodně nebyl špatný, ale vědět o co půjde asi bych si to nepustil. Každopádně je krásnou ironií, že i když téma mě vůbec nebralo, tak Tom Hardy zahrál tak, že prostě nemůžu dát dvě nebo tři hvězdy a čus...to nejde to bych jeho hereckému umu plivnul do tváře a to rozhodně nehodlám udělat. Takže za čtyři a i když osobně si to už asi nikdy nepustím, chápu, že plno lidí bude nadšených protože znovu opakuji...Tom Hardy byl skvělej a snad mi odpustí, že můj nejoblíbenější One-Man film zůstává díky pro mě podstatně zajímavějšímu příběhu Pohřben zaživa. ()

beran-ek

Když jsem, asi před 2 hodinama, opouštěl staveniště, měl jsem práci, manželku a domov... Dal bych tomu snad i pět hvězd, ano, až tak mi stačí 80 minut koukat na vynikajícího Hardyho v autě. Tohle fakt příjemně překvapilo. ()

salalala

Je až neuvěřitelné, jak může být film o tom, jak někdo někam jede a jen telefonuje, zajímavý a vydařený. Knight zkrátka moc dobře věděl, co chce natočit a taky to bez výjimky udělal. Představuje tak svým způsobem fascinující minimalistickou záležitost, která vyniká zvláštní atmosférou večerní londýnské dálnice, nenápadnou, ale působivou hudbou a povedeným příběhem o obyčejném chlápkovi, jemuž se v průběhu hodiny a půl zbortí život jen proto, že chce zachovat tvář a udělat správnou věc. Výsledek by ale nebyl tak vyvedený, kdyby v hlavní roli nehrál Tom Hardy. Právě on je tím, co ze snímku dělá zapamatovatelnou a výrazně nadprůměrnou podívanou. Každou emoci, každou větu a každý pohyb zkrátka zvládl naprosto geniálně, a i když vlastně na první pohled nemá co hrát, je v jeho postavě mnohem víc, než by se zdálo. Obdařil ji obrovským charismatem a diváka si získá během pár úvodních minut, což je dáno i tím, že je sympatický a udělal velmi zásadní morální rozhodnutí. Nedořečený konec, který mu ovšem dává novou naději, k podobnému typu filmů naprosto sedne. Od plného počtu tak Locka dělí jen absence svižnějšího tempa, možná o kousek kratší stopáž a nějaká výraznější scéna, kterou by si divák zapamatoval. 70% ()

runner85

A tak teraz do mňa! Áno samozrejme Hardy je skvelý! Myšlienka je tiež super.To že sa chce zachovať ako správny chlap a nie ako zbabelec. Ale inak čo? úprimne? je to nuda. Samozrejme spraviť film kde fyzicky je prítomný iba jeden herec je zložité ale aj tak som čakal silný film. Áno debaty zo ženou a deťmi boli super. Ale debata o suchej malte či cemente či čo to vlastne bolo bolo asi rovnako duchaplné ako reklamy na vložky počas filmov. Celkovo to mohol byť fajn film ale asi som bol aj na seba nasraný a odniesol si to aj film ... P.S dávam predsa len o jednu hviezdu hore ()

grogodil

Jeden z tých filmov, kedy čakáte celý čas, že film preruší nejaké typické filmové klišé a Ivana zastavia policajti, niečo (alebo niekto) mu vbehne pod auto, dostane defekt, alebo aspoň skončí v dopravnej zápche. A ono k veľkému prekvapeniu nič. Hodinu a pol dlhý, ničim nerušený telefonát, počas ktorého kamera neopustí auto na vzdialenosť viac, než pár metrov a počas ktorého vysíte výbornému Hardymu na perách do záverečných titulkov. Nádhera. ()

Dont

Ukázkový příklad, jak lze natočit film s minimálním rozpočtem, stačí mít jen nápad, kameru, auto, mobil a jednoho prvotřídního herce, který to bude schopen utáhnout. Locke není trhák, který vydělá balík a stane se z něj hit, ani snímek, který posbírá spoustu cen, ale nenudil jsem se ani chvíli a o to jde v první řadě. ()

kajas

Originálně řešený snímek a one man show Toma Hardyho. Když byste někomu vyprávěli o filmu, kde hlavní hrdina celou dobu řídí auto a během jízdy "pouze" vyřídí několik telefonátů, asi byste dotyčného nenalákali. Hardy ale dokáže jediným pohledem skvěle vyjádřit strach, bolest i odhodlání dodržet plán. Asi bych uvítala poněkud údernější závěr, jinak se ovšem jedná o skvělou podívanou, která se bohužel asi nikdy nedostane do širšího diváckého povědomí. ()

radektejkal

Ivan Locke ceou hodinu a půl se sváří se svým otcem, vyčítá mu, plísní ho a vyhrožuje mu. Možná, že právě tím se "stává otcem". Přestože jeho telefonické hovory jsou odměřené, je z nich cítit zodpovědnost. Co si však skutečně myslí, je ovšem záhadou. Domnívá se snad, že se všechno dá stabilizovat nebo dokonce vyřešit přes telefon? A jak si představuje, že to bude dál? Bude ho nějak motivovat dětský pláč nebo provede to, co měl v úmyslu. Přijede do nemocnice, podívá se na dítě a maminku a pojede zpět k rodině? Podle toho, jak mluví v telefonu by se dalo říct, že ano.... A skutečně nechával po sobě v obýváků betonové otisky svých pracovních bot? Není právě tady zakopaný pes?... Steven Knight je lepší režisér než scénárista. ()

Foma

Nu, samotného mě to překvapuje, ale s klidným svědomím a vědomím můžu říct, že to je jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl. Skromný, nenákladný a přitom obsahuje (symbolicky) celý život. A Hardy je skvělý! ()

stuntmanMIKE

Tri hodiny zo života telefonistu Tomáša. Aj tak by sa to dalo nazvať. Hardy je môj kôň, ktorý dokázal, že vie zahrať aj mláku na púšti. Ale keď som videl do akého projektu sa upísal tento raz, tak som pochyboval... ani nie tak o ňom ako o celom projekte, pretože som si nevedel predstaviť ako budem hodinu a pol pozerať na chlapa v aute, ktorý ide PREDPISOVO a nie Digitálne a zbesilo. Ostal som však veľmi príjemne prekvapený. Tomáš podáva zase perfektný výkon a atmosfericky je to všetko len nie nuda. Nebyť toho slabšieho záveru, valím plný počet. Ono je fajn si z času na čas pozrieť malý veľký film. ()

GrungeChild

Dneska jsem si poslechl celkem zajímavý film. Moc se toho přes mručení dieslového šestiválce a pípání palubového počítače nedělo, ale Tom má natolik hypnotický, uklidňující hlas, že mu dám kdykoli s chutí přednost před šumem borových hájů či zpěvem velryb. Z reklamy na novou X5 se celovečerní drama podaří vydupat málokomu, ovšem Steven i bavorák se toho ujali důstojně, a vyždímali z minima obstojnou záležitost, lahodící nejednomu uchu. 3* a půl navíc za dokonalý product placement. ()

Petrasuvicka

Tom Hardy si vystačil opravdu s málem a sám se sebou omezený stísněným prostorem auta a svou vlastní rýmou. Skvělý herecký výkon, změny nálad, hlasu, všechno, co udělalo tenhle film výborný. Nevyhledávám festivalové kousky, protože mě většinou nudí a nebaví svou "intelektuální hloubkou", ale tenhle skutečně mile překvapil. Civilní příběh, který by se mohl stát komukoli, odehrávající se v reálném čase. Divák je svědkem každé minuty jízdy, jako by byl jeho tichým, neviditelným spolujezdcem. Beton nebeton, Ivan Locke byl zkrátka člověk, od kterého ostatní očekávali příliš mnoho ve všech ohledech, a pokud zklamal, jako se to stalo teď, nebylo nic dobře, ať už řekl či udělal cokoli, aby chybu napravil. ()

Fíla

Ledový herecký výkon, který jemně narušily slzy. Vynikající nápad uskutečnit film v jednom prostředí (auto), s řešením nastávajících i současných problémů za jízdy. Tom Hardy je jeden z mých nejoblíbenějších herců, jeden z důvodů proč jsem se díval. Určitě nic, co by Vás zklamalo ať už svým pojetím, nebo výkonem hlavního (jediného) herce. Super, skvělé, krásné. ()

(mOnkey)

Co můžete dělat, když projedete ulicí a zjistíte, že na jejím konci je postavený zátaras skrz který se nedá projet? Můžete se ho pokusit prorazit či objet, ale nakonec zjistíte, že vám nezbývá než se otočit a doufat, že vám cesta na opačnou stranu poskytne řešení (ať už lepší nebo horší, hlavně nějaké) vašeho problému. Něco takového se přihodí i stavbyvedoucímu Ivanu Lockovi, který je přinucen si uvědomit, že určitá životní rozhodnutí jsou nevratná a nedají se jen tak smést ze stolu. Proto se jak symbolicky, tak fyzicky vydává na opačnou stranu od bolesti, kterou způsobil, aby tmu vystřídal příslib světla a bolest radost. Locke je jedním z těch komorních snímků, jež se zaměřují na dialogy a celé se odehrávají na omezeném prostoru (podobně jako Buried - rakev, My Dinner with Andre - restaurace, The Sunset Limited - byt) - v tomto případě se jedná o auto. Locke je velice minimalistická a naturalistická podívaná, nečekejte tedy žádné od reality odtržené scenáristické veletoče jen za cenu toho, aby se dělo něco neuvěřitelně dramatického, ani na parádu líbivé záběry například z vrtulníku, které by dávaly na odiv, že když mají tvůrci na to, aby si zaplatili hvězdu, jakou je Tom Hardy, tak si můžou dovolit i nějakou tu zpestřující vychytávku. Film je v tomto ohledu mimořádně autentický a snadno nabudete dojmu, že byste ve voze mohli sedět místo Hardyho vy a mohlo by se vám dít přesně to samé co jemu. To co se mu děje mi však ve své všednosti (holt cena za realismus) bohužel nepřišlo příliš zajímavé a ani z Hardyho výkonu (nějaké ty slzy, nějaký ten vztek, nějaká ta rozmluva s mrtvým otcem) jsem se na zadek neposadil. ()

LaRhette

Tom Hardy je jen jeden. Tom Hardy je jediným (vizuálním) hercem tohoto filmu. Tom Hardy je Ivanem Lockem, mužem, který udělal ve svém životě jedinou chybu. Vydává na cestu, během níž může ztratit všechno, ale možná může mnohem víc získat. Kdo ví. Každý zná to rčení. Sama jsem si říkala, že výběrem takového filmu hodně riskuji. Hodinu a půl dlouhá noční projížďka autem, které působí spíš jako telefonní ústředna. Co se z toho dá vytěžit? Má odpověď je - hodně, pokud obsadíte Toma Hardyho. Ten člověk je tak přesvědčivý, že mě bavilo sledovat každou jeho reakci, změnu v chování i zpověď vlastním démonům. Je pravda, že po čase začne být rytmus pravidelného střídání telefonátů trochu na obtíž. Vzhledem k tomu, že v autě se drama odehrává od začátku do konce, očekávám ještě něco navíc - neočekávaný hovor, který změní vše. Nějaké další tajemno, které se ovšem neodehraje. Možná kdybych se dozvěděla až trochu později, co se vlastně stalo, nepřipadala by mi druhá část tak táhlá. Možná. ()

M.i.k.e

Ivan jede autem,telefonuje a za necelou hodinu a půl se mu změní život...snahy o podobně minimalistický film tu ž byly a ne vždy to skončilo dobře,ale tahle one-man show Toma Hardyho naštěstí není ten případ.Je vidět,že dobrý herec a dobrý scénář dokáží bez problémů utáhnout i takhle jednoduchý a svým způsobem obyčejný film...80% ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari