• nascendi
  **

  Westerny spravidla nepatria (česť výnimkám) k umelecky hodnotným dielam. Väčšinou ich možno zaradiť medzi pozerateľný priemer. Ale pri nadprodukcii westernov z dielne Hollywoodu sa vyskytuje aj dosť nepozerateľných westernov. K nim svojim hodnotením pridávam aj Nájomného zabijaka. Jeho dej i hlavná idea sú v poriadku. Dokonca aj mizerné herecké výkony by som nejako prežil. Ale obsadiť hlavnú postavu Audiem Murphym, to už napĺňa základný Murphyho zákon (Ak sa má niečo pokaziť, tak sa to aj pokazí). A pokazilo sa to tak dokonalo, že som nevychádzal z údivu nad záplavou štvorkových a päťkových hodnotení.(6.10.2014)

 • gogo76
  ***

  Western zaujme v prvom rade dobrým príbehom. Do mesta prichádza nájomný zabiják a posratý sú z neho takmer všetci, pretože každý je v niečom namočený. Skôr ako na prestrelky, mimochodom veľa ich tu nie je, stavil režisér na postavy dialógy a psychologický tlak z blížiacej sa smrti. Nikto nevie prečo a za kým prišiel, no odvahu postaviť sa mu našiel iba miestny doktor. Nejaký výrazný hudobný doprovod som nezaregistroval a herecky úsporný a nepresvedčivý hlavný predstaviteľ sa dal prežiť. V závere som nechápavo krútil hlavou, ako je možné kladivom zraniť rameno tak, aby ho zaliala krv, ale doktor asi vedel kde trafiť...Má to pár chýb, super nadšenie väčšiny nezdieľam, ale príbeh je iný ako často vo westernoch vídame, preto celkom pozerateľné. 60%.(5.10.2014)

 • Aky
  ****

  Povedený nápad, kdy do městečka přijede hrozba v podobě nájemného zabijáka, o němž se všichni domnívají, že je pověřený ztrestat nějaké zlo, aniž je jasné, koho se to bude týkat. Jako ve vývojce vystupují na povrch všechny staré i čerstvé hříchy, strachy a hrozby, aniž by k tomu jejich původce aktivně přispěl. K absolutoriu by to chtěli lepší herce.(25.10.2014)

 • emma53
  ***

  Po dlouhé době jsem si dala na dobrou noc western, protože se v těchto kruzích často nenalézám a ráda bych to trochu napravila. Proti kostře příběhu bych připomínky neměla, snad až na ten neuvěřitelný konec s ramenem. A určitě jdu o level níž i kvůli tomu, že ten drsný vrah Johny Gant, vypadal jak mišpulínek, takový maminčin mucínek. To na mě působilo nevěrohodně. Apropo, slečně Bensonové jsem záviděla tu krásnou blůzičku, škoda jí.(19.1.2017)

 • cheyene
  ****

  Velice zdařilý western s napínavým příběhem a otázkou svědomí, resp. strachu z trestu. Audie Murphy v roli proslulého pistolníka, jenž své oběti donutí udělat první krok, aby z toho sám nevyšel jako vrah, nýbrž jako někdo, kdo zabil v sebeobraně. Je jasné, že v městečku, kam přijíždí, má vyhlédnutou nějakou osobu, jež si zaslouží potrestat, avšak nikdo neví, kvůli komu přijel. Moc popularity si tak mezi lidmi s nečistým svědomím nezíská.(1.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace