Velice zdařilý western s napínavým příběhem a otázkou svědomí, resp. strachu z trestu. Audie Murphy v roli proslulého pistolníka, jenž své oběti donutí udělat první krok, aby z toho sám nevyšel jako vrah, nýbrž jako někdo, kdo zabil v sebeobraně. Je jasné, že v městečku, kam přijíždí, má vyhlédnutou nějakou osobu, jež si zaslouží potrestat, avšak nikdo neví, kvůli komu přijel. Moc popularity si tak mezi lidmi s nečistým svědomím nezíská.(1.6.2015)

Začínam mať strach o svoju povesť odporcu westernov pretože toto je opäť jeden skvelý kúsok. Úplne som si vychutnával strach obyvateľov z vraha, ktorý netušia koho prišiel zabiť, obviňujú jeden druhého a tak postupne vypláva na povrch zopár špinavostí. Parádna jazda a ešte parádnejší záver. Kiež by sa taký Gant objavil aj u nás.(8.8.2013)

Po dlouhé době jsem si dala na dobrou noc western, protože se v těchto kruzích často nenalézám a ráda bych to trochu napravila. Proti kostře příběhu bych připomínky neměla, snad až na ten neuvěřitelný konec s ramenem. A určitě jdu o level níž i kvůli tomu, že ten drsný vrah Johny Gant, vypadal jak mišpulínek, takový maminčin mucínek. To na mě působilo nevěrohodně. Apropo, slečně Bensonové jsem záviděla tu krásnou blůzičku, škoda jí.(19.1.2017)

• nascendi

Westerny spravidla nepatria (česť výnimkám) k umelecky hodnotným dielam. Väčšinou ich možno zaradiť medzi pozerateľný priemer. Ale pri nadprodukcii westernov z dielne Hollywoodu sa vyskytuje aj dosť nepozerateľných westernov. K nim svojim hodnotením pridávam aj Nájomného zabijaka. Jeho dej i hlavná idea sú v poriadku. Dokonca aj mizerné herecké výkony by som nejako prežil. Ale obsadiť hlavnú postavu Audiem Murphym, to už napĺňa základný Murphyho zákon (Ak sa má niečo pokaziť, tak sa to aj pokazí). A pokazilo sa to tak dokonalo, že som nevychádzal z údivu nad záplavou štvorkových a päťkových hodnotení.(6.10.2014)

[Bezejmená kulka] (dvd z venku s cz titulky). Známý a obávaný nájemný zabiják John Gant (Audie Murphy) přijíždí do městečka aby vykonal svojí další prácičku, jenže nikdo z obyvatel netuší kdo má být tím "vyvoleným", koho přišel zabít a tak se všichni podvodníčci z obavy o svůj život třesou strachy, dojde i na sebevraždu a pár potyček... rozhodně stojí za to vidět...(24.2.2008)